Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Bas kao sto je Mare rekao, podmazivac je zakon. Bocica drzi 3000 km.

Ziveo nas drug Arakis koji mi je to i namestio !!! :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Onako informativno me zanima, kada ste prinudjeni da idete auto-putem, kolika vam je krstareca brzina? Ja sam ga drzao na 140km/h, malo se mozda mucio, jer mu je svakako 120 optimum, ali moze on da drzi i lepih 160km/h mada je tada na bas krajnjim obrtajima, skoro.

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Ja sa saputnicom na 120 vec nismo opusteni, vetar, pritisak, malo i neiskustvo naravno... 110 nekako idealno... ali sve je ovo subjektivno i zavisi od setapa masine takodje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

160 km/h ? Vozimo iste motore?  :stabre: Valjda je TA za manje brzine dobar, može da piše na brzinomeru i 200 da je maximalna brzina... Fora je kod starijih modela da je kočnica takva kakva jeste pa ga u tom kontekstu trebaš i voziti. Autoput samo kad moram. Brzina 100 km/h, 110-120 samo da pobegnem od šlepera da mi nije iza :) U suštini mu dođe nešto kao fića. Za šta je dobar? Idemo is sela Rudno-Golija pa u Despotovac. Biramo sve okolne puteve, da vozimo sporo i uživamo (krenemo ujutru i putujemo ceo dan). Stignemo tamo negde, navigacija pokazuje levo al za za svaki slučaj pitamo prolaznika. On kaže da ne idemo tuda jer put jeste asfalt al lošiji i do tamo gde idemo je 15 km duži a ako odemo magistralnim za čas ćemo stići... I mi biramo prvu varijantu...kroz sela, po nedođijama, nigde kola a mi uživamo :) Za takvu i sličnu priču je TA iz mog ugla i mojih putovanja...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

TA650 je malo vise putni nego off road ali preko 120km/h nije prijatan. Moze on I 160 km/h ali nije to to.

Ja sam pre neki dan, solo ga poterao 140km/h i ide lepo ali ipak je to visok motor na kome se visoko sedi (ja imam I povisen vizir) I na autoputu dosta mu smetaju udari vetra, I vrtlozenje vazduha kada ides iza kamiona ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

90-110 idealna brzina za njega. Tad troši ko upaljač, sve preko pravi vrtlog u rezervoarau... :) 120 na autoputu (jednom u životu vozio istim i nikad više, smor živi).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Citam ove postove i pronalazim se sa svojim Dominatorom 

Ista stvar voznja preko 120 nimalo prijatna ,ni udobna vetar me mlati sa svih strana, inace najlepse mi je voziti 80-100 vetar se ne oseca , trosi minimalnih 5l i svi me vide kuda prodjem :D

*ps:zelja mi je jednog dana imati TA600  :zvizduk: pratim  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Gox,

Ne znam u cemu je problem, nisi mozdao video kljucnu rec u mom pitanju "...prinudjeni..." tj. kada negde ides pa mora i auto-putem. Istog se grozim i zestok je smor niti je TA za takav put jer to nije neki sport turing pa da ides 250 i stignes za 20min negde...
Dakle, slazem se za te putice, neki blazi teren, sumu, lepe ture kroz prirodu i uopste taj avanturisticki duh uz sustinu uzivanja u voznji, a ne divljanja, bar ja tako razumem enduro i uopste uzivanje u voznji. Da, 160km/h i 1140km/h, vozimo iste motore, ali iz pomenutog smora na ravnom delu auto-puta ciji se kraj ne vidi, pozeleo sam sam bez kofera da ga poteram i da vidim kako se ponasa. Imam povisen vizir i preko 120km/h, pa cak i na 120/h je dosta neprijatno zbog udara vazduha, slazem se da je oko stotke najbolje. Zanimalo me samo misljenje vas koji vozite TA, nista vise. Na mom TA su kocnice odlicne, novo sv, teflonska creva, promenjena tecnost, radi i koci dobro, ali i kocenje je vestina koja se vezba, a u kom kontekstu ga treba voziti, to znam, jer znam zasto sam izabrao TA motor....

Pozdrav i hvala na iznesenim stavovima i misljenjima oko brzine :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero 1000
Citam ove postove i pronalazim se sa svojim Dominatorom Ista stvar voznja preko 120 nimalo prijatna ,ni udobna vetar me mlati sa svih strana, inace najlepse mi je voziti 80-100 vetar se ne oseca , trosi minimalnih 5l i svi me vide kuda prodjem :D*ps:zelja mi je jednog dana imati TA600 :zvizduk: pratim ;)
Evo i ja se pronasao :). Meni takodje na klr-u uopste ne prija voznja preko 120,nekako mi oko 100 najvise odgovara sto se tice svega(udobnost, potrosnja... ). I ja bih zeleo da imam jednog TA, ali jedno su zelje, a drugo su mogucnosti :P:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Znam za slucaj gde je TA vozena 160 konstantno na auto putu, posrkala ulje i crkla masina, dok pri normalnim brzinama nije trosila ulje, tako da obrati paznju na ulje ako vozis brzo konstantno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Gox,

Ne znam u cemu je problem, nisi mozdao video kljucnu rec u mom pitanju "...prinudjeni..." tj. kada negde ides pa mora i auto-putem. Istog se grozim i zestok je smor niti je TA za takav put jer to nije neki sport turing pa da ides 250 i stignes za 20min negde...

Dakle, slazem se za te putice, neki blazi teren, sumu, lepe ture kroz prirodu i uopste taj avanturisticki duh uz sustinu uzivanja u voznji, a ne divljanja, bar ja tako razumem enduro i uopste uzivanje u voznji. Da, 160km/h i 1140km/h, vozimo iste motore, ali iz pomenutog smora na ravnom delu auto-puta ciji se kraj ne vidi, pozeleo sam sam bez kofera da ga poteram i da vidim kako se ponasa. Imam povisen vizir i preko 120km/h, pa cak i na 120/h je dosta neprijatno zbog udara vazduha, slazem se da je oko stotke najbolje. Zanimalo me samo misljenje vas koji vozite TA, nista vise. Na mom TA su kocnice odlicne, novo sv, teflonska creva, promenjena tecnost, radi i koci dobro, ali i kocenje je vestina koja se vezba, a u kom kontekstu ga treba voziti, to znam, jer znam zasto sam izabrao TA motor....

 

Pozdrav i hvala na iznesenim stavovima i misljenjima oko brzine :)

VukiTA, nema problema. Izneo sam svoje mišljenje i iskustvo. Stvarno sam se zapitao da li vozimo iste motore ili je moj možda trom, oslabljena nemačka verzija... (drugi TA nisam vozio kao npr. malo novijeg sa dva diska pa pretpostavljam da je brži i bolje koči ). Moja priča je 80-90-100 km/h, autoput samo kad moram i tada se ne osećam prijatno jer i šleperi rasturaju od brzine pa tu TA nije na svome...tada vozim oko 110 i ponekad 120. Nikad ga nisam ni probao brže od toga jer to ne prija ni motoru ni meni..Zanimalo te samo mišljenje i evo iznosimo ga. Što se i ti odmah ljutiš ? ;)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

Merih ovih dana potrošnju, sipao sam Mol-ov aditivirani 95 i potrošnja mi je 4l/100 km (mereno metodom od čepa do čepa), normalna vožnja magistralnim putevima, brzina do propisanih 80km/h .

 

Meni to deluje kao ok potrošnja?

 

Da li bi bilo neke razlike kada bi se sipao benzin od 98 oktana, da li bih nešto dobio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Četiri litre ti je odlična potrošnja za tu brzinu, mada da ga davim 80 kmh po magistralnim putevima... :neznam:  Meni troši od 4,5 do 5,5, s tim da 5,5 troši na off-u, što mi je ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Meni trosi u proseku 5L al od kad sam stavio arrow auspuh,pre toga manje trošio. Voleo bih da čujem mišljenja oko auspuha...da li je bolji fabrički ili otvoreni koji sam ja stavio? Dobio sam 15 kila manje,lepši izgled,zvuk koji se čuje i veću potrošnju. Kako je sa motorom? Šta je za njega bolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Takodje imam aftermarket auspuh tj. radjen kod Roberta u Adi. U sustini optimalne performanse su svakako sa fabrickim auspuhom jer ne bi ga proizvodjac dzabe stavljao. Ja imam top i potrosnja je zaista mizerno veca na 100km, mozda za bukvalno pola litre, eventualno 0,75, ali je zato zvuk bolji i par puta me je i spasio jer se lepo cuje.

Inace, hteo sam da vas pitam transalpasi da li mozda ima vas nekoliko koji bi sad u nedelju, recimo, da odemo do Avale ili neku laganu kratku turicu, upoznamo se, popijemo/pojedemo negde nesto i tako to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Transalp pd06

imam problem kad se zagreje masina u levoj dekli se cuje kuckanje na malom gasu na vecem ce ne cuje a dok je hladan radi normalno,pali i vuce lepo,dali je neko imao slican problem i kako je resen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Inace, hteo sam da vas pitam transalpasi da li mozda ima vas nekoliko koji bi sad u nedelju, recimo, da odemo do Avale ili neku laganu kratku turicu, upoznamo se, popijemo/pojedemo negde nesto i tako to?

 

Ako mi nesto ne iskrsne ja sam za :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Kile super. Izvinjavam se sto je mozda mali off, ipak, ovo je nasa tema, sektaska :D , pa rekoh tu da napisem, a voleo bih bas da se okupimo mi sa TA motorima. Eto, ja sam free, Kile, ajde da vidimo koliko bi nas bilo i da vidimo mesto i vreme nalazenja.

Pozdrav i hvala Kile na odzivu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ajmo onda neku listu da napravimo da znamo o kom broju ljudi se radi. Evo ovako npr ;)

 

1. VukiTA

2. KILEbg

3. NooN

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Skinuo i prodao Burkbuster štitnike. TA ne voli tegiće i slično, gas ne ide bar kod mene. Vratio stare bele koje sam prefarbao u crne. I da, sve sporije vozim da bih mogao da reagujem, ne zbog moje greške nego zbog greške drugih. Danas je moja sestra izbegla sudar - Bog ih spasio, čudom izbegli sudar i čovek se spucao u kola iza njih u kojim je igrom slučaja takođe bio moj prijatelj. Inače vinovnik vozio u kontra smeru na autoputu, drogiran, alkoholisan..pokazaće se kasnije...

http://mondo.rs/a802758/Info/Crna-Hronika/Vozio-u-kontra-smeru-kod-Bubanj-potoka-ima-povredjenih.html

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja