Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Je l´ ima ko vektore nalepnica (ili kao sliku u što boljoj rezoluciji) prednjih bočnih plastika+rezervoar za TA 600 PD10?.

 

Kao na ovoj slici. Imam ovaj deo što piše Transalp, ali ovaj deo što se proteže ispod natpisa pa sve do rezervoara nemam, pa čak ni Google ga nema (da ne veruješ :) )

20130305_154456.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Ja sam carinio 2004god. izašlo me 46000din + Homologacija oko 10000din.A računali su mi u špediciji za stariji model 98-99 oko 230e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Je l´ ima ko vektore nalepnica (ili kao sliku u što boljoj rezoluciji) prednjih bočnih plastika+rezervoar za TA 600 PD10?.

 

Kao na ovoj slici. Imam ovaj deo što piše Transalp, ali ovaj deo što se proteže ispod natpisa pa sve do rezervoara nemam, pa čak ni Google ga nema (da ne veruješ :) )

20130305_154456.jpg

 

 

Evo ovo je sto ja imam.

Mozda pomogne

 

honda_transalp_logo.zip

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

@Aleksandar67

 

Hvala, imam te sve, nego taj detalj ispod samog naziva nemam, mada može se i bez njega. :) Malo deluje prazno tu oko rezervoara, ali nije stašno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp

Imam sledeci problem...

Curi mi gorivo na slavinici. Treba da se zamene membrane i gumice. Vec sam narucio Reapir Kit. 

Medjutim dok to sve ne stigne ima li neko ideju da nesto zbudzim da samo manje curi :D 

 

Najlakse bi bilo da zatvaram gorivo dok ne vozim ali cesto zaboravim pa mi treba neko drugo resenje.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa jedino da ispraznis rezervoar :) .

 

Meni isto kapljalo sa slavine I ja uzeo repair kit iz Louisa ali slaba vajda I dalje kaplje. Dva puta sam je rastavljao ali isto. Izgleda da je problem u onoj manjoj gumici koja obicno ne dolazi u setu (mada video sam I setove sa tom gumicom ali nikako da narucim).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Transalp pd06

ja sam izbacio membrane stavio klingirit dihtung sada radi na slobodni pad i ne zatvaram slavinicu jer karburador zatvara kada se napuni soljica bez ikakvih problema druga godina. nemojtu stavljati gumeni dihtung razmeksa ga gorivo i povuce vakum i zatvori dovod.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp

Pa jedino da ispraznis rezervoar :) .

 

Meni isto kapljalo sa slavine I ja uzeo repair kit iz Louisa ali slaba vajda I dalje kaplje. Dva puta sam je rastavljao ali isto. Izgleda da je problem u onoj manjoj gumici koja obicno ne dolazi u setu (mada video sam I setove sa tom gumicom ali nikako da narucim).

Ja sam narucio bas iz luisa reapir kit i trebalo bi da dodju dve gumice dve membrane i opruga. Gumica izmedju slavine i rezervoara i ona dole na slavninici

 

ja sam izbacio membrane stavio klingirit dihtung sada radi na slobodni pad i ne zatvaram slavinicu jer karburador zatvara kada se napuni soljica bez ikakvih problema druga godina. nemojtu stavljati gumeni dihtung razmeksa ga gorivo i povuce vakum i zatvori dovod.

Ako sam dobro razumeo ti si eliminisao ovaj deo sa membranama tj. taj vakumski deo. Jesi napravio dihtung ili si uzeo neki odredjeni (gde da kupim? :))

 

Upitanju je Transalp 1999 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Mozes da stavis elektro ventil za benzin.Prvo izbacis membrane pa ventil spojis da dobija struju preko kontakta.Cim ugasis dovod se zatvara i ne opterecujes iglice na karbu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Transalp pd06

i ovo sa elektro ventilom je dobro resenje a ja sam stavio 1,5mm klingirit celom povrsinom tako da je kao barijera izmedju vakima i slavinice a membranu,klipcic i oprugu sam izbacio.Slavina normalno zatvara,gorivi preko klingirita i vakuma nemoze u motor sve se sliva u karburator i dalje zavisi od karburatora kod mene to radi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

registrovo masinu, skoro 18.900 sve sa popustima jer nisam ima saobracajku :)  auuu meni to bas bas puno >:( to je losa vest, a dobra je za nedelju dana palim na turu po bugarskoj :jee1: za dve godine sa trandzom presao 43.000 km a masina i dalje pali ko mina na prvi zub i radi ko sat svajcarac :takoje:  zna li neko koliko te masine mogu da prevale i izguraju bez otvaranja ;) mislim ja sam ga kupio sa novodno 45.000km predjenih za 10 godina sto cisto sumljam :P recimo sad kad okrenem 100.000 bice glanc nov ili ti ga tek razradjen jer ce okrenuti kilometar sat na 00000 km :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp 600V 92.

Pozdrav ekipi.

 

Posle duge pauze sam registrovao motor. Motor je stajao u garazi nekoliko godina i nije bio paljen zadnih deset meseci. 

Motor je upalio nakon punjenja akumulaora i dosta verglanja. Pustio sam ga da se zagreje ali se uvek ugasi kad skroz 

zatvorim saug. Takodje se gasi cim pokusam da dodam gas. 

 

Moze li par hintova/linkova/saveta odakle da krenem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Bio kod majstora. Pita me dal ga samo lickam il ga i vozim? Pa evo odgovora u vidu malo slika da ne preteram...tura na početku sezone, 9 dana po planinama lepe naše :

Bobija nesuđena za naše transalpaše, meni po drugi put...

DSC06617copy_zpsxk7bpayq.jpg

Ka Ivanjici:

DSC06630copy_zpsuwzwqwr8.jpg

Neočekivani grad na Goliji:

DSC06661copy_zpscxiufmdh.jpg

Prema Jankovom kamenu:

DSC06701copy_zpsmomsnpk4.jpg

Isto,Golija zakon :)

DSC06711copy_zpsb90cja1l.jpg

Vrh

DSC06731copy_zpsgspzuiqj.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp

Mozes da stavis elektro ventil za benzin.Prvo izbacis membrane pa ventil spojis da dobija struju preko kontakta.Cim ugasis dovod se zatvara i ne opterecujes iglice na karbu

Zamiljivo resenje. Imam i neki vetntil za benzin. Planirao sam da ga iskoristim za podmazivac lanca. Ne znam samo kako bi ubudzio to tamo. Jel postoje neki manjih dimenzija?

Pitam cisto da znam za ubuduce. Nisam se vozio za vikend zbog ove kise i drugih obaveza. A trebalo bi da stignu membrane do kraja nedelje tako da necu nista budziti za sada.

Hvala na predlozima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

@Gox

Odlicne slike,mogao si se i javiti jer si kako cujem prosao kroz Rasku,bar na kafu :takoje:

Istina. Nekako smo bili opterećeni vremenom, kiša će, neće, pa smo menjali planove. Onda sam se poprilično slabo koristio mobilnim telefonom. U selu Rudno gde sam bio,nisam imao 063 domet.

Sad kad si mi rekao, žao mi što se nisam javio. Mogli smo da vozimo po Goliji, ti si ekspert a mi ne baš  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

 

Mozes da stavis elektro ventil za benzin.Prvo izbacis membrane pa ventil spojis da dobija struju preko kontakta.Cim ugasis dovod se zatvara i ne opterecujes iglice na karbu

Zamiljivo resenje. Imam i neki vetntil za benzin. Planirao sam da ga iskoristim za podmazivac lanca. Ne znam samo kako bi ubudzio to tamo. Jel postoje neki manjih dimenzija?

Pitam cisto da znam za ubuduce. Nisam se vozio za vikend zbog ove kise i drugih obaveza. A trebalo bi da stignu membrane do kraja nedelje tako da necu nista budziti za sada.

Hvala na predlozima.

 

Ventil se stavi na crevo ka karburatoru,nadje se mesto ali posto si narucio ne kvari  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

fotke su odlicne,,, :takoje:  mogli bi da padne dogovaranje za neku grupnu turu :jee1:  ja sad pretezno vozim po moto skupovima, smederevo, mitrovica, kocevlje, sabac,,,, sledec je uzice pa ako neko ide da se javi pa da se vidimo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp 600V 92.

Pozdrav ekipi.

 

Posle duge pauze sam registrovao motor. Motor je stajao u garazi nekoliko godina i nije bio paljen zadnih deset meseci. 

Motor je upalio nakon punjenja akumulaora i dosta verglanja. Pustio sam ga da se zagreje ali se uvek ugasi kad skroz 

zatvorim saug. Takodje se gasi cim pokusam da dodam gas. 

 

Moze li par hintova/linkova/saveta odakle da krenem.

 

Malo sam listao po forumu, malo cackao po motoru i uradio sledece 

  • prosuo staro gorivo, ocedio karbove i sipao novo
  • proverio filter za vazduh i malo ga očistio
  • onim start sprejom proverio da li negde vuce falsh vazduh i nisam nigde naisao na problem
  • čačkao pilot screw ove na karbovima
  • i na kraju se provozao

Malo sam testirao motor i ovo su zapazanja

  • ne treba mi veliki saug da hladan upali 
  • kad vruc pali treba malo da dodam gas
  • i dalje se gasi kad saug zatvorim na leru
  • okretanje pilot screw-a ne menja rad motora
  • bio sam lenj pa sam gledao samo jednu svecicu zadnjeg cilindra i meni to ne izgleda ni crno ni belo niti nesto specijalno mirise na benzin, mada moj majstor za kola smatra da je tamija i kaze da se malo oseca na benzin.
  • motor se i dalje gasi kad polako ili naglo dodam gas ali sad ne svaki put, ponekad prihvati odmah, a nekad sa knedlom
  • ako vise puta naglo dodam gas onda proradi i poveća obrtaje
  • moj osecaj je da obrtaji brzo padaju kad se pusti gas 
  • preko 3k obrtaja ide skroz ok, miran rad, nema knedli, ima snage nema puckanja iz auspuha - skoro kao ranije
  • preko 3k obrtaja mogu da zatvorim saug ali cim se obrtaji smanje motor se gasi

Meni se čini da ce jedno temeljno čišćenje i štelovanje rešiti ove probleme. Interesujeme kako ovo vama izgleda. Da li ima nešto što bih jos mogao da probam? Da li da se spremam na neke dodatne izdatke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

Imate li preporuku za sprej za podmazivanje lanca?

 

Da li je ovo prvo ok, ili ipak da uzmem drugu, off-road varijantu, jer ću ponekad voziti i van asfalta (lagani makadam, možda zahvatim i malo blata/zemlje, prođem kroz baru itd.) ?

 

http://e-mass.rs/proizvod.php?idA=13690&LID=7mdnvq2z66iwvl8

 

http://e-mass.rs/proizvod.php?idA=10827&LID=7mdnvq2z66iwvl8

 

Da li je pre nanošenja spreja potrebno da se lanac očisti? Koje sredstvo je najbolje za to?

 

Hvala :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja