Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Šta može da bude kad se ima luft u volanu ne levo desno već napred nazad na onom mestu gde se on šrafi ( kao gume neke da su ), šta je potrebno promeniti. ( objašnjenje užas znam ) Nije mnogo al se da primetiti kad se koncentrišeš i jače povlačiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Šta može da bude kad se ima luft u volanu ne levo desno već napred nazad na onom mestu gde se on šrafi ( kao gume neke da su ), šta je potrebno promeniti. ( objašnjenje užas znam ) Nije mnogo al se da primetiti kad se koncentrišeš i jače povlačiš.

Smrdi mi na lager volana eve i tema o tome http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/65158-lageri-kormana-zamena/?gopid=1072937#entry1072937

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Koliko sam ja shvatio ti pricas o malim gumenim biksnama koje spajaju drzace volana sa trouglom. Ako je to onda treba da ima mao pomeranja kako bi upilo vibracije, zato ta guma i postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Koliko sam ja shvatio ti pricas o malim gumenim biksnama koje spajaju drzace volana sa trouglom. Ako je to onda treba da ima mao pomeranja kako bi upilo vibracije, zato ta guma i postoji.

da na to mislim

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

moja masina spremna :)  promeno sam konacno prasinjarke, legle samo tako ;)  napravio novi feder za stender, muke bile navuci ga, jedva nekako >:( i konacno sredio lanac,,, kad sam menjo lanac kupio fabricki hondin, a ono jedna karika vise ja kreten nisam prebrojo nego odma skuco spojnicu i tocak mi bio skroz na kraju :P  stigla nova spojnica, izbacio jednu kariku i lego samo tako :takoje:

post-26761-0-95694600-1427741276_thumb.jpg

post-26761-0-84033500-1427741290_thumb.jpg

post-26761-0-51649200-1427741307_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

Pozdrav svima!

 

Želim konačno da počnem da vozim motor :) U Transalp sam se zaljubio na prvi pogled još pre desetak godina i sad sam počeo da merkam neki dobar primerak po oglasima.

 

Šta mislite o ovoj ponudi? Rekao bih da je malo precenjen, ali pretpostavljam da bi cena mogla da se spusti.

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/5309860/honda-xl650v-transalp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

POtrazi clana foruma "Krema" Ima dobrog transalpa na prodaju , mislim da je 2000 god. islim da cena moze jos malo dole, ja sam bio zainteresovan i nisam ga uzeo iz razloga sto mi je ispao drugi tip motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Pozdrav svima!

 

Želim konačno da počnem da vozim motor :) U Transalp sam se zaljubio na prvi pogled još pre desetak godina i sad sam počeo da merkam neki dobar primerak po oglasima.

 

Šta mislite o ovoj ponudi? Rekao bih da je malo precenjen, ali pretpostavljam da bi cena mogla da se spusti.

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/5309860/honda-xl650v-transalp

Primerak je odlican, ja ga vozim vec 4 godine. Ako si ozbiljan sve moze da se dogovori....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Danas sam baš planirala da zamenim zadnju koju sam dobila na poklon jer je moja stara deset godina (plastificirana) :D Ali sam onda primetila da u manual-u piše da ide 130/80, a guma koju sam dobila na poklon je 120/90, a skinuta je sa Transalpa. Doduše, moj je devedeseto godište, a ovaj drugi je noviji. Valjda može da se zbudži, ali ja bih radije da stavim propisanu veličinu. 

Cedo11 kako si zadovoljan ContiEscape gumom i da li si je koristio i na off-u, koliko ti je trajala?
Kakva je u poređenju sa Pirelli MT60 recimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Danas sam baš planirala da zamenim zadnju koju sam dobila na poklon jer je moja stara deset godina (plastificirana) :D Ali sam onda primetila da u manual-u piše da ide 130/80, a guma koju sam dobila na poklon je 120/90, a skinuta je sa Transalpa. Doduše, moj je devedeseto godište, a ovaj drugi je noviji. Valjda može da se zbudži, ali ja bih radije da stavim propisanu veličinu. 

 

 

 

 

Meni je Transalp '96. i kad sam ga kupio na njemu je bila 120/90 tako da sam tu istu dimenziju stavio kad sam menjao.Koliko sam tada citao i gledao mogu obe dimenzije(120/90,130/80) bez problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Danas sam baš planirala da zamenim zadnju koju sam dobila na poklon jer je moja stara deset godina (plastificirana) :D Ali sam onda primetila da u manual-u piše da ide 130/80, a guma koju sam dobila na poklon je 120/90, a skinuta je sa Transalpa. Doduše, moj je devedeseto godište, a ovaj drugi je noviji. Valjda može da se zbudži, ali ja bih radije da stavim propisanu veličinu. 

 

Cedo11 kako si zadovoljan ContiEscape gumom i da li si je koristio i na off-u, koliko ti je trajala?

Kakva je u poređenju sa Pirelli MT60 recimo?

 

Šta ja znam, nešto nisam bio zadovoljan sa Conti Escape-om u off vožnji. Na asfaltu drže odlično, nema klizanja dok je kiša, ali na off-u nije to to. Prednja može jako puno da izgura, sigurno preko 20000 kilometara, jer sam ja prešao 10000 km, ostalo je više od pola, dok se zadnja potroši znatno brže. Na jednu prednju, dve zadnje otprilike.

Nisam vozio Pirelli MT-60, ali sudeći po šari, malo bi trebalo da je bolja od Conti Escape gume u off vožnji. Trenutno trošim Pirelli MT21,napred i nazad, koja je mnogo više orijentisana za off vožnju. Evo prešao sam 1000 kilometara, nisam primetio da su se uopšte načele, što naravno neće uskoro. Dajem im rok do jedno 5000 kilometara, posle kanta.

 

Uzmi zadnju Heidenau K60 Scout 130/80-17 i prednju Heidenau K60 90/90-21 (ne Scout), to bi ti bila dobitna kombinacija za off.

Razlog zašto ne prednju Scout, je zato što nema bočnu potporu kao običan K60, što za off mnogo znači. Zadnju Haidenau K60 (ne Scout) sam vozio, super guma, ali sam je olindrao za 7000 kilometara, ostalo 2mm šare, ali i dalje je čupala na off-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Hvala na odgovoru. Razmišljala sam o Heidenau i najverovatnije ću i uzeti, doduše, samo zadnju za sad. To mi je najpovoljnija opcija. 
Nije mi tolika frka da budu savršene na off-u, jer vozim 70% asfalt 30% off, a i do sad sam išla na off sa plastičnim gumama starim deset godina i ništa mi nije bilo problem sem teškog blata koje i onako ne volim i izbegavam osim ako me bagra enduraška ne prevari da NEEEEEMAAAAA blata, MA JOK! :jok:  Tako da, koje god gume stavim, biće mi bolje od ovih što imam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Hvala na odgovoru. Razmišljala sam o Heidenau i najverovatnije ću i uzeti, doduše, samo zadnju za sad. To mi je najpovoljnija opcija. 

Nije mi tolika frka da budu savršene na off-u, jer vozim 70% asfalt 30% off, a i do sad sam išla na off sa plastičnim gumama starim deset godina i ništa mi nije bilo problem sem teškog blata koje i onako ne volim i izbegavam osim ako me bagra enduraška ne prevari da NEEEEEMAAAAA blata, MA JOK! :jok:  Tako da, koje god gume stavim, biće mi bolje od ovih što imam.

I ja ti preporucujem Heidenau K60 Scout vozim ih evo treca sezona, doduse malko se cuju na asvaltu ali su odlicne za tvoj stil voznje (70-30%) :takoje: Sa njima mozes da ronjas po blatu ma milina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Samo polako. Kupi prvo zadnju Scout, nećeš pogrešiti, dok za prednju, iako je opet jeftinija od zadnje, sakupljaj pa kupi. Ključni faktor je dugotrajnost ove dve gume, tako da ako ih sad kupiš, računaj da je zadnja posle 12k za menjanje, ako ne voziš nešto agresivno onda dogura i 15k. Prednja može koju hiljadu više...  :takoje:

 

Heidenau je tiha spram ovih čepova koje trenutno trošim.  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Cedo,pa koliko su onda cepovi bucni kad je ova Heidenau kao tenk da vozim,ja navikao na putne gume a na motoru koji sam kupio je bila ova Heidenau guma,obe gume su skoro nove ali bucne,meni je to toliko bucno da je to katastrofa,jedina stvar koja mi se svidja je sto je vizelno lepa sara,na offu kakve su neznam jer vozim iskljucivo asfalt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Gde je skazaljka na skali za temperaturu kad pali ventilator?Menjao antifriz danas pa nikako da ga upali,stigla do 2/3 skale i nista.Nesto mi mnogo da ide jos gore il ce biti da je davac ili sam ventilator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Cedo,pa koliko su onda cepovi bucni kad je ova Heidenau kao tenk da vozim,ja navikao na putne gume a na motoru koji sam kupio je bila ova Heidenau guma,obe gume su skoro nove ali bucne,meni je to toliko bucno da je to katastrofa,jedina stvar koja mi se svidja je sto je vizelno lepa sara,na offu kakve su neznam jer vozim iskljucivo asfalt.

Jesi l˙ se vozio ikada u Nivi? Otprilike tako. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja