Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

U sustini motor na rate ne mogu naci... Vece pare ne mogu skupiti na gomilu... Pa mi je solucija uzmi nesto da je agregat dobar pa iz meseca u mesec sredjivati za sada po nekom mom razmisljanju najbolja... Znam i da sam nestrpljiv i sve ali nesto se mora preduzeti... ;)

Trebalo bi po svoj prici da to moze sa TA da se odradi... Jer iz svih prica i foruma malte ne je neunistiv...

Promenio član DestroYer015

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Sve je unistivo... samo treba biti retard... e sada... ovaj na oglasu za te pare izgleda solidno, mada registracija, gume, lanac i plocice mogu komotno da te izadju jos 500 evra ako ne i vise... e onda malo CDI krene da te njaka, sto hoce na tim starijim modelima, pa ako ne znas da se bakces oko mehanike platis majstora da ti uradi servis, ovo ono, ima tu da se nakupi... ali opet vredi, ako volis, nije to jeftina zabava... bilo kako bilo, ako pali normalno, transalp mora da pali na sam pritisak dugmeta, nema verglanja nego na prvu... pustis ga da se zagreje, pa ga malo drzis na 3500 obrtaja, ako tada ne klepece, trebalo bi da je dobar. nema tu puno matematike, gledaj kako motor u celini izgleda i bice ti jasno kakav je unutra. kao sto je i kolega ranije rekao, malo gledaj i okolo, gazda, kuca... ja sam npr. kupovao motor jednom prilikom, dosao da ga vidim, gazda ga upalio i krenuo da ga turira, ja se lepo okrenuo, zahvalio se i izasao napolje i pomislih kako li ga arci kad nema kupca okolo... i tako dalje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Koliko moze da izadje servis otprilike? A koliko moze biti otvaranje motora radi provere ili neka generalka???

Druze, pa jel moguce da ne mozes da nadjes motor u Srbiji u kojoj svi prodaju a niko para nema, a da pritom ne moras odma da razmisljas o generalnoj. Mani se corava posla, ukoliko motor smrdi na generalku, sta ga uopste u gledas? Ima motora, budi strpljiv (znam da ne mozes, svrbi jako, ali iskuliraj) i bice najbolje za tebe...

Ne kazem da ne mogu nego samo zelim da se iskalkulisem... Volim da imam plan za sve i pokusavam da razradim worst case scenario ili sta ako je ono naj najgore... Zato me interesuje koliko se krecu cifre za tako nesto nebi li mogao da se sracunam...Naravno da necu kupiti motor koji je za generalku... Toliko bar mogu da provalim...

Za te pare ako je agregat dobar i odrzavan meni bi odgovaralo da vremenom sredjujem jedno po jedno da to onda dodje na tih 1500e (naravno sve okvirno) jer odmah taj kesh nemam... :)

Hvala na savetu u svakom slucaju... i naravno javljam sta sam uradio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kad je novac u pitanju tu saveti ne pomažu. Bio sam par puta u tim situacijama pa me je prijatelj posavetovao...pozajmi, vratićeš posle...jer što ne platiš na mostu posle ćeš na ćupriji...

Kažem nezahvalno za savet kad neko ima tačnu sumu novca sa kojom raspolaže. Što se tiče godišta, već od 92-ge ide disk pozadi umesto doboša i još neka poboljšanja pa vredi i o tome misliti.

Ja sam se javio sa savetom kao neko ko je kupio dosta starog TA ali očuvanog te nije trebalo ništa menjati,popravljati. Imao sreće pa želim isto i tebi. Ima mnogo većih znalaca od mene oko transalpa pa će ti oni više pomoći. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e sad ja bi se slozio sa tim ko odrzava dvoriste odrzava i motor :Mina: al ja kad sam kupio moj lik reko da dodjem uvece po mraku, a motor se sija verovatno presprican sprejom, cak je i plasticne gume premazo sa nekim sprejom i sreca u nesreci je ta sto motor stvarno radi ko casa, a sve ostalo je bila sminka (dobro napakovana za prodaju) i ofca koja se upecala,,, znaci masinu nisam pipno, sve ostalo sam radio, gume, ulje, filter ulja, svecice, plocice, lezajevi, filter vazduha, akumulator, lezajevi zadnji tocak,,,, e to je izaslo ravno 1000e plus koje nisam ni u snu racuno... jer motor bio *sedi i voziiii* ;) normalno tad nisam imao pojma sta da gledam, zato ti moj savet, kupi od poznatog ili povedi nekog ko se razume,,, :takoje: ja sam godinama skupljo pare za masinu, kad sam uvece vido kako sija oci mi sijale ko dve baterije, mogo je da mi proda i traktor uglancan ja bi naseo,,,zato povedi nekog ko ce realno moci da ti vidi masinu :aha:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Potpuno se slazem sa savetima tj. pravilom da se pored motora obrati paznja na neke sitnice koje govore o samom coveku, a ako je to ok velika je verovatnoca da je i sa motorom isto to ili bar, ako nije, da je covek iskren. Ja sma imao tu srecu. Isto je bilo dvoriste, kuca... Kod mene je covek odmah imao 2 dodatna plusa - imao lepog psa u dvoristu (kako ono bese, ko voli zivotinje voli i ljude :D ), a u sobi mu bajs na zidu, bavio se biciklizmom, a, gle cuda, i ja nekih 13tak godina :D I tako, sve dalje postade istorija... :) U sustini, polovan motor je polovan motor, radna masina, mislim da nekad ljudi previse ocekuju od polovnog i preteruju. Zna se sta mora da bude ok, a sta se da srediti, kao i sta je logicno da bude istroseno u smislu mozda neke ogrebotine, tackice, "cupav" suspleh i tsl. Ko hoce sve u fulu, zna se gde je Hondin salon :) P.S. Pretraga na forumu me zeza ili ne mogu da iskopam kako treba, a znam da ima, na koliko pumpate gume? Znaci kada ste sami na motoru bez kofera, za svakodnevnu voznju, meni je napred 2,2, a nazad 2,4 ne znam jel to ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

https://drive.google.com/folderview?id=0B-_-Lb-R1RgGbEV2RWdkMjFtWVk&usp=sharing Evo malo detaljnijih slika... Sta mislite??? Za soma... Verovtno ce ici i glava jeftinije... Ako budem uporan mozda i dve... Pa da se onda sredjuje jedno po jedno kako bude legala kinta...

 

Najbitniji je agregat... Sluzicu se Ivanovim savetom:

bilo kako bilo, ako pali normalno, transalp mora da pali na sam pritisak dugmeta, nema verglanja nego na prvu... pustis ga da se zagreje, pa ga malo drzis na 3500 obrtaja, ako tada ne klepece, trebalo bi da je dobar. nema tu puno matematike, gledaj kako motor u celini izgleda i bice ti jasno kakav je unutra.

Zamolicu ga da ga ne pali dok ne dodjem obraticu paznju na boju gasa iz auspuha... Provozati pa cemo da vidimo...

 

Ne znam nisam pametan... Ali TA mora leci i u sektu se mora uci... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Meni ova deluje zalosno, jeste da je soma evra i da ce biti jeftinije ali meni bi bilo zao da dam pare kada ga visim ovakvog.. Tesko je za neke male pare kupiti dobar motor, to nema diskusije, ali ako ti se nesto ne svidi na prvi pogled, onda je to bacanje para.

Ovde koliko vidim moraju nove gume definitivno 150-200eur, lanac i lancanik se ne moze proceniti na osnovu slika, ali ne deluje da ga vlasnik bas mazi i pazi. Rol bar je negde oko 100eur. Kofer je neki srnav, a ako planiras putovanja mesta nikad dosta.

 

Po meni isto je bitno i model, a ovo je model sa dobos kocnicom pozadi. TA nije poznat kao motor sa dobrim kocnicama a posebno to nije ovaj sa dobosem pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

koliko vidim lanac je prva investicija a verovatno i lancanik.......obicno se kupuju u setu

po stanju spoljasnjeg izgleda motora kilometraza mi se ne uklapa1neznam.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

a baja na motoru bivsi jso :)... kakav car... motor izgleda tuzno, ali ne moze za te pare bolje, pravo je cudo za 800 evra (koliko kontas da das) je da motor uopste i radi... sta znam, ja bi zaobisao, a mozda i ne bi, sve zavisi u kakvom ti je stanju mozak trenutno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

kad smo kod postenja pojedinih ljudi ,,, evo i ovo da napisem mada nisam mislio,,, ;) znaci pazarim motor preko 3.000 evra sa velikim koferom za dve kacige, uslov pri kupovini je bio i kofer za dve kacige koji se nalazio na slici koja je bila okacena za prodaju :Mina: i ujutro ustanem ajd sto nisam mogau upaliti motor jer akomulator crko lik ugrejo motor, al kad sam video da je promenio kofer i stavio neki jadan izlupan u koji staje jedna kaciga fulface onesvestio sam se :staa2: znaci verovatno dok sam ja otisao da iskersiram neko promeno kofer a po mraku to nisam ni video tek ujutro u garazi, ja okrenem lika i kazem mu ,,, on mrtav ladan kaze pa sineee juce mi pao pa se razbio pa nisam imao drugi pa sam stavio ovaj, pa zar nisi vido da sam promeno kofer ... znaci jebo sam mu sve po spisku al boli njega raka glavno da sam ja njega iskesrio, a za akumlutor kaze sineee pa otkud ja znam kad ce da crkne,,, znaci covek promeno kofer dok sam otisao da ga iskesiram eto kakvih sve ljudi ima ,,, sta reci :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

P.S. Pretraga na forumu me zeza ili ne mogu da iskopam kako treba, a znam da ima, na koliko pumpate gume? Znaci kada ste sami na motoru bez kofera, za svakodnevnu voznju, meni je napred 2,2, a nazad 2,4 ne znam jel to ok?

 

 

Prednja 2.0, zadnja 2.2, taj pritisak koj ti drzis u gumama je ok kada je motor opterecen (saputnik+prtljag)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

https://drive.google...WVk&usp=sharing Evo malo detaljnijih slika... Sta mislite??? Za soma... Verovtno ce ici i glava jeftinije... Ako budem uporan mozda i dve... Pa da se onda sredjuje jedno po jedno kako bude legala kinta...

 

Najbitniji je agregat... Sluzicu se Ivanovim savetom:

bilo kako bilo, ako pali normalno, transalp mora da pali na sam pritisak dugmeta, nema verglanja nego na prvu... pustis ga da se zagreje, pa ga malo drzis na 3500 obrtaja, ako tada ne klepece, trebalo bi da je dobar. nema tu puno matematike, gledaj kako motor u celini izgleda i bice ti jasno kakav je unutra.

Zamolicu ga da ga ne pali dok ne dodjem obraticu paznju na boju gasa iz auspuha... Provozati pa cemo da vidimo...

 

Ne znam nisam pametan... Ali TA mora leci i u sektu se mora uci... ;)

 

Nisam pametan, iskreno ja bih zaobisao ovo sokocalo, znam da imas pundravce u dupetu ali moj ti je savet budi strpljiv naletece vec nesto izglednije i bolje (nadam se) :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

@Destoryer Motor nije hleb da se kupuje svaki dan. Hocu reci, strpljen-spasen. Ja sam znao odavno sta trazim i kakav motor zelim, a kopao sam oko godinu dana, cekao, gledao oglase, pricao sa ljudima, usput skupljao sto vise mana i prednosti zeljenog motora + ono na sta ne mozes da utices su boja i dizajn masine koja izleti, pa kao sto neko rece, kada se sve poklopi tj. da ti se svidi, odgovara i da je u ok stanju, glava gore dole nije problem, narocito sto su TA, Afrike i sl. enduro motori kod nas retki da izlete jer dugo mogu da sluze i nije velika ponuda. Moj utisak je da ovaj motor sa oglasa nije bas s'ljubavlju cuvan, mazen i pazen. Ne mora da mu se pozeli laku noc svako vece, ali neka paznja mora postojati. Pojavice se nesto, gledaj, ima jos zime pa su i sanse vece. Srecno u potrazi! @StaneBane Hvala kolega za pritisak u gumama, i ja sam imao utisak da je malo vise za standardnu voznju, zato i pitah :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

kad smo kod postenja pojedinih ljudi ,,, evo i ovo da napisem mada nisam mislio,,, ;) znaci pazarim motor preko 3.000 evra sa velikim koferom za dve kacige, uslov pri kupovini je bio i kofer za dve kacige koji se nalazio na slici koja je bila okacena za prodaju :Mina: i ujutro ustanem ajd sto nisam mogau upaliti motor jer akomulator crko lik ugrejo motor, al kad sam video da je promenio kofer i stavio neki jadan izlupan u koji staje jedna kaciga fulface onesvestio sam se :staa2: znaci verovatno dok sam ja otisao da iskersiram neko promeno kofer a po mraku to nisam ni video tek ujutro u garazi, ja okrenem lika i kazem mu ,,, on mrtav ladan kaze pa sineee juce mi pao pa se razbio pa nisam imao drugi pa sam stavio ovaj, pa zar nisi vido da sam promeno kofer ... znaci jebo sam mu sve po spisku al boli njega raka glavno da sam ja njega iskesrio, a za akumlutor kaze sineee pa otkud ja znam kad ce da crkne,,, znaci covek promeno kofer dok sam otisao da ga iskesiram eto kakvih sve ljudi ima ,,, sta reci :P

 

Tebi je glava vrila da kupis motor, cim ga nisi par puta upalio i ugasio, sto se, da je akumulator gotov ne bi desilo, i posebno jos nisi provalio da je kofer za jednu a ne za dve kacige... Lik je smrad, ali i tvoja je krivica... sta ces... uzivaj, vazno je da je sada sve ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Ok ok prespavao sam... Smirio se (ima mecavica je doprinela)... Razmislio... Da nije bilo vas verovatno nebih tako razmisljao... I ja zapeo TA pa TA... TA je mnogo kvalitetniji motor i u tom cenovnom rangu ne mogu da pridjem nekom dobrom primerku, tako da cu da se strpim ako izleti neki dobar a ako ne moram potraziti neku alternativu... Pa mozda i ta aprilia pegaso... Otkud znam... Hvala na savetima u svakom slucaju...

Ako kojim slucajem naletite na sta dobro javljajte... Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Danas namesteni grejaci rucica jos da smislim gde da provucem kablove sad :) upali na pola kljuca posle dugo vremena. Greju za sve pare :) novi diskovi cekaju bolje vreme uglavnom radi se po malo.

malo mi volan mrda gore dole, šta se tu menja da bude kako treba ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

diskove ovde na forumu Mare ih je oglašavao uslužno za nekog dečka. Povoljno sam ih platio. Nove sam razmišljao iz Louisa al nikako da docekam da su na akciji. Jer iz Louisa uzimam 90% samo kad je nešto na akciji i povoljno. Pločice ću ovde uzeti cene su slične razmišljam samo dal organik ili sinter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Drugaru je potreban fabricki izduv za Transalpa,ako neko ima neka mi pusti pp,trenutno mu je na motoru Dragon carbon pa moze i zamena sa nekom doplatom a moze i kupovina za kes,kako vec Vama odgovara :zdravo:. Mozete se javiti i direktno na tel 0692167740 Djuro :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Meni nije nizak ler gas, ali ovom izgleda jeste. :) Inače zanimljivo ovo na daljinac. Kao fol, mrzi me da vadim ključ, pa iz džepa ga palim...1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja