Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja krenuo polako da dodajem pa to uzelo maha :)

Xenon svetlo,povišen vizir,grejači ručki,štitnici ruku(ne mora,ja zamenio bele crnim),povisio volan,12V utičnica,Joškin komunikator,navigacija,štitnici plastike napred,pozadi nosači bočnih kofera,centealni štender imao,scotoiler(obavezno),dodatno štop svetlo,sledi LEDizacija svih svetiljki...

Joška i Arakis su za elektroniku vrhunski stručnjaci. Ovom prilikom im se javno zahvaljujem na pomoći,savetima,radu na mom motoru i druženju. Srećnu Novu Godinu im želim !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

Ja krenuo polako da dodajem pa to uzelo maha :)

Xenon svetlo,povišen vizir,grejači ručki,štitnici ruku(ne mora,ja zamenio bele crnim),povisio volan,12V utičnica,Joškin komunikator,navigacija,štitnici plastike napred,pozadi nosači bočnih kofera,centealni štender imao,scotoiler(obavezno),dodatno štop svetlo,sledi LEDizacija svih svetiljki...

Joška i Arakis su za elektroniku vrhunski stručnjaci. Ovom prilikom im se javno zahvaljujem na pomoći,savetima,radu na mom motoru i druženju. Srećnu Novu Godinu im želim !

 

moze neke fotke da to sve lepo vidimo kako izgleda :)

pozz i srecna nova godina pa da se lepo navozamo u 2015toj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja krenuo polako da dodajem pa to uzelo maha :)

Xenon svetlo,povišen vizir,grejači ručki,štitnici ruku(ne mora,ja zamenio bele crnim),povisio volan,12V utičnica,Joškin komunikator,navigacija,štitnici plastike napred,pozadi nosači bočnih kofera,centealni štender imao,scotoiler(obavezno),dodatno štop svetlo,sledi LEDizacija svih svetiljki...

Joška i Arakis su za elektroniku vrhunski stručnjaci. Ovom prilikom im se javno zahvaljujem na pomoći,savetima,radu na mom motoru i druženju. Srećnu Novu Godinu im želim !

 

moze neke fotke da to sve lepo vidimo kako izgleda :)

pozz i srecna nova godina pa da se lepo navozamo u 2015toj...

I obavezna pištalica za žmigavce. Biće slika kad se završi posao :-) Srećna svima Nova Godina, bolje vreme nego prošle i puno lepih kilometara !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Ljudi, pozdrav,  

 

Da li znate gde i kako mogu da nabavim plasticnu resetkicu sa strane sto dodje, ispod rezervoara? Bile su obe, no, nisam zapazio kada se jedna otkacila, da li u voznji ili dok sam ga prao, ne znam, samo primetih da je nema

 

Da li to moze po modelu ove sto je na motoru da neki plasticar uradili ili ko vec?

 

P.S. Slika govori vise od reci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Izvinite na duplom postu, nesto me zeza forum i upload jer ne znam zasto se ne vide slike koje prikacim. Ukoliko urednik ili admin mogu, neka ovu poruku obrisu ili spoje sa mojom prethodnom, ne zelim da pravim flood.

 

Evo i slike:

 

http://i61.tinypic.com/8vz1g7.jpg

8vz1g7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Nisam 100% siguran ali mislim da fabricki ne idu 2 mrezice vec samo jedna sa desne strane jer je tamo ventilator. I ja sam mislio da kod mene fali pa sam malo istrazivao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Nisam 100% siguran ali mislim da fabricki ne idu 2 mrezice vec samo jedna sa desne strane jer je tamo ventilator. I ja sam mislio da kod mene fali pa sam malo istrazivao...

 

Takodje i ja 1zvizduk.gif.

 

Jbg. nekako logicno izgleda da ima dve mrezice sa obe strane ali su fabricki stavili samo jednu kod ventilatora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Ljudi, pozdrav,

 

Da li znate gde i kako mogu da nabavim plasticnu resetkicu sa strane sto dodje, ispod rezervoara? Bile su obe, no, nisam zapazio kada se jedna otkacila, da li u voznji ili dok sam ga prao, ne znam, samo primetih da je nema

 

Da li to moze po modelu ove sto je na motoru da neki plasticar uradili ili ko vec?

 

P.S. Slika govori vise od reci :)

 

Probaj da pronadjes mrezicu u nekoj gvozdjari ili džip komercu, moze slobodno i sitnija da bude a utapanje u plastiku mozes sam da uradis lemilicom ako posedujes istu ili da zalepis dvokomponentnim lepkom. Vidi da mpezica bude od aluminijuma laksa je za secenje i obradu, a ako negde zapne jevi se pa ce duradimo :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Drustvo, Dokazali ste mi da je bila prava stvar registrovati se, hvala puno na toliko predloga, odgovora i trudu da se pomogne. Potpuno ste u pravu, ja sam se istripovao da je bilo sa obe strane, a zapravo, kao sto ste rekli, fabricki ima samo sa desne strane zbog ventilatora. Sada mi je savest mirna, znam da to tako treba da bude. Sto se tice pravljenja za levu stranu, probacu ovo sa kantom, deluje jednostavno, a super. No, najbitnije da to tako treba, ne volim da sednem na motor, a da ja znam da nesto ne valja, iako je, naravo, u voznom stanju. Mozda sam malo perfekcionista sto se toga tice, ali to je profesionalna deformacija jos iz biciklizma :) Hvala puno, ceka se prolece, namestanje Joskinog reglera, vidjanje, nadam se, sa Arakisom jer me zanima par stvari oko LEDizacije i sl. pa na voznje, voznje i voznje... :) Sve najbolje, Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Jel moze pomoc i savet oko sledece stvari. Zelim da poruci iz Luisa maglenke za TA 600, pa me zanima da li neko ima iskustva narucivanja odavde i kako to izlgeda u smislu slanja, stizanja i carine. Drugo, da li mislite da ove maglenke mogu da se nakace na rol bar ili uopste na TA? Hvala unapred https://www.louis.de/en/artikel/h1-ellipsoid-headlight-high-beam-50-mm/10033013?list=34946500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Jel moze pomoc i savet oko sledece stvari. Zelim da poruci iz Luisa maglenke za TA 600, pa me zanima da li neko ima iskustva narucivanja odavde i kako to izlgeda u smislu slanja, stizanja i carine. Drugo, da li mislite da ove maglenke mogu da se nakace na rol bar ili uopste na TA? Hvala unapred https://www.louis.de...3?list=34946500

 

Nije to za tebe šinko, glomazno za rolbar bolje razmisli o ovoj kombinaciji, ;) ako te zanima kako svetle (a svetle za sve pare :staa2: ) mogu da ti pokazem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Milsim da ti to iz Louisa ne treba, to je H1 sijalica, moraces da pojacavas regler i td.....Obrati se Arakisu za savet, meni je ugradio Led dnevna svetla i svetle za sve pare. Imas da ih kupis kod nas u Zemunu, a jos su i na akciji, otidji na sledeci link pa se malo informisii

http://www.hidxenon....VERZALNA&Page=2

 

 

 

a evo kako to izgleda na mom motoru

1.JPG

Deda Mraz 2014..jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Milsim da ti to iz Louisa ne treba, to je H1 sijalica, moraces da pojacavas regler i td.....Obrati se Arakisu za savet, meni je ugradio Led dnevna svetla i svetle za sve pare. Imas da ih kupis kod nas u Zemunu, a jos su i na akciji, otidji na sledeci link pa se malo informisii

http://www.hidxenon....VERZALNA&Page=2

 

 

 

a evo kako to izgleda na mom motoru

 

Pomenuh u prethodnom postu ista ta led dnevna svetla samo sto su daleko povoljnija kad se naruce preko aliexpresa(jos mozes da biras boju), jes da se ceka 2-3 nedelje ali se isplati. Mlogo je 47 jura po komadu(ili za par) :neznam:

http://www.aliexpres...1991258406.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

stanebane

Svetla nisu ista, vec su samo dosta slicna na oko. Ova kod nas su u paru 47e, jeste mozda malo skuplje nego preko aliespresa, ali....ovde su i mozes da vidis sta kupujes, znas od koga si kupio, nosis ih kuci odmah cim das pare i bla, bla....:zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Ako nekom treba i misli da moze da iskoristi ove retrovizor(e) neka pise na PP,najbolje bi bilo da je iz Bgd-a i da licno preuzme.Naravno,poklanjam.Kupljeni polovni preko oglasa,problem je bio taj sto kad predjem 80 na sat,ogledala promene polozaj zbog nedovoljnog pritiska na kuglastom zglobu.Postoji sraf sa zadnje strane kojim se zglob steze ali,ima jedno ali,jeftina je izrada pa je plastika koja naleze na kuglu pocela uzduzno da puca.Pokusavajuci da resim taj problem uspeo sam da polomim jedno staklo :zvizduk: Na jednoj od slika videcete moju ideju za resenje problema uz pomoc parceta lima i 2 srafica.Kupljeni drugi retrovizori,problem resen :jee:

Zao mi je da ih bacim jer mozda neko moze da ih iskoristi ili bar neki njihov deo (metalne drske) .Navoj je M 10 odgovara Transalpu.Inace celo staklo je na drugoj slici-manje je osteceno,mozda bi moglo da se osposobi.

 

 

post-4726-0-24770400-1420722594_thumb.jpg post-4726-0-02841400-1420722556_thumb.jpg post-4726-0-88041000-1420722519_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

stanebane

Svetla nisu ista, vec su samo dosta slicna na oko. Ova kod nas su u paru 47e, jeste mozda malo skuplje nego preko aliespresa, ali....ovde su i mozes da vidis sta kupujes, znas od koga si kupio, nosis ih kuci odmah cim das pare i bla, bla....:zvizduk:

 

Sory Peđa al' nisam želeo da ti kvarim posao a to da lampe nisu iste ne želim da komentarišem jer neznam (moja je iz Kine a tvoja iz male Azije :neznam: ) uostalom ovo je moto forum pa je svako mišljenje i svaki savet dobrodošao :zdravo: bla, bla, bla, bla, bla... :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Samo opusteno stanebane i nemoj se ljutiti...bas zato sto je svaki savet i misljenje dobrodoslo sam coveku i rekao da pogleda kod nas pa neka sam odluci....nemam ja tu nikakav posao u to budi siguran. :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Jel moze pomoc i savet oko sledece stvari. Zelim da poruci iz Luisa maglenke za TA 600, pa me zanima da li neko ima iskustva narucivanja odavde i kako to izlgeda u smislu slanja, stizanja i carine. Drugo, da li mislite da ove maglenke mogu da se nakace na rol bar ili uopste na TA? Hvala unapred https://www.louis.de...3?list=34946500

 

Nije to za tebe šinko, glomazno za rolbar bolje razmisli o ovoj kombinaciji, ;) ako te zanima kako svetle (a svetle za sve pare :staa2: ) mogu da ti pokazem.

 

Da li si ih narucivao ? Deluje zanimljiva cena ako rade posao, razmišljam o uradnji istih ili sličnih sad preko zime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Jel moze pomoc i savet oko sledece stvari. Zelim da poruci iz Luisa maglenke za TA 600, pa me zanima da li neko ima iskustva narucivanja odavde i kako to izlgeda u smislu slanja, stizanja i carine. Drugo, da li mislite da ove maglenke mogu da se nakace na rol bar ili uopste na TA? Hvala unapred https://www.louis.de...3?list=34946500

 

Nije to za tebe šinko, glomazno za rolbar bolje razmisli o ovoj kombinaciji, ;) ako te zanima kako svetle (a svetle za sve pare :staa2: ) mogu da ti pokazem.

 

Da li si ih narucivao ? Deluje zanimljiva cena ako rade posao, razmišljam o uradnji istih ili sličnih sad preko zime.

 

Narucio, sacekao tri nedelje, stigle, i kad sam ih probao :staa2: sijaju za sve pare :jee4: bio sam srecan ko malji deca, po meni odlican odnos cene i kvaliteta. Čini mi se da je bila i tema o ovim svetlima, pokusacu da je pronadjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja