Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Prihvatam sugestije, prvo cu da promenim ulje u vilama, i da proverim lezaj upravljaca, mada sam ga gledao letos i malo dotegao i izgledalo mi je da je sve ok, a i sve kuglice su na mestu. Mada je moguce da su dobile lufta pa stezanje puno ne pomaze.

Znaci ne bi se trebalo baviti onim gumama dok se skroz ne raspadnu? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

@ gox, kada se vec hvališ :D, onda da i odgovoriš na par pitanja. I meni su ove bele lopate ružne ko lopov, a razmišljao sam da metnem ove kao ti.

 

  1. jesi li uzeio neke fensi, ili one za 2.000 iz oglasa ?
  2. jel ono što dobiješ uz njih dovoljno za montazu ?
  3. kod mene su obicne rucke, bez tegića, jel to neki problem ?
  4. jel smetaji možda nekako u vožnji ( verovatno ne, ali da proverim) ?

Hvala i pozdrav

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

@ gox, kada se vec hvališ :D, onda da i odgovoriš na par pitanja. I meni su ove bele lopate ružne ko lopov, a razmišljao sam da metnem ove kao ti.

 

  1. jesi li uzeio neke fensi, ili one za 2.000 iz oglasa ?
  2. jel ono što dobiješ uz njih dovoljno za montazu ?
  3. kod mene su obicne rucke, bez tegića, jel to neki problem ?
  4. jel smetaji možda nekako u vožnji ( verovatno ne, ali da proverim) ?

Hvala i pozdrav

Razmišljao sam da uzmem te za 2000 dinara iz oglasa al pronađem neke slične u moto-bike. Teški plastikaneri...tu se iznerviram, mislim se jednom se živi te poručim iz Louisa...baš za transalpa. Sve se dobije, tegići su u kompletu, lako se montira. Još nisam probao u vožnji al ne vidim razlog da bilo šta smeta, ima prostora koliko voliš, ništa ne kači.... Kažu da će ovih dana biti i do 15 stepeni pa javim utiske.

Inače se hvalim umereno, više da pretstavim transalpa u još jednom izdanju, sa drugačijim štitnicima ruku :) Pre godinu i više imao nameru da ih zamenim istim originalnim hondinim al crnim. Iz Honde S mi rekli da je jedna lopata 5000 dinara. Odustanem ja odmah i zavolim moje bele. Onda, malo, malo mi neko prebaci da su bele nikakve i da baš štrče na mom TA (i Arakis, da da) te da ih ofarbam...Više zbog drugih a manje zbog sebe... :zbunjen: (mala šala) Nisam hteo sam da ih ofarbam jer sam video kako to izgleda kod onih koji su to uradili...(ljušti se boja, proviruje bela). Farbač u Novom Sadu kojeg sam zvao ,tražio je 15 eura po komadu za farbanje i ne garantuje normalno stalnost boje itd...Uglavnom epilog svega ovog je fotka koju sam prosledio...kupio na kraju ove :

 

http://www.louis.de/_5040c8e8af62fb4348ab6b6a18ba4a5c5d/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10021000

Iako je natpis sw motech, u pitanju je barkbusters:

http://www.barkbusters.net/

http://www.barkbusters.net/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=52

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Štitnici izgledaju fenomenalno, ali cena..., zbog nje mi se sada sviđaju ove moje bele lopate :D .

 

Ja sam gledao acerbis u louis i cena je ok, jedino su mi nekako ''mršavi'', a lepo je kada malo štite od vetra

 

Štitnici

 

Transalp ti je generalno lutka, jedino mi ovi štitnici za viljuške malo štrče.

 

I kako ti radi posao ovaj spojler na viziru ?, ja sad bas radim na slicnom prototipu za probu, pa ako je ok onda ću da kupim pravi. Imam givjev povišeni vizir i sa njim je pakao preko 80km/h, toliko su jake turbulencije da je to strašno,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Štitnici izgledaju fenomenalno, ali cena..., zbog nje mi se sada sviđaju ove moje bele lopate :D .

 

Ja sam gledao acerbis u louis i cena je ok, jedino su mi nekako ''mršavi'', a lepo je kada malo štite od vetra

 

Štitnici

 

Transalp ti je generalno lutka, jedino mi ovi štitnici za viljuške malo štrče.

 

I kako ti radi posao ovaj spojler na viziru ?, ja sad bas radim na slicnom prototipu za probu, pa ako je ok onda ću da kupim pravi. Imam givjev povišeni vizir i sa njim je pakao preko 80km/h, toliko su jake turbulencije da je to strašno,

Acerbis štitnici se kupuju posebno,1+2+3 pa izračunaj ukupnu cenu...trebaš kupiti i ovo:

http://www.louis.de/_50d1075d67725fef25a707309e3ce90074/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10019645&anzeige=0&ADTRACTIONSLOT=detail_kontext

Meni se lično ne sviđaju jer piše acerbis ogrooomnimmmmm slovima i deluju mi tako da bi i moj motor nazvao ACERBIS :moto3:

Spojler vizir montirao kad i štitnike te ovih dana planiram vožnju...može se prilagođavati,podešavati kako voliš pa me baš zanima..javim...

Inače je vizir i moj povišen ali kappin-isto što i givijev.

Štitnici vila su moj proizvod. Svojevremeno napisao o tome. Kupio prašinarke,montirao majstor-naplatio i popucale ko da su od prašinaste gume posle 200 km... Posle sam stavio od nepromočivog platna za nautic i meni baš lepe. (Nije trebalo da se diže motor,rasklapa i slično). Koštale 300 dinara. Negde puknem, negde uštedim,tako to kod mene ide... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa ako je ovo za komad izađe isto, mozda malo jeftinije jer je ovaj kit za montazu za oba štitnika.

 

Suštinski kada se sabere, i daje se tolika lova, onda realno je bolje uzeti kao ove tvoje, bar lepše izgledaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pa ako je ovo za komad izađe isto, mozda malo jeftinije jer je ovaj kit za montazu za oba štitnika.

 

Suštinski kada se sabere, i daje se tolika lova, onda realno je bolje uzeti kao ove tvoje, bar lepše izgledaju

Acerbis u komletu izađu 63 eura za oba štitnika. Moji su oba 130 eura. Ima razlike u ceni.

Postavio sam video klip. Moji štitnici su aluminijski sa plastičnom zaštitom koje se mogu skinuti kad je leto. Acerbis su skroz plastika a leti se mogu skinuti dodaci ukoliko to neko želi.

Acerbis pružaju zaštitu od granja,moji bi trebalo i od pada,udarca jer imaju metal celim obimom...

Ima na forumu iskusnih transalpaša, neka oni kažu više od nas...

Inače,to za komad važi samo za hondu s. Za acerbis važi posebno štitnici,posebno šrafovi,posebno dodatak za protiv vetra...

Lepše za mene-da,kvalitetnije i moćnije-da.

Za Acerbis trebaš napraviti 3 porudžbine, za moje samo jednu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Otišla mi kilometraža. Odem kod majstora...OK...Puž da zamenimo. Platim ga iz Honde S oko 2500 plus majstor zamena,radio 200 km i opet kaput. Rešim da zamenim sve,sajlu sa pinjonom i pužom,komplet...iz honde stiže cena-15000 dinara. Neka hvala,ostajem na brzinometru koji sam montirao sa bicikle-Sigma-radi posao super. Ako se rešim da ovo sređujem, opet ću samo puža kupiti. Mislim da je problem taj što ostanu opiljci i da majstor treba sve izduvati kompresorom što možda meni nije urađeno... Ovo spomenuh čisto zbog cena i para koje znače...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Deru il ne deru, neznam. Meni nije odgovarala cena po jednoj lopati od 5000 dinara. Za ceo komplet-sajla sa pinjonom- 15000 dinara isto. Puža sam progutao-2500 dinara i verovatno ću još jednom probat. Ako ne uspe ovog puta, ostaću trajno na brzinometru od bicikle,em super radi em štedi kilometražu za eventualnu prodaju :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pitanje ružnoće i lepote je relativno. Meni su od početka na TA bile ružne lopate i auspuh. Pitanje za TA korisnike je koliko je pametno i vredi li auspuh menjati? Iskustva i mišljenja molim...Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ja promenio 2 aftermarket auspuha na TA, oba sam sam pravio. Sa prvim, probnim sam imao dublji i ne mnogo jaci(bucniji) zvuk nego sa fabrickim. Sve u svemu tacno sam pogodio kako sam hteo da se cuje ali je estetika bila slabija strana. Zato sam napravio drugi, koji mnogo bolje izgleda, bucniji je, ali sad cak i previse,imam efekat kokanja kokica u loncu a to mi se ne svidja pa ce morati da se pravi db killer. Mislim da V motor treba da ima otvorene izduve jer ima sta da se cuje :moto3:

Mogu da okacim slike ako vas zanima kako izgleda auspuh u rucnoj radinosti na TA. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Okači :)

 

@gox

 

Goranče, osim (možda) lepšeg izgleda i jačeg zvuka nekog poboljšanja nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Naravno, nikakvo poboljsanje performansi, cak mi se cini da su i oslabile sa ovim drugim koji je vise otvoren. Ali bas zanemarljivo.

Potrosnja sa ovim ruznim, koji je tehnicki odlican je ista kao sa fabrikom, cak mozda maloooo manje. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Hvala za mišljenja :zdravo:

Arakis,dopadaju ti se moji štitnici ruku?

Malo gledao po stranim forumima a vezano za transalpa. Posle okačim i neku fotografiju kako izgleda na transalpu. Ova dva mi nekako najpristojnija...

Prvi-laser produro:

http://laser-exhausts.com/news/honda-xl600v-transalp-systems/

Drugi-arrow paris dakar:

http://www.ebay.com/itm/Muffler-Exhaust-Arrow-Paris-Dakar-Honda-XL600-Transalp-/161082096627?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item25813dbbf3&vxp=mtr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja