Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja kod mene i nemam tu bakarnu sajbnu i nemam nikakvih problema, a menjao sam ulje vec 3 ili 4 puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Braco bajkeri po prvi put vozim motor samo sa jednim diskom Trandja 1989,nisam zadovoljan kocnicama pa nemam mnogo poverenja u motor,dobio sam od druga na poklon ceo zadnji kocioni sistem sa discom od 1994 god samo da premesimo sta treba.

E to je pitanje sta treba sve da se prebaci a od njega dobijam sta god je potrebo jer mu je motor havarisan od napred a nazad je sve kako treba.

Imam jos jedno pitanje,skidao sam mu sve oklope i governalu menjao,kada sam sve spakovao sve radi osim lampice za copku-site i automat ne radi,krecem sa spustenom copkom bez problema?????

Podsecam vas da vas enduro nije samo za asvalt pa ko je za moze da dodje da se malo provozamo na off-u okolina Smedereva,tema off za svaki dan,javi se Aleksandar67

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Braco bajkeri po prvi put vozim motor samo sa jednim diskom Trandja 1989,nisam zadovoljan kocnicama pa nemam mnogo poverenja u motor,dobio sam od druga na poklon ceo zadnji kocioni sistem sa discom od 1994 god samo da premesimo sta treba.

E to je pitanje sta treba sve da se prebaci a od njega dobijam sta god je potrebo jer mu je motor havarisan od napred a nazad je sve kako treba.

Imam jos jedno pitanje,skidao sam mu sve oklope i governalu menjao,kada sam sve spakovao sve radi osim lampice za copku-site i automat ne radi,krecem sa spustenom copkom bez problema?????

Podsecam vas da vas enduro nije samo za asvalt pa ko je za moze da dodje da se malo provozamo na off-u okolina Smedereva,tema off za svaki dan,javi se Aleksandar67

 

Sto se tice prednje kocnice, problem nastaje kada korisnik u zelji da poboljsa kocenje kupi skuplje pakne... Kod mog burazera pakne su po manualu organske, kada se stisne kocnica ukopa se... a moze bez problema i wheele na prednjem... dok kod mene je situacija totalno druga.. imam neodgovarajuce pakne.. i samim tim prednja kocnica ne radi bas najbolje. Prednji disk na starijim transalpima je veceg precniga nego kod novijih, samim tim je i poluga veca, i kocioni moment mnogo bolji, dva diska znace samo skuplje odrzavanje, a jednako se trosi sve kao i sa jednim diskom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Braco bajkeri po prvi put vozim motor samo sa jednim diskom Trandja 1989,nisam zadovoljan kocnicama pa nemam mnogo poverenja u motor,dobio sam od druga na poklon ceo zadnji kocioni sistem sa discom od 1994 god samo da premesimo sta treba.

E to je pitanje sta treba sve da se prebaci a od njega dobijam sta god je potrebo jer mu je motor havarisan od napred a nazad je sve kako treba.

Imam jos jedno pitanje,skidao sam mu sve oklope i governalu menjao,kada sam sve spakovao sve radi osim lampice za copku-site i automat ne radi,krecem sa spustenom copkom bez problema?????

Podsecam vas da vas enduro nije samo za asvalt pa ko je za moze da dodje da se malo provozamo na off-u okolina Smedereva,tema off za svaki dan,javi se Aleksandar67

 

Bio sam ti dva puta u zadnjih 10 dana u Smederevu. 27. Aprila na otvaranju sezone i posle 30. Aprila.

Idemo u Rumuniju 1. Juna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Sto se tice prednje kocnice, problem nastaje kada korisnik u zelji da poboljsa kocenje kupi skuplje pakne... Kod mog burazera pakne su po manualu organske, kada se stisne kocnica ukopa se... a moze bez problema i wheele na prednjem... dok kod mene je situacija totalno druga.. imam neodgovarajuce pakne.. i samim tim prednja kocnica ne radi bas najbolje. Prednji disk na starijim transalpima je veceg precniga nego kod novijih, samim tim je i poluga veca, i kocioni moment mnogo bolji, dva diska znace samo skuplje odrzavanje, a jednako se trosi sve kao i sa jednim diskom.

U dosta tvojih postova primećujem da je po tebi bolji ta 87-90,od 97-99,i nikako mi nisi jasan.nikad nisam video il čuo od nekoga da Ta s jednim diskom može na predni točak.A što se kočenja tiče,izvini,ali tvoje tvrdnje su smešne-a mogu da budu i opasne ako neko to shvati ozbiljno.Probaj da napraviš uporedno kočenje modela s 1,pa s 2 prednja diska(podrazumevam sve da je ispravno)-iznenadićeš se koliko ovaj s 2 koči bolje.A na kraju pa onda ni Hondini inženjeri nemaju pojima(po tebi),stavili 2 prednja na97-99,00-07,i na naj noviji model,jedino moje objašnjenje je da nisi imao prilike da osetiš,ili vidiš u vožnji drugog Ta koliko bolje koči.Inače vozio sam se i s tvojim bratom,i primetio baš ovo što pišem-krenemo da kočimo ,a on se pri svakom kočenju približava. :staa2: Drž se ti elektronike ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Mene iteresuje zadnja kocnica,,sa dobosa na disc,jel zna neko da li moze da se uradi razmena bez prepravki???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Mene iteresuje zadnja kocnica,,sa dobosa na disc,jel zna neko da li moze da se uradi razmena bez prepravki???

Pa ako kayes da mozes uzeti ceo zadnji kraj...mislim na zadnju viljusku, uzmi i resi problem.Napred samo dobre plocice i pancir crevo i bice mnogo bolje..

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Sto se tice prednje kocnice, problem nastaje kada korisnik u zelji da poboljsa kocenje kupi skuplje pakne... Kod mog burazera pakne su po manualu organske, kada se stisne kocnica ukopa se... a moze bez problema i wheele na prednjem... dok kod mene je situacija totalno druga.. imam neodgovarajuce pakne.. i samim tim prednja kocnica ne radi bas najbolje. Prednji disk na starijim transalpima je veceg precniga nego kod novijih, samim tim je i poluga veca, i kocioni moment mnogo bolji, dva diska znace samo skuplje odrzavanje, a jednako se trosi sve kao i sa jednim diskom.

U dosta tvojih postova primecujem da je po tebi bolji ta 87-90,od 97-99,i nikako mi nisi jasan.nikad nisam video il cuo od nekoga da Ta s jednim diskom može na predni tocak.A što se kocenja tice,izvini,ali tvoje tvrdnje su smešne-a mogu da budu i opasne ako neko to shvati ozbiljno.Probaj da napraviš uporedno kocenje modela s 1,pa s 2 prednja diska(podrazumevam sve da je ispravno)-iznenadiceš se koliko ovaj s 2 koci bolje.A na kraju pa onda ni Hondini inženjeri nemaju pojima(po tebi),stavili 2 prednja na97-99,00-07,i na naj noviji model,jedino moje objašnjenje je da nisi imao prilike da osetiš,ili vidiš u vožnji drugog Ta koliko bolje koci.Inace vozio sam se i s tvojim bratom,i primetio baš ovo što pišem-krenemo da kocimo ,a on se pri svakom kocenju približava. Drž se ti elektronike

 

Vecita dilema...Ciji je veci!! 1lol.gif Kao da je bitno ko kakve kocnice ima...bitno je da se vozi sa oprezom i sve ce biti cool 1moto3.gif

 

Evo meni stigli diskovi...GOLD Fren....120e...2 komata 1zdravo.gif

 

Mene iteresuje zadnja kocnica,,sa dobosa na disc,jel zna neko da li moze da se uradi razmena bez prepravki???

Pa ako kayes da mozes uzeti ceo zadnji kraj...mislim na zadnju viljusku, uzmi i resi problem.Napred samo dobre plocice i pancir crevo i bice mnogo bolje..

 

Mora beše da kupi celu zadnju viljušku, disk, celjust, plocice, posudu kocionog ulja, kocioni cilindar itd...kukuuu...Ima se istrošiš para 0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Honda TA i VF 750 sabre

Srednji, onaj veći, od 30mm... Pitaću neke strugare u okolini da mi urade od Aluminijuma, ali sa glavom za 19mm ključ, manje će se habati, nego ovaj sa inbusom. Onaj gore mi se nije pohabao, al´ neće da se odvrne, kao da je lepkom zalepljen...1hmm.gif Mada doću i ja njemu glave, samo da prođu praznici...

Izaće me ne više od 700, 800 din kod strugara da odradi. Na Wemoto-u je nešto tipa 20€ za ovo parče Aluminijuma, što mi je idiotski potpuno...

A u Delti se čeka i po mesec dana. Doduše, nije mi hitno, nego hoću da sredim motor skroz, da bi se vozio ko čovek cele sezone.0takoje.gif

Hvala za info u svakom slučaju...

 

Kolega probaj popustiti gornje sarafe na trokutu sto drze teleskop ako vec nisi,pa onda probaj skinuti cepove teleskopa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Evo ko ne moze da nadje gumice za rezervoar/ram, ili mu skupe ovde, ili ... ima ovde i to u raznim bojama, oko 260 (270 crne) dinkica sve i jos FREE shipping to Serbia kaze: :zdravo::takoje:

http://dx.com/p/motorcycle-left-right-side-cover-grommets-set-translucent-red-green-yellow-3-pairs-190959

 

http://dx.com/p/motorcycle-side-cover-grommets-set-for-honda-cg125-black-3-pairs-190967

 

sku_190959_2.jpg

 

sku_190967_2.jpg

Mene zavrnuli za akumulator, navodno ima Varta a kad sam otisao - nema! Srecom imali su Exide, i gle cuda par stoja jeftiniji nego u Nisu (vec sam se jednom za nesto drugo tako zeznuo racunajuci veci grad, veca konkurencija = nize cene), i za razliku od Nislija hteli su moj stari akumulator, pa sam ustedeo oko 400-ak dindzora! :)

A potragu za platnom zavrsavam sutra, ako nije narucio ovaj lik stavljam ovu sto sam nasao, pa ako ne valja nek curi.

 

P.S. Moze li neko ko se razume u elektriku da pogleda ove HID i xenon instalacije i preporuci neku ako moze kod nas na Trandzu da ide, znam da po ovim cenama ne treba ocekivati neki kvalitet ne znam kakav, ali je cena smesna za ne probati, pa makar crklo posle par meseci...

 

http://dx.com/c/car-accessories-799/motorcycle-gadgets-720/motorcycle-lighting-760

 

P.P.S. Dzabalesku a vrlo potrebno...

http://dx.com/p/stainless-steel-motorcycle-bicycle-burglar-proof-anti-theft-padlock-silver-155407

 

sku_155407_1.jpg

 

http://dx.com/p/water-resistant-motorcycle-charging-dock-for-mobile-phone-navigator-mp3-black-12v-45cm-157602

 

sku_157602_3.jpg

 

http://dx.com/p/auto-car-tubeless-tire-puncture-plug-repair-sealant-cement-fix-tool-kit-162079

 

sku_162079_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

 

U dosta tvojih postova primećujem da je po tebi bolji ta 87-90,od 97-99,i nikako mi nisi jasan.nikad nisam video il čuo od nekoga da Ta s jednim diskom može na predni točak.A što se kočenja tiče,izvini,ali tvoje tvrdnje su smešne-a mogu da budu i opasne ako neko to shvati ozbiljno.Probaj da napraviš uporedno kočenje modela s 1,pa s 2 prednja diska(podrazumevam sve da je ispravno)-iznenadićeš se koliko ovaj s 2 koči bolje.A na kraju pa onda ni Hondini inženjeri nemaju pojima(po tebi),stavili 2 prednja na97-99,00-07,i na naj noviji model,jedino moje objašnjenje je da nisi imao prilike da osetiš,ili vidiš u vožnji drugog Ta koliko bolje koči.Inače vozio sam se i s tvojim bratom,i primetio baš ovo što pišem-krenemo da kočimo ,a on se pri svakom kočenju približava. :staa2: Drž se ti elektronike ;)

 

 

Hehe, jeste dobro si primetio vise hvalim stare trandze :) Nije stvar ukusa vec stvar jednostavnosti. Sto je nesto jednostavnije, manje kosta i izdrzljivije je.

 

 

 

 

 

Nego da se vratimo na kocnice. Moj brat kako vozi motor, to je posebna prica, ja ga za razliku od njega koljem :D ... to kao prvo... kao drugo.. pri kojoj god brzini da sam i kad kocim sa mojim transalpom samo prednjom... ekvivalentno je tome kao i da nemam kocnicu. i da to je zaista tako.... medjutim kod burazerovog koji je isti kao moj, kad isto stisnem kocnicu koliko i kod mene.... (cak i manje!) prednja guma vrishti ostavlja trag bez ikakvih problema! Ko ne veruje demonstriracu mu sa kojom lakocom radi ta prednja na burazerovom. I da zaista moze wheele na prednjem na transalpu, samo ti trebaju 00. Ja nisam imao pameti sa burazerovim pa se umalo nisam prevrnuo naopacke.. jer nisam ocekivao da ce tako jako zakociti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Slažem se oko jednostavnosti,manje delova-jednostavnije održavanje.Mada, ja bi moj(´98)kroz neko vreme menjao ipak za nešto znatno novije.....Da se i ja vratim na temu kočenja Ta.Potpuno se slažemo u tome (nekome može i korisno da bude)da na Ta,bilo koje godište,isključivo treba stavljati organske pločice.Koče odlično i ne zagrejane i stvarno izvlače maksimum iz diskova.Uz to su vrlo jeftine.Imam ih i napred i nazad.Po meni je greška i potpuno nepotrebno stavljati pločice s nekom ´svemirskom´ smesom,a i rezultati kočenja su lošiji. Ps:Kad Ivan pročita kako teraš njegov... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Cime bi bilo najbolje da podmazem sajlu gasa?

 

Prvo properi sa WD-om. Ja sam podmazivao sa motornim uljem.. + podmazi i kuciste gasa tj rucice. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

P.S. Moze li neko ko se razume u elektriku da pogleda ove HID i xenon instalacije i preporuci neku ako moze kod nas na Trandzu da ide, znam da po ovim cenama ne treba ocekivati neki kvalitet ne znam kakav, ali je cena smesna za ne probati, pa makar crklo posle par meseci...

 

http://dx.com/c/car-accessories-799/motorcycle-gadgets-720/motorcycle-lighting-760

 

Niko nista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

P.S. Moze li neko ko se razume u elektriku da pogleda ove HID i xenon instalacije i preporuci neku ako moze kod nas na Trandzu da ide, znam da po ovim cenama ne treba ocekivati neki kvalitet ne znam kakav, ali je cena smesna za ne probati, pa makar crklo posle par meseci...

 

http://dx.com/c/car-...le-lighting-760

 

Niko nista?

 

Cena je smesna i ako kupis kod nas. Set za auto kosta 30-40e. Tebi treba H4 sijalica.

Evo kako ta sijalica izgleda...http://dx.com/p/h4-35w-6000k-3600-lumen-white-xenon-hid-headlamps-dc-9-16v-pair-101613

Kupis auto set i prepolovis na pola i onda imas i rezervni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Hm, zar nije neko pominjao da taj set kod nas kosta 160€ za auto pa su delili pojedinci na pola da ih izadje po 80€?

Ako je tako jeftino, mozda se i ne isplati naruciti cak iz Kine i cekati 20-30 dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

lesi se vratio kuci :zdravo: 4.000 km po evropi, odvalio sam se (madjarska, poljska, ceska, austrija, slovenija, italija, hrvatska...);) kisa me pratila par dana, pokiso, smrzo se i sve po redu al kad sam dosao kuci niko srecniji :care: sto se tice trandze sve je izdrzo bez problema, za razliku od mene :P ganjo sam ga 130 satima, pa po stranputici, uzbrdice i ne oseti... sve je bilo ok osim potrosnje, umeo da posrce i 8,5 litara na 100 km, kad je pun opterecen i 130 na sat... generalno potrosnja mi prelazila 6 litara, ostalo super, niti se grejo, stuco, puco... za svaku pohvalu :takoje: podmazivanje lanca svakih 200 - 300 km silikonskim sprejom i sipanje benzina je bilo sve od odrzavanja. A sad da se odmorim od odmora :D

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hm, zar nije neko pominjao da taj set kod nas kosta 160€ za auto pa su delili pojedinci na pola da ih izadje po 80€?

Ako je tako jeftino, mozda se i ne isplati naruciti cak iz Kine i cekati 20-30 dana...

 

Ne isplati se naručivati iz Kine, imaš ovde mnogo kvalitetnijih za iste ili čak manje pare ("Bear")

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

lesi se vratio kuci :zdravo: 4.000 km po evropi, odvalio sam se (madjarska, poljska, ceska, austrija, slovenija, italija, hrvatska...);) kisa me pratila par dana, pokiso, smrzo se i sve po redu al kad sam dosao kuci niko srecniji :care: sto se tice trandze sve je izdrzo bez problema, za razliku od mene :P ganjo sam ga 130 satima, pa po stranputici, uzbrdice i ne oseti... sve je bilo ok osim potrosnje, umeo da posrce i 8,5 litara na 100 km, kad je pun opterecen i 130 na sat... generalno potrosnja mi prelazila 6 litara, ostalo super, niti se grejo, stuco, puco... za svaku pohvalu :takoje: podmazivanje lanca svakih 200 - 300 km silikonskim sprejom i sipanje benzina je bilo sve od odrzavanja. A sad da se odmorim od odmora :D

 

Bas lepo sto je sve proslo OK.

Nadam se da ces da napises detalje u rubrici putopisi, i da podelis sa nama to iskustvo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

lesi se vratio kuci :zdravo: 4.000 km po evropi, odvalio sam se (madjarska, poljska, ceska, austrija, slovenija, italija, hrvatska...);) kisa me pratila par dana, pokiso, smrzo se i sve po redu al kad sam dosao kuci niko srecniji :care: sto se tice trandze sve je izdrzo bez problema, za razliku od mene :P ganjo sam ga 130 satima, pa po stranputici, uzbrdice i ne oseti... sve je bilo ok osim potrosnje, umeo da posrce i 8,5 litara na 100 km, kad je pun opterecen i 130 na sat... generalno potrosnja mi prelazila 6 litara, ostalo super, niti se grejo, stuco, puco... za svaku pohvalu :takoje: podmazivanje lanca svakih 200 - 300 km silikonskim sprejom i sipanje benzina je bilo sve od odrzavanja. A sad da se odmorim od odmora :D

 

Bravo Lesi, aj kad se odmoris napisi u Putopisima gde si bio i kako je bilo, pa da se i mi ostali odvazimo na put sa Trandzom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Merio sam potrosnju goriva TA 650...posle stavljanja otvorenog auspuha,yamene svecica i promene vazdusnog filtera...Prosecna potrosnja 5,7 stim da je bilo voznje na otvorenom putu i gradu....

Kakva su vasa iskustva....pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Evo, ako nekoga zanima da vidi kako izgleda frajlauf na TA600.

Posto sam imao tu nesrecu da moram da ga zamenim, rekoh da slikam "tu stvar" :lol: .

Fraj1_zps362d6c26.jpg

Fraj3_zps7ebac0ce.jpg

Fraj4_zps60f1870e.jpg

Fraj5_zps2a91bb14.jpg

Fraj6_zpsdb3dbe40.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Da je ovo topic o Pegazu 650 verovatno bi ove slike bila na drugoj a ne na 276 strani :P

Usput koliko kosta i kako si nabavio drugi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja