Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Žbice i felne O.O Fantastično izgledaju! Sviđa mi se narandžasta boja, ali ne i bela pozadi. Sedište je super!

Naravno da je sediste super kad je Boban prekopirao moje :zvizduk:

 

Njnjnjnjnj, šta se ti buniš? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Drugari,

 

ko o čemu - ja o mom problemu.

 

Pokušavam da nađem termoprekidač za TA 650. Zvao sam Deltu i košta 6.800 i čeka se do oko dve nedelje. Ima li neko ideju gde da ga nabavim brže, a ako može i jeftinije ? :neznam:

 

Hvala unapred.

 

 

Imaš na moto berzi prodaje neki lik celog transalpa u delovima.Ako hoćeš naći ću broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Drugari,

 

ko o čemu - ja o mom problemu.

 

Pokušavam da nađem termoprekidač za TA 650. Zvao sam Deltu i košta 6.800 i čeka se do oko dve nedelje. Ima li neko ideju gde da ga nabavim brže, a ako može i jeftinije ? :neznam:

 

Hvala unapred.

 

 

Imaš na moto berzi prodaje neki lik celog transalpa u delovima.Ako hoćeš naći ću broj.

 

Našao sam jednog, ali to je TA 600. Ne znam da li paše ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Drugari,

ko o čemu - ja o mom problemu.

Pokušavam da nađem termoprekidač za TA 650. Zvao sam Deltu i košta 6.800 i čeka se do oko dve nedelje. Ima li neko ideju gde da ga nabavim brže, a ako može i jeftinije ? :neznam:

Hvala unapred.

Imaš na moto berzi prodaje neki lik celog transalpa u delovima.Ako hoćeš naći ću broj.

Našao sam jednog, ali to je TA 600. Ne znam da li paše ?

 

Odgovara.

Imas iz engleske www.wemoto.com salju u Srbiju

 

http://www.wemoto.com/bikes/honda/xl_650_vy_v1_v2_transalp/00-02/picture/thermo_switch_for_radiator_fan/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Pozdrav ljudi,

imam malih problema sa Brunhildom. Nece da upali. Umesto paljenja se cuje zvuk koji bih objasnio kao pokusaj varenja aparatom za varenje. Zvuk dolazi iz dela koji sam oznacio na donjim slikama.

Vidim da pise "FUSE 30A" ali nisam bas mogao da skinem taj deo da bih video da li je osigurac ili...

Jel zna neko:

 

1) kako se taj deo skida (nisam hteo da upotrebim silu, mozda ima jos neka caka osim onih plasticnih stipaljkica sa strane)

 

2) da li to uopste zvuci kao opaljen osigurac ili nesto ozbiljnije (kontam, ako je opalio osigurac nece biti struje uopste :stabre: )

 

Elem, deo koji pravi problem je

post-7966-0-92986500-1361294393_thumb.jpg

 

Osigurac (a) i gumeni deo koji se verovatno skida sa crvenim delom (b).

post-7966-0-68923100-1361294402_thumb.jpg

 

I usput, znam da objasnjavam kao onaj tip u Nacionalnoj klaci (... znas onaj gumeni deo, dole ... sto ide...)., al jbg.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

@ Krema

Sveze napunjen i umetnut u motor.

Videcu da nabavim unimer pa da ga testiram al kontam da punjac valja.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Napuni ti dobro akumulator pa neće ništa da ti zvrnda iz tog relea anlasera :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ma ja imam taj isti problem. Akumulator nije sroz pun i onda neće da zavergla, samo se čuje to zujanje tj. ck ck ck :D Punili smo ga ali nešto neće da se napuni skroz ili punjač ne valja... U svakom slučaju, ako nije u fulu neće da zavergla, a kupila sam nov akumulator pre 9 meseci. Čim je počelo hladnije vreme, počeo da se prazni i da cokće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Ma ja imam taj isti problem. Akumulator nije sroz pun i onda neće da zavergla, samo se čuje to zujanje tj. ck ck ck :D Punili smo ga ali nešto neće da se napuni skroz ili punjač ne valja... U svakom slučaju, ako nije u fulu neće da zavergla, a kupila sam nov akumulator pre 9 meseci. Čim je počelo hladnije vreme, počeo da se prazni i da cokće.

 

Pod garancijom mora da je.Odnesi ga i reklamiraj ga i srecno sa time jer znaju da zezaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

E....ova zima je bila zanimljiva...kazem bila jer se moze voziti napolju :) lagano...

 

Maruška, ebo si mu nanu naninu! Extra! Bolji poklon za rodjendan nisi mogao sebi da nabaciš. Sretan ti i rodjendan , onako usput ! :takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ma ja imam taj isti problem. Akumulator nije sroz pun i onda neće da zavergla, samo se čuje to zujanje tj. ck ck ck :D Punili smo ga ali nešto neće da se napuni skroz ili punjač ne valja... U svakom slučaju, ako nije u fulu neće da zavergla, a kupila sam nov akumulator pre 9 meseci. Čim je počelo hladnije vreme, počeo da se prazni i da cokće.

 

Pod garancijom mora da je.Odnesi ga i reklamiraj ga i srecno sa time jer znaju da zezaju.

 

Garancija je 6 meseci, istekla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ma ja imam taj isti problem. Akumulator nije sroz pun i onda neće da zavergla, samo se čuje to zujanje tj. ck ck ck :D Punili smo ga ali nešto neće da se napuni skroz ili punjač ne valja... U svakom slučaju, ako nije u fulu neće da zavergla, a kupila sam nov akumulator pre 9 meseci. Čim je počelo hladnije vreme, počeo da se prazni i da cokće.

 

Pod garancijom mora da je.Odnesi ga i reklamiraj ga i srecno sa time jer znaju da zezaju.

 

Garancija je 6 meseci, istekla...

Koji imas aku? Ako je exide, to je to, memi je umro potpuno posle 15 meseci. Posle njega sam imao Unibat koji mi se raspao posle 2,5 godine. Preporuka svima da ove ne uzimaju :zdravo: Sad sam kupio Yuasa, pa cemo videti :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Mozda da probas sa novom kiselinom i/ili samo punjenjem na "pametnom" punjacu. Mozda i da proveris da li ti sta vuce vise struje nego sto treba kada je motor ugasen pa prazni akumulator cisto da ne razmizljas mada je najverovatnije jednostavno bio los aku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e ja sam uzeo unibantov akumulator nov i poceo je da cokce vec posle tri meseca :P nesto sumljam da ce da sastavi 2.5 godi ;) sad kako je ladno ako ne palim desetak dana moram ga dopunjavati... a sad procito garanciju, vazi godinu dana ali pod uslovom da posle 6 meseci overim garanciju u nekom od ovlascenih servisa :Mina: misljenja sam da je Yuasa jedino pravo dugotrajno resenje, a na exide se mnogi zale zato ga nisam ni uzeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Pošto mi je akumulator pre ovog potpuno bio presušio iz nepoznatih razloga, pa je i regler promenjen i kupljen novi akumulator pa sad ni on nešto ne valja, velika je mogućnost da mi onaj kineski alarm pravi problem sa strujom na motoru. Mislim da on potpuno iscedi struju iz akumulatora. Ionako je nešto poludeo pa se pali i gasi i kad treba i kad ne treba. Moraću da ga skinem i potražim neki kvalitetniji. Ovaj akumulator ćemo probati da napunimo sad na "pametnom" punjaču pa ćemo videti da li će da se oporavi. Marka je Landport.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Presusio jer je regler crkao pa je prepunjavao te se aku pregrejao i ispario elektrolit, slicno mi se desilo. Alarm vrlo verovatno da ga cedi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Yuasa je zakon. Traje bar 5 godina, za TA 650 u gel varijanti gura i vise, pod uslovom da je regler ok

Kad sam 2010 god. kupio polovnog Transalpa, na njemu je bio akumulator Kojo. Ne znam koliko je bio star (delovao je kao da je prilično "taze"). Međutim "crkao" je posle godinu dana korišćenja (usred zime). Skinuo sam akumulator sa ženinog skutera (koji je inače star oko pet godina i koji je stajao neupotrebljavan i neodržavan par zadnjih godina), i od tada njega koristim na TA. Motor stoji napolju (i zimi i leti) i koristi se tokom cele godine. Taj akumulator je YUASA i ima kapacitet od svega 6Ah, ali ipak nikada nije bilo problema sa paljenjem Transalpa (čak ni na -26oC).

Ipak ću morati za ovu sezonu da stavim "originalni" akumulator (14Ah) i gledaću obavezno da to bude YUASA.

Zna li neko gde mogu da se (u Srbiji) kupe ovi akumulatori i kolika je približna cena?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Yuasa je zakon. Traje bar 5 godina, za TA 650 u gel varijanti gura i vise, pod uslovom da je regler ok

Kad sam 2010 god. kupio polovnog Transalpa, na njemu je bio akumulator Kojo. Ne znam koliko je bio star (delovao je kao da je prilično "taze"). Međutim "crkao" je posle godinu dana korišćenja (usred zime). Skinuo sam akumulator sa ženinog skutera (koji je inače star oko pet godina i koji je stajao neupotrebljavan i neodržavan par zadnjih godina), i od tada njega koristim na TA. Motor stoji napolju (i zimi i leti) i koristi se tokom cele godine. Taj akumulator je YUASA i ima kapacitet od svega 6Ah, ali ipak nikada nije bilo problema sa paljenjem Transalpa (čak ni na -26oC).

Ipak ću morati za ovu sezonu da stavim "originalni" akumulator (14Ah) i gledaću obavezno da to bude YUASA.

Zna li neko gde mogu da se (u Srbiji) kupe ovi akumulatori i kolika je približna cena?

Zile ima kod ovih, ja sam moj za AT platio 6.900

http://www.batterycentar.rs/

http://www.batterycentar.rs/products/YUASA-YB14A-A2-12V-14Ah/pid/783301#.USVgSx1QHfI

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Yuasa je zakon. Traje bar 5 godina, za TA 650 u gel varijanti gura i vise, pod uslovom da je regler ok

Kad sam 2010 god. kupio polovnog Transalpa, na njemu je bio akumulator Kojo. Ne znam koliko je bio star (delovao je kao da je prilično "taze"). Međutim "crkao" je posle godinu dana korišćenja (usred zime). Skinuo sam akumulator sa ženinog skutera (koji je inače star oko pet godina i koji je stajao neupotrebljavan i neodržavan par zadnjih godina), i od tada njega koristim na TA. Motor stoji napolju (i zimi i leti) i koristi se tokom cele godine. Taj akumulator je YUASA i ima kapacitet od svega 6Ah, ali ipak nikada nije bilo problema sa paljenjem Transalpa (čak ni na -26oC).

Ipak ću morati za ovu sezonu da stavim "originalni" akumulator (14Ah) i gledaću obavezno da to bude YUASA.

Zna li neko gde mogu da se (u Srbiji) kupe ovi akumulatori i kolika je približna cena?

 

YUASA ima da se kupi u Guevari

www.motooprema.eu

Radi Nesa nas kolega bajker (jes da vozi Teneru 660, ali je dobar covek)

 

Guevara Moto Shop

(maloprodaja)

 

Bulevar Arsenija Čarnojevića 80

11070 Novi Beograd

T: +381 (0)11 311 95 11

E: maloprodaja@motooprema.eu

Radnim danom od 10-18h

Subotom od 10-15h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Pre neki dan uzeo sam da dopunim moj akumulator na TA.

Imam YUASU gel.

Od kraja novembra nisam palio motor niti dopunjavao akumulator, sto je skoro 3 meseca.

Celih sat vremena se dopunjavao i moj pametni punjac je izbacio FERTIG sta znaci da je pun.

 

Toliko o kvalitetu YUASE, prakticno nije nista izgubio od kapaciteta........

 

Cinjenica je da mi kamila stoji u garazi gde temperatura ne pada ispod 12 stepeni ali YUASA je zakon.

post-7600-0-96929600-1361443482_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja