Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • ,, 1032 postova

Vidi sta kaze proizvodjac. Ja sam pre nekoliko godina uzeo Exide, sipao kiselinu, sacekao pola sata, dolio koliko je falilo i aku je bio spreman. Ovo ipak zavisi od proizvodjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Pocela se sezona al i sitni problemi.

Pocela je lamela da mi polako proklizava.Nije strasno al se oseti izmedjhu recimo 4 do 6000 obrtaja kad mu dam malo jaci gas. Dali vredi za prvo vreme promenuti samo opruge il se moraju odma raditi i lamele.Da napomenem da koristim ulje gradacije 15-50,prosle godine sam koristio IPON sad sam sipao Bardahl,neku veliku razliku nisam osetio sem da je menjac nesto precizniji recimo kod trazenja lera.

Usput moze li mi neko napisati posto su lamele i opruge i gde se mogu kupiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

E pa evo da se pohvalim:

 

prosle godine sam ulozio gomilu para da sredim gomilu stvari u zelji da se ove sezone samo vozim i uzivam... ALI, crko akumulator, kupio danas drugi, poslusao savete kolega sa foruma kako da ga formiram, ALI ni na kraj pameti mi nije bilo da su mi prodali akumulator sa obrnutom strujom! Bacio je malu varnicu i sada je mrtav. Ubio sam ga zar ne ? Nista se ne desava kada okrenem kjluc... Osiguraci su ok... Da li sam ga "jako" ubio ili... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

E pa evo da se pohvalim:

 

prosle godine sam ulozio gomilu para da sredim gomilu stvari u zelji da se ove sezone samo vozim i uzivam... ALI, crko akumulator, kupio danas drugi, poslusao savete kolega sa foruma kako da ga formiram, ALI ni na kraj pameti mi nije bilo da su mi prodali akumulator sa obrnutom strujom! Bacio je malu varnicu i sada je mrtav. Ubio sam ga zar ne ? Nista se ne desava kada okrenem kjluc... Osiguraci su ok... Da li sam ga "jako" ubio ili... ?

 

Ne znam na sta mislis sta si ubio, motor ili akumulator?

Jesi proveravao da li akumulator ima struju?

Nisam imao iskustvo sa zamenutim polovima na akumulatoru. Bas maler!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

E pa evo da se pohvalim:

 

prosle godine sam ulozio gomilu para da sredim gomilu stvari u zelji da se ove sezone samo vozim i uzivam... ALI, crko akumulator, kupio danas drugi, poslusao savete kolega sa foruma kako da ga formiram, ALI ni na kraj pameti mi nije bilo da su mi prodali akumulator sa obrnutom strujom! Bacio je malu varnicu i sada je mrtav. Ubio sam ga zar ne ? Nista se ne desava kada okrenem kjluc... Osiguraci su ok... Da li sam ga "jako" ubio ili... ?

 

Ne znam na sta mislis sta si ubio, motor ili akumulator?

Jesi proveravao da li akumulator ima struju?

Nisam imao iskustvo sa zamenutim polovima na akumulatoru. Bas maler!

Mislim da sam sjebao neshto na motoru. Jer sam vratio i stari u njega koji je pre toga bio slab ali bar je reagovao na kontakt tj lampice su se palile. Sad ni na stari ni na novi akumulator (naravno posle sam prikopcao kako treba) uopste ne reaguje kada okrenem kljuc, bas nista, ni lampice ne pali... :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pored akumulatora ti je rele anlasera (prati debeli kabl sa + kleme akumulatora koji ide direktno na taj rele) a na njemu ispod plasticne kapice glavni osigurač od 30A. Zameni ga ispravnim i pripazi na ispravan polaritet accu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Pored akumulatora ti je rele anlasera (prati debeli kabl sa + kleme akumulatora koji ide direktno na taj rele) a na njemu ispod plasticne kapice glavni osigurač od 30A. Zameni ga ispravnim i pripazi na ispravan polaritet accu :zdravo:

Odma sutra probam :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Pored akumulatora ti je rele anlasera (prati debeli kabl sa + kleme akumulatora koji ide direktno na taj rele) a na njemu ispod plasticne kapice glavni osigurač od 30A. Zameni ga ispravnim i pripazi na ispravan polaritet accu :zdravo:

Odma sutra probam :takoje:

 

Ja ne bi mogao da cekam! Idi odmah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Pored akumulatora ti je rele anlasera (prati debeli kabl sa + kleme akumulatora koji ide direktno na taj rele) a na njemu ispod plasticne kapice glavni osigurač od 30A. Zameni ga ispravnim i pripazi na ispravan polaritet accu :zdravo:

Odma sutra probam :takoje:

 

Sigurno je to budi bez brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Pored akumulatora ti je rele anlasera (prati debeli kabl sa + kleme akumulatora koji ide direktno na taj rele) a na njemu ispod plasticne kapice glavni osigurač od 30A. Zameni ga ispravnim i pripazi na ispravan polaritet accu :zdravo:

Odma sutra probam :takoje:

 

Sigurno je to budi bez brige.

radi kao sat :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Danas sam presao preko 100 km da kazem po "lokalu"... Pola od toga po samom gradu, kreni stani ili u najboljem slucaju saltanje do trece ne preko 50-60km/h! U toj situaciji mi se pokazivac temperature vrlo brzo popne na samu sredinu!

Cujem ja da on upali i ventilator sve je to u redu, ali citam ovde na forumu da je TA bas specifican po tome da se tesko greje ili zagreva, kako god... Cak je i na mom prethodnom Transu pomeriti kazaljku temperature do sredine, bilo ravno cudu... Pa sam u dilemi, da li je to normalno da motor cim upadne u malo gusci saob ili sporiju voznju u koloni odma dize temperaturu?..

Cim izadjem na otvoren put, on se hladi i kazaljka pada na onaj prvi podeok... Antifriza ima i u hladnjaku i u onoj boci pozadi, skoro je i zamenjen... Napominjem kad dodje do polovine ne prelazi preko, mozda za nijansu ali tad odma odradi ventilator i vraca se kazaljka na sredinu! Ali me brine sto od trenutka startovanja motora, temperatura vrlo, vrlo brzo dolazi do tog srednjeg dela... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Evo drustvo i ja da javim utiske sa prve duze ture. Juce presao 300km, danas 150km i to sve sa saputnicom...potrosnja 4.7lit :) a dupe otpalo...morace boban da intervenise 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kupio sam Elf, polusinteticko ulje, 10w-40, za 4taktne motore, po ceni od 430 din za litar. Ako nekoga interesuje, dacu adresu, radnja je u Bgd-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Kupio sam Elf, polusinteticko ulje, 10w-40, za 4taktne motore, po ceni od 430 din za litar. Ako nekoga interesuje, dacu adresu, radnja je u Bgd-u.

 

Jesi li i ranije koristio to ulje ili ne? Jesi zadovoljan njime? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Kupio sam Elf, polusinteticko ulje, 10w-40, za 4taktne motore, po ceni od 430 din za litar. Ako nekoga interesuje, dacu adresu, radnja je u Bgd-u.

 

Jesi li i ranije koristio to ulje ili ne? Jesi zadovoljan njime? :zdravo:

 

Ima ga u Lav Autu u Bgdu.

Imao sam ga prosle sezone u TA 650. Do prvih 1.000 km je odlicno ali posle je lose i hoce da pravi problem sa menjacem.

 

Zamenio sam ga posle 1.200 km, sipao Silkolene Comp 4T 10w-40, i prezadovoljan sam. Sipacu ga isto i ove sezone.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Do sada sam koristio motul i bardahl koji mi se pokazao bolji. Ovo sam sipao danas popodne. Probacu ga neko vreme pa cu da javim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Honda TA i VF 750 sabre

Problem sa prvom sam resio zamenom ulja i ubacivanjem u ler iz druge a ne iz prve :) Ali ne lezi vraze...

 

Danas otisao sam dragom do avale i primetim da mi nesto lupka (kao da srafcigerom neko lupa po aupuhu) kad predjem preko rupe ili generalno na neravnom putu. Ono sto me buni jeste sto sam isao i po savrseno ravnom putu i opet zna da lupka oko 3.000-4000obr. Lupkanje nije konstatno nego lupne 2-3 puta pa nestane...u mestu motor lepo radi lepo pali...Ima li ko slicnih problema ???

 

da nisu zadnja kljesta? bar je kod mene to lupkalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Problem sa prvom sam resio zamenom ulja i ubacivanjem u ler iz druge a ne iz prve :) Ali ne lezi vraze...

 

Danas otisao sam dragom do avale i primetim da mi nesto lupka (kao da srafcigerom neko lupa po aupuhu) kad predjem preko rupe ili generalno na neravnom putu. Ono sto me buni jeste sto sam isao i po savrseno ravnom putu i opet zna da lupka oko 3.000-4000obr. Lupkanje nije konstatno nego lupne 2-3 puta pa nestane...u mestu motor lepo radi lepo pali...Ima li ko slicnih problema ???

 

da nisu zadnja kljesta? bar je kod mene to lupkalo.

 

Nisu klješta...kasnije sam našao da mi srafovi od el.ventila podmazivača lanca češu od lanac sa gornje strane...i naravno kad neko sedne čuje se još više jer je ventil nakačen na ram...glupost totalna...ja ispao debil :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Drugari, molim za malu pomoc. Naime, naisao sam na u oglasima na motocikl marke Honda fx650 virgo, ali kako ne znam nista o ovom motoru molim vas da mi kazete nesto o ovom motoru. Nisam zeleo da pokrecem novu temu, a pretpostavljam da ste vi u ovoj temi najkompetentniji za pomoc. Hvala svima, unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Drugari, molim za malu pomoc. Naime, naisao sam na u oglasima na motocikl marke Honda fx650 virgo, ali kako ne znam nista o ovom motoru molim vas da mi kazete nesto o ovom motoru. Nisam zeleo da pokrecem novu temu, a pretpostavljam da ste vi u ovoj temi najkompetentniji za pomoc. Hvala svima, unapred.

Bolje gadjaj transalpa,ovo cudo slabo zastupljeno na nasim prostorima,verovatno muka za delove.Kupuj poznato :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Konačno danas zamenio prednji disk i pločice, koči perfektno ali mi se čini da se malo čuje neko struganje. Da li je to normalno dok ne nalegnu pločice ili...?

I konačno sam sredio brzinomer, bem ti pinjon.

Sad sam zadovoljan, žurka počinje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja