Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Moje Anakee imaju oko 7000. Mislim da će još dugo da traju. Volim da platim kvalitetnu stvar i da ne razmišljam više o tome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobrodošli! :)

 

Nego...sinoć prvi put za dve ipo godine otkad imam TA problem, došao kod drugara na kafu i da krenem - ćorak. Vergla ali ne pali nikako. Pomirišem auspuh :)...miriše na benzin, znači slavina radi, karbovi dobijaju gorivo.

 

Struja :)

 

U koferu uvek imam jednu svećicu, skinem kapu sa zadnje leve svećice, uguram ovu rezervnu, prislonim na masu, zaverglam . varnice nema.

 

Ništa, skidaj obe bočne plastike, sedište, 10h naveče, mrak...Pipnem probnom lampom kontakt plusa koji dolazi na oba CDI-a - ne svetli, ne dolazi + sa kontakta?. Pipam osigurače kod brave - svi ispravni?

 

Hmmm...1oda.gif

 

Mrak, Goca cupka pored mene, vetar duva i nanosi oblake...komadić žice na konektor CDI-a, na crnu žicu sa žutom štraftom (+12V sa kontakta) a druga strana na najbliži +...na poziciono svetlo :)

 

Dam kontakt, uključim poziciju, brrrrrm! Ugasim poziciju, motor se ugasi :)

 

Dovezosmo se tako veselo do kuće a sad idem da kupusam i da vidim ko koga zeza 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

 

Struja :)

 

U koferu uvek imam jednu svećicu, skinem kapu sa zadnje leve svećice, uguram ovu rezervnu, prislonim na masu, zaverglam . varnice nema.

Ništa, skidaj obe bočne plastike, sedište, 10h naveče, mrak...Pipnem probnom lampom kontakt plusa koji dolazi na oba CDI-a - ne svetli, ne dolazi + sa kontakta?. Pipam osigurače kod brave - svi ispravni?

 

Mrak, Goca cupka pored mene, vetar duva i nanosi oblake...komadić žice na konektor CDI-a, na crnu žicu sa žutom štraftom (+12V sa kontakta) a druga strana na najbliži +...na poziciono svetlo :)

 

Dam kontakt, uključim poziciju, brrrrrm! Ugasim poziciju, motor se ugasi :)

 

Ovo mu dodje ko neka shema! :takoje::care::lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Ko koga zeza ili po onoj staroj " Da vidimo čija baba vozi tuđu biciklu ".

 

JohnnyM- puno kilometara uz crash bar ( obavezno ) i top case. Lepo mu stoji crna boja :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Ko koga zeza ili po onoj staroj " Da vidimo čija baba vozi tuđu biciklu ".

 

JohnnyM- puno kilometara uz crash bar ( obavezno ) i top case. Lepo mu stoji crna boja :takoje:

 

 

Hvala! Crash bar je u planu, ali moraće da sačeka jer prvo ide zamena zadnje gume! :) Top case je već instaliran, nego nisam stigao da slikam. Biće sličica tokom vikenda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Dobrodošli! :)

 

Nego...sinoć prvi put za dve ipo godine otkad imam TA problem, došao kod drugara na kafu i da krenem - ćorak. Vergla ali ne pali nikako. Pomirišem auspuh :)...miriše na benzin, znači slavina radi, karbovi dobijaju gorivo.

 

Struja :)

 

U koferu uvek imam jednu svećicu, skinem kapu sa zadnje leve svećice, uguram ovu rezervnu, prislonim na masu, zaverglam . varnice nema.

 

Ništa, skidaj obe bočne plastike, sedište, 10h naveče, mrak...Pipnem probnom lampom kontakt plusa koji dolazi na oba CDI-a - ne svetli, ne dolazi + sa kontakta?. Pipam osigurače kod brave - svi ispravni?

 

Hmmm...1oda.gif

 

Mrak, Goca cupka pored mene, vetar duva i nanosi oblake...komadić žice na konektor CDI-a, na crnu žicu sa žutom štraftom (+12V sa kontakta) a druga strana na najbliži +...na poziciono svetlo :)

 

Dam kontakt, uključim poziciju, brrrrrm! Ugasim poziciju, motor se ugasi :)

 

Dovezosmo se tako veselo do kuće a sad idem da kupusam i da vidim ko koga zeza 1oda.gif

hmmm... i ja sam imao slican problem proslog leta.Blam me pojeo(nije hteo da upali iz prve :lol: )

ali skapirao samm da je porblem bio u on/off prekidacu.Samo vergla a nikako da upali.Par puta cvaknem na prekidac i posle upali.To je se desilo par puta i vise ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Dokaz da je Honda Transalp :care: jedan od boljih motor je i ova tema, nema nikog na forumu vec nedelju dana, da nesto napise neki problem slucajno ili bilo sta, vec se ljudi vozaju po ceo dan, docekali lepo vreme i samo gas :moto3: :moto3: :moto3: a ne kao neki :nanana: :nanana: :nanana:

Pozrav :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Teme o Transalpu su zimske teme. Kada krene sezona to šljaka bez problema. Od novembra do marta su Transalpi najinteresantniji. Viziri, prašinari, nosači kofera, Michelin ili Metzeler, insis, grejači ručki, bluetooth......

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Montirao veci vizir by Ivan, problem sa nalepnicom sa starog vizira - ne mere se skinuti al cu to resiti. Nego, pazario crash bar, krenem da ga montiram po uputstvu i cvrc...Sraf za kljuc 12 zapekao i proslajfao(odvijao ga viljuskastim kljucem). Danas kupio odvijac za srafove a sutra idem u potragu za gedorama. Gedore su isto sto i kaladont. Pastu za zube su dugo zvali a i danas zovu kaladont. Tako i gedore. Koje da trazim? Vidim ima neke iz Ceshke(chrom-vanadium), nisu skupe, da li vrse posao ili da trazim bas gedore, imaju predstavnistvo u Novom Sadu. Ili nesto trece?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Sve zavisi kolko oces da se isprsis. Ja sam kupio pre cca godinu dana u Merkuru MTech i bas sam zadovoljan. Kvalitet je odlican, isto su chrom vanadium. U merkuru postoji i Unior ali je i cena adekvatna imenu. Ja sam ovaj moj komplet platio oko 50e, dakle samo gedore bez nekih nastavaka kao sto su torx nastavci il tako nesto. Ima i par produzetaka, fleksi i kardan dodatak. Preporucujem.

 

EDIT

 

I ne zaboravi na digitron tj kalkulator :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Posle prvih 1000km druženja sa mojim TA 650 hteo bih da vam prenesem iskustva oko potrošnje goriva a oni sa više iskustva na TA neka procene malo ili mnogo? Naime, prosečna potrošnja se kreće oko 5,5 litara! Što je po meni sasvim ok, još da dodam da je filter vazduha jako zaprljan a sinhronizacija karbova nemam pojma kad je zadnji put rađena (na satu ima 33.000km, pre dva meseca uvezen iz CH)! Filter je već poručen i stiže za 10-ak dana (K&N HA-6501, Delta D Novi Sad cena 7.400din ) pa ujedno sa zamenom istog planiram da odradim i sinhronizaciju, što bi po meni trebalo da spusti potrošnju na oko 5 litara.

 

E sad da ponovim dilemu mnogih, odnosno dve dileme:

 

- Michelin Anakee2 ili Metzeler Tourance?

 

- 120/90-17(fabrička dimenzija na TA650) ili 130/80-17?

 

Da napomenem da off vozim možda 5% vremena i to uglavnom po SUVOM makadamu. Sad mi je zadnja Anakee 120/90 i jako sam zadovoljan njenim karakteristikama iako je već na kraju radnog veka. Razlika u ceni ove dve gume je neznatna tako da ne predstavlja nikakav faktor u izboru.

 

 

@debeljan evo obećane sličice sa top case-om :zdravo:

 

post-17146-0-65992500-1308290757_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Anakee bez razmisljanja. Vozio sam obe i razlika je velika. Doduse vozio sam Anakee 1 ali 2 bi trebalo da je jos bolja.

 

 

Sto se tice dimenzije, treba ti 130/80 po manualu, pa to i stavi. Ne znam odkud ti podatak da ide fabricki 120/90?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Sve ti je Lord rekao...Anakee obavezno, najbolja guma ikada napravljena (za one koji vole asfalt) i 130 zadnja guma...Moj TA chak ima 140 pozadi...prethodni vlasnik je mislio da tako lepshe izgleda... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Cisto da bude zanimljivije, jedan glas za tourance. Trenutno je vozim i prezadovoljan sam, najveca prednost u odnosu na anakee je bilo kakav teren osim suvog asfalta gde je stvarno bolja ali mokar asfalt, makadam, zemlja, trava idr gubi za 2 duzine.

BTW ima stvarno dosta texta o tourance-u na advrideru gde je guma ubedljivi pobednik medju adventure bikerima.

U svakom slucaju, mislim da izmedju te dve tesko da mozes da pogresis, napr. kupis bilo koje pa sledece godine promenis, posle ces i sam moci da kazes sta mislis koja je bolja...

A sto se tice dimenzije na 650-ki ima raznih navoda, u heynes-u je 130/80, u proizvodjackim katalozima guma cesto stoji 120/90, ako hoces da sigurno stavis fabricku dimenziju, trazi pazljivo dok dilema ne nestane a ako ne, stavi opet bilo koju od te dve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Dokaz da je Honda Transalp jedan od boljih motor je i ova tema, nema nikog na forumu vec nedelju dana, vec se ljudi vozaju po ceo dan.

 

Bravo! :)

 

Ja se od sutra pridruzujem.

Konacno sam pobedio elektriku!

Jos da pobedim registraciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Hvala svima na odgovorima!!! :zdravo::care::takoje:

 

Rešeno! Biće Anakee 2 130/80-17!!!

 

Cena ove gume kod uvoznika (Ryu motors Beograd) je 12.192 din. Ako neko zna gde bih mogao da se neke subote motorom odvezem do nekog vulkanizera koji će obaviti kompletan posao (skidanje točka, zamena i balansiranje gume i vraćanje točka) još da je meni bliže u odnosu na Bg i da je cena ok, neka javi? ...pa da spojim lepo i korisno i kući se vratim sa novom gumom! :moto3:

 

Mislim da je na početku teme neko pominjao nekog vulakizera u Mladenovcu, pa ako neko ima broj neka javi? Može i na pp da ne bude da nekog reklamiramo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja