Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Sejn- kako ustanoviš da drugi karbon ostaje bez goriva pri većoj brzini ? Pošto ne postoji pumpa za benzin, gorivo ide dejstvom gravitacije, onda samo neka zapušenost može da uzrokuje smanjeni dotok goriva u lončetu karburatora, što se ne oseća pri manjoj brzini, logično, jer tad treba i manje goriva.

 

@Žile- Ja nešto listo sinoć manuale i ne nađoh podatke za dizne, doduše nisam baš bio detaljan a i malo me nervira kvalitet skeniranih listova. Švajcarska je veća nadmorska visina, ređi vazduh pa zato ide manji prečnik dizne za gorivo. Majstor Bane mi je to i rekao, CO2 za brdo 0,5 a za ravnicu 1,5, Beograd 1,2 koliko je meni podešena smeša. Jel se igle razlikuju po cilindrima ili misliš od karburatora za druga podneblja? Po mom poimanju mehanike nikako ne bi rasparivao dizne u ovom slučaju radi skidanja malo temperature. Uvek je lakše povećati hlađenje vodom putem boljeg protoka nego mlatiti sa benzinom. Različite količine goiriva čine neravnomeran rad, višak benzina dodatno spira ulje sa košuljica cilindra i tako u smanjuje vek, pravi više gareži-cundera koji se taloži na klipu i kompresionom delu glave i time smanjuje kompresionu zapreminu što uzrokuje povećanu snagu tog cilindra ali i veće grejanje pa tako i potrebu za drugačijim benzinom, čađavi siceve i same ventila koji se lošije zato hlade pa nagorevaju vremenom...nisam baš mehaničarski obrazovan, al nikako mi ne ide ova postavka al ako tako fabrika uradila, tako je. Doduše, i prednja kočnica je Hondina kreacija, al ne valja, tj, slabo koči. Ne znam, voleo bi više da saznam o svemu ovom. Može temperatura da osciluje zavisno od količine goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Ma samo gas, raspravljate o tom motoru kao da cete ga ostavljati praunucima, kad crkne odes i kupis ceo motor za 400€ i peglaj dalje, kako god da ga vozis prelazi 100 000, samo menjaj ulje i filter i gledaj ventile da stelujes bar na svakih 25000km i miran si.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja malo da demantujem samog sebe. Naiđe majstor i ja ga priupitam jel moguće da su različiti karburatri, odnosno smeša. Kaže da, na AT prednji 0,8 a zadnji 1,6 CO2 upravo zbog hlađenja i taj motor ima mesta za kačenje sondi za merenje ugljen dioksida. Okrenem drugog majstora da pitam za TA, kaže da misli da su jednaki. Ja onda kod drugara, nekadašnjeg takmičara, šrafciger i na ćemane našteluje vazduh na oba. I odma rezultat, bolje zahvata obrtaje i iz mesta povlačenja i nema onog ponekog pucketanja na auspuhu. Sad mora detaljišem ponovo manuale. Očigledno nije sve tako jednostavno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ja malo da demantujem samog sebe. Naiđe majstor i ja ga priupitam jel moguće da su različiti karburatri, odnosno smeša. Kaže da, na AT prednji 0,8 a zadnji 1,6 CO2 upravo zbog hlađenja i taj motor ima mesta za kačenje sondi za merenje ugljen dioksida. Okrenem drugog majstora da pitam za TA, kaže da misli da su jednaki. Ja onda kod drugara, nekadašnjeg takmičara, šrafciger i na ćemane našteluje vazduh na oba. I odma rezultat, bolje zahvata obrtaje i iz mesta povlačenja i nema onog ponekog pucketanja na auspuhu. Sad mora detaljišem ponovo manuale. Očigledno nije sve tako jednostavno.

dizne su razlicite za prednji i zadnji cilindar (bar po Haynes-ovom manualu):

Godina-----PREDNJA--ZADNJA

 

1988-1995:---128------130

 

1996:----------118------120

 

1997-1999:---115------118

 

 

Podcjenjujete utjecaj zraka na hladnjenje motora. Zrak je puno losiji toplinski provodnik od vode, ali je kolicina zraka koja struji oko motora ogromna, a temperatura relativno niska.

Nisam htio reci da se razlicito podesavaju prednji i zadnji cilindar (iako bi u odnosu na diznu izgleda trebalo) :neznam: , htio sam reci da je pogresno izvoditi zakljucke iz razlicite temperature prednjeg i zadnjeg cilindra. >:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Procitah odgovore koje se ticu stelovanja karba , smese u cilindrima razlikama itd , priznajem ja nisam nikakav strucnjak u ovim oblastima al krajnji rezultat koji je ispo posle ovog stelovanja (gledaj IZVESTAJ na 155.toj str) mi se mnogo mnogo svida. Motor je posto jaci , rad motora ujednacenije, ubrazava bolje , zvuk iznad 5000 se malko promenilo ko kod brzinaca :) , i jaci u 5 toj kod ubrzavanja od 120 km/h, tako da sam ja jako zadovoljan. Puno pozdrava i daljnje uzivanje u odlicnom motoru :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Procitah odgovore koje se ticu stelovanja karba , smese u cilindrima razlikama itd , priznajem ja nisam nikakav strucnjak u ovim oblastima al krajnji rezultat koji je ispo posle ovog stelovanja (gledaj IZVESTAJ na 155.toj str) mi se mnogo mnogo svida. Motor je posto jaci , rad motora ujednacenije, ubrazava bolje , zvuk iznad 5000 se malko promenilo ko kod brzinaca :) , i jaci u 5 toj kod ubrzavanja od 120 km/h, tako da sam ja jako zadovoljan. Puno pozdrava i daljnje uzivanje u odlicnom motoru :moto3:

 

...na kraju balade to je jedino bitno! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

mokro mi dupe posle kise, sediste natopljeno... el moguce da je povuklo od gore ili je od dole kroz one rupice upio sundjer ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: -
  • Motocikl: CBR 600 F3, MT-09 SP

Svako dobro ljudi, ja samo da se prijavim da sam od sada vash transalpash :takoje:

RzNou_dscf2300z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

prelep ti je motor.. jos kad stavis one crne retrovizore :P

nek je sa srecom sto sam ti vec i rekao, samo ja da preselim novu lutku u NS pa da se vozikamo. Uzdravlje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Prednji kočioni disk mi je 3,7 - 3,8 mm ( minimum 4,0 ). Dok sam se organizovao poskupeo u Louisu sa 90 na 120 evra. Da li ima negde u Bgd jeftinije? Jedan je u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

meni ovo deluje kao mnogo gvozdjurije na felnama... kad idem preko 80 poskakuje... kontam da moze biti samo do toga... ???

UvrKa_31052011613.jpg

6Hv4q_31052011614.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja