Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Na koliko se menja ulje na TA? Negde pise na 5000km, a negde na 12000km, i jel' moraju ventili da se steluju svakih 12000km, ili samo ako motor pocne da lupka na leru kad je hladan? Moj radni kolega kaze da je to bitno da se uradi prvi i eventualno drugi put, a onda oni sednu na svoje mesto i onda je on dugo u toleranciji dosta dosta vise od 12000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Na koliko se menja ulje na TA? Negde pise na 5000km, a negde na 12000km, i jel' moraju ventili da se steluju svakih 12000km, ili samo ako motor pocne da lupka na leru kad je hladan? Moj radni kolega kaze da je to bitno da se uradi prvi i eventualno drugi put, a onda oni sednu na svoje mesto i onda je on dugo u toleranciji dosta dosta vise od 12000km.

 

Zavisi od ulja koje sipas.. Nemas potrebe ispod 10000km.. Kvalitetnija ulja idu i do 20000km.. Ali se ipak promeni ranije.. Najcesce se menja na tih 10000-12000km.. Neki voze i 15000..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Cek, cek, kad kazes nogostupe, mislis na komande?

 

Mislim na ono na cemu noge drzis dok vozis. Sigurno najbolja modifikacija na Transalpu za visoke momke.

Imas ih ovdje za Africu Twin:

http://www.motobau.de/index2.html

A ovdje ima i slika mojih:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,107590.525.html

...bilo je i tu na forumu, ali u seljenju se valjda zagubilo! :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: BG-Zemun

Cek, cek, kad kazes nogostupe, mislis na komande?

 

Mislim na ono na cemu noge drzis dok vozis. Sigurno najbolja modifikacija na Transalpu za visoke momke.

Imas ih ovdje za Africu Twin:

http://www.motobau.de/index2.html

A ovdje ima i slika mojih:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,107590.525.html

...bilo je i tu na forumu, ali u seljenju se valjda zagubilo! :neznam:

 

Odlicno izgleda! i verujem da se dobije tu dosta dragocenih cm. Samo jos da kupim motor, pa da vidim ko to ovde u Srbiji moze da uradi. Ako ne, eto mene na izletu do Hrvatske. I jos nesto, daj neku sliku ako imas dok sedis na motoru ili u voznji..Video sam sam motor na motori.hr forumu i divno izgleda.A ovo me interesuje da vidim kako izgleda 193cm covek na Transalpu s svim tim podesavanjima. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Samo da vas obavestim da prodajem nosace bocnih kofera za transalpa da neko slucajno ne promasi a da mu trebaju.Pozdrav.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/63656-nosaci-bocnih-kofera-wingrack-2-za-transalpa/page__p__1054416__fromsearch__1#entry1054416

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

Zavisi od ulja koje sipas.. Nemas potrebe ispod 10000km.. Kvalitetnija ulja idu i do 20000km.. Ali se ipak promeni ranije.. Najcesce se menja na tih 10000-12000km.. Neki voze i 15000..

 

Au, BRE! >:( Pa ti baš ne voliš svoj motor? :neznam: Pusti ti što proizvođači ulja kažu. Ulje se menja, zajedno sa uljnim filterom, na 5000km. I tačka. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

 

Zavisi od ulja koje sipas.. Nemas potrebe ispod 10000km.. Kvalitetnija ulja idu i do 20000km.. Ali se ipak promeni ranije.. Najcesce se menja na tih 10000-12000km.. Neki voze i 15000..

 

Au, BRE! >:( Pa ti baš ne voliš svoj motor? :neznam: Pusti ti što proizvođači ulja kažu. Ulje se menja, zajedno sa uljnim filterom, na 5000km. I tačka. :)

 

Ja moj obozavam :)

Ne moze on dzaba da napise na njemu 20000km.. I dovoljno mi je to da prepolovim, odnosno menjam ga na 10000km ili za svaku sledecu sezonu.. Posto ne prelazim godisnje preko 10000km (barem do sad nisam).. Zavisi i u kakvom je stanju sam agregat ;)

Evo sad sam ispustio ulje, mislim da sam presao proslu sezonu do 7000km.. Ono i dalje sveze ;) I naravno, uvek se menja filter :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Pa i ja sam do sada menjao na 5000km, tj. dvaput u sezoni, ali kad ga ispustim ili pogledam na merac ono na 5000+ km jedva i da pocrni, dok na primer na autu kada promenim ulje provozam ga par dana, a ono vec na meracu crno. A sama Honda preporucuje (tj. preporucivala je pre 10+ godina kada je motor proizveden i kada su ulja bila dosta nekvalitetnija) na 12000km, tako da sad ja nekom logikom kontam, da bi cak i losija danasnja polusinteticka ulja trebala da izguraju bar 10000km, al' sad cu bas da ga ostavim i da vidim kako ce se ponasati i dali ce poceti trositi vise ulja ako preguram nekoliko hiljada km vise. Za sada sam presao 6000 km,....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ma sve je to ok, ali znas kakvo je gorivo Honda predvidela da sipas, e pa nikako ono kakvo kod nas kupujes na pumpi, zato i menjas ulje cesce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Moj motor troši oko 0.5-0.6 litara ulja na 1.000 km. Dakle ulje (i filter) sam zamenio pre 11.000km i od tada sam dolio oko 6 litara. A planiram da uskoro ponovo promenim i filter i ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Moj motor troši oko 0.5-0.6 litara ulja na 1.000 km. Dakle ulje (i filter) sam zamenio pre 11.000km i od tada sam dolio oko 6 litara. A planiram da uskoro ponovo promenim i filter i ulje.

 

 

Pa ti si toliko ulja dolio da ne morash ni da menjash ulje :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Ma sve je to ok, ali znas kakvo je gorivo Honda predvidela da sipas, e pa nikako ono kakvo kod nas kupujes na pumpi, zato i menjas ulje cesce.

 

Jbg, dve svecice po cilindru, ako svece bacaju varnicu kako treba trebalo bi i dizel da sagori bez problema.

 

:D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

eo i ja da se pohvalim:

lanac i lancanici

plocice prednje

ulje kocnice

ulje (bardahl 20/50) i filter

montiran scottoiler

ociscen karb i sve malo provereno

...

jos i gume i do 00

 

(sminka ce da ceka)

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Jel zna neko gde u Novom Sadu moze da se kupi ulje bardal ili kako se vec zove

 

imas tamo gde je bila GOTA car - toyota, temerinska ulica al ne znam koji broj... Ja sam sipao bardahl i zadovoljan sam !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Moj motor troši oko 0.5-0.6 litara ulja na 1.000 km. Dakle ulje (i filter) sam zamenio pre 11.000km i od tada sam dolio oko 6 litara. A planiram da uskoro ponovo promenim i filter i ulje.

 

Bogami pridruzujem se temi koliko ulja trosimo sa TA , moj je 95 to godiste i preso 63500 otprilike , od jula 2010 je kod mene pre ga vozo mladic na selu dve godine. Znaci otprilike 3 g u Srbiji i bogami dosipavam po 3 dl ulja na 1000 km otprilike , jos dobro da svako pomalo proveravam jer , proverim i na meracu ne dodiruje ni min liniju, onda sipnem ne zavrtajuci cep uopste samo ga postavim u RUPU i tako bidne na sredinu izmedu min i max. Sipao sam Silkoline semi synt tj polu sintetiku 15w-50 a sad sam uzeo Motul 3000 20w-50 na predlog Jagr-a cisto mineralno pa cu uskoro zameniti i filtar i ulje, samo jos malo da potrosim pol litra ovog silkolinea:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

POTROSNJA BENZINA : da neki pricali o 5 l na/100km i ja se cudio kako je to i zar je to moguce ??? Uopste jer kod mene pun tank ode na 175 km (ne gledajuci rezervu) tako da ispade da jede oko 7 i vise l na 100. Moram dodati da sam ga vozo preko 80 na sat i da imam 135 kg massovno u sebi, do 130-140 povremeno na par sec . I onda jedanred i to nedavno oso po ulje u Segedin madarska tu priko grane kod nas u Suboticu . I videe cuda vozo do 95 km/sat jer je vetar udaro ko manijak svo vreme i na 47 km 2,4l je pljucnuo. Tako da ako se vozi mili po svili , bez naglih ubrzavanja i kocenja (cak sam furo i jedno 10 km u segedinu u gradu) moze se spustiti do 5 l/100km . :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja