Jump to content

Moto Zajednica

Karburator, smesha, potroshnja...

Recommended Posts

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Nije, izvadio sam staru mucno, leve burgije ovo ono i unistio je, nasao drugu istu ali krene do pola i pocne da zateze, ne smem dalje desice se isto. Inace sve je radilo lepo, karburatori bili na sredjivanju sve se te dizne odvijale i zavijale lagano. Nije motor ni vozen stajao i rekoh ajd da stavim sve na 2,5 kruga i prva ni da mrdne i krenu haos. Kako je mogla da radi i onda da stane nije mi jasno, ajd da je nesto pri zavijanju lose islo ili da je dalo neku naznaku pa ajd. Malo je korodirala opruga ispod nje, jedino ako je neki opiljak od rdje upao u onaj sitan navoj ali ni to ne verujem ali jedino tako mogu da objasnim sebi sta se desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vrlo je moguce da je oksidirao navoj, mozda je zato i pukao prilikom vadjenja. Samo klinerima i cetkicom dobro ocistiti. Druga stvar koja mi pada na pamet da stari sraf mozda nije imao dobar korak ili ostecen, pa je napravio problem i na navoju u kucistu. Pokusaj vise puta pomalo dotefnuti, pa odviti kako bi procistio navoj.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre sat vremena, icecool je napisao:

Ko po tebi treba da izradi adekvatan deo (pekar,lekar,apotekar), i zašto pišeš da je  strugarsko znanje nedovoljno?

Kanal i sedište konusa gde zavrtanj naleže je zaseban deo sklopa.Pišeš nebuloze.

Postoje standardi po izradi, i oni se primenjuju i kod popravke za svaki deo sklopa.

Očigledno omalovažavaš stečena znanja.Napisao si idiotizam, ili ti narodski, klasično sviranje kurczu .

Za tebe je strugar, NIKO...bagra što krade novce od poštenog sveta.

 

Može se popraviti i kanal, i sedište konusa, i navoj, i netreba nov karburator.

Treba školovan strugar ili školovan serviser karburatora.I novaca, da se da majstoru pravom.

 

BikerQ, proveri prvo da se nije možda vrh šrafa (iglica) zalomio i ostao u karburatoru.Desi se lako kod nasilnog vađenja.

Jedino pametno i pristojno što si rekao je da treba naći "pravog" majstora.

Ako se već ne slažeš sa nekime ili nečime, to apsolutno ne zaslužuje ovakav rečnik...jer ja nisam omalovažio ni tebe, niti bilo koga drugog. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Nije, izvadio sam staru mucno, leve burgije ovo ono i unistio je, nasao drugu istu ali krene do pola i pocne da zateze, ne smem dalje desice se isto. Inace sve je radilo lepo, karburatori bili na sredjivanju sve se te dizne odvijale i zavijale lagano. Nije motor ni vozen stajao i rekoh ajd da stavim sve na 2,5 kruga i prva ni da mrdne i krenu haos. Kako je mogla da radi i onda da stane nije mi jasno, ajd da je nesto pri zavijanju lose islo ili da je dalo neku naznaku pa ajd. Malo je korodirala opruga ispod nje, jedino ako je neki opiljak od rdje upao u onaj sitan navoj ali ni to ne verujem ali jedino tako mogu da objasnim sebi sta se desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero
1 hour ago, pronto said:

Jedino pametno i pristojno što si rekao je da treba naći "pravog majstora.

Ako se već ne slažeš sa nekime ili nečime, to apsolutno ne zaslužuje ovakav rečnik...jer ja nisam omalovažio ni tebe, niti bilo koga drugog. 

Ne slažem se sa onim što si napisao.Jesi omalovažavao, i opet to radiš.Samo sad lično.Ti znaš da ja nisam "pravi".I sad si velik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Od prve do cetvrte, smesa na 2,5 kruga. Misljenje? Mislim da na 2 i 3 treba ppkacati ali ne znam za koliko. Mozda cak na svim treba povecati, recimo 1 i 4 za 1/4 kruga a 2 i 3 za pola kruga pa probati. Misljenja? Na 4tom je jet dizna malo sira od ostalih mozda je zato najtamnija svecica.

IMG_20220620_175953.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja