Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa Hondom CM125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Evo problema ona je dvocilindras i cini mi se da mi levi cilindar ne radi kako treba. Nekad Radi ali nekad "proguta" gorivo i onda dolazi do pucanja u auspuhu... Motor cudno radi i levi auspuh je leden dok je desni vreo... Da li je to do svecice, ili je neki ozbiljniji problem.. Trenutno su mi NGK svecice, da li da opet kupim njih i probam da li je tu problem??? Mozda se zeznuo tajming paljenja pa zato i puca nazad...

Svi saveti su mi korisni.

Hvala.

Da ne bude zabune, motor izgleda ovako

57476_Big.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

  pa zameni im mesta pa probaj a usput kad skidas vidi kakve su masne potrosene suve . ovako moze da bude svasta

Hvala, pokushacu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Prnjavor,Republika Srpska...
  • Motocikl: -

Pozdrav

Prvo da se izvinem sto dizem temu iz mrtvih ali imam isti problem sa hondom cm 125 c pa bi zamolio ako ima neko bilo kakav savjet sta ciniti.

Motor jedno vrijeme radi normalno onda se odjednom pocne gusiti,trokira i na kraju se ugasi.Svjecica bude mokra i crna samo na lijevoj strani.Stavim novu svjecicu bude sve ok i kasnije opet isto.Problem mi je sto ovde nema krstenog majstora koji bi mi to popravio.

Mene sad interesuje moze li takav problem praviti dotrajali akumulator koji skoro ne drzi struju nikako ili je struja u pitanju (regler).Mislio sam da ga odvezem majstoru koji je strucnjak za karburator ali prvo da vidim sta bi mi vi savjetovali.

Izvinjavam se na dugackom postu ali stvarno bi bio zahvalan na nekom savjetu.

Hvala unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Kada regler ne valja on ne puni, tako da to otpada sa akumulatorom i reglerom, i nema nikakve veze sa tim. Pre bih rekao da mozda bombina nije u redu, ili cdi ili nesto do paljenja.. Ako je svecica mokra, znaci da ima goriva u tom cilindru, ali nema sta da ga pali. Znaci struja ti je problem 90%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Prnjavor,Republika Srpska...
  • Motocikl: -

Hvala na pomoci

Zanima me kako ja mogu ispitati sta pravi problem,kako ispitati da li je problem u struji.

Jedino mogu izvaditi svjecicu i zaverglati pa ako baca iskru sta ciniti dalje?

Nebi ja vas smarao ovde ali kod mene nije niko od majstora voljan da pogleda u cemu je problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Meni ovo lici na neki problem sa spojevima u instalaciji. Skini rezervoar za benzin i pogledaj kablove koji idu ka bobinama. Pregledaj svaki spoj ( one papucice gde se spajaju kablovi, il gde kablovi ulaze u bobine ) - rastavis, pogledas papucice, ako ima neke korozije ocistis pa opet spojis.  Moguce je da ako ima korozije, prljavstine. . .  - bobina cas dobija struju, cas gubi. Isto to moze da bude i sa kablom od platina.  Pazi da ne pomesas kablove . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Prnjavor,Republika Srpska...
  • Motocikl: -

Ok,pogledacu pa javim kakvo je stanje.Ne razumijem se u struju ali nisam rekao kod mene je model koji pali na dugme,bez kurble.Aku je 12V-9Ah i njega sam kupio novog pa ce i on biti namontiran.

Hvala velika na savjetima i izdvojenom vremenu.

Edit

Provjerio sam kontakte,svi su ok ni jedan nije oksidirao ili zahrdjao.

Vratio sve nazad i pali ko mina stim sto sam zamjenio mjesta svjecicama,gdje bila lijeva stavio desnu.

Mene interesuje moze li se skinuti kablovi sto vode sa bobine na svjecicu?Jedino to nisam gledao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ja imam problem isto sa Hondom CM125,kada dodam gas proizvodi manju struju na odnosu na letu,to se vidi na svijetlima,kada radi na leru svijetla rade normalno,ali kada dam gas svijetla se smanje toliko da se haman nikako ne vide.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Imas problem ili sa konektorima od statora do reglera ili sa samim reglerom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja