Jump to content

Moto Zajednica

Kako oprati motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

U klipovima postoje odgovori na pitanje gde koristiti WD40, gde polir pastu, kako i sta oprati. Vrlo korisno

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ovu temu sam hteo da pokrenem po neznam koji put.

Posto mi je bandit prvi motor bez ful oklopa malo sam se uplasio zbog pranja jer ce se sigurno vise prljati oko agregata.A tu zice od injectora, svecica..... pri ulasku u dzekove uopste nisu zasticene. zastitni creva kroz koja prolazi instalacija se zavrsavaju pola cm od dzekova, naravno zica ima svoju izolaziju ali pri ulasku u dzek nije zalivena silikonom ili cime vec tako da ce voda ulaziti u dzekove. Sta raditi povodom toga??

 

Na ovim klipovima vidim degradatore za ciscenje na bazi vode i ulja. Kako se to zove kod nas??

Onaj wd40 za ciscenje na klipu koji koristi ima li to da se nadje kod nas? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Ovu temu sam hteo da pokrenem po neznam koji put.

Posto mi je bandit prvi motor bez ful oklopa malo sam se uplasio zbog pranja jer ce se sigurno vise prljati oko agregata.A tu zice od injectora, svecica..... pri ulasku u dzekove uopste nisu zasticene. zastitni creva kroz koja prolazi instalacija se zavrsavaju pola cm od dzekova, naravno zica ima svoju izolaziju ali pri ulasku u dzek nije zalivena silikonom ili cime vec tako da ce voda ulaziti u dzekove. Sta raditi povodom toga??

 

Na ovim klipovima vidim degradatore za ciscenje na bazi vode i ulja. Kako se to zove kod nas??

Onaj wd40 za ciscenje na klipu koji koristi ima li to da se nadje kod nas? 

 

WD40 je svuda isti. To je isto onaj koji vidjas i kod nas samo se u belom svetu nalazi u raznoraznim pakovanjima pa te je to verovatno zbunilo. A sretstva za prane, na bazi vode, tj ulja imas da narucis u Louisu. Verovatno ima toga i kod nas. Planiram da kontaktiram predstavnike za Henkel ili Wurth. Kod njih ima takvih stvari sigurno. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Za sve teško zaprljane delove koji nisu farbani i gde nema opasnosti da se isuši mazivo ispod nečega (semerinzi, bužiri...) axel sgrasso je zakon. Košta 200 dinara, skida sve i jedino treba paziti na zanoktice jer ih jede. Često ne treba ni trljati ali ga treba prskati na suvo. Topla voda ga bolje spira od hladne, ne ostavlja trag iza sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ovu temu sam hteo da pokrenem po neznam koji put.

Posto mi je bandit prvi motor bez ful oklopa malo sam se uplasio zbog pranja jer ce se sigurno vise prljati oko agregata.A tu zice od injectora, svecica..... pri ulasku u dzekove uopste nisu zasticene. zastitni creva kroz koja prolazi instalacija se zavrsavaju pola cm od dzekova, naravno zica ima svoju izolaziju ali pri ulasku u dzek nije zalivena silikonom ili cime vec tako da ce voda ulaziti u dzekove. Sta raditi povodom toga??

 

Na ovim klipovima vidim degradatore za ciscenje na bazi vode i ulja. Kako se to zove kod nas??

Onaj wd40 za ciscenje na klipu koji koristi ima li to da se nadje kod nas? 

 

WD40 je svuda isti. To je isto onaj koji vidjas i kod nas samo se u belom svetu nalazi u raznoraznim pakovanjima pa te je to verovatno zbunilo. A sretstva za prane, na bazi vode, tj ulja imas da narucis u Louisu. Verovatno ima toga i kod nas. Planiram da kontaktiram predstavnike za Henkel ili Wurth. Kod njih ima takvih stvari sigurno. ;)

 

Ok.Nisam znao da wd40 moze da skida masnocu, jer mi je on sam masan....  Ako naletis na nesto os wurth javi.Ja sam zvao predstavnistvo i ladno su mi rekli da nemaju maloprodaju u Bg. Koji likovi....  Kao AP sport ima nase proizvode a u AP sportu ulja i odmascivaci za kocnice, ni w od wurth-a.

 

Kako perete samu masinu kod naked motocikla posto zice i dzekovi od injektora i svecica nisu najbolje zasticeni....Da li ih voda s*ebava vremenom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

WD40 je odmascivac, koristi se za skidanje rdje sa zardjalih safova, meni je pomogao da skinem malo rdje koja se nakupila po hromu auspuha posto mi je motor stoji napolju ali pokriven... Skida takodje i mast sa moto delova, sluzi za sve i svasta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

WD40 je odmascivac, koristi se za skidanje rdje sa zardjalih safova, meni je pomogao da skinem malo rdje koja se nakupila po hromu auspuha posto mi je motor stoji napolju ali pokriven... Skida takodje i mast sa moto delova, sluzi za sve i svasta :D

 

Ma znam ja sve to, ali WD40 nije klasican odmascivan. Glavna namena mu je otklanjanje vlage, svi smo verujem prskali kablove na kolima po kisi kada dodje do kondenza.

Morao sam da sidjem do garaze da probam....  WD 40 definitivno neodmascuje, to rade sprejevi za kocnice itd....

Medjutim ono sto je WD40 uspeo to je da "otkravi" stvrdnutu prljavstinu i stvrdnutu  mast i ulje i pretvori u gelastu masu.Medjutim i tu gelastu masu je posle tesko oprati vodom. Masnoca definitivno samo sa odmascivacima na bazi acetona(brake cleaner) ili naravno benzin :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Pre dva meseca pogledao na brzaka ovu temu...

Zapamtio samo deo kada lik skida dekl kod prednjeg lancanika i vadi saku masti...

Resio da uradim to juce...

Moram preporuciti svima...

Imao sam masti, peska, svega...

Kuci cu detaljno pregledati sve...

U svakom slucaju, korisni saveti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Ima li neko iskustva sa onim "masinama" koje podizu pritisak na 80 do 120 bara? Za kucnu varijantu od 150 evra recimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ima li neko iskustva sa onim "masinama" koje podizu pritisak na 80 do 120 bara? Za kucnu varijantu od 150 evra recimo.

 

Imam ja, placena 60 chf , radi na 90 bara, perem i kola i motor njom i super odradjuje poso, jos ako ispraskas na motor odmascivas, opere ga kao da je nov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Ima li neko iskustva sa onim "masinama" koje podizu pritisak na 80 do 120 bara? Za kucnu varijantu od 150 evra recimo.

 

Imam ja, placena 60 chf , radi na 90 bara, perem i kola i motor njom i super odradjuje poso, jos ako ispraskas na motor odmascivas, opere ga kao da je nov

 

Hvala !

Molim te koji model, tip i koliko snage?

Hvala jos jednom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Marka EINHEL, na nju pise: hochdruckreiniger k.4.91 md plus, 1900 wat , moze da se steluje da najmanji pritisak bude 20 a najveci 130 bara, mada moja radi na 90  max

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Je li on to oprao u WD-u i plocice od kocnoca. Cini mi se da je sve delove sa kljesta pa i frikcione plocice ubacio u posudu i nalio WD40. Da li se one peru, ja sam obicno izbegavao da ih potapam u bilo kakvo hemisko sredstvo, samo ih smirglao!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Je li on to oprao u WD-u i plocice od kocnoca. Cini mi se da je sve delove sa kljesta pa i frikcione plocice ubacio u posudu i nalio WD40. Da li se one peru, ja sam obicno izbegavao da ih potapam u bilo kakvo hemisko sredstvo, samo ih smirglao!!

 

Ne smes da peres plocice....

 

Ja za odmascivanje koristim "Viskol" (za pranje motora i cisterni, tj rezervoara, barem tako pise) kao nafta je, mozda ima u sebi i petrolej.Nije mnogo abrazivan a skida ludacki masnocu.

Jedino sto mi smeta je sto mi se poneki put posle pranja kad isperem vodom na aluminijumu pojave bele flekice pa moram da mao poliram... :)  (imam utisak da se ovo desava kada dodje u kontakt sa vodom)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Sve je to super i extra WD40 skida ali trebalo bi mi bar 2000dinara za jedno pranje motora sto mislim da je za nase uslove preskupo.

Ja svoj isto tako perem ali sa starim gazolinom (15god stojao slucajno ga nasao u podrumu i nije vise zapaljiv) i mogu vam reci da isto skida masnocu i prljavstinu kao WD ili bilo koji drugi sprejevi i na kraju FERI pere cak i u hladnoj vodi :). Evo vec par godina perem sa njim i svoj i drugarov motor i nemamo nikakvih problema a ni masnoce:)

Moram jos dodati da aparat za pranje na visoki pritisak cini cuda posle svega. Moze i na obican smrk ali ga ovo skroz ispere.

 

E da dodajem jos nesto u feri a to vam necu otkriti provalite sami :))

post-167-12879030268921_thumb.jpg

post-167-12879030269866_thumb.jpg

post-167-1287903027097_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Nisam jos bio u situaciji da lepo ocistim motor. U stvari, samo sam lanac napola ocistio da me ne grize savest. Koristio sam naftu jer sam nju uspesno koristio i ranije za pranje bajsa. Ne vidim da je neko pominje. Nije dobra za motor?

Drugo pitanje... sprej za pranje rerni. Za neke druge ne-motorne, jebeno prljave i masne delove sam koristio ovo sredstvo i klanjao sam mu se uvek posle ciscenja. Plasticni delovi pozuteli od dima i vremena... nema problema. Tvrdokorne mrlje na ocigled nestaju. Neverovatno sredstvo. Najludje sto cesto nisam uopste morao da trljam, vec samo lagano nasapunam i isperem mlakom vodom nakon sto pustim da se kiseli. :) Inace, sredstvo izuzetno jako reaguje sa masnocama sto se primeti po tome sto ako samo pipnete tecnost, prsti pocinju da se klizu jer reaguje sa masnocom sa koze. Kao da se prsti tope i cak i nekon pranja sapunom kao da reakcija ne prestaje odmah. Cudno, deluje zajebano zato obavezno rukavice. Nisam siguran da li ovo da koristim na motoru, ali hvala kevi za najbolje sredstvo koje mi je preporucila za ciscenje tvrdokornih mrlja.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Mislim da sam potrosio taj stari sprej i da je devojka kupila neki novi koji navodno nije tako dobar. Provericu danas kako se zove pa javljam.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja