Jump to content

Moto Zajednica

GSX-R ULJARA Savet za kupovinu

Recommended Posts

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

U svemu tome ima samo jedan problem. Po zakonu, ne smes da ga vozis dok ne napunis 18 godina i ne polozis A. Sad, ti vidi...

I ne bi bilo lose da prvo malo "savladas teoriju". Kakvi motori postoje, cemu sluze, konstrukcije, pa onda da ides dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

psp sa 14 imam, za A treba da polozim cim lepo vreme. A murka retko dolazi u moje selo (retko ko ima dozvolu), a da se dobro izvozam koristim motorijade jer u grupi niko nas ne dira.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ma i ako krenu da te zaustave, ti lepo zakucas gas i hvatas maglu  ;D

 

Zato ne uzimaj nista ispod 1100ccm i jedno 150ks  ;D

potpuno se slazem..mislim da bi hayabusa resila sve njegove probleme 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Hvala svima koji su se namucili da mi pomognu kolko tolko. Od danas nisam vise kuci do 14.Jan tako da zelim (unapred)Srecne Novogodisnje i Bozicne praznike svim clanovima ovog foruma a i dalje...  :) Razbistrit cu glavu i dobro razmisliti sta ste mi sveispricali cujemo 14-tog. Pozzz :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ljudi konacno sam dohvatio jedan komp. :D Dobio sam ponudu Suzuki TS 125 R (cross), 1993,13.000km,(iz uvoza) 1000e, kolko zastupljen kod nas(zbog delova? Koliko je dobar taj motor? Posto nemogu da ga isprobam po zivom ledu.  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Konacno nesto razumno od tebe :). To je vec PRAVA KLASA za tebe.

 

To ti je lep motorcic, vozis ga prvo restriktovanog (15ks) dok se malo ne naviknes jedno pola godine i dok ne padnes koji put, pa ga posle otvoris i tu je negde oko 22-25ks...i taman kao da si kupio dva motora...da vidis kad se cvaja dohvati obrtaja i krene naglo da ubrzava i da vristi...pa kad upadnes u sevdah :D...

 

Ima na moto-oglasima jedan 1996-to isto iz uvoza za 1250, mozes verovatno da se godis za cenu...Taj izlgeda jako lepo...ne znam kakav je taj koji ti gledas...

 

Nije los motorcic, delova ima verovatno iz Grcke da se naruci, a vidim i da ih ima po oglasima...

 

Ako bas hoces nesto sto nije egzotika iz te klase, onda gledaj recimo Yamahu DT125r ili Kawasaki KMX 125 (kmx se lakse derestriktuje i malo je zivlji motor, bolje ide, ali ni Yamaha nije problem za derestrikciju ako znas, ako uzmes javi se pa cu ti reci sta treba). Ako budes uzimao Yamahu, zbog derestrikcije je najbolje uzeti motdel 1997-1999-te, ili ranije....kasnije nemoj uzimati sem ako ne naletis nesto povoljno (ima i za to fore za derestrikciju, samo je malo komplikovanije, ali nista strasno).

 

Pozdrav, pitaj ako treba sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Cena ok..? Malo mi se chini da je mala kilometrazha ali s obzirom da je kros waljda je ok..?! To neka struchniji kazhu.

Shto se tiche samog motora, taj ce te izwuci gde god pozhelish. Ne zowu ih dzabe ''magare''! ;)

Samo pazhljiwo pri kupowini starijih motora manje kubikazhe, umeju wlasnici da ih bash gaze u afektu tripowanja da su na nekom motoru od 200ks?! :-\

Chisto za informaciju: ako se odluchish za njega imash GOOOOOMILU likowa na forumu koji su ''istog kowa'', offroad, blato, ludilo, zezanje, granchice medju zubima itd! ;D To werujem da mozhe biti jako zanimljiwo! Nisam probao al bi! ::)

 

A shto se tiche prerada... pazi owo!!! :o :o :o :o Makar kao izwor ideja za razmishljanje, ako T se swide narawno... Ja sam ODLEPIO kada sam ga wideo! Totalni minimal fazon! Bruka... I shto je najlepshe, mozhe da se uradi sa tim TS-om! ;) Sad mi dodje da kupim SMa! ;D

post-1587-12879014716629_thumb.jpg

post-1587-12879014717324_thumb.jpg

post-1587-12879014717809_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

To nije cross, to je dual purpose (ili neka blaza varijanta enduro motora)...pre dual purpose...znaci daleko je to od takmicarca...nije to tako izakano, pogotovu ako je iz Svice...onaj na oglasima '96-to izgleda bas fino...povedi nekoga sa sobom ko se razume u cvaje, i ako ti se svidja - uzimaj, neces se pokajati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Procitao sam sve postove i vidim da ce decko verovatno da se skrlja na samom pocetku.Ima li neka tema na forumu kako su svi ostali poceli da voze,sta su vozili,da li su padali.  Ako nema treba je otvoriti da svi novi bajkeri vide da ovo nije igrica na kompu nego opasan hobi koji uz malo vremena i truda postaje prava uzivancija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Eno ti moj odgovor, napisao sam kako sam poчео.

Mozda si ti usamljen slucaj

 

Milos je poceo bas kako treba, i tako bi to trebalo da ide. Imalo je ovde bisera koji su decka podrzali u izboru :D... Ima tih tema, a trebalo bi napisati jednu koja ce biti sticky i koja ce biti vodic mladim vozacima/pocetnicima prilikom izbora modela za ulazak u svet motorcikala...videcu da ja to uradim eventualno sada za praznike...

 

Nego, da se vratimo na temu, nemojte offovati, covek je pitao, sad je se opredelio za TS-a 125-icu?

 

Gile, sta bi? Jesi uzeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Nisam brate mnogo je mala. Kupio sam copera 125 Intruder koji izgleda dosta vece nego sto jeste. Nemojte misliti da su sve one rasprave za velike motore bile bezveze, jer ste mi vi dali do znanja, da nisam spreman za to. Za iste pare za koje sam kupio intrudera mogo sam lako kupiti gsxr-a (ili nesto slicno jer su mi roditelji rekli da kupim sta ocu) i najverovatnije bi se desilo sto ne treba, ne mislim sad bas na pogibiju al zasta da lomim ruke i noge (jos sam se bio uhvatio za onaj stunt, jebo ga ja).  :-\ Sa copericom cu se prvo navozit a ima vreme i za VECE i za JACE. Hvala svima!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pa Lajalko, nije ovo thread o Suzukiju, covek je trazio savet za kupovinu prvog veceg motora ustvari (samo je naslov takav). Bilo je ovde govora o jos kojecemu, i o Suzuki TS-u, i mnogim drugim motorima...ti zadnji postovi su bili uspesan zakljucak svega sto se ovde odigralo (decko je pravilno izabrao posle saveta starijih i iskusnijih) i ne vidim da je to bio off, cak mislim da su i trebali da stoje tu zbog drugih koji bi citali temu...a i nisi sve postove prebacio (moj npr. nisi, mada me to ne gadja nesto licno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa Lajalko, nije ovo thread o Suzukiju, covek je trazio savet za kupovinu prvog veceg motora ustvari (samo je naslov takav). Bilo je ovde govora o jos kojecemu, i o Suzuki TS-u, i mnogim drugim motorima...ti zadnji postovi su bili uspesan zakljucak svega sto se ovde odigralo (decko je pravilno izabrao posle saveta starijih i iskusnijih) i ne vidim da je to bio off, cak mislim da su i trebali da stoje tu zbog drugih koji bi citali temu...a i nisi sve postove prebacio (moj npr. nisi, mada me to ne gadja nesto licno).

 

Sto yes yes, ali s druge strane, ova zimura, dosadno....mora i Lalajko necim ubit vrijeme.  ;D 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Moje skromno mišljenje je da GSX uljara baš i nije za tu namenu, sam motor je potežak i ima kao što si naveo uljno-vazdušno hladjenje , a pri paljenju guma tj stunt vožnji od vetra baš i nema vajde , bolje gledaj nešto sa vodenim hladjenjem .

 

Svako bi to pretpostavio, ali nije baš tako ;D Naime, Mirjanac iz okoline Smedereva je na našem (MK Vatreni iz Požarevca) moto skupu prošle godine čitav dan turirao 1100-ku, pucao, maltretirao i nas i motor i ništa mu nije bilo. Kumili smo ga i molili da prestane, uzimali mu ključ više puta, nadali se da će mašina zakucati, ali ništa od toga ;D Dakle, veoma izdržljiv agregat uprkos nedostatku vodenog hlađenja. Priča o težini stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja