Jump to content

Moto Zajednica

GSX-R ULJARA Savet za kupovinu

Recommended Posts

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ma jok nije to nikako motor za stunt. :o

 

Izgleda da ti i neces da kupis motor, samo nas bez veze cimas. Nista ti ne odgovara, svakom nadjes manu. Kupi ti sta god ti volja i nemoj vise da nas smaras. Ljudi su ti dali savete a ti ni jedan nisi skoro ni procitao a kamoli shvatio. Kada porastes bice ti neke stvari jasnije i iskreno se nadam da ces odrasti. Aj ziv nam bio 100 godina.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Ma jok nije to nikako motor za stunt. :o

 

Izgleda da ti i neces da kupis motor, samo nas bez veze cimas. Nista ti ne odgovara, svakom nadjes manu. Kupi ti sta god ti volja i nemoj vise da nas smaras. Ljudi su ti dali savete a ti ni jedan nisi skoro ni procitao a kamoli shvatio. Kada porastes bice ti neke stvari jasnije i iskreno se nadam da ces odrasti. Aj ziv nam bio 100 godina.  ;)

Slazem se donekle sa tobom.... Prvo kazes da ti treba motor za stunt, pa onda kazes da nemas para za to, pa posle kazes da ponudjen motor nije za stunt...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Moram ja progovoriti i dzabe...Pratim od pocetka razvoj situacije i da dam ja misljenje ipak je on moj vrsnjak pa me mozda i poslusa.  ;D

Momak ocigledno pati od tog da bude u centru paznje i glavni. Ne kazem da je to lose, ali mislim da je malo pretjerao. Te hoce ovo, te hoce ono, pa izmislja sad ce ovako, pa sad ovako...Misli sto je jednom provozao afriku da je svo znanje sveta pokupio. Ej, kad skontas da nemas pojma bice kasno. Moj prvi motor evo i sad ga vozim, ni jednom nisam ni pao i nista, zato sto vozim normalno i znam koje su mi mogucnosti (al evo necu kriti kad sam ga kupio da vidim ja sta mogu pa potjeraj, krivina ja sa 100 uletio i op op naginji i prepanem se stisnem zadnju kocnicu ponese me, ja prednju, prokliza i prednji, i stado ja nekako...Prvo sto je bilo, okreni se jel me iko vidjeo, nije niko idemo dalje. Od tada se pazim)...E vidis to je 125 kubika, nisam isao brzo i stao sam.A sta bi da je 1000 ccm, da sam isao 200...Trazili bi me po Vrbanji (rjeka jedna  ;D)... Sad da ja zalijezem u krivinu nisam poludio, em mi gume ne valjaju em necu. Prije toga nisam nista vozao (osim od kolege uzmem 15ku od sestre skuter i tako.)...Da ne pametujem puno posto imam obicaj tako nekad se zanijeti, da donesem zakljucak...

Sto je rekao kolega shesti mozes uzeti hayabusu sto se mene tice, bices faca i sve al ne smjesi ti se svjetla buducnost. Zato bolje spusti se na zemlju uzmi kad napunis 18 nesto 250 ili ako mislis da si toliki maher neku 500icu, i nek ti je bog na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Mora postupno. Ja imam 16 godina i vozio sam prvo cuvenog tomosa apn 6 pa posle hondu cm 125, pa posle malo calovog bivseg GPZ500, i sad jednom u mesec dana kad izmolim boga sednem na gsx i plasim se dok ga vozim. Sa gpz-a prelaz je bio veliki a ne znam kako ce biti tebi sa skutera od 50 ccm na zivotinju od preko 100 ks.. Samo postepeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Ma, pustite coveka nek uzme sta on hoce. Ionako ce on to voziti. Hteo bih samo jednu konstruktivnu kritiku da uputim. Procesljaj malo net, a i ovej forum. Mnogo toga mozes da naucis. Pretpostavljam da za prvi motor nisi siguran sta da uzmes, zato trazi i citaj o motorima sto vise mozes. Gledaj sta se u oglasima nalazi pa ako ti nije jasno onda potrazis na NETu karakteristike tog modela. Razbistri barem malo sta je to sto bi ti vozio, jer se motor ne kupuje svaki dan. I nemoj gledati na to ko ce ti sta reci, i da li ce se ribice okretati za tobom. Ako ga kupujes za jednu sezonu, odustani jer ovo nije ni malo jeftin hobi.

Zato samo polako, imas vremena a i nema te ribice koja ne voli motore.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Varaždin

Gledaj Gile, velika većina nas je u tim godinama sanjala da budemo glavni frajeri na motorijadama, ali snovi su jedno, a realnost nešto čisto drugo. Ako želiš da cure "padaju" kupi sport 125, puni su plastike,a njima je to bitno ;D One jadne ionako ne znaju razliku između 125 i naprimjer ZX 10 R,barem cure tvojih godina.

Ako želiš postati bajker(a to ti znaš ???) kupi MZ 250,cb 400,gs 500..nisu neka šminka, ali malo koštaju,mala registracija,jeftino održavanje...

Ako želiš stant na motoru koji je pogodan za to, da je šminkerski i da se cure okreću za njim, a da pri tome malo košta javi i meni za taj model pa kupujem odma ;D

-ko zna možda jednom  osvane oglas tipa :prodajem tek razrađeni GSX 1000 R,sa originalnim i zamjenskim oklopima za stazu,2 seta pirelli corsa guma,akrapovič auspuh ,registriran godinu dana, 1000 eura(na poklon dajem Arai kacigu) ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

I dalje mislim da ti je neki enduro najbolja opcija...Ja sam prvo promenio nekoliko skutera (50,125 kubika) presao 15000-20000km pa tek sam poceo da vozim 125...Onda sam ove sezone uzeo 600 kubika enduro i vozio se cele sezone bez problema.Pred kraj ove sezone uzmem da probam zxr 750 od drugara i izadjem na otvoren put...Razlika izmedju endura 600 i zxr750 je ogromna,a kamoli izmedju tvog skutera i gsxr750 koji je cini mi se jaci od zxr-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Po tome sta ste mi sve ispricali svatio sam da ne treba zuriti za slavom i pogibijom :) Ok.  ;D Pocecu malim koracima... :) ...:::*** I da za sad treba izbegavati R-ove(na svaki nacin)... :-\ (125 na nikakav nacin) nesto srednje tu... ovo ono...

 

Nije mi bas najjasnije za kakvom ti to " SLAVOM " zuris.  Il vozis motor zato sto volis da ga vozis i uzivas u tome i osecaju slobode koji ti on daje , il vec ne znam sta mislis da uradis sa motorom pa da postanes " slavan " .

  Prvo to razjasni !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ako sam reko za slavom, mislio sam da ne treba zuriti da se pogine, kao sto slava dolazi sama onom kome je sudjena tako i pogibija  ako je zapisano. Ako me kontas?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ako sam reko za slavom, mislio sam da ne treba zuriti da se pogine, kao sto slava dolazi sama onom kome je sudjena tako i pogibija  ako je zapisano. Ako me kontas?!

daj boze da tebe iko konta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Pustite coveka nek odabere sta on misli da mu je najbolje. Ima nas svakakvih ovde. Mozda ne zna sta tacno hoce, ali vremenom ce vec videti sta mu je raditi. Ne mozemo ni svi biti najveci bajkeri, i svako od nas ima neki svoj razlog zasto vozi motor. Znam gomilu ljudi koji su kupili motor da bi ga IMALI, pa su posle nekog vremena uvideli da to bas i nije ono sto su oni mislili tj. kad su skontali koliko to kosta i cega se sve moras odreci da bi ga imao.Od coveka koji je kupio novi motor i za godimu dana mije uspeo da predje 400km tj. potrebnu kilometrazu za prvi servis do onih Caffe bajkera. Tako da nemojte coveka od samog pocetka da ubijate u mozak.

Kao sto rekoh, ima nas svakakvih i svako od nas ima neku svoju pricu. Zato Gile nemoj da se demoralises nego sedi i cackaj, trazi i pitaj sta ti nije jasno. Ima ovde mnogo ljudi sa dosta iskustva koji ce ti rado pomoci, ali pre toga moras dobro razmisliti sta ti u stvari hoces. Mislim da je u tome najveci problem trenutno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Jeste brate :-[ ja sam mnogo neodlucan ti si jedini bio malo uzdrzaniji i sve procitao od pocetka. I nije mi najvaznije za ribice nego za svoje licne potrebe i zelje, razumeo sam da ni 1000 ni 750 ni 600ccm nije za mene ali ujedno ni 125 zbog mojih nekih kriterijuma ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Razumijem i ja da neces 125, trebao si ga prije uzeti pa sad preci na nesto jace. Nisu ni 125 toliko loshi, imaju i fin zvuk (4T) a i idu fin.Al dobro hoces nesto vece.De bar reci koju bi klasu: R, enduro.... Trazi nesto od 250 kubova, recima kawasaki gpz 250, onaj stari, meni je fin, a i nije skup...Vidi ako ti se svidja to je moj predlog, ima jedna tema cini mi se o njemu, a i pitaj nekog neka ti malo  bolje razjasni taj model posto ja nemam iskustva sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Kawasaki Gpz 250 ima bogami lep oblik ali je malo prestar (ciljam na neko godiste 90+) bandit 250 nazalost redak model kod nas kako sam cuo,  Honda Hornet 250, Kawa ZZR i ZXR 250, Suzuki RGV 250 neznam kolko zastupljeni kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Evo ti 2 motora koja bih ja kupio da sam na tvom mestu.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=17676.0

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=23135.0

 

P.S. Oba motora su extra, pogotovo za nekog ko ima godina kao ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Upravu si ali su mi navedeni modeli neatraktivni. Kao i vecini kad ih vidi... pricam o cbf250(hornet) i gsf250(bandit) (90+) A i stvarno nesto mi cudan onaj ninja 250  :-\ako je stvarno 2005 jer izgleda kao motor iz 80-tih (ona maska muckana nesto na njemu...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Upravu si ali su mi navedeni modeli neatraktivni. Kao i vecini kad ih vidi... pricam o cbf250(hornet) i gsf250(bandit) (90+) A i stvarno nesto mi cudan onaj ninja 250  :-\ako je stvarno 2005 jer izgleda kao motor iz 80-tih (ona maska muckana nesto na njemu...)

 

Maska na Kawi je fabricki takva i meni je bas cool sto izgleda retro. Ovim tvojim postom si rekao da ti ne kupujes motor zbog sebe, ako uopste hoces da ga kupis, nego zbog drugih?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Cekaj tebi se svidja taj motor. Meni ne. Zasto ja da ne kupim lepsi motor, koji se meni vise svidja, za isti novac?! Zato sto ja trazim lep motor znaci da ga kupujem zbog drugih? Opasna ti ta filozofija...  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gile,posto sam stekao utisak da neznas sta hoces, probacu da ti pomognem.

Stunt voznje koje gledas na youtube-u i koje ti se toliko svidjaju izvode ljudi koji su prethodno stekli dovoljno vozackog iskustva motociklom i sa oba tocka na zemlji .

 

Dizanje na tocak (verovatno ces prvo to probati) nije jednostavno i bezazleno kao sto gledas na klipovima, cak i spustanje prednjeg tocka na zemlju ima svoju proceduru koja ako se ne ispostuje dovodi do "balavih" teleskopa,na koje ti kao pocetnik neces obratiti paznju i sledeca brza krivina je "tvoja".

Sledece,stunt je prilicno skup sport mozes li ga finansiski izdrzati?

Iskustvo koje si stekao voznjom skutera nije dovoljno za vladanje motociklom od 50ks (o bilo kakvom stuntu nesmem ni da pomislim),

nacin i forma tvojih poruka mi govori da si prilicno "mlad" tako da ti ja preporucujem max 125cc za ucenje.

Procitaj jos jednom sta je kolega Shesti napisao znacice ti!

Ovo je prijateljski savet i jedino tako mozemo izbeci ono "prirodna selekcija je zakon"

Pozdrav Nenad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

I, Gile_NaCrnimMukama, jel pala odluka?  ;D

Imas savjeta za cijeli zivot, pa rekoh da nije pao kakav zakljucak?

 

Nesto mi pade na pamet, izostavio si bitnu stavku za ovu diskusiju: Koliko love si namjenio za ovo planinarenje?

Otprilike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Gile rođače..

 

Velika većina je počela na malim motorima. Druga stvar. TI BRATE NE SMEŠ PO ZAKONU DA VOZIŠ JAČE. Sve će doći u svoje vreme a tvoje vreme tek dolazi. Ne možeš ići stavom HOĆU SVE HOĆU ODMAH.  Ako ti kažu da preko 200ccm nije za tebe valjda znaju šta pričaju. Motor je JAKO opasna mašina. Kako ćeš se ti snaći na tome jbt? Ako kupiš jači motor imaćeš utisak da tvoje sposobnosti nisu dovoljno razvijene za vožnju istog i nećeš uživati u vožnji. Kapiraš?  Znaš šta je trip?  Trip je kada se tvoje vozačko iskustvo poklapa sa kubikažom i snagom motora i onda ga voziš ''ZA SVE PARE''.  Imaš ti još puuuno da učiš o motorima. To što imaš skuter ti nije ni početak u moto priču. Skuter je za mnoge prevozno sredstvo (kao i za tebe koliko vidim) ali ima izuzetaka ovde sa foruma koji voze skutere i do jaja im je tj. idu na vožnje, skupove, sprdaju se. 

Da ti kažem ovo za ribice.  Ako si normalan želećeš normalnu ribu. Normalne ribe se ne lože TOLIKO na motore. Znači ove što pokupiš motorom su u većini neke sponzorušice, kamenjarke, murmuti ili izlizane. Aj da se vratim na ono. Ti samo misliš da znaš da voziš. Ima tu MNOGO stvari koje moraš da naučiš pre nego što sedneš na veliki motor. Ali stvarno mnogo stvari. Veliki motori ne opraštaju greške. Prvi put kada sam se zainteresovao za 2 točka hteo sam samo prevozno sredstvo do škole. U igri su bili skuteri i te zajebancije. Naravno moji mi nisu dali. Ja sam se sve više interesovao i interesovao...  Gledao sam klipove na netu stalno...  Grupne vožnje, moto skupovi itd itd..  Shvatio sam da je motor do jaja stvar i na trenutak sam osetio tu slobodu i feeling vožnje motora kroz monitor...  Tad sam otišao na MUPov sajt i pogledao šta smem da vozim. Pisalo je 125ccm i ja sam odmah upisao na google 125ccm motorcycle. Tada je sve počelo, Aprilia RS 125 hiljade klipova, neprežaljena ljubav moja nikad je nisam imao niti ću je imati. Kad sam pokazao ćaletu šta hoću (ćale vozio motor nekad davno) on se samo nasmejao i rekao ''samo ti sanjaj sine''.  Kad sam položio PSP i kad je shvatio da sam toliko naučio (i bio toliko zainteresovan) o dva točka JEDVA se složio da počnem sa Tomosom koji sam kupio od svog keša. Bio sam u fazonu...  ŠTA ?!?! TOMOS?!?! To je 1923842 godina staro govno!!  Ćale nije posustajao. Rekao mi je: ''Tomos je tvoj ulaz u taj svet. Ne može jače, to tebi ne treba, ti ne znaš da voziš''. I tako posle nekoliko dana svađanja na kraju sam shvatio da je bolje išta nego ništa i pazario sam Tomosa kog sam inače na prvoj probi digao na točak 3 puta jer nisam znao da vozim. Šta misliš šta bi bilo da sam kupio RS 125? Realno ne bih bio član ovog foruma.  Posle toga mi nije bio važan odlazak u školu motorom ili tako nešto. Nisam hteo da ga neko ogrebe ili obori.  Nemoj da te lože neki matorci da možeš da voziš jače motore, to su ti sve seratori.  Zapamti...  šmeker možeš da budeš i bez motora...  neka ti se smeju drugovi što voziš govance... videće kasnije kad budeš uzeo veliki motor... znaćeš opasno da voziš..  oni će da prave kockaste gume dok ćeš ti cepati rubove...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja