Jump to content

Moto Zajednica

GSX-R ULJARA Savet za kupovinu

Recommended Posts

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ma uverio sam se da nisam ja za stunt, neam ja te troskove da pokrivam. Nego bi takav jedan fajter da uradim cisto ono za kuliranje. Ima tu jedan u ribare coek hromira delovi... zamisli brate... sta bi to bilo...  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Varaždin

Ne znam kako je kod vas, ali kod nas u Hrvatskoj kad kupuješ motor tog godišta(90. 91. 92.), a pri tome je R motor sretan si ako te motor posluži sezonu, dvije normalne vožnje, a kamoli da razmišljaš o stantu. Ipak su to motori kojima su godinama vađene duše na motorijadama(paljenje guma, motor u blokadi...) Ne kažem da je svaki takav, ali velika većina jeste.

Istina je da se od starih GSXR-ova rade najljepše prerade, ali i to onda košta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Znaci da su honde cbr-ke 600 lakse od gsx-r600 ? :o

 

Ne znam da li su lakse ali su jeftinije, tj. starije.

 

 

E slusajte ovako... Za*ebimo  to dizanje i zaebanciju sad... Koj motor bi ste mi preporucili onako za fajtera? Koji je onako najmocniji od tih starijih masina? (najlakse za modifikovanje) 

 

Ne moze to tako. Reko si.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

a da ti nama kazes koliko para mozes da izdvojis za to zadovoljstvo?! jer koliko sam primetio iz tvojih postova ti bi nesto jako jeftino,kvalitetno,snazno a opet i lepo da se svi okrecu za njim na ulici,s tim sto moram primetiti da je ovo zadnje tebi izgleda najbitnije. Znam da je lepo kad vidis nekog ko do jaja vozi na zadnjem ali veruj mi da to ne mozes postici ni za godinu dana vezbanja. moj savet ti je da krenes polako sa postepenim povecanjem kubikaze. moj savet uzmi za sledecu sezonu neki kros od 125ccm ili nsr ili aprilijicu i na njoj se polako uci. Kad naucis 125-icu da vozis na zadnjem onda ces lako preci na jaci. I za kraj: KOLIKO PARA TOLIKO I MUZIKE!!!! ko razume shvatice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

a da ti nama kazes koliko para mozes da izdvojis za to zadovoljstvo?! jer koliko sam primetio iz tvojih postova ti bi nesto jako jeftino,kvalitetno,snazno a opet i lepo da se svi okrecu za njim na ulici,s tim sto moram primetiti da je ovo zadnje tebi izgleda najbitnije. Znam da je lepo kad vidis nekog ko do jaja vozi na zadnjem ali veruj mi da to ne mozes postici ni za godinu dana vezbanja. moj savet ti je da krenes polako sa postepenim povecanjem kubikaze. moj savet uzmi za sledecu sezonu neki kros od 125ccm ili nsr ili aprilijicu i na njoj se polako uci. Kad naucis 125-icu da vozis na zadnjem onda ces lako preci na jaci. I za kraj: KOLIKO PARA TOLIKO I MUZIKE!!!! ko razume shvatice

 

Citam ove savete i ne mogu da verujem. Samo si ti gavrolini pravilno razmislio, za pocetak 125, 250ccm pa ima vremena za nesto jace. Vi savetujete detetu, bez ljutnje drugar, ali nezrelom klincu koji sve ukupno ako ima par hiljada km pod dupetom i to na skuteru i par voznji veceg motora neke fzr, cbr, gsxr masine... Hajde opet razmislite pa mu dajte KORISTAN savet gde nece izgubiti glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mrle je  1 000% u pravu. Postupno, ma sta da mislis, da mozes, sta, ku**c, ja sam faca. Ako hoces da nekome pomognes da se navoza na motoru, objasni mu da mora postupno da ide, da sa svakom kubikazom savlada voznju, pa tek onda da, kroz nekoliko godina dolazi do mrcina od 120+++++ konja. Lazna samoverenost i potcenjivanje motora je napunilo bolnice i groblja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

I mislite da će vas poslušati? 'oće ku*č***.  Dečko je zapeo za motore preko 600 ccm i tu je tačka, zar ne provaljujete?  Kad već hoće 600 nek' uzme nešto mirnije. Pa koliko je ljudi počelo na 750 pa čak i 1100 ccm pa se i danas voze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

 

 

Citam ove savete i ne mogu da verujem. Samo si ti gavrolini pravilno razmislio, za pocetak 125, 250ccm pa ima vremena za nesto jace. Vi savetujete detetu, bez ljutnje drugar, ali nezrelom klincu koji sve ukupno ako ima par hiljada km pod dupetom i to na skuteru i par voznji veceg motora neke fzr, cbr, gsxr masine... Hajde opet razmislite pa mu dajte KORISTAN savet gde nece izgubiti glavu.

 

realno gledano savko bi trebao da prodje tu skolu. ja sam se stvarno navozao svega i svacega. poceo sam sa ktm od 50ccm,pa aprilija rs50....pa onda brdo 125ica pa tek onda 600 i jace. napravio sam pazuzu ne svojom voljom od godinu i nesto dana bez motora i kad sam bio u mogucnosti opet sam uzeo prvo 600ccm na par meseci i tek sad opet jurim hiljadarku.  I bez uvrede drugar ali razmisli da li stvarno volis motore i uzivas u voznji ili samo zelis da budes popularan medju dvojkama i drugarima i da se okrecu za tobom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Varaždin

Iskreno, R motor te kubikaže sigurno nije za 17,18-godišnjaka, ali isto tako bi  današnje hiljadarke (GSXR,ZX 10,R1,CBR RR) trebali voziti samo rijetki ali ih svejedno ima ko gljiva poslije kiše. Pa kad spojiš motor od 150-180 konja, divlju krv nekoga od 18-20 godina i potebe za dokazivanjem, a istovremeno nikakvo iskustvo, eto ti članka u crnoj kronici >:( 

Najveći problem u tim godinama je što pokušavaš ne zaostajati za iskusnijim i boljim vozačem na cesti i tada precijeniš sam sebe.

Da sam imao prije 10 godina to što vozim sada vjerojatno me ne bi više bilo da sad dosađujem po forumima ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Sve ste vi to u pravu... :-\ Znam da je tesko odoleti,ali... Sama ta ideja (o vecim motorima)usla mi je u glavu pre nekih mesec dana, kada sam navratio do coveka koji doteruje motori iz Svajcarske. Imao sam neku zelju za nekim coperom 125(Red Rose, Intruder)(coper 125 zato sto mi se ne svidjaju oni mali smesni sportaci sto zvece ili kroserice jos smesnije pored mene krupnig) mislio sam da je dobra opcija za putovanja i provozao se sa Suzukijem Intruder 125 od drugara i motor mi se odma svidjao, vratimo se na to svratim ja do tog lika sto doteruje sednemo i pitam ga ja za Red Rose125? -kaze nema problema... posle nekih 5 minuta... "Ma nije za tebe 125 (nase selo brdovito) ako vozis jos nekog pozadi nemoze da te izvuce!" Kazem ja Ok sta bi mogo tako nesto za mene da mi predlozis, -kaze on sta znam, imam neki gsxr 750 v-twin sad treba ga doteram pa da ga pogledas ako ti se svidja... -Ma to je veeliko za mene... -Ma de veliko?! Jer si vozio Africu Twin od Mice?-Jesam. Pa sta je onda to za tebe.../&I razmisljam se ja kao kad sam vec odustao od 125, i ako vec uzmem nesto vece nek bude nesto dobro. To tako bilo. Da li me sada razumete? :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ma, razumemo te mi, zelja i lupanje srca u grudima kad se vidi lep, veliki i jak motor je savrseno normalno /ne samo za tvoje godine/. Ali... prvo, ti ne znas da vozis motor. To sto si presao koji kilometar /koju stotinu/ ne znaci da TI vladas motorom u svim situacijama. To se postepeno stice, kilometrazom, godinama. Da bi naucio da vladas motorom, pocnes od neceg manjeg, pitomijeg, pa onda ides dalje. Kad ti pocne da proklizava 125 ili 250, to je mnogo lakse savladati nego 750, 1 000, sto zbog snage sto zbog tezine. Kad naucis reakcije motora, kad naucis tacno gde se dodaje, gde se oduzima gas i ZASTO se to bas tada radi, kako se pravilno koci, ubrzava, kad naucis sve elemente voznje, onda se "usavrsavas".

 

To je kao sah, onaj ko zna kako idu figure, nije sahista.

 

A inace, GSX-R V-tvin ne postoji.

 

Zato, savladaj zelje, poslusaj malo glavu, postepeno nauci voznju, tako ces vise uzivati u voznji nego da reskiras sve ono lose, gadno i najgore.

 

A i to sto rece HD R1, potpuno je u pravu, da sam ja pre 25 godina seo na neki od takvih motora, veliko je pitanje da li bih ovo kucao /verovatno ne bih/.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

i ja moram da se složim sa HD R1, samo što bi u mom slučaju bio dovoljan jedan MZ pa da sve ode u đavola.  ;D

 

slušaj šta ti miša govori, vozio je motore još pre nego što si se ti rodio, a izgleda i ja.

 

moj savet bi svakako bio neki super moto od 125-200 kubika kakvih sad imaš u ponudi. povozni su, malo troše (verovatno ne radiš pa nije isto kad motor troši 4l ili 8) registracija je višestruko manja i ostalo. učiš osnove sa njim i stičeš osećaj.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

4l... 4l... ;D Pa moj Jet trosi 8l (nema regulaciju na karburator) POBOGU ! ! ! Ok ovako znaci za pocetak motor manje kubikaze :'( A kad vec manje koja je najvisa granica za kubikazu za mene (17god) napominjem:svidja mi se i =bandit od 400=  :) A svidja mi se i ineda da je dobar za fjtera...

post-5448-12879014356298_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

a da ti nama kazes koliko para mozes da izdvojis za to zadovoljstvo?! jer koliko sam primetio iz tvojih postova ti bi nesto jako jeftino,kvalitetno,snazno a opet i lepo da se svi okrecu za njim na ulici,s tim sto moram primetiti da je ovo zadnje tebi izgleda najbitnije. Znam da je lepo kad vidis nekog ko do jaja vozi na zadnjem ali veruj mi da to ne mozes postici ni za godinu dana vezbanja. moj savet ti je da krenes polako sa postepenim povecanjem kubikaze. moj savet uzmi za sledecu sezonu neki kros od 125ccm ili nsr ili aprilijicu i na njoj se polako uci. Kad naucis 125-icu da vozis na zadnjem onda ces lako preci na jaci. I za kraj: KOLIKO PARA TOLIKO I MUZIKE!!!! ko razume shvatice

 

Citam ove savete i ne mogu da verujem. Samo si ti gavrolini pravilno razmislio, za pocetak 125, 250ccm pa ima vremena za nesto jace. Vi savetujete detetu, bez ljutnje drugar, ali nezrelom klincu koji sve ukupno ako ima par hiljada km pod dupetom i to na skuteru i par voznji veceg motora neke fzr, cbr, gsxr masine... Hajde opet razmislite pa mu dajte KORISTAN savet gde nece izgubiti glavu.

 

Extremni Gile je pitao koji motor za stunt? (pa se posle predomislio, jbga)

Pa sta da mu kazem? Nemoj stuntat, opasno je to? Mislim da bi me q poslao...(gledam kroz sebe).

 

Sto se pogibije tice, ako neko vozi iznad svojih mogucnosti da se dokaze i sl, za to mu je dovoljna i 125-ica.

 

Znaci, Gile Extremni, Bandit ti je odlican kompromis para, snage i koeficijenta qrcenja, samo pamet u glavu i ne odvrci

gas previse, jer je cesto nezdravo. bye.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Jeste i to sto kazes. Dajem primer (neka mi bog oprosti) dva lika koja sam poznavao (Zmija-pokojan i Daca-vec 2 meseca u kriticnom stanju, iz Jagodine) slupali se sa verovali ili ne sa Gizmo Orion 50, zakucali se u stablo drveta (precnika oko 25cm) koje se nalazi na trotoaru glavne ulice i vidite sta se desilo. Nedaleko od tog mesta (sin od Gilje Gas) neznam dal bio R1 ili R6 prepolovio Golf II udario sa nekih 130 na cas i sve se polomio (iako nije bila njegova krivica jbga ) zbog neiskustva nije na vreme reagovao dok zena okretala auto na sred puta. Ma da je napravio veliku gresku = Kacigu je drzao na laktu i tako sve smrljavio ruku...  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Sve ste vi to u pravu... :-\ Znam da je tesko odoleti,ali... Sama ta ideja (o vecim motorima)usla mi je u glavu pre nekih mesec dana, kada sam navratio do coveka koji doteruje motori iz Svajcarske. Imao sam neku zelju za nekim coperom 125(Red Rose, Intruder)(coper 125 zato sto mi se ne svidjaju oni mali smesni sportaci sto zvece ili kroserice jos smesnije pored mene krupnig) mislio sam da je dobra opcija za putovanja i provozao se sa Suzukijem Intruder 125 od drugara i motor mi se odma svidjao, vratimo se na to svratim ja do tog lika sto doteruje sednemo i pitam ga ja za Red Rose125? -kaze nema problema... posle nekih 5 minuta... "Ma nije za tebe 125 (nase selo brdovito) ako vozis jos nekog pozadi nemoze da te izvuce!" Kazem ja Ok sta bi mogo tako nesto za mene da mi predlozis, -kaze on sta znam, imam neki gsxr 750 v-twin sad treba ga doteram pa da ga pogledas ako ti se svidja... -Ma to je veeliko za mene... -Ma de veliko?! Jer si vozio Africu Twin od Mice?-Jesam. Pa sta je onda to za tebe.../&I razmisljam se ja kao kad sam vec odustao od 125, i ako vec uzmem nesto vece nek bude nesto dobro. To tako bilo. Da li me sada razumete? :-\

 

Nisam hteo da pisem, jer me vise sve ovo nervira, ali sad stvarno moram...

Pa cekaj, imas 17 godina, ok, ali mozes li da poznas klasicnu srpsku pokvarenu uvaljivacku bezmoralnu muljaru? Pa ja bih tog prodavca govnjivom motkom tukao...Umes li da vidis da mu se ne isplati da dotera to sto si trazio (ili verovatno ima dobar deal za to sto ti je nudio) pa ti uvaljuje?

I plus te zna, vidi da si klinac bez iskustva?! Pa ja bih to streljao...

 

Druze, ostavi se bilo cega preko 125cc (2t za pocetak sa blokadom ili 4t bez) dok ti lepo ne NAUCIS da vozis...MINIMUM jedna godina voznje (po meni je i to malo). Ostavi te price "polako cu ja" za nekog ko nije imao 17 godina (a svi smo imali ;D) i ko nije citao crnu hroniku i statistike, ko nije video svoje drugare skrsene i mrtve, ko skoro svaki dan sezone ne vidi nekoga skrsenog na ulicama.

Odgovorno ti TVRDIM da ti takav motor ne mozes da VOZIS (pod "vozis" mislim na stvarno koriscenje i upravljanje motorciklom).

Isto tako, jako je velika glupost posmatrati kako ti motor "stoji", tj. da li si veliki ili nisi. Posto prelazis u svet MOTORCIKALA, vreme je da ODRASTES i da prestanes da gledas motor kao nesto cime ces se prikazivati pred seoskom rajom i curicama. Motor je da se vozi, ne da se sa njim prikazujes, i najmanje je bitno kako na njemu izlgedas.

 

Vise mi je muka da pisem na ovu temu, ocigledno jako malo znas o tipovima motora i onome sta pruzaju, tako da ti predlazem da pocnes sa informisanjem/citanjem i edukacijom, kao i da pretrazis forum gde ces naci mnogo slicnih tema u kojima sam i ja a i ostali penili i penili (uvek se javi neko bez iskustva sa pitanjem tipa: "Nisam dosad vozio motor/vozio sam skuter, da li je bolje da kupim R1 ili GSX-R 1000?".

 

Cenim da imas jos dosta da naucis...nauci, procitaj, pa kad budes imao OZBILJNO pitanje da postavis, javis se.

 

Pozdrav.

 

P.S.

Ako ces slusati savet, evo motora za stunt za tebe..idi malo na youtube pa vidi sta klinci rade sa ovim i slicnim motorima...kucaj yamahaDT stunt, kdx stunt, kmx stunt, supermoto stunt...pa ces videti:

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=22689&trazi=1&ur=1&model=0&m=Tomos-SM-125

 

Klikni dvaput na link ako ti prvi put ne otvori, super povoljna kupovina i odlican motorcic. I visok (da ne izlgedas kako ti rece "glupo" posto si visok ;D) ...eto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Po starom dobrom običaju, preporučujem ZX-10R 2004 i mladji, ili R1 bilo koje godište.(i poveći zadnji lančanik)  Nakon par meseci, ako budemo imali s kim da pričamno, imaćemo i šta da čujemo. Što se vi potresate? (shesti npr.). Sve će to da sredi stara dobra prirodna selekcija. Pa gde ćeš boljeg kandidata nego ovaj što posle scoota 'oće da stantuje uljarom, a ima taman 17 godina. Idealan! Kladim se na njega bez obzira koliko je mala kvota!  Aj uzdravlje i pamet u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

E, sad i ja moram da se ukljucim!  ;D

 

Odgovorno ti TVRDIM da ti takav motor ne mozes da VOZIS (pod "vozis" mislim na stvarno koriscenje i upravljanje motorciklom).

 

Shesti, nemozes vise biti u pravu. Potpuno se slazem sa tobom.

 

Sa 17 godina presao sa 125ccm i 40ks na 900ccm i 160ks. Nikad ih nisam savladao. Jednostavno, sa tolikom snagom nema mesta greskama, a od ucenja voznje, u smislu da mozes da uradis sve sto zapravo taj motor moze da uradi- nema nista.

Necu sad da ti popujem koliko je to opasno, ali nebrojeno puta sam "izletao" iz sedista i ostavljao linije na izlazku iz krivine, ispravljao iste zbog lose procene, a Vlada_R1 moze da ti kaze kako mu je bilo kad smo sa 200 slucajno odleteli na tocak... (kako sam to preziveo, sam bog zna).

 

Mislim da je ovo poslednje i bilo presudno, pa je umesto ZX-9R dosao Bandit 600. Mnogo miran motor, mada ima i boljih u toj klasi. E, nakon toga na K4 GSX-R 750, pa na ovaj sad.

 

Ako mislis da vozis sportaka kako to dolikuje, onda moras da imas strpljenja i prodjes svu skolu, ako ti je cilj "cimanje" na tocak (ne voznja) ispred srednje medicinske sa kacigom na laktu, onda bolje skupi pare za R1 posto sam cuo da se ribe najvise loze na nju.

 

Ako ne, onda ti je moj savet da sa 17 godina potrazis neki dvocilindras od 500ccm (Suzuki GS, Kawa ER, Honda CB). Jaki su dovoljno, jeftini za nabavku i odrzavanje, i naucicete svemu sto je za pocetak dovoljno, uz veliku sansu da docekas punoletstvo i jacu masinu!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ma znam Dexterr-e, uzdrzavao sam se koliko sam mogao (vidis da sam postovao tek na 3-coj strani, a pratim thread od pocetka :D :D :D)...Citam kako matori ljudi savetuju klincu da li da uzme motor od 100 ili 120ks?!?  ??? Jos je i napisao da ima taman 17 godina i da je dosad vozio skuter?!? Pa stvarno ne razumem... ??? 'ajde on sto pita, nego ovi sto mu odgovaraju tako?!?

 

Sve je to ok, prirodna selekcija i to, i ja cesto pomislim da bi trebalo tako, ali zar ne bi trebalo mi ovim forumom malo da pokusamo da smanjimo sadrzaj crne hronike?

 

Ja se ne bih na njega kladio, cak stavise, ogromne su sanse da ce da se slomi sa njega u prvih mesec dana voznje...sve sto pretera preko toga je protiv zakona statistike i verovatnoce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ako ne, onda ti je moj savet da sa 17 godina potrazis neki dvocilindras od 500ccm (Suzuki GS, Kawa ER, Honda CB). Jaki su dovoljno, jeftini za nabavku i odrzavanje, i naucicete svemu sto je za pocetak dovoljno, uz veliku sansu da docekas punoletstvo i jacu masinu!  ;)

 

Maki, za njega je i to mnogo, veruj mi...Pa pogledaj sta su mu merila, i kako razmislja...pogledaj mu predstavljanje na forumu (skoro je se "uclanio" :) )...on je KLINAC, u pravom smislu te reci (i pri tome ne zelim nikoga da uvredim, i ja sam bio klinac jednom...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja