Jump to content

Moto Zajednica

GSX-R ULJARA Savet za kupovinu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

4l... 4l... ;D Pa moj Jet trosi 8l (nema regulaciju na karburator) POBOGU ! ! ! Ok ovako znaci za pocetak motor manje kubikaze :'( A kad vec manje koja je najvisa granica za kubikazu za mene (17god) napominjem:svidja mi se i =bandit od 400=  :) A svidja mi se i ineda da je dobar za fjtera...

  Evo ti direktan odgovor na tvoje pitanje :

  Sa 17 godina - ako mislis da regularno ucestvujes u saobracaju na putu, kad polozis, ili ako vec imas polozenu " A " kategoriju - imas ogranicenje do 125 ccm !

  Zakonski - to je trenutno  " Najvisa granica za tebe "  !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Po tome sta ste mi sve ispricali svatio sam da ne treba zuriti za slavom i pogibijom :) Ok.  ;D Pocecu malim koracima... :) ...:::*** I da za sad treba izbegavati R-ove(na svaki nacin)... :-\ (125 na nikakav nacin) nesto srednje tu... ovo ono...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

I da za sad treba izbegavati R-ove(na svaki nacin)... :-\ (125 na nikakav nacin) nesto srednje tu... ovo ono...

 

Aj' sad rastumaci nama starijima sta si ovde rekao (verovatno neki sleng koji mi omatoreli ne razumemo)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Uzmi i 1100 ako hoces, ali nemoj ga gaziti 150 kroz grad...

 

Kome se gine, tom je dovoljan i trotinet.

 

Ima tu isteine, ali ovo je los savet za nekoga u njegovim godinama i sa njegovim iskustvom...za njega je 1100 skoro siguran pad, da ne pominjemo nesto gore...

 

Kad nekome dajes ovakav savet, moras da shvatis da ces ti u velikoj meri biti odgovoran kad on negde slomi vrat. Molim vas (SVE NA FORUMU) da shvatite ovo pre nego sto postujete ovakve stvari.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Cekaj ne razumem se ja tolko u to... Super Moto je... Cross? ??? Sta je to?

 

 

što kaže shesti prečešljaj malo forum, ima tema sa podelom motocikala po kategorijama. moj predlog se odnosio na 4T kineske supermoto modele koji nisu snažni, nisu mali i nisu skupi a po meni su jako lepi.

 

 

i nemoj nigde da žuriš, ima vremena, treba motor da voziš još dugo dugo. vremenom će doći i R1 i cbr i zx i gsxr.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ovako drugari...  

 

Pošto smo drug Gile i ja sličnih godina...

 

U moto priču sam ušao Tomosom kao i velika većina motorista. Dakle, Tomos ATX 50, godište 1990. To je bilo pre.. dve godine, malo manje.

(slika mog Tomosa na dnu)

 

Posle muka sa Tomosom, bežanje od gradskih autobusa na uzbrdicama (igrali smo se mače i miša), par ispuštanja na zemlju, bezbroj gašenja, svega i svačega (mozak se trudi da automatski briše loše uspomene  :) ). Hvala Bogu nisam imao padova.

 

Drugi motor mi je bila Yamaha TDR 125 sa blokadom na 11kW - 15 ks i 80km/h. TDR sam dugo vozio i slatko se navozao sa njim. Taj motor je za mene bio pravi uvod u moto priču. Moja prva reakcija kad je stigao...  WOW KOLIKA MAŠINA!!!! (slika ispod)  Bio sam presrećan, konačno ljudski, potpuno ISPRAVAN motor!!!  Disk kočnice, obrtomer, kilometar sat, dugo, kratko svetlo, DUGMUĆI, SVE RADI!  A tek zvuk uhhh... 125ccm, ma ide k'o blesavo! Vozio sam se kao čovek po prvi put u životu. Nisam verovao kako lako motor postiže 60km/h. To je bio pojam za mene.   Prvih 1000km taj motor nije video 6500rpm (crvena na 10000). Nisam imao nikakve restrikcije od roditelja, jednostavno JA nisam smeo da ga vrtim preko toga. Uz motor sam dobio još jedan CDI, koji nema blokadu (otvara motor na 23ks) . Taj CDI sam stavio na motor tek nakon nekih 2500 ili malo više km.  Ćale je poludeo kad je to čuo. Odmah mi je uzeo ključeve od motora iako je znao da ja ne divljam. Isekli su me jedno 120 puta. Hoću reći, na ovom motoru sam stekao prvo pravo iskustvo. I nije bilo bolno.Takođe, vozio sam se isključivo sa ljudima koji poštuju moj stil vožnje i moje mogućnosti.  Sa ovim motorom me auto udario (pri maloj brzini) u koleno. Sad se kajem što sam ga prodao. Moj prvi pravi motor.

Dakle, TDR je otišao. U međuvremenu sam vozio neke trkalice od drugara. Shvatio sam da R nije za mene. Ne osećam se dobro na R-u. Volim da pogledam takav motor, da sednem, da čujem, ali da vozim, ne.

 

Eto toliko od mene, to je moja priča kako sam ja počeo...  E da.. još nešto..  na Tomosu sam nosio samo kacigu.. a na Yamahu nisam sedao bez kacige, jakne (sa protektorima), rukavica i pojasa...

post-3595-12879014391819_thumb.jpg

post-3595-1287901439242_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Nemoj mešati skuter sa motorom nikad, to su dve potpuno različite priče. Lep je skuter nema šta ali skuter i motor, nebo i zemlja. Ne znam šta da ti kažem...  Kreni polako ako hoćeš da poslušaš... kao što su ti gore rekli...  Uzmi onaj Kvinki supermoto, čuje se do jaja, ide fino koliko ja znam...  Taman da se naučiš. 

 

 

Zop

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

ma sta ste ljudi zapeli toliko na decka,pa ja znam iz licnog iskustva da to nije tako strasno,ja kad sam uzimao prvi motor rekao sam sebi, ispod 1000 neuzimam,i uzeo sam 1100,naravno pre toga sam vozio razne MZejce i neke kroseve,znaci iskustvo je exstra, uvece ga uzo,sutra na prvoj voznji 500 metra od kuce se desilo( svi znamo sta) znaci:leva ruka izlomljena,desna izcasena,oba dlana odrana i to exstra,o motoru nema sta da pricamo(domacinski odradjen ;D ) pa sad razmisli dali je pametno uzimati jak motor za prvi, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Druzhe nemoj da se ljutish ali koliko sam skontao po tvojim postovima ti si u fazonu da budesh glavni baja,da vatash cure na motor i slicno..  ??? msm ok ima i takvih al opet poslushaj ljude i mani se jachih motora u nekom daljem vremenskom periodu.. uzmi kvinkija,imam ga ja.. lepo ide,lepo izgleda,ne mozhe biti zahvalniji i lepe se cure na njega  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Uz svo duzno postovanje prema, od tebi navedenoj firm,i "kvinki" ;D, ali taj motor bi pored mene (preko 100 kila) bio jednosezonac... Ako me razumes sta ocu da ti kazem, ja ocu neku kvalitetniju stariju masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Evo sad vec ismevash a to nije u redu po meni,ja sam ti samo hteo dati savet za bestbuy.. pishe se qingqi... a mashina je komplet od suzukija dr 200 koji se proizvodi od neke 80 i koje pa ti vidi jel kvalitetna mashina  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Druzhe nemoj da se ljutish ali koliko sam skontao po tvojim postovima ti si u fazonu da budesh glavni baja,da vatash cure na motor i slicno..  ??? msm ok ima i takvih al opet poslushaj ljude i mani se jachih motora u nekom daljem vremenskom periodu.. uzmi kvinkija,imam ga ja.. lepo ide,lepo izgleda,ne mozhe biti zahvalniji i lepe se cure na njega  ;)

 

Ja imam Ogija na Fejsu i mogu da posvedočim da ga stalno saleću neke ribe da ih vozi po Mišeluku  ;D

 

 

Što se tiče tvojih dimenzija, brale ja sam 194cm i sad 84kg ranije 90kg, Tomosa vozio pa sve je pucalo  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

po meni  idealna kupovina za ovog sminkera koji pati samo od toga da ga devojke jure zbog motora je neka aprilia rs125 replika,cagiva mito, honda nsr.....izgledaju veliko,opasno a opet su za njegove vozacke sposobnosti i vise nego dovoljne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pa to sto su ti napisali...videli ljudi o cemu se radi...a video i ja...dakle menjam savet:

 

Uzmi tu 1100, nista bolje za tebe nije od toga, i pun gas, samo udri. Kacigu ne nosi, jer te nece mnogo zastititi.

 

Kao sto rece Dexterr, prirodna selekcija je zakon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Evo sad vec ismevash a to nije u redu po meni,ja sam ti samo hteo dati savet za bestbuy...

 

Best buy je ovo, ali on nije ni pogledao, a ne verujem da ce i taj tvoj predlog:

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=22689&trazi=1&ur=1&model=0&m=Tomos-SM-125

 

Sta ces bolje za stunt u tim godinama - odlicno ogibljenje (Marcozzhi viljuske, Sachs zadnji amortizer), masina od Yamahe xt125 - ne licenca, nego bas Yamahina, super kocnice, ciklistika, visok motor, bas za to sto je REKAO DA TRAZI, i cena - covek TRAZI 1600e, znaci mogla bi se izboksovati verovatno sa kesom cena od 1400e...

 

Problem je sto decko ne trazi motor za stunt radi stunt-a, nego da bi bio faca i prikazivao se...

 

Mislim da je u ovom thread-u dalje uzaludno postovati...ja odsad kad vidim da pricam u vetar necu vise pisati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Uostalom, uverio sam se da velika kubikaza nije za mene ali ujedno ni 125-ice jer ne volim i gotovo. Nesto srednjih dimenzija i snage. :) Video sam Bandit 250 koji ja mislim nije nesto preterano jak a svidja mi se. Sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Uostalom, uverio sam se da velika kubikaza nije za mene ali ujedno ni 125-ice jer ne volim i gotovo. Nesto srednjih dimenzija i snage. :) Video sam Bandit 250 koji ja mislim nije nesto preterano jak a svidja mi se. Sta vi mislite?

 

Taj Bandit 250 (ako ga nadjes uopste) je jako redak motor, i odrzavanje ti moze biti problem. Pogledaj od Suze GS 500, ide kao nasvirane 125ice, a ima znatno vise obrtnog momenta i mnogo je pouzdaniji, a u krajnjor ruci jeftiniji. Mozes naci solidan za 1600-1700e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

da GS je prava stvar i ako si pametan neko vreme naucicesh da ga vozish bez posledica... Samo opet ako je i dalje nalozhen za stunt po meni nije on za to... Al opet stvarno vrhunski motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja