Jump to content

Moto Zajednica

Vase misljenje o CBR 1100 XX

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

pa taj motor se i meni dopada ... jos samo kad ne bi imao onih 37 prekobrojnih kubnih cm koji mu drasticno poskupljuju registraciju... :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

*uzdah*

 

Vozio sam ga neko vreme, model 97, poseban motor... Vuce ko sasav u svakoj brzini, ogranicenja na autoputu za njega su tek zagrevanje, a stabilan u pm! Odlicna zastita od vetra na nogama i torzou, ali za visoke osobe :whistle: glava mora da se sakriva ispod vizira na preko 170 km/h. Udobna sedista, cak i za suvozaca, moze veoma dugo da se provede na njemu bez pauze. Vibracija nema, motor je odlicno izolovan, menjac precizan. Najcesce dolazi sa centralnim postoljem tako da je podmazivanje lanca i pregled zadnje gume decja igra.

 

Od stvari na koje treba obratiti paznju, secam se da:

- Jede zadnju gumu ako si lak na desnici

- Zadnja i prednja kocnica su povezane pa treba motriti i na istrosenost zadnjih plocica

- Heblovi su u sportskoj "konfiguraciji" i zato malo predaleko od mesta sedenja, resava se ugradnjom visih, VFR-ovih, heblova

- Prednji migavci su ugradjeni u retrovizore, skupi su za zamenu

- Ispod sedista ima vrlo malo mesta, dovoljno za prvu pomoc i lanac

 

Sta da kazem, otkad sam se rastao od njega sve se razmisljam da ga opet uzmem, pre nego i jedan drugi motor. Valjda ti to nesto govori ;)

 

P.S. Od ove godine XX se vise ne proizvodi tako da ce lagano preci u klasiku. Spekulise se da Honda planira nesto novo da izbaci sto ce ili spojiti sport-tourer (VFR) i supersport-tourer (XX) kategorije ili nesto sto ce udomiti V5 agregat. Videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
pa taj motor se i meni dopada ... jos samo kad ne bi imao onih 37 prekobrojnih kubnih cm koji mu drasticno poskupljuju registraciju... :?
TAJ MOTOR VREDI toliku registraciju!!! Ako neko NE ZELI to da plati taj i nije za takav motor. A svaki motor Jak + Tezak + brz u p--ku m--erinu = jede zadnju gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina
koliko li mu je odnos kocenja prednja zadnja...70-30? ... da ne zna neko mozda bas me zanima...?

 

Tacno, odnos je oko 3:1 izmedju prednje i zadnje kocnice i obratno. Uveden je radi poboljsanja bezbednosti pri naglim kocenjima, ali gotovo nijedan drugi proizvodjac ne koristi ovakav sistem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Prelep bajk, mogu samo toliko da kazem jer ga nisam vozio, ali oni koji jesu zameraju mu jedino nizak vetrobran, sto i nije neka mana slozicete se...

 

P.S. Evo sema tog Hondinog DCBS sistema (ako nekoga interesuje)...

AcNFc_swscan00001ba9.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja