Jump to content

Moto Zajednica

MZ prikoličar

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Možda nisam ja taj koji treba da otvori ovu temu ali pošto sam našao zanimljiv sajt sa tehničkim objašnjenjima u vezi montiranja prikolice na MZ motorcikl, otvaram tenu sa linkom:

 

http://www.sidecar.com/Files/German%20SC%20HAK%20English%20.pdf

 

Svi znamo ko treba da nastavi temu...čekamo, zima je došla, ima se vremena....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja probo da otvorim link koji si dao, al nece - kaze da ne postoji. Proveri dal si dao pravi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sta " pregledao " , skinuo, i vec je u kompu.  Imam ja odavno zelju da nabavim prikolicu ( valjda cu je i ispuniti ), a ako nabavim ovo ce mi sigurno posluziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hmm, veoma ozbiljna stvar. Ima svega toga ali na 300 mesta pa je teško snaći se kroz toliku literaturu...

 

No, ovde ima odstojanje prikolice od motora, nema nagađanja a to nisam sreo na drugim mestima ili se nisam dobro snašao.

 

I zaprepašćen sam koliko je dobro ispalo na kraju, koliko oko ponekad može da bude oštro...

 

Imam ja odavno zelju da nabavim prikolicu ( valjda cu je i ispuniti ), a ako nabavim ovo ce mi sigurno posluziti.

 

Može sve da se napravi izuzev kabine.  A baš sam za kabinu našao nekog što pravi žardinjere u NS, čiča neki, koji je rekao da može da uzme otisak za kalup pa da štancuje.

Cena je po kilogramu (kao za čamce) što nije baš malo pa sam se ipak odlučio na opravku onoga što je bilo od nje.

 

Očigledno mehanika može da se podvede pod bešavne cevi sa krivljenjem, oscilujuća ramena ili samo spone (zavisi od rešenja), opruga sa amortizerom, sedište fiće ili pegle...

 

Sada je lako, Bokilic je stvarno sve to OSMISLIO i napravio od gomile djubreta, krpio plastiku, vario, jurio uglove, pravio navoje, nosače za ram...

Sve u svemu, muka teška.

 

Čim prođe Deda Mraz akcija postaviću nešto ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ma sama " kabina " - da je tako nazovemo i nije problem da se napravi, prosto je ko pasulj , bitno je imati jednu dobru po kojoj bi se napravio kalup . Po meni je najslozeniji deo posla napraviti sistem kacenja na motor ( narocito za MZ koji ima otvoren ram ) sa stelatorima za podesavanje !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Da dam i ja svoj doprinos ovoj temi u vidu fotke pod nazivom: "Schnel, schnel will comenzi ja, ja naturlich..." :D :D ili u prevodu "nestadose oni u oblaku plavog dima..."!

post-2435-1287901413826_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

2 drumskalisica

Ima jedna prikolica u Topoli,kada se podje prema AR poslednja kuca sa desne strane.Stoji tu godinama,prefarbana i uspravljena,mislim da je u dobrom stanju.Cini mi se da je od BMW.Ako te zanima mogu da svratim kada budem isao u tazbinu pa da pokupim broj telefona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

2 drumskalisica

Ima jedna prikolica u Topoli,kada se podje prema AR poslednja kuca sa desne strane.Stoji tu godinama,prefarbana i uspravljena,mislim da je u dobrom stanju.Cini mi se da je od BMW.Ako te zanima mogu da svratim kada budem isao u tazbinu pa da pokupim broj telefona.

 

Ako ti je usput, svrati i pitaj, i za tel, i za cenu, i od cega je, a i da li ima one kopce za kacenje. Mozda i da je uslikas .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

Ako ti je usput, svrati i pitaj, i za tel, i za cenu, i od cega je, a i da li ima one kopce za kacenje. Mozda i da je uslikas .

 

Jel' to jos jedan "prikolicar" u najavi ??  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сад ми је ова тема упала у очи...

 

Људи, знам да нису оригиналне источнонемачке "Супереластик", али поуздано знам да и дан-данас у Русији могу да се пазаре нове приколице за ИЖ. Цена ми се није чинила великом, али ако некога интересује, могу да потражим по Нету.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Evo nesto " Taze ", veceras dodjose dva momka u klub sa MZ ES 250/2 sa originaknom prikolicom. Taj motor je njihov kum doterao iz nemacke pre 30 - tak godina, i kako kazu jos uvek je boja fabricka, oni su ga samo ispolirali. Kolko sam video - prilicno se lako vozi. Sve sam islikao, pa gledajte :

post-3891-12879033901719_thumb.jpg

post-3891-12879033902392_thumb.jpg

post-3891-12879033903195_thumb.jpg

post-3891-12879033903995_thumb.jpg

post-3891-12879033904793_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Razlika je velika, ovo je prikolica baš za MZ i daleko je bolje osmišljena od mog modela Velorex-a. A eto, po godištu je verovatno starija što baš lepo pokazuje zlatna vremena MZ-a i kako se onda radilo.

 

1. stabilnija je jer je udaljenija od motora pa je ceo sklop širi, ima mesta za veći pokret nogom na kočnici

2. Ima sopstvenu kočnicu što na ukupan teret dosta znači

3. Otvara se pa je neuporedivo lakša za ulaz putnika

4. Ima držače za putnika, na rubu ili napred svejedno, koji mnogo znače jer samo sedenje u vožnji nije dovoljno. Na ovu stvar je moj mlađi sin Fića imao primedbu što sam ja ozbiljno shvatio, dete ima 4,5 godine i kada pita ''gde ću ja da se držim'' onda to nije stvar za zezanje.

 

Tehniku vožnje sam donekle savladao mada potpuno verujem da moj i taj motor nisu isti, ovo je ipak radila MZ fabrika, ozbiljna je stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Eto imao sam srece da naletim na " original " , pa sam ga islikao sa svih strana, a potrudio sam se bas oko spoja " motorcikla i prikolice " bas iz razloga da ako neko nesto pravi i budzi - da ima primer pa da kopira kolko je to moguce. Zanimljivo je i resenje hidraulike za kocnicu na prikolici !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Vrlo interesantno, ali zakon nije predvideo Pojas za Vezivanje u prikolici??? :) :) A mislim da bi trebalo da ima. Moze neko da sipadne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja