Jump to content

Moto Zajednica

Kineski off-topic

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima,uskoro cu i ja postati vlasnik kiwia pa me zanima nesto,posto treba da polazem za A a vozim na kiwiu kako da sto lakse uradim osmicu jer mi je nekako tezak motor za to...:D

Ma gde je težak, na Keeway-u je najlakše moguće raditi osmicu jer je vrlo okretan motor. Najlakše da je uradiš jeste da odeš na poligon i vežbaš, vežbaš, vežbaš ... posle nekog vremena to postane jedna najobičnija rutina o kojoj ni ne razmišljaš. Bitno je samo da kad vežbaš i polažeš ne razmišljaš o tome "kako ćeš izvesti osmicu" već da voziš opušteno, normalno ... i nema frke nikakve. Kod osmice ne igra ulogu težina motora, već brzina kojom se krećeš, dakle treba da ideš prvom brzinom, dovoljno sporo da lako manevrišeš, ali i dovoljno "brzo" da ne spustiš nogu na asfalt (za to se pada). Dakle, komotno, prva brzina i minimalni gas za kretanje, na polaganju ti policajac ne gleda na osmici u kojoj si brzini (na pravcu šatro moraš da ubaciš u viši prenos). Naravno poželjno je da lepo namestiš ler gas kako te ne bi izdao motor, ja sam moj za polaganje podesio zbog osmice tako da kada krenem u prvoj i pustim ručicu gasa - motor mi se kreće željenom brzinom sa manevrisanje :)

 

Srećno

 

Ok,hvala na savetu,vezbacu jos pa cemo da vidimo kako ide...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Još jedna jako važna stvar na polaganju! Kada završiš poligon, ti pratiš na motoru nekoga ko polaže za B kategoriju, a policajac i instruktor su u kolima. E sada, to što ih ti pratiš, ne znači da treba da radiš isto što i onaj u kolima koji polaže! Dakle, ako on prođe na crveno ili stop, nemoj i ti, ti slobodno stani i poštuj sve propise, ma koliko se oni udaljili od tebe! Ja kada sam položio, pobegao mi je kanditat u kolima van vidokruga, ali je prošao kroz stop bez stajanja, a mene je posle uhvatila kolona, pa sam morao sve da ih propustim. Ja sam vozio najnormalnije, video sam gde su skrenuli, a oni su me čekali tamo. Ja sam položio a ona u kolima je pala. Dakle, samo vozi po propisima, i nikako se ne trudi da ih stigneš ako ti uslovi na putu to ne dozvoljavaju, prvi put sam pao jer sam se trudio da ih stignem, pa nisam propustio autobus iz stanice, iako sam ja već bio u mimoilaženju sa njim kada je on dao migavac! Samo lagano i ne brini ... položićeš!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Pozdrav svima,uskoro cu i ja postati vlasnik kiwia pa me zanima nesto,posto treba da polazem za A a vozim na kiwiu kako da sto lakse uradim osmicu jer mi je nekako tezak motor za to...:D

 

Ja sam osmicu uvežbao tako što sam podigao ler, ako se dobor sećam na oko 2000 obrtaj i kada sam prilazio u osmicu prebacio u drugu i vozio bez gasa, samo sam posle nekog vremena dodavao gas, jer mi je bilo dosadno da se vozim konstantnom brzinom u osmici :moto3:

Probaj različite varijante, pa vidi koja ti odgovara.

 

Meni su rekli da se na osmici mogu doboto negativni poeni, ali ne za padanje, čak mi je instruktor rekao da ne mora ni da se radi osmica, tu, ako se dobro sećam dobije se -8, ali se na valjda -9 poena pada, što će reći da ako uopšte nećeš da radiš osmicu moraš perfektno da izvozaš ostatak.

 

Videćeš, sve će ti posle nekog vremena postati rutina na poligonu. Ja sam to provalio kada vozim poligon jedan dan, pa posle 3 dana opet odem, ostetim da bolje vladam motociklom. :aha:

 

Pozdrav i samo pametno! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

:D

 

Ja sam polagao pre 2 godine i rekli su mi da ako spustim nogu na osmici - padam! :D manje vise sam stalno bio pod kvacilom sa minimalnim gasom i samo pustao povremeno i nema problema. u voznji nisam pratio nikog nego su mi rekli kuda da idem i isli su iza mene. navodno ako spustis samo jednu nogu kada negde stanes umesto dve - takodje padas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima,uskoro cu i ja postati vlasnik kiwia pa me zanima nesto,posto treba da polazem za A a vozim na kiwiu kako da sto lakse uradim osmicu jer mi je nekako tezak motor za to...:D

 

Ja sam osmicu uvežbao tako što sam podigao ler, ako se dobor sećam na oko 2000 obrtaj i kada sam prilazio u osmicu prebacio u drugu i vozio bez gasa, samo sam posle nekog vremena dodavao gas, jer mi je bilo dosadno da se vozim konstantnom brzinom u osmici :moto3:

Probaj različite varijante, pa vidi koja ti odgovara.

 

Meni su rekli da se na osmici mogu doboto negativni poeni, ali ne za padanje, čak mi je instruktor rekao da ne mora ni da se radi osmica, tu, ako se dobro sećam dobije se -8, ali se na valjda -9 poena pada, što će reći da ako uopšte nećeš da radiš osmicu moraš perfektno da izvozaš ostatak.

 

Videćeš, sve će ti posle nekog vremena postati rutina na poligonu. Ja sam to provalio kada vozim poligon jedan dan, pa posle 3 dana opet odem, ostetim da bolje vladam motociklom. :aha:

 

Pozdrav i samo pametno! :zdravo:

 

Vezbao sam osmicu i ide mi bolje,ipak mi je lakse da vozim u prvoj pa po potrebi dajem gas,a sto se tice negativnih poena,dobijaju se 2 za osmicu,i u sustini ne mora ni da se vozi ali kao sto si rekao sve ostalo mora perfektno...pozz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ne znam na čemu polažeš,ali kad radiš osmicu,sjedi što više naprijed na rezervar,da prebaciš težište što više na centar,pa probaj!! Meni je pomoglo,vozio malu hondu naked!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Drugari

 

U planu imam kupovinu nekog koferceta pa mi trebaju neke informacije... Koliko najmanje litara mora imati kofer da bi u njega stala jedna kaciga(integralna) i gde ima da se kupi neka jeftina varijanta recimo do 35E?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да ти се кер не зове Жућко? :lud:

 

Таман толико да мораш да мењаш читаво седиште...

 

И врати тај блатобран и пактрегер. Како ћеш без оне цевке на пактрегеру да исчушаш моторин из неког блата или ако мораш да му даш команду "не десно круг"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamasaki ym50gys

Да ти се кер не зове Жућко? :lud:

 

Таман толико да мораш да мењаш читаво седиште...

 

И врати тај блатобран и пактрегер. Како ћеш без оне цевке на пактрегеру да исчушаш моторин из неког блата или ако мораш да му даш команду "не десно круг"?

 

Ne, ker se zove Max, rott BUDALA! blatobran je tu, gepek cu da vratim ali sam izgubio srafove, moram da nadjem druge ili da pravim 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Ima li negde u BG da se uzme zadnja guma za Princa 125 cm3, nadam se da posto je zima, padaju cene ili to nema veze sa vremenom ? Moja se izduva posle 7 - 10 dana, jer je krpljena dvaput :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Imam skuter orion apolon 4t,nedavno sam ugradio kit od 72ccm.Sada planiram da mu stavim sportski filter(gljivu) pa me zanima kojom burgijom da probusim diznu 0,8mm ili 0,9mm.Busim diznu iz razloga zato sto nigde nema da se kupi dizna na komad nego samo set od 10kom,a ne bi da dajem 1500din zbog jedne dizne.Sada se dvoumim izmedju 0,8 i 0,9 burgije zato sto znam da nije isti standard dizni kao kod delorta.Izvinjavam se na opsirnom tekstu.Unapred hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Probusio sam diznu na 0,9mm ,stavio gljivu,ali nikako nisam mogao da nastelujem karburator pa sam vratio airbox i skinuo lulicu sa airboxa i ovako mi motor najbolje ide.Hvala u svakom slucaju.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Христос Воскресе! Срећан Ускрс!

Da li neko zna gde mogu da nabavim kocione plocice za Keeway Speeda 125/150 cc u Beogradu? Ili neke druge koje njemu pasuju? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Pozdrav bajkeri. Planiram da kupim motor i to sto jevtiniji a sto bolji. Nesto ispod 500e.

Evo sta sam nasao.Pojma nemam sta je ovo i da li ga valja pazariti.

Vlasnik rece preko poruke da je coper manji nego pravi veliki coper ali da ga on sa 190cm normalno vozi(tj normalno izgleda).

Cekam ga da mi posalje slike njega na motoru.

Sve ostalo je kaze ok.

 

Meni se ne svidja jedino sto nije praktican, nema putne torbe i drugo sediste.

Da li drugo sediste moze da se ugradi ili je to sizifov posao i mora da se improvizuje?

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4957165/loncin_choper_110ccm/

 

Sta vi mislite?

 

Ili da nastavim da gledam princeve 125? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Ovo je prilicno mali motor, ja bih ga preskocio iz mnogo razloga. Evo napr ovo za ispod 500e:

 

1. Qingqi 125 2D - 450e - Izgleda malo zapustenije, ali to je cena.

2. Qingqi 125 2D - 500e - ovaj nije u zavidnom stanju koliko sam cu od drugara nekih, posto je 3-4x vec prepravljan i budzen.

3. Sprint Prince 125 - 499e - nije fixno, hitno.

4. Sprint Prince 125 - 380e - Nije fixno, dogovor za kes.

5. Sprint prince 125 - 500e - Nije fixno, treba menjati akumulator i zadnji lancanik.

6. Sprint Prince 125 - 500e - Nije fixno, moze zamena za skuter.

7. Sprint Prince 125 - 500e - nije fixno.

8. Sprint Prince 125 - 500e - Nije fixno, 2010 godiste, 6200km, cuje se lanac pri radu.

9. Kinroad xt 250 - 500e - Nije fixno, 250ccm sto je prednost od ostalih.

10. Keeway Speed 125 - 400e - Zapusten, vozno stanje.

11. Keeway Cruiser 150 - 500e - Nije fixna cena.

12.Keeway Speed 150 - 500e - Solidno stanje, nove metzeler gume, nije fixna cena.

 

Izvukao sam ti ovih 12 motora, svi su 500e ili su ispod 500e i ni jedan nema fixnu cenu. Neki su u sasvim solidno stanju, nema je potrebno malo nege. Neki su cak i registrovani. Mislim da su ti svi ovi navedeni mnogo bolji izbor od tog motora koji si ti ove pokazao.

 

Ako mozes da se dogovoris sa vlasnicima za neki od ovih motora, naravno uz gledanje sta valja, a sta ne, posto svi su niske cene, sto znaci da nisu bas u najboljem stanju, misim da mozes uzeti sebi motor :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Kralju !!!!! Neke od tih motora sam gledao. Hvala veliko na pomoci.

Inace ne planiram nista preko 125 i 15 konja jer planiram da polazem za pocetak za A1.

Od 2009. imam b i c kategoriju.

 

Nego, nesto sam cuo da ako upises da polazes za A1 motor odmah mozes da vozis pod oznakom "L" ?! :dexterr:

Promenio član webber_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja