Jump to content

Moto Zajednica

Kineski off-topic

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Restposten koliko znam znaci da nemaju puno robe i da ne salju, nego valjda moras u njihovu radnju otici po to. Nema veze sa kvalitetom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Restposten koliko znam znaci da nemaju puno robe i da ne salju, nego valjda moras u njihovu radnju otici po to. Nema veze sa kvalitetom....

:D

Brzi prsti od sive mase...Da,u pravu si!A ja mislio na izraz koji znaci da se kupovina moze obaviti iskljucivo putem medija,nikako licno,a dostava kurirskim sluzbama!!!

:-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Znaci da ne poverujem 3 god vozim motor i ostavljam uvek i bilo gde na motoru dve kacige i veceras ostavim kod drugara ipod prozora kod njegove kuce motor i na njemu normalno deve kacige i jedna je vezana bozadi za naslon a druga na sedishtu stoji i odemo do grada kolima i vratimo se i ja na motor i ono nema kaciga znaci to mi se nije desilo za 3 god a desilo mi se veceras i to ispred prozora a tu mu bila sestra i majka i josh bilo svetlo a to sve na zvezdari na uglu Zivka Davidovica i Zagemalivuk i aj zovnem policiju da ne isopadnem glup i razgovaram ja tako s njima i pitam ih pred kraj razgovora "Ajde sad onako iskreno mi recite ima li sta od toga" odg: Da se ne lazemo NEMA ok devidjenja.

E bedaka a kaze drug da su to oni lokalni cigani vidjao ih je i jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Prolazim neko vece pored nekakve napushtene kuce i dvorishta i tu skup cigana i zapazim moje kacige dodjem sa ekipom sutradan i lepo ih zamolim da mi vrate kacige i vrate mi i izvinu se znaci tresli su se ko prut jer nas je bilo ukupno 12-oro. Od sam ne ostavljam nigde kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Lazare i sta ces sad sa kacigama ???

Nisam za nasilje ali ovako nisu nista shvatili, na zalost!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pa kecige se sad peru a postrava vec uveliko u mashini A ganci pa ne znam nisam za nasilje i nikad nisam bio tako nastrojen voleo bi im oduzeti zivot a ne da im upropastim zivot jer kad bi im naudio dao bim shansu i priliku da se osvete a zbog kaciga ne vredi cimati ljude i pozamljivati kombi za raznos lesheva cigana. Tako da ono a i skolopili smo neki dog s njima da za uzvrat poshto ce ortak da rushi svoju kucu i treba negde sa tim silnim shutom pa ce oni da to reshe kao i neko silno gvozde i koje kakav stari nameshtaj. I na kraju nije sve tako crno  ;D ;D ;D Al i dalje sam malo nervozan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

stigao far sa raspostena :)  e sad , ima dve H3 od po 55w , sto cisto sumnjam da moze struja da napoji, jel zna ko kakav relej treba da stavim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Koliko znam u faru ti je jedna sijalica, mislim da nije H4 već ona balonka 35 / 35 W?

 

H3 je 55W i poveži tako da rade ili jedna ili druga sijalica (kratko ili dugo)...ako rade oba neće izdržati alternator i regler :D

 

Probaj, a trebaju ti 2 relea od 12V i 30 A, jednim uključuješ kratko, drugim dugo svetlo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

dovedes struju sa akumulatora direktno sa plusa i prekines je sa jednim osiguracem od 10A, posle osiguraca vezujes na tu zicu dve i to ti je stalna struja za relej, to vezujes na 30

od fara starog sa zica gde su se kacile na sijalicu uzimas zice za kratko i dugo, jednu kacis na jedan rele drugu na drugi, idu na broj 85, to ti je pobuda releja

na 86 na relej kacis masu sa sasije, a sa 87 sa svakog releja vuces zice za novu sijalicu, to su ti sada kratko i dugo svetlo i trebas samo da ih lepo zakacis na novu sijalicu

 

ovde je fora sto si doveo do releja direktnu struju sa akk.

Zatim koristis staru instalaciju tako da ti je prekidac upali ugasi svetlo i kratko dugo u funkciji, releji rade svoj posao pa ti rasterecuju prekidace i fabricku instalaciju i nema da se greje, i sve to fino fercera

 

AKo sam ti objasnio malo nejasno javi da pojasnim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Hvala zodini,

nego sta je 85,86 i 87?  ???

 

el moz da mi skiciras ovo da ne bi sprzio nesto , jer meni laiku za struju ovo zvuci malo zaebano. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ova skica je samo onako postavljena i ne morash pvezivati prema njoj. Uglavnom na skoro svakom relju imash shemu kako povezati al ako nemash evo da uprstim. 87 i 30 su prekidac i ina 87 i 30 spajash svetlo tj na 87 +koja ide ka svetlu, minus na masu a iz mase ili ti sa akumulatora - minus na 30. E sad imsah struju na releju koju palish tako shto na 85 i 86 dovedesh struju znaci na 85 stavish + a na 86 - ili obrnuto e onda to ovako povezesh na 85 spjish sa masom ili na akumulatoru - a 86 spojish na plus zicu koja je na prekidacu ili zicu koja je ranije ishla na sijalicu i predstavljala + plus zicu spojish nju na 86 tako da ti kad ukljucish prekidac dash struju na relej a ne na sijalicu. Sijalicu ce paliti relej nadam se da si ukapirao a ako nisi reci pitaj konkretno sta nije jasno da pojasnim. Pozzz i srenco

post-4886-12879083023339_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

nije dobro

 

30 stalna struja sa akumulatora

86 + sa prekidaca sa svetla

85 minus sa akumulatira-sasije

87 + koji ide na sijalicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Cek jer ima neke veze oce li na 86 i 85 na plus(+) ili minus(-) dosta sam puta povezivao i sve je radilo kako treba a kod mene na motoru ih je 2 komada a na kolima 6 i svi su spojeni bez obracanja paznje oko polova. Bitno je samo da 87 i 30 budu povezani sa potroshacem i strujom a 85 i 86 pale elektro magnet u releju bar tako mislim a ako greshim izvinjavam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Sve koji su blize Svrljigu pozivam na skup u ovom nasem lepom mestu. Sve pocinje danas 20.08. a glavna stvar ce biti sutra , kao i koncert uvece. Vise informacija: Misko 063 426376 ili potrazite na fejsbuku M.C.  Road Diggers (http://www.facebook.com/profile.php?id=100000260048784&ref=search). Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa kad smo vec krenuli sa marketingom, i kod nas je skup, pa ko je u blizini Stare Pazove nek se provoza.  :)

 

Mi poceli jos u Sredu, a detalje imate u odgovarajucem podforumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Pa kad smo vec krenuli sa marketingom, i kod nas je skup, pa ko je u blizini Stare Pazove nek se provoza.  :)

 

Mi poceli jos u Sredu, a detalje imate u odgovarajucem podforumu.

 

Ali mora da se dolazi sa kinezima!  Da vas ne vrate sa ulaza!!  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Mi Tomo krecemo u 18h sa Zmaja  ka Pazovi, starim putem, pa mozes u Bataji da nas sacekas na semaforu ;). Znas ono mi tebi rec ti nama rec a i ponecemo neku mucenicu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Pozdrav Kinezi! Pitanjce jedno: Gde i po kojoj ceni se moze kupiti kocioni cilindar sa sve ruckom??

moze na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja