Jump to content

Moto Zajednica

Kineski off-topic

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

To sa L tablicom mislim da je ukinuto. Sada, ali nemoj me 100% drzati za rec.

 

Ako imas od 2009. B i C (po starom zakonu), onda pri prevodu dozvole na plasticnu ces da dobijes AM kaegoriju, koja je ekvivalent nekadasnjeg PSP-a. To te pri polaganju za A kategorije oslobadja teoretske obuke i prve pomoci, tako da ti ostaje samo prakticna. To znatno umanjuje cenu. A1 kosta nesto oko 14.000, A2 oko 22.000, dok za A nisam siguran, nesto oko 30.000. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Ekspresni odgovori kolega, Hvala!

 

Ja kad gledam do 500 e ja kucam do 550 jer podrazumevam da ce svi spustiti 50 e

Recimo ovaj oglas: http://www.mojauto.rs/polovni-motori/1634858_Skyteam_Yamasaki-YM-125-A2_2007_god

 

Inace sad imam 70ccm skuter kojeg prodajem za 250e Sprint Fantom.

 

Njega sam prevezao iz Apatina brzom postom. Komsija bivsi vozac moto trka pogledao, kaze uzimaj.

 

Da li je pametno da isto tako uradim i ovog puta, sa istim komsom naravno? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ako imas staru vozacku dozvolu, moras da izvadis novu, u kojoj se automatski upisuje AM kategorija. Nakon toga polazes testove, polaganje je 4000 dinara u auto skoli Duga. Mislim da jedino oni u KG imaju obuku za sve A kategorije. Sledi lekarski, nesto ispod 3000 dinara i zatim obuka, za A2 je 17800 dinara, gde imas 14 casova prakticne obuke, voznje. Polaganje voznje je jos 4000 dinara. Ovo su ti sigurne cene, jer je moj stariji sin polozio pre dva meseca, a mladji je upravo zavrsio obuku. L tablice vise ne postoje, sto se tice obuke na motorima,u smislu da uplatis tablice i sam vozis, vec vozis sa instruktorom, a kada on oceni da si dovoljno siguran, neke casove vozis i sam, pri cemu imas reflektujuci prsluk sa L oznakom. Sto se tice izbora motora, slazem se sa Zivkovicem, juri nesto od 250 kubika, jer ima puno prednosti u odnosu na 125, brzo ces navici na njega. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

To ti se ne isplati, najpre finansijski, jer ces vrlo brzo poželeti da polažeš za A2, ili puno A i u tom slučaju ponovo polažeš testove i vožnju, što ti je oko 8000 dinara, da ne pričam oko maltretiranja i plus lekarsko oko 3000 dinara. Javi mi se, mislim da cu moci da ti pomognem oko placanja na rate, obzirom da sam upoznao vlasnika auto skole, jer su moji klinci polagali kod njega. Uslov je, što se podrazumeva, da ga ispoštuješ u vezi rokova plaćanja i da me ne obrukaš, već da položiš iz prve!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Ok javljam ti se ako sve bude u redu jer prvo moram da prodam skuter.

A sto se motora tice, sada nemam velikih ambicija, Bitno mi je da je kruzer, lep kao ovi jinlun modeli, da dobro ide(tu podrazumevam da moze da vozi dvoje uzbrdo brze od 30kmh posto zivim na na metinom brdu/pivari), i da se sto jevtinije odrzava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Osim iz postova, ne znam kako se ponašaju drugi "kinezi", ali Kinroad 250 koji vozimo klinci i ja je fenomenalan. Upravljiv,stabilan, povozan, malo troši, za mene prelep, Dragstar u malom! I kada budemo nabavili motor mojih snova, nikada ga neću prodati, jer za novac za koji sam ga kupio, dao mi je neviđena uživanja. Obzirom da si iz KG, znaš za uspone kod Donje Sabante i Vučkovice! Bez problema petom brzinom, na pola gasa, pri brzini od 8okm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500
  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Sta da porucujem(brzom postom)?

 

http://www.polovniau...&showoldnew=all

 

Nadam se da se šališ oko poručivanja brzom poštom!? Poslao sam ti PP, ne znam šta ćeš prvo da primetiš pa ti deo odgovora ispisujem i ovde. Javi mi se na telefon iz PP oko obuke, a i oko kupovine motora. Vidimo se1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Sutra idem da pogledam ova dva motora. Da li za juznokorejski Jincheng Mondial 250 ima delova kod nas?

 

Sta je bolje da kupim? Hvala svima unapred.

http://www.polovniautomobili.com/oglas5231771/kinroad_xt25016/

 

http://www.moto-berza.com/polovni-motori/jinlun-jincheng-mondijal-250-mct-oglas-103974/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Jesam Jincheng(Jinlun?) Mondial MCT 250 ... Ali sam ga prodao i kupio Kawasaki Eliminator EL 250 1995. Njega vozim vise od godinu dana, sada i njega prodajem za 700e fiksno, realna cena mu je nesto veca ali sam stavio ovako jer mi je muka od ovih sto misle da prodajem jer mi treba za hleb, pa sam ih onda vec nekoliko puta do sada morao da razocaram jer "nemaju vise od 600"... a ja bih ga samo zamenio za vecu kubikazu.

Koga interesuje ima na sajtu o polovnim automobilima.

Postavio bih i ovde oglas ali nemam tu mogucnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pljevlja/Podgorica
  • Motocikl: Zhejiang Tianying Locomotive Co. Ltd. A8 150cc (GY6)

Pozdrav svima, 

Postoje li neki dodaci, dodatna oprema, senzori itd koje ste postavljali na vaše kineze, nešto što biste preporučili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja