Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor bi za vas bio motor godine.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Evo cisto,malo ,radi zabave,koji motorcikl je za vas (koji je predstavljen do decembra 2008.god)motorcikli godine.! ::)

Pogledao sam ,na par mesta ,i vidim da yamaha debelo vodi sa YZR-1-om,Ja mislim kako je to najkonkretniji dokaz(i za najvece skeptike)sta znaci,kada se pobedi u moto GP-u.Ducati je ubedljivi pobednik,superbajk-a vec (prestao sam i da brojim titule) ali GP,je GP.

I svako ko kaze,kao to nema veze,nego je yamaha objektivno napravila "najbolju trkalicu"na neki nacin obmanjuje i sebe a narocito druge.Ako se pogleda izbor najboljih i pobednika u gp-u,svima ce biti jasno sta je po sredi.Pa setite se samo rossi-ja dok je vozio Hondu,koji je motor tih godina,dobijao "laskavu titulu" kao naj,naj.Ne kazem da yamaha nije napravila,sjajan motor,fantastican i skoro savrsen.Ali verujte mi isto tako je i

Hondin fireblade,i Suzuki GSX-r,mocan motor.Na ovoj tacki teh,razvoja.u pitanju su nijanse nijansi,i potpuna individualnost ukusa,sta ko vise voli i to vise u estetskom nego u mehanickom smislu.

No.Neverminde.Izjasnite se i glasuvajte.:YAMAHA YZR-R1

                                       

                                                                  HONDA CBR1000RR(fireblade a i ne mora)

 

                                                                  SUZUKI GSX-R1000

 

                                                                  KAWASAKI NINJA ZX-10

 

                                                                  MVAVGUSTA-MV4

 

                                                                  DUCATTI1038-RS.......itd

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Definitivno najnovija R-1 jer je ubaco dosta novotarija direktno od trkackih motora.Svidelo se to nekom ili ne R motori su savrsenstvo u moto industriju sto ce reci vrh po svim parametrima ,agregat ogobljenje,kocnice ,materijali upotrebljeni za izradu i da ne nabrajam vise a japanskoj cetvorki sto se tice R-ova nije niko konkurentan osim malcice Ducati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Definitivno najnovija R-1 jer je ubaco dosta novotarija direktno od trkackih motora.Svidelo se to nekom ili ne R motori su savrsenstvo u moto industriju sto ce reci vrh po svim parametrima ,agregat ogobljenje,kocnice ,materijali upotrebljeni za izradu i da ne nabrajam vise a japanskoj cetvorki sto se tice R-ova nije niko konkurentan osim malcice Ducati.

 

Ovo nikako nije tacno. Navescu od hiljadarki samo KTM RC8, Ducati 1098. Uvek se znalo da su Evropljani imali naj skuplju opremu i naj skuplje materijale (naj bolje)... A sto se materijala tice MV Agustu necu ni da spominjem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Uvek se znalo da su Evropljani imali naj skuplju opremu i naj skuplje materijale (naj bolje)...

 

i najduzi spisak kvarova

 

Pa nesto nisam primetio da se Djusi zali na kvarove. A takodje moj dobar drugar poseduje 748, 750ss i Monster 620 i  do sada se nije zalio da mu nesto fali. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Uvek se znalo da su Evropljani imali naj skuplju opremu i naj skuplje materijale (naj bolje)...

 

i najduzi spisak kvarova

 

 

 

 

 

 

Hahahahaha ova ti je dobra ,al zasto o tome raspravljati sa klincima koji imaju neostvarene snove ,ja sam reko svoje misljenje potvrdjeno na mototrkama i ne zelim da se sa nikim ubedjujem oko toga.Ring sve govori,zato sam dugo i cuvao pit-bulove tu brate nema namestaljki zna se ko je tata kao i motosportu.Zahebite izlozbe i te fore sve je to subjektivno i kao takvo podlozno namestaljkama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Uvek se znalo da su Evropljani imali naj skuplju opremu i naj skuplje materijale (naj bolje)...

 

i najduzi spisak kvarova

 

 

 

 

 

Hahahahaha ova ti je dobra ,al zasto o tome raspravljati sa klincima koji imaju neostvarene snove ,ja sam reko svoje misljenje potvrdjeno na mototrkama i ne zelim da se sa nikim ubedjujem oko toga.Ring sve govori,zato sam dugo i cuvao pit-bulove tu brate nema namestaljki zna se ko je tata kao i motosportu.Zahebite izlozbe i te fore sve je to subjektivno i kao takvo podlozno namestaljkama.

 

 

Kako sam te razumeo, ja sam taj klinac... Ali ok, ne vredi se sa vama raspravljati kao i uvek. A ako bas hoces trke pogledaj SBK ;) I jos nesto, bitno je da se vi medju sobom razumete i podrzavate iako neke stvari nisu na mestu, ali razumem ja sve to... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Moram da se izvinem,ali i da kazem da nisam pristrasan,potpuno slucajno sam naveo  samo R-ove,zato sto sam,na slovenackom moto svetu video da je YAMAHA YZF-R! proglasena za motor godine,pa nekako po inerciji(a u sustini isto ,ne smatram da bilo koji R mora da bude motor godine)tako da naravno svaki tip motora dolazi u obzir,jedina referenca je da je predstavljen u 2008 godini,(a skuteri,kinezi i druge replike,mogu da budu kategorija za sebe,ali isto tako zanimljiva)

Jos jednom se izvinjavam svima koji su mislili da samo R-ovi dolaze u obzir(nikako),

P.S

Evo mozda da postavimo stvari ovako,

Super Sporti(600,750,1000..1300..1400)

Sport-Turing

Turing

Enduro

Street

Motard...Opet msam mozda propustio da navedem neku podvrstu,ali svi dolaze u obzir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Definitivno najnovija R-1 jer je ubaco dosta novotarija direktno od trkackih motora.Svidelo se to nekom ili ne R motori su savrsenstvo u moto industriju sto ce reci vrh po svim parametrima ,agregat ogobljenje,kocnice ,materijali upotrebljeni za izradu i da ne nabrajam vise a japanskoj cetvorki sto se tice R-ova nije niko konkurentan osim malcice Ducati.

Moram da kazem i moje misljenje,slazem se da su R-motori uglavnom shto se tice primenjenih tehnologija "cutting edge",ali treba uzeti u obzir prostu cinjenicu,koliko vlasnika R1-ce ili GSX-R1000-ke moze da iskoristi pun tehnicki potencijal motora u javnom saobracaju,a koliki procenat bi bio i na trkackoj stazi sposoban da izvuce maximum iz takvih motora,budimo objektivni,nezelim nikog da podcenjujem..ali iz licnog iskustva znam,jedniu prostu stvar,da neko ko ima blizu 50 godina ,nema apsolutno sanse da koristi potencijale jednog R-keca,pa da je i 15 godina proveo na trkackoj stazi,a znam da ima ljudi te starosne dobi koji poseduju R-ove,i koji su mi se zalili u smislu "nisam ja vise za ovo"opet za nekog ko je u punoj snazi a ima takav motor,pored toga sto je u vrhu svoje mentalne i fizicke snage mora da ima ogromno iskustvo da bi nekog R-a u voznji priblizio granicnim mogucnostima,A takvih koji su u punoj snazi (zaci izmedju 22 i 28+ogromno iskustvo )mislim da ima jako malo.

Opet neka se niko neljuti i nevredja jer stvarno nikom ne zelim da kazem da ne zna da vozi ili tako nesto,to je jednostavno moje misljenje i valjda zdrava logika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Definitivno najnovija R-1 jer je ubaco dosta novotarija direktno od trkackih motora.Svidelo se to nekom ili ne R motori su savrsenstvo u moto industriju sto ce reci vrh po svim parametrima ,agregat ogobljenje,kocnice ,materijali upotrebljeni za izradu i da ne nabrajam vise a japanskoj cetvorki sto se tice R-ova nije niko konkurentan osim malcice Ducati.

Moram da kazem i moje misljenje,slazem se da su R-motori uglavnom shto se tice primenjenih tehnologija "cutting edge",ali treba uzeti u obzir prostu cinjenicu,koliko vlasnika R1-ce ili GSX-R1000-ke moze da iskoristi pun tehnicki potencijal motora u javnom saobracaju,a koliki procenat bi bio i na trkackoj stazi sposoban da izvuce maximum iz takvih motora,budimo objektivni,nezelim nikog da podcenjujem..ali iz licnog iskustva znam,jedniu prostu stvar,da neko ko ima blizu 50 godina ,nema apsolutno sanse da koristi potencijale jednog R-keca,pa da je i 15 godina proveo na trkackoj stazi,a znam da ima ljudi te starosne dobi koji poseduju R-ove,i koji su mi se zalili u smislu "nisam ja vise za ovo"opet za nekog ko je u punoj snazi a ima takav motor,pored toga sto je u vrhu svoje mentalne i fizicke snage mora da ima ogromno iskustvo da bi nekog R-a u voznji priblizio granicnim mogucnostima,A takvih koji su u punoj snazi (zaci izmedju 22 i 28+ogromno iskustvo )mislim da ima jako malo.

Opet neka se niko neljuti i nevredja jer stvarno nikom ne zelim da kazem da ne zna da vozi ili tako nesto,to je jednostavno moje misljenje i valjda zdrava logika.

 

Ma ja kad ga pretisnem sve se pushi....sve sam izvuk'o sto se izvuci moglo, tako da sad cekam da izadje R-2.  8)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja