Jump to content

Moto Zajednica

Sidi Strada Rain boots /Alpinestars SMX 5 Waterproof

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Imam opciju da mi donesu iz USA nesto moto opreme, a trebaju mi cizme, pa se dvoumim sta da naracim.

Za oko su mi zapala ova dva modela koja su mi cjenovno pristupacna, a i bliska mojim potrebama. Radi se o modelima:

http://www.motostrano.com/smx5boots.html

i

http://www.motostrano.com/sistevotebo.html

Oboje su 250$.

Da li je neko imao neki od ovih modela? Sta je bolji izbor po vama? Koji broj da odaberem, inace nosim 44.5, Adidas 44 2/3, Nike 44.5, Puma 44, 28.5cm. Sta da uzmem? 44 ili 45?

 

Sem toga, zapale su mi za oko i Sidi B-2, mana im je sto nisi waterproof, a volio bih da to ima, izgledom su mi najprivlacnije: http://www.motostrano.com/sidib2boots.html

kao i model Sidi Vetigo, medjutim, one su vec skuplje, 300$, a waterproof model Sidi Vertigo Rain boots ili Sidi Vetigo Mega Gore, jos i vise, 325 i 375$.

Meni se jako dopada izgled Vertiga, mada mi je i B-2 super.

 

Sta vi preporucujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Nisam siguran ali ako mislis na sidi tepor. Cuo sam i citao da je voznja po kisi ok ali da su u letnjim i vrucim danima katastrofa..

Ja sam porucio Sidi vertigo. Tek posle 2 sata voznje puste vodu ali i onako sa kisnim odelom nosim i navlake za cizme  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ja sam narucivao na slijepo SIDI, i covjek mi je rekao da uzimam onako, kao i broj patika.

 

Nike, zavisno od kalupa, nekad 46.5 nekad 47 i lijepo porucio 47. Stoje kao salivene, a i ako budu malo vece ne smeta, taman da moze da stane i termo carapa.

 

Kod mene su SIDI B-2. Gojko ne znam sta si tim tvojim radio,k`o da ti Milos nesto dodje ;D, ali ja sam vozio po kisi i jos na kraju sljapnuo u lokvetinu i nisu pustile.

 

A koliko mogu da primjetim imaju bar malo bolju zastitu nego ove Sidi Strada Rain,a nije neka razlika u cijeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Vec smo prije pricali na ovu temu, ja i dalje mislim da bi izbor trebao da svedes na SMX ili B2, kompletnije su od Srada modela. Moja topla preporuka za Alpine Stars, SMX 4 je najbolja civilizovana cizma za naked-e i brze tourer-e, a ovaj potez sa novim vodonepropusnim modelom SMX 5 je pun pogodak. Dakle, ja bih isao na AS ;)

 

E da, ja nosim skoro sve patike 44, a Alpine Stars cizma mi je broj 43 i taman mi je, ako bih se nategao mozda bi nekim cudom cak i u 42 stao. Tako da bi ipak bilo najbolje da ti to probas. Ali mislim da ce ti 43 odgovarati, eventualno 44, ali 45 nikako. Oli svracat skoro za BG pa da probas ove moje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Lazo, probao sam neki dan u radnji Alpinestars SMX Plus, cini mi se da su te, ali sjutra cu otici da ih probam opet i da vidim koji je tacno model, uglavnom full racing cizma, 43 broj i bile su mi jako tijesne a bogami i male. Inace imam jako usko stopalo, tako da ako su meni uske, onda definitivno trebam veci broj. Nazalost, nisu imali 44 da probam.

Pogledaj na patikama koliko je CM. Meni je 28.5  ;D

I napisi koje su to patike. Meni je Adidas 44 2/3, Nike 44.5, Puma 44. Ovo je sve EUR size, US je redovno cisto 10!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Lazo, probao sam neki dan u radnji Alpinestars SMX Plus, cini mi se da su te, ali sjutra cu otici da ih probam opet i da vidim koji je tacno model, uglavnom full racing cizma, 43 broj i bile su mi jako tijesne a bogami i male. Inace imam jako usko stopalo, tako da ako su meni uske, onda definitivno trebam veci broj. Nazalost, nisu imali 44 da probam.

Pogledaj na patikama koliko je CM. Meni je 28.5  ;D

I napisi koje su to patike. Meni je Adidas 44 2/3, Nike 44.5, Puma 44. Ovo je sve EUR size, US je redovno cisto 10!

Ja imam bas trkacku SMX PLUS i to bas 43 :)

A patike nosim 44 za sve nabrojane proizvodjace (eventualno Nike 44.5). Kakva zavrzlama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

SMX-R 43, a patike nosim 44-45.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Mixa, koliko je bila duga ta voznja po kisi i koliko je bilo tu sljapkanja po baricama?!

Hvala momci

 

Izvinjavam se što kasnim sa odgovorom.

Do sada sam ih nosio recimo po dva-tri sata po kiši  i nisu pustile, brat je vozio od Trebinja do Kosovske Mitrovice skoro sve po kiši i nisu pustile.

 

Sljapkanja nije bilo, jer sljapkanje nije kad uvališ komplet stopalo, a to je bilo kratko, dva, tri koraka. Siguran sam da sam bio još malo "potopljen" da bi pustile, ipak bi se nekako provuklo kroz rajfešlus Uostalom, treba da idem do PG 31.12, pa ako hoces da ti ih ponesem da pogledaš. Doduše neću imati nešto vremena na pretek, ali dovoljno da ih odmjeriš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

Reko da ne otvaram novu temu,posto je tematika donekle slicna.Nasao sam u Hrvatskoj povoljno sidi vertigo corsa cizme,koje su broj 45, pa me zanima koliko je to u cm,ako neko ima slicni cizmu ili neku drugu od sidi-ja.Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

Kupio sam Sidi vertigo corsa i zadovoljan sam,bar za sad,uspeo sam dva tri lepa dana voznje ove godine da ih isprobam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Kupio sam Sidi vertigo corsa i zadovoljan sam,bar za sad,uspeo sam dva tri lepa dana voznje ove godine da ih isprobam.

 

dej si ih uzeo i koliko parica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

Kupio sam Sidi vertigo corsa i zadovoljan sam,bar za sad,uspeo sam dva tri lepa dana voznje ove godine da ih isprobam.

 

dej si ih uzeo i koliko parica?

200 evrica,stigle iz Hrvatske,nasao ih na nekom snizenju preko neta.Odlicna cizma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

od kad vidjeh one slike povreda nogu, samo razmisljam o tome da kupim sto tvrdje cizme, pa patike u bisage, pa kad oces da setas prezujes se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Kupio sam Sidi vertigo corsa i zadovoljan sam,bar za sad,uspeo sam dva tri lepa dana voznje ove godine da ih isprobam.

 

dej si ih uzeo i koliko parica?

200 evrica,stigle iz Hrvatske,nasao ih na nekom snizenju preko neta.Odlicna cizma.

 

A kako si znao koji broj da uzmes ? I ja sam hteo da ih narucim iz HR ali ne znam koji broj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

Kupio sam Sidi vertigo corsa i zadovoljan sam,bar za sad,uspeo sam dva tri lepa dana voznje ove godine da ih isprobam.

 

dej si ih uzeo i koliko parica?

200 evrica,stigle iz Hrvatske,nasao ih na nekom snizenju preko neta.Odlicna cizma.

 

A kako si znao koji broj da uzmes ? I ja sam hteo da ih narucim iz HR ali ne znam koji broj

Pa probas od nekog kolege koji ima Sidi-ja i nema greske il odes negde gde se prodaju pa probas koji ti broj odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Kupio sam Sidi vertigo corsa i zadovoljan sam,bar za sad,uspeo sam dva tri lepa dana voznje ove godine da ih isprobam.

 

dej si ih uzeo i koliko parica?

200 evrica,stigle iz Hrvatske,nasao ih na nekom snizenju preko neta.Odlicna cizma.

 

A kako si znao koji broj da uzmes ? I ja sam hteo da ih narucim iz HR ali ne znam koji broj

Pa probas od nekog kolege koji ima Sidi-ja i nema greske il odes negde gde se prodaju pa probas koji ti broj odgovara.

 

Ok, hvala na informacijama. Ako ne uspen da utvrdim koji broj mi treba mozda uzmem Alpinstars S-MX plus jer su mi i one upale u oko mada ne znam kakve su u odnosu na ove sto ti imas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

Kupio sam Sidi vertigo corsa i zadovoljan sam,bar za sad,uspeo sam dva tri lepa dana voznje ove godine da ih isprobam.

 

dej si ih uzeo i koliko parica?

200 evrica,stigle iz Hrvatske,nasao ih na nekom snizenju preko neta.Odlicna cizma.

 

A kako si znao koji broj da uzmes ? I ja sam hteo da ih narucim iz HR ali ne znam koji broj

Pa probas od nekog kolege koji ima Sidi-ja i nema greske il odes negde gde se prodaju pa probas koji ti broj odgovara.

 

Ok, hvala na informacijama. Ako ne uspen da utvrdim koji broj mi treba mozda uzmem Alpinstars S-MX plus jer su mi i one upale u oko mada ne znam kakve su u odnosu na ove sto ti imas

Nisam nosio Alpinestars,al mislim da nema greske ni sa njima.Ove moje su odlicne,ja sam zadovoljan,pa ako negde budes u prolazu il ja budem isao na tvoju stranu,pa mozes ih i probati i odluciti.Mislim da neces pogresiti ni sa jednim ni sa drugum.Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja