Jump to content

Moto Zajednica

Padoh i ja (ali ne sa novog motora, ne brinite :)

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Danas sam se prosuo kao *****!!! Vozio sam Hondicu sa suvozacem pozadi i krstarimo mi polako gradom i dolazimo do lijeve krivine po 90 koju dnevno prodjem bar tri puta. Bilo je sve kao mokro jer je ulica bila oprana. Kocim lagano, uspjesno svodim brzinu (koja je ionako bila mizerna), krecem u zalijeganje (koje je takodje blago...) i nisam jos ni "odvrnuo" gas ode zadnji kraj i motor nepovratno na asfalt. Bukvalno u desetom dijelu sekunde! Ovakve stvari su mi se i ranije cesto desavale ali bih to znao da iskontrolisem ili bih spustio nogu i pustio motor da izleti, ali nikada ovako brzo motor nije propao :shock: Suvozac je naravno odmah iskocio i njemu nista. A mene je prvo, kako je motor naglo propao, retrovizor nokautirao u bradu (imao sam kacigu ali onu jet bez brade) i kako me to snaslo nisam se docekao nogom vec svom tezinom na koljeno i onda me motor vukao na istom jos koji metar. Osim koljena nasao sam ogrebotinu i na desnom dlanu. Evo kako izgleda kolence:

 

404.jpg

 

E sad, najvise od svega me zulja sto ne mogu da pronadjem pravi razlog zasto sam pao. Sto je za mene masinca osnov svega :mrgreen: Prvo sam mislio zbog vode, ali to nije pravi razlog jer su svi potezi bili odradjeni mekano, gume su bile zagrijane i onda mi padne na pamet moj suvozac koji je tezak 90 i kusur kila i prilicno cudan na motoru generalno. Ranije je stalno meni ispravljao motor, i kao da on vozi, prebacivao teziste u krivinama. Medjutim vremenom je naucio, ali sam ga u momentu kada smo pali okrivio za sve sto je i uradio i sto nije i drao se na njega narednih sat vremena. Kada sam se smirio i ponovo analizirao stvari, sve i da on jeste cimnuo, nismo mogli pasti jer je motor nije bio u velikom nagibu.

Odem ja da provjerim pritisak u gumama jer motorin nije bio vozen neko vrijeme i imam sto i da vidim. Zadnja guma je imala pritisak od 1 bar, a prednja uopste nije davala pritisak, bukvalno sam vozio na njenu tvrdocu! Na skuteru je sva tezina nazad tako da se to nije ni primjecivalo. Kada sam napumpao gume, motor je bio visociji za 5 cenata :lol:

 

I zato:

UVIJEK PROVJERITE PRITISAK U PNEUMATICIMA PRIJE VOZNJE SA IDIOTOM OD SUVOZACA! :mrgreen:

 

Kada biste samo znali koliko je sve to meni bilo smijesno. Pogotovu onaj nokaut :lol: Kako smo se polomili poceli smo tako da se smijemo, ljudi su se krstili i pitali da li smo normalni :mrgreen: :lol: Bolesno iskustvo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Nemoj lazo na skuter da sedas. Kada vozis uamanu, onda vozis lagano i svaler gas da te svi vide, a skuter vec postaje opasno prevozno sredstvo. Juri da nemoz verovati :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Super si prošao, sada ti ostaje samo da pozoveš one cure što su te videle na Yamahi da ti rane vidaju, junaèe. (Uz obeæanje da æeš ih provozati ako se budu èvrsto držale)

Lepo je kada se pad završi smejanjem.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Kazi hvala Bogu sto se tako srecno zavrsilo :)

Ajd pa da je to prvi i poslednji pad..

Uh' date=' kada bi ovo bio prvi, imam ja Andrej na sebi preko 30 savova i mnoooogo raznoraznih oziljaka :wink: Za 7 godina na dva tocka i nije tako strasno :lol:

 

 

...Lepo je kada se pad završi smejanjem...

Nemozes da vjerujes koliko smo se smijali :lol:

 

 

Nemoj lazo na skuter da sedas. Kada vozis uamanu' date=' onda vozis lagano i svaler gas da te svi vide, a skuter vec postaje opasno prevozno sredstvo. Juri da nemoz verovati :lol:[/quote']

:mrgreen:

 

 

Nego da se mi vratimo na pad, maloprije sam pogledao onu krivinu i izgleda da je pravi razlog bio saht koji je jos onako mokar idealan za slomit glavu :evil:

 

A i bas sam nesto razmisljao, proslo je tri-cetiri godine da se nisam polomio, to je skroz dobar rezultat :D Bilo je krajnje vrijeme :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
....i da se nije ostetila ona lepa makina!

Materijalisto!!!! :twisted:

 

Eto,kad nema mene da te chuvam!!! :lol:

Chuvaj mi se Lazare!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
....i da se nije ostetila ona lepa makina!

Materijalisto!!!! :twisted:

 

Sto bi neki stari motoristi rekli:''Rana zaraste...motor NIKAD ne zaraste... :mrgreen: ''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa
....i da se nije ostetila ona lepa makina!

Materijalisto!!!! :twisted:

 

Sto bi neki stari motoristi rekli:''Rana zaraste...motor NIKAD ne zaraste... :mrgreen: ''

slazem se sa ovim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

I ja staaaalno u Rodi gledam onaj Dainese stitnik za koleno i potkolenicu za bijednih 3500 dinara i nikako da ga kupim...a pod farmerkama se i ne vidi a koleno medju prvim delovima tela dobije po asvaltu!

 

Dobro si prosao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja