Jump to content

Moto Zajednica

Maximalna brzina kawe z 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Glupo pitanje: Zašto je uopšte bitna max brzina jednog nakeda? I kome... Pogotovu što prvo zavisi od gabarita vozača i njegovog i položaja, pa sve ostalo...

Mozada je tebi glupo admine.

Nekom nije.

 

 

Cini mi se da je rekao za njegovo pitanje da je glupo, ne za tvoje.Opusteno samo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Mozda je nekom bitno max brzina.Licno na 240 koliko sam vozio fazera nisam imao osecaj niceg lepog.Lezanje na rezervoaru u totalno odvratnom polozaju mi nije bio neki filing.Nisu to motori za te brzine i nikad nece biti.Treba voziti u skladu sa putem i voziti onom brzinom kojom se najlepse brzine.Nadam se da ne kupuju vecina ljudi motore zbog njihove konacne brzine ::) ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

..samo iz konteksta da će ti 4 vlasnika Z-750 reći 4 različite max brzine ako su ih razvijali u različitim uslovima; težine/visine/širine vozača, jačine i smera vetra na putu, kvaliteta i količine goriva, prenosa, aftermarket opreme, da ne nabrajam više, ko razume - shvatiće. I iz konteksta da je naked vrsta motora koja sama po sebi ističe sve ostale ''kvalitete'' života na 2 točka sem max. brzine (koja je opet veoma relativna), nisam nikoga hteo da uvredim (bez obzira što sam admin, jelte).

 

P.S. Hvala Free, lepo se vide 2 tačke pre pitanja, nije op'ička varka  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Mozda je nekom bitno max brzina.Licno na 240 koliko sam vozio fazera nisam imao osecaj niceg lepog.Lezanje na rezervoaru u totalno odvratnom polozaju mi nije bio neki filing.Nisu to motori za te brzine i nikad nece biti.Treba voziti u skladu sa putem i voziti onom brzinom kojom se najlepse brzine.Nadam se da ne kupuju vecina ljudi motore zbog njihove konacne brzine ::) ::)

 

Glupo pitanje: Zašto je uopšte bitna max brzina jednog nakeda? I kome... Pogotovu što prvo zavisi od gabarita vozača i njegovog i položaja, pa sve ostalo...

 

Paaaaaa, zar nije ono, ko vise moz' da razvije, taj je onda najboljIji...  ::)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

neznam koliko laze mislim da ne laze , al sve zaisi ko vozi , i kakvi su uslovi , evo chovek kaze da je sa suvozachem vozio 180 er6n-a a mogo je josh a svi znamo koliko je suvozach na motoru (mog er6 sam tero 160 jebiga razradjivala se nova mashina ) , znachi vetar u ledja i malo nagiba u tvoju korist na autoputu i svashta je moguce ... al nisam ja tero toliko , ja za sebe rekoh i za Z-a ipak imam 90tak kila ... ali u svakom sluchaju takav je motor da ja lichno nikad necu uspeti da se spakujem da vidim koliko maximalno moze da ide , jednostavno suvishe sam velik otpor vetru , to moze neki manji i mrshaviji motorciklista da izvede ...  sad prichah bash sa ortakom chiji sam Z vozio kaze da nije vozio preko 230 , nezna dal je motor mogo vishe al kaze da on nije mogo ... mislim da je to to ... al isti taj kaze da mu je cruzin na 200khm ima nas raznih ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Nemam pojma kol'ko moz' da razvije , znam samo da moze vise no sto meni prija (jbg ipak sam ja Easy Rider  ;D ) ... jednom sam nagurao 220 i batalio , motor je mogao jos ali ne i ja  ::) ... a po podacima koje sam nasao na netu max brzina je 246 km/h ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Sto je reko dexter sve zavisi od mnogo faktora.jednostavno naked nije za te brzine niti ce ikad biti.lepse mi jd uzivam u normalnoj brzini i time uzivam u putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

Vozio svoj Z(2007) 256 km/h. Brzina ocitana na Garmin Zumo550. Motor ima racing line Akrapovic. Moze jos. Tezak sam 78 kg i visok 175cm. Potrebno je bukalno da kegnes, skupis ruke i eventualno zagrizes cep od rezervoara :D. Pri tome postajes vrlo svestan svog vrata( boli neverovatno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Vozio svoj Z(2007) 256 km/h. Brzina ocitana na Garmin Zumo550. Motor ima racing line Akrapovic. Moze jos. Tezak sam 78 kg i visok 175cm. Potrebno je bukalno da kegnes, skupis ruke i eventualno zagrizes cep od rezervoara :D. Pri tome postajes vrlo svestan svog vrata( boli neverovatno).

 

vidim da smo kolege, kako po starom tako i po novom bajku i skroz se moram slozit sa tobom ;)

svoga zekonju sam navukao bio na 254 i preko ni makac. slozicu se i sa definicijom za vrat, samo nisi napomenuo da pri toj brzini obicno kaciga se popne do pola nosa otprilike koliko je dobra zastita od vjetra pa to postaje borba za goli zivot  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Bijeljina

Vozio svoj Z(2007) 256 km/h. Brzina ocitana na Garmin Zumo550. Motor ima racing line Akrapovic. Moze jos. Tezak sam 78 kg i visok 175cm. Potrebno je bukalno da kegnes, skupis ruke i eventualno zagrizes cep od rezervoara :D. Pri tome postajes vrlo svestan svog vrata( boli neverovatno).

 

vidim da smo kolege, kako po starom tako i po novom bajku i skroz se moram slozit sa tobom ;)

svoga zekonju sam navukao bio na 254 i preko ni makac. slozicu se i sa definicijom za vrat, samo nisi napomenuo da pri toj brzini obicno kaciga se popne do pola nosa otprilike koliko je dobra zastita od vjetra pa to postaje borba za goli zivot  ;D

To su pravi odgovori. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

Vozio svoj Z(2007) 256 km/h. Brzina ocitana na Garmin Zumo550. Motor ima racing line Akrapovic. Moze jos. Tezak sam 78 kg i visok 175cm. Potrebno je bukalno da kegnes, skupis ruke i eventualno zagrizes cep od rezervoara :D. Pri tome postajes vrlo svestan svog vrata( boli neverovatno).

 

vidim da smo kolege, kako po starom tako i po novom bajku i skroz se moram slozit sa tobom ;)

svoga zekonju sam navukao bio na 254 i preko ni makac. slozicu se i sa definicijom za vrat, samo nisi napomenuo da pri toj brzini obicno kaciga se popne do pola nosa otprilike koliko je dobra zastita od vjetra pa to postaje borba za goli zivot  ;D

Tako je. Jednom recju, suludo. Z je izuzetan gradski bajk. Sve ostalo su kompromisi. Pozdrav kolega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Mozda je nekom bitno max brzina.Licno na 240 koliko sam vozio fazera nisam imao osecaj niceg lepog.Lezanje na rezervoaru u totalno odvratnom polozaju mi nije bio neki filing.Nisu to motori za te brzine i nikad nece biti.Treba voziti u skladu sa putem i voziti onom brzinom kojom se najlepse brzine.Nadam se da ne kupuju vecina ljudi motore zbog njihove konacne brzine ::) ::)

 

Slazem se u potpunosti sa ovim nacinom razmisljanja,elem ima ona narodnai,svaki cigo svoga konja hvali!Ja sam konkretno sisao sa Honde CBR 1000 F SC24 na Z 750 samo iz jednoga razloga, pardon dva.Prvi razlog je da "R" motor naprosto vuce covjeka na velike brzine (preko 250 km\h) pogotovo na auto-putu, a to je brzina koja iziskuje dobre psihofizicke predispozicije vozaca i brzina koja se moze drzati relativno kratko vrijeme, prema tome upotrebljivo samo radi onoga "da probam koliko moze brzo motocikl da ide".CBR  mi je sluzio samo za putovanje jer u gradu sa svojom masom i upravljivoscu je bukvalno bio neupotrebljiv, a dok Z 750 sluzi za sve, od vozikanja po gradu i okolini, izlaska na kaficu do obliznjeg kafea i putovanja jer je lak i upravljiv, a opet dovoljno jak i brz motocikl.I druga po meni veoma bitna stvar, kupio sam nov motocikl koji za ulozeni novac daje dosta. ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Bijeljina

Mozda je nekom bitno max brzina.Licno na 240 koliko sam vozio fazera nisam imao osecaj niceg lepog.Lezanje na rezervoaru u totalno odvratnom polozaju mi nije bio neki filing.Nisu to motori za te brzine i nikad nece biti.Treba voziti u skladu sa putem i voziti onom brzinom kojom se najlepse brzine.Nadam se da ne kupuju vecina ljudi motore zbog njihove konacne brzine ::) ::)

 

Slazem se u potpunosti sa ovim nacinom razmisljanja,elem ima ona narodnai,svaki cigo svoga konja hvali!Ja sam konkretno sisao sa Honde CBR 1000 F SC24 na Z 750 samo iz jednoga razloga, pardon dva.Prvi razlog je da "R" motor naprosto vuce covjeka na velike brzine (preko 250 km\h) pogotovo na auto-putu, a to je brzina koja iziskuje dobre psihofizicke predispozicije vozaca i brzina koja se moze drzati relativno kratko vrijeme, prema tome upotrebljivo samo radi onoga "da probam koliko moze brzo motocikl da ide".CBR  mi je sluzio samo za putovanje jer u gradu sa svojom masom i upravljivoscu je bukvalno bio neupotrebljiv, a dok Z 750 sluzi za sve, od vozikanja po gradu i okolini, izlaska na kaficu do obliznjeg kafea i putovanja jer je lak i upravljiv, a opet dovoljno jak i brz motocikl.I druga po meni veoma bitna stvar, kupio sam nov motocikl koji za ulozeni novac daje dosta. ;):D

Zemo to zelim da cujem zanas da sam i ja sisao sa CBR 900RR. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

A ja već pomislio da pada neko flekanje, pa se raspituješ za max.brzinu. :D

Kod nas je pre par godina  Žika sa XX-om ložio sve žive da se ide na auto-put. Neizdrživo je bilo. I na kraju ga otrese Kawa 9R i to 4 puta vezano. Nije mu bilo dobro. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

A ja već pomislio da pada neko flekanje, pa se raspituješ za max.brzinu. :D

Kod nas je pre par godina  Žika sa XX-om ložio sve žive da se ide na auto-put. Neizdrživo je bilo. I na kraju ga otrese Kawa 9R i to 4 puta vezano. Nije mu bilo dobro. :D

 

Jeli zato prodao XX. ??? Dobro je da znam, da ga malo MEZIM. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

A ja već pomislio da pada neko flekanje, pa se raspituješ za max.brzinu. :D

Kod nas je pre par godina  Žika sa XX-om ložio sve žive da se ide na auto-put. Neizdrživo je bilo. I na kraju ga otrese Kawa 9R i to 4 puta vezano. Nije mu bilo dobro. :D

 

Jeli zato prodao XX. ??? Dobro je da znam, da ga malo MEZIM. ;D

Da, odjednom mu je našao neke mane i prodao ga. :D

Ali da si mu video boju lica tih dana ne bi verovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja