Jump to content

Moto Zajednica

Štelovanje karburatora

Recommended Posts

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ma jok, sve su mekane, elasticne, ni jedna nije ostecena. Karburatori ocisceni, iglica ispod fabricke vrednosti za 3mm, smesa za pola kruga zavrnuta od fabricke vrednosti i on se davi u gorivu do 3500 obrtaja. Juce vozio sa nekom sporijom ekipom, drzao ga tu oko 3000 obrtaja, brzina od 60-80kmh, otisao na pumpu za 110km 7.5 litra. U pitanju je xj600s 1992, motor je u ok stanju, nije krs, trebalo bi da trosi oko 5 litra na otvorenom, pogotovu takve voznje.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Iglice mi se cine da su ok, nisu pojedene. Ovaj link ima stvarno detaljno objasnjenje samo sto ja nemam takve karburatore, imaju slicnosti ali nisu isti, stavicu sliku kako moji izgledaju. I ja sam isto uradio osim sto ni jednu gumicu nisam zamenio jer mi se cinile da su ok, mada ne mora da znaci da su sve ok. 9441e7dbb7969c28496d000adb753649.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Evo kako izgleda problem, da pocnem od pocetka. Kada je motor stigao kod mene pre jedno 2 godine karburatori nisu ok bas radili i ja sam ih ocistio i sinhronizovao tako sto sam spijunom doterao svaku klapnu na isti listic. To je radilo ok ali ne bas kako se meni svidja. Skoro sam pokusao da sinhronizujem karburatore pomocu creva i ulja ali mi se nije svidelo kako rade posle toga i odmah sam ih skinuo i nastelovao opet spijunom. E od tada imam problem sa seckanjem. Posle toga sam pricao sa komsijom i on mi je rekao da ima vakumetre, rasturio karburatore opet u sitna crevca, oprao opet sve proverio stanje delova i sve je stvarno ok, iglice su kao nove, kao i emulzione tube, dizne za stelovanje smese isto, vakum gume nisu ostecene, fransle dobre, u sustini delovi su ok. Spakovao upalio motor i otisao kod komsije i sinhronizovali smo, na leru svi pokazuju isto, kad se da gas svi vuku isto i stvarno lepo radi na leru i lepo vraca gas. I ja sam mislio da sam resio problem, zahvalio se komsiji i otisao. Ali nisam resio problem, ostao je problem sa seckanjem. Znaci motor povlaci lepo ali kad se drzi konstantan gas obrtaji variraju kako u voznji tako i u mestu i u svim obrtajima. Videcete na klipu. Posto imam jos jedan motor u rezervi, promenio sam Komp, regler i pikup i dalje isto, stavio nov filter vazduha i nove svecice i dalje isto, proverio filter goriva nije zapusen dobar je, proverio vezu izmedju karburatora i airbox isto dihtuje sve besprekorno. Plovkove nisam dirao, iglice su ok, mislim da to ne pravi problem mada mozda i gresim. Proverio instalaciju sve je ok. Probao rukom da dizem sibere ni jedan ne glavi i lepo se vracaju. Znaci problem sa seckanjem nisam imao dokle god nisam probao da izvakumiram crevom i uljem. Ulje nije uslo u masinu u toku sinhronizacije.



Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam imao isti problem kada sam kupio motor, seckanje pri konstantnom gasu, posle sredjivanja karbova je bilo jos gore, lanac bregaste se isteglio, kada sam njega promenio nestalo seckanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Znaci moze da bude ono o cemu sad razmisljam, ventili. Promenio sam i bobine ali opet isto. Zakljucim da levi auspuh ima nemirniji rad, uzmem termometar, 4ta grana hladnija dosta od ostalih. Tako da mi sad preostaje da izmerim kompresiju pa ako je dobra da pogledam ventile zazore. Palo mi je napamet da sam izgoreo neki ventil dok sam vakumirao karbove, ipak nema hladjenje a radi u mestu.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Pozdrav, imam problem sa karburatorima, uglavnom cijelu proslu sezonu motor tesko pali ( nekad i nece dok se ne ohladi malo) kad ga istavim da radi u leru ili kad vozim u niskim obrtajima a kad se vozi u visim  onda pali dobro a hladan uvijek pali na zub.  Zanima me sta se dobija zavrtanjem sarafa za smjesu , da li se smanjuje vazduh ili gorivo i da li se smije prvo odraditi sinhronizacija pa potom stelovanje smjese ili sinhronizacija ide zadnja ?

Predpostavljam da karburatori preliju pa se zato ovo desava tako da me zanima postupak po redu kako ide ciscenje (iako sam ih cistio prosle sezone ) - stimanje nivoa goriva ( to nisam radio jer nisam znao kako ali sam gledao na yt pa cu probati)  sinhronizacija pa smjesa ili drugacije ?

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Nemam trenutno alat za mjerenje, cekam kolegu da dodje sa puta za nekih 5 dana.  Planirao sam i to svakako

Ali mislim da bi se onda javljao problem i kad se vozi u visim obrtajima pa ugasim a tad pali odma . Isto se desava kad pustim gas  puca na auspuh ne znam da li je to do skroz otvrenog ispuha ili zbog viska goriva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja