Jump to content

Moto Zajednica

Štelovanje karburatora

Recommended Posts

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Dobijas odgovarajuću smešu goriva i vazduha, bolje sagorevanje, manju potrošnju, više snage, ravnomeran rad. Po meni treba štelovati karburator i ventile na svakom servisu, pored svega ostalog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Dobijas odgovarajuću smešu goriva i vazduha, bolje sagorevanje, manju potrošnju, više snage, ravnomeran rad. Po meni treba štelovati karburator i ventile na svakom servisu, pored svega ostalog.

Slazem se sa kolegom i stelovanjem karburatora dobijas bolje sagorevanje (odnos benzina i vazduha) i masina duze traje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

e sad jos dajte nekog dobrog majstora za stelovanje karburatora i da zaokruzimo pricu  :D

sad kad sam nastelovao ventile hocu i karb pa da mi trosi 4l/100km i da mogu da prodjem 500km sa rezervoarom  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

da, sale iz temerina je meni stelovao nove karburatore... stelovao sam i stare ovde u ZR-u, dodje ti oko 30 evrica. ali potrosnja corbe se dosta smanji!...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Dobijas odgovarajuću smešu goriva i vazduha, bolje sagorevanje, manju potrošnju, više snage, ravnomeran rad. Po meni treba štelovati karburator i ventile na svakom servisu, pored svega ostalog.

pa lepo si to reko,,ali na 5000km nema potrebe kod ispravnog motora stelovati ventile i karburatore,na 10.000km da,,,al na 5 ,,,vec je preterano,znas ti poklopci ventila dihtunzi poklopca,selne na karburatorima ako ih skidas itd,,nisu bas predvidjeni da se svaki dan skidaju....

eh sad sta se dobija,,,dobija se bolji odziv na gas,lepsi rad,pali bolje pa tu ustedis nogu ako je kurblas ili alnaser i akumulator,stedis gorivo,

duzi rad motora,i naravno bolje performanse uopsteno,u to racunam i tisi rad samog agregata...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Dobijas odgovarajuću smešu goriva i vazduha, bolje sagorevanje, manju potrošnju, više snage, ravnomeran rad. Po meni treba štelovati karburator i ventile na svakom servisu, pored svega ostalog.

Sa ovim se apsolutno ne slazhem.

Promenio sam oko 7-8 motora (da ne brojim sad) i na svakom sam shtelovao i karburatore i ventile chim ih doteram kuci.

 

Kad god sam shtelovao ventile (kod mehanichara, naravno) menjao sam i dihtung poklopca ventila i to bi naravno trebalo da se radi kad god se skida poklopac ventila. Naravno to kod nas ne radi skoro niko kad otvara mashinu nego lepo u useke stavi silikon i najverovatnije po celom dihtungu i vozi mishko shto je naravno chist fusheraj. Shtelovati ventile na 5-6000km kad menjash ulje (ja menjam na 4,4.500km pa zamisli da uvek shteluje i ventile i karbove  :o) je teshka nebuloza, bacanje para i rizikovanje da ti majstor gura silikon i chachka bespotrebno ventile izmedju ostalog. Pishe u manualu na koliko km se shteluju ventili, smanjish malo taj interval (za 2-3000km), kupish nov dihtung i pravac kod dobrog majstora, sednesh pored njega i gledash. Opet ce ta cifra da bude kod prosechnog motora oko 15000km (osim ako je bmw bokser u pitanju, onda cesh na 6-7000km da visish kod majstora).

I da, bokilic je mehanichar i mudro zbori. Slazhem se.

Kad motor pali iz prve, troshi malo, ne davi se, ne gushi, nema rupe u gasu, ne dimi, karbove ne dirati!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

meni u service manualu pise da se ventili steluju na 6000km a za karburator nikako da uzmem da procitam manual

ali znam da bi trebalo da se nasteluje jer malo nemirno radi, tj ne drzi bas najbolje ler gas nego mu varira po mozda 50obrtaja gore dole i ne bitno je da li je hladan ili zagrejan, isto radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

meni u service manualu pise da se ventili steluju na 6000km a za karburator nikako da uzmem da procitam manual

ali znam da bi trebalo da se nasteluje jer malo nemirno radi, tj ne drzi bas najbolje ler gas nego mu varira po mozda 50obrtaja gore dole i ne bitno je da li je hladan ili zagrejan, isto radi

Mora malo da varira, ne sme da 'zalece' nego samo malo da varira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

ma na kraju necu nista da mu pipam dok ne proverim potrosnju, ako trosi 5 necu ni da gledam gde je karburator ;D

ako se povecala onda cu da odvezem kod nekog majstora da ga ocisti, to mi je najjednostavnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Aleksinac

Da ne otvaram novu temu, a tice se karburatora... Yamaha mi se gasi u leru- cim pustim gas, sasvim malo izbacuje belicast dim kad nabijem gas, mogu reci i da slabije vuce... Hm, sta ja voziiimm......... Ali mi to nije smetalo, do sad, jer mi je to prvi motor i mogu reci da sam se cak i sacuvao  nezgoda i padova upravo zbog toga sto je bio trom prethodne sezone, taman dok sam se izvezbao da upravljam 260kg. E sad, malo bih hteo da pustim ruku sa gasa kad stanem da se pozdravim sa nekim kolegom, kao i da konacno osetim 650 ccm!

Inace trosi oko 6, a izmedju 2. i 3. karburatora imam kao neki vijak kojim podizem gas u leru, ali je problem sto kad navijem taj vijak da se ne gasi u leru, cim malo vozim- masina se zagreje, on dize obrtaje- dosta, a gas se sporije vraca... Jedan odgovor, al da bude jebitacan, u sred srede, iako je utorak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajd i ja da priupitam nesto, kako se uopste steluju karburatori, da li postoji neki instrumet ili je sve to `na uvce`,

pri tome ne mislim na sinhronizaciju nego na nacin kako se uopste utvrdjuje da je odnos vazduga i goriva u smesi optimalan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Aleksinac

Pa ja znam da postoje oni vakuum metri- ili kako se vec zovu, pa ti oni kazu koji i koliko da se steluje.... Mene samo zanima, koliko ce od ovih problema- koje sam gore naveo- da se rese stelovanjem karburatora?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
Jedan odgovor, al da bude jebitacan, u sred srede, iako je utorak!

Pre bilo kakvog stelovanja karburatora, proveri gumene flansne, pogotovo kod starijih motora  umeju da ispucaju pa motor vuče "falš" vazduh, simptomi su kao kod tebe. Često ovo nije jednostavno utvrditi, ali postoji stari sistem - nakaplješ malo ulja na sumnjiva mesta dok motor radi i posmatraš izduv, ako se pojavi beli dim detektovao si problem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo
link=topic=27718.msg824557#msg824557 date=1273573781]

Pa ja znam da postoje oni vakuum metri- ili kako se vec zovu, pa ti oni kazu koji i koliko da se steluje.... Mene samo zanima, koliko ce od ovih problema- koje sam gore naveo- da se rese stelovanjem karburatora?????

Ima tu sto sta da se uradi unutra pre vakumetara , jer vakumetrima se uskladjuju karburatori da ravnomerno rade , a odnos smese vazduh gorivo

se steluje drugim alatom , ja konkretno imam color tune , a postoje i drugi. Generalno karburatori nisu nimalo prosta stvar kako mozda nekima lici

i ako motor lepo radi i ima korektnu potrosnju nista ne diraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

meni u service manualu pise da se ventili steluju na 6000km a za karburator nikako da uzmem da procitam manual

ali znam da bi trebalo da se nasteluje jer malo nemirno radi, tj ne drzi bas najbolje ler gas nego mu varira po mozda 50obrtaja gore dole i ne bitno je da li je hladan ili zagrejan, isto radi

 

to hoce kad je siromasna smesa...

 

neko je gore pomenuo boxera bmw....na njemu se ventili rade (zavisi od modela do modela) na oko 10000.....inace ja proverim na svako menjanje ulja jer se to na boxeru uradi za 7-8 min i ne treba novi dihtung....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight
On 10.12.2008. at 15:12, Ivan_ZR je napisao:

da, sale iz temerina je meni stelovao nove karburatore... stelovao sam i stare ovde u ZR-u, dodje ti oko 30 evrica. ali potrosnja corbe se dosta smanji!...

Ko ti je stelovao karburatore u Zrenjaninu??? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight
On 10.12.2008. at 15:37, bokilic je napisao:

pa lepo si to reko,,ali na 5000km nema potrebe kod ispravnog motora stelovati ventile i karburatore,na 10.000km da,,,al na 5 ,,,vec je preterano,znas ti poklopci ventila dihtunzi poklopca,selne na karburatorima ako ih skidas itd,,nisu bas predvidjeni da se svaki dan skidaju....

eh sad sta se dobija,,,dobija se bolji odziv na gas,lepsi rad,pali bolje pa tu ustedis nogu ako je kurblas ili alnaser i akumulator,stedis gorivo,

duzi rad motora,i naravno bolje performanse uopsteno,u to racunam i tisi rad samog agregata...

Dali mogu dobiti vas kontakt tek. ukoliko radite stelovanje karbova,u pitanju je gpz1000rx(kelhin 4x36mm)! Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
Pre 4 sati, jax je napisao:

Dali mogu dobiti vas kontakt tek. ukoliko radite stelovanje karbova,u pitanju je gpz1000rx(kelhin 4x36mm)! Pozdrav

063697094 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Posto ne mogu da nadjem onu temu o karburatorima pitacu ovde. Da li je moguce da vremenom omeksaju membrane i da motor pije vise goriva?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja