Jump to content

Moto Zajednica

problem sa karburatorom

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

æao narode. imam problem sa karburatorom za Yamahu sr 250, tj. pukla mi je neka vakum guma u njemu. :)

Molim Vas za bilo koju informaciju gde mogu da ga popravim ili da naðem novu vakum gumu :idea: hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

odeš na www.louis.de sajt i u motobase naðeš svoj motor i onda naruèiš deo koji ti treba po serijskom broju preko dobavljaèa iz louisa broj ti je 063529524 èovek se zove èaba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
e' date=' sve bi bilo lako još d aznam kako to i da uradim :cry:[/quote']

Ne mozes :!: Ako probas sa silikonom, nece dugo trajati, zbog benzina. Ali ako imas puno vreme, i zivca, probaj. Svakako na kraju kupices novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

:? Joca-karaburma bi trebalo da glasi resenje za svaki boziji problem s karburatorima.

:) Rade - KOCKA, bi trebalo da glasi resenje za svaki problem sa karburatorom....... :P

 

HVALA NA SAVETU, ALI KAKO DA IH NADJEM,

MOLIM VAS ZA NEKI KONTAKT SA NJIMA. :):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja iz licnog iskustva i barem 2 iskustva vrlo bliskih prijatelja znam, da Kocka ne Obozava da petlja sa karburatorima..ne voli covek karburatore i ne voli da ih rasklapa pa to ti je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Baki, evo ovako....

Ako ti ne pomogne Kocka i ekipa, uradiæeš sledeæe.

 

Od materijala ti treba:

 

1 Bison ili Loctite Vinyl plastic lepak za cirade i gumene èamce.

1 kondom marke Durex (bez nabora) ili hiruška gumena rukavica.

 

Izvadi membranu, iseci parèe gume kolika je pukotina, sve dobro odmasti nitro razredjvacèem ili alkoholom. Namaži lepak na oba, ostavi minut da se malo osuši pa pritisnji jedno na drugo kolko god imaš snage u prstima, i tako drži 10-15 sec. Ostavi još neko vreme da stegne lepak, sklopi, sedi i teraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

Cope,

 

odlicna ideja i super uputstvo :idea: , ali za membranu koja ti je crkla u nedodjiji, i kao privremeno resenje dok ne nabavis pravu membranu.....

 

Mrvicag, ne zavaravaj se da neces poremetiti rad klipa unutar karburatora, delikatan vakuum kome se suprotstavlja krutost membrane i odize iglu do odredjene granice, itd........da ne duzim.....

 

 

Krpi za prvu pomoc, ali menjaj uskoro....... Sretno!!!!!! :D:D

 

p.s. Sve nove materijale prvo potopi preko noci u benzin, i proveri da li ih rastvara, ako ne znas hemiju i sastav istih.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Cope' date='

 

odlicna ideja i super uputstvo :idea: , ali za membranu koja ti je crkla u nedodjiji, i kao privremeno resenje dok ne nabavis pravu membranu.....

 

Mrvicag, ne zavaravaj se da neces poremetiti rad klipa unutar karburatora, delikatan vakuum kome se suprotstavlja krutost membrane i odize iglu do odredjene granice, itd........da ne duzim.....

 

 

Krpi za prvu pomoc, ali menjaj uskoro....... Sretno!!!!!! :D:D

 

p.s. Sve nove materijale prvo potopi preko noci u benzin, i proveri da li ih rastvara, ako ne znas hemiju i sastav istih.......[/quote']

 

Sve to stoji... Ali nova membrana je mislim oko 100 evriæa. Preko bi trebalo da se za te pare pazari ceo karburator (polovan), ako imaš nekog struènjaka da ti ga pronadje i dobaci.

 

ps. Šiberaši su zakon :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Baki, evo ovako....

Ako ti ne pomogne Kocka i ekipa, uradiæeš sledeæe.

 

Od materijala ti treba:

 

1 Bison ili Loctite Vinyl plastic lepak za cirade i gumene èamce.

1 kondom marke Durex (bez nabora) ili hiruška gumena rukavica.

 

Izvadi membranu, iseci parèe gume kolika je pukotina, sve dobro odmasti nitro razredjvacèem ili alkoholom. Namaži lepak na oba, ostavi minut da se malo osuši pa pritisnji jedno na drugo kolko god imaš snage u prstima, i tako drži 10-15 sec. Ostavi još neko vreme da stegne lepak, sklopi, sedi i teraj.

 

SVAKA ÈAST MAJSTORE NA SAVETU, POPRAVIO SAM GA I RADI KAO NOV, DODUŠE KORISTIO SAM HIRUŠKU RUKAVICU UMESTO DUREX-A, JER GREHOTA DUREX TAKO DA SE UPOTREBI, :lol: MISLIM :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

E baš mi je drago da to èujem :D:D:D

Samo da te podsetim na marfijev zakon koji glasi: sve što sastaviš raspadne se pre ili kasnije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja