Jump to content

Moto Zajednica

Za buduce kupce kineskih motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

"...kineski classic od 250-400..."

 

samo jos lepa Daytona moze da se kupi u toj klasi, ima ih jos kod Sprinta par komada na popustima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

ewo ja sam kupio regal daytonu 350 sa 122 km na satu momak kupio probao i odustao od motora..a ja presao jos sest...do kuce i to je to za sad sam promenio automat migavaca i creva od rezervoara do pumpe predihtovao flanshnu pumpe visokog pritiska u rezervoaru...i igram se sa ostatkom..motor jeidalje u garanciji ali me mrzi da za sitnice teram na drugi krj beograda neregistrovan motor...ostalo videcemo... mada vidim vec da ce lanac biti slaba tacka,druga stvar je ogibljenje kojr je bash kruto..kad udari preko rupa plombe u zubima ispadaju..negde sam nasao da se moze nastelovati mekse.. Inace mislim da je ovo najkvalitetniji inajjaci kineski motocikl koji je dosao na nase trzite plastike skoro da nema blatobrani od lima samo dve bocne maske su od plastike koja je dobre finalne izrade ali ona bela kineska krta vec ima naprslinu kod jednog mesta za srafljenje ...

ono sto sam zapazio da je elektronikaubrizgavanja kao i pumpa u rezervoaru i dizne komplet  Delphi tu se kinezi nisu zezai ,ugradjeno je neko ozbiljno paljenje i ubrizgavanje to se vidi i po kucistu kojeje ludacki dobro spakovano...konektoru..

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

ewo ovo sam im zamerio bas . morao sam da promenim creva odma ,znaci ne trula nego kopas ih noktom raskuvala se i naravnocureo na srafovima ..

post-4745-0-15947800-1447405109.jpg

post-4745-0-89047800-1447405233.jpg

post-4745-0-36672600-1447405281.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

ovo su decije bolestii sa malo vestine resio sam bez bio kakvih ulaganja..mogao sam i terati da mi tou garanciji urade al reko skuplje da ga tovarim neregistrovanog u kombi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Nije stvar u tome koliko je prešao, nego koliko je stajao... A stajao je barem jedno 5 godina, pošto sam prilično siguran da su poslednji primerci Daytone uvezeni pre bar 5 godina ako ne i više... Ja bih na tom motoru pred svih creva, detaljno pregledao i sve kablove... Nema toga puno - ide zima, sve se lepo pregleda, ako treba sredi i na proleće - pun gas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

u zadnje vreme izgleda neka stagnacija kod kineza, niko nista ne uvozi, jos uvek se valja ovo sto je uvezeno jos davno... slabo se pojavljuju novi modeli

U povremenom kontaktu sam sa Sašom, bivšim uvoznikom Quingqi-ja. Odavno je prestao sa uvozom, rasprodao sve što je doterao. A toga bilo mnoogo. Pukao je na uvozu rezervnih delova, državni harači... Ima još relativno dosta delova ali kompletnih motora ili skutera jok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

da se razumemo na onim slikama nije korozija vec kineska konzervaciona mast koja se "pokrenula "" od benzina koji je slinio na flansni..reseno ali sam hteo da dam akcenat na to da kada si vlasnik kineza moras imati odredjeni nivo vestina i poznavanja mehanike i naravno voleti to..onda je to skroz ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Bio sam u Spirntu po neke delova za moj Yamasaki letos, imali su jos par Daytona na lageru, i koliko ja znam, uvezene su 2010-te godine. Dakle, stajale 5 godina. 

 

Nisam imao prilike da je vozim, ali smatram da je Djole u pravu, najozbiljniji kinez koji je stigao na nase trziste. Ako za te pare dobijes novi 300cc EFI, mozes da podneses i koji propust, nije strasno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja