Jump to content

Moto Zajednica

Za buduce kupce kineskih motora

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

"Главо", ако увозник за кога радиш тражи интересантне кинеске моделе средњих запремина, помени им ове - http://www.apollovehicle.com/ . Добили су европски сертификат за неке од модела.

Hladno Zorge.Vec se prodaju kod nas.

Pa gde li se to prodaju, nesto smo slabo upuceni u vezi ovoga? Ili bolje da pitam kako se zovu kod nas?

Izgleda kao sasvim pristojan motor.

Nego, Head, za kog uvoznika radis, ako nije tajna?

Naravno ukoliko bi bio voljan da eventualno nekom pomognes informacijama, pa iz tih razloga ne bi bilo lose da se zna. ;)

 

U vezi pucanja ramova - isto sam cuo za Kinroad, za Keeway nisam znao, ali to vec objasnjava iznenadan nestanak dobro prodavanog modela sa trzista.

 

Ivane, takodje nnisam cuo za slucajeve pucanja ramova na kruzerima, a priznajem bilo je momenata kada smo ih malo i zlostavljali po ne bas predvidjenim putevima za njih (ili bolje da sam se izrazio po ne bas putevima).

Nego, otkud da si se odlucio za farbanje ( narocito na ZXMCO, sa veoma lepom grafikom). Neki problem, ili radi kastomizacije?

Ako vec mislis da farbas ram, najbolje resenje je verovatno plastifikacija, a koliko znam nije nesto preskupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

"Главо", ако увозник за кога радиш тражи интересантне кинеске моделе средњих запремина, помени им ове - http://www.apollovehicle.com/ . Добили су европски сертификат за неке од модела.

Hladno Zorge.Vec se prodaju kod nas.

Pa gde li se to prodaju, nesto smo slabo upuceni u vezi ovoga? Ili bolje da pitam kako se zovu kod nas?

Izgleda kao sasvim pristojan motor.

Nego, Head, za kog uvoznika radis, ako nije tajna?

Naravno ukoliko bi bio voljan da eventualno nekom pomognes informacijama, pa iz tih razloga ne bi bilo lose da se zna. ;)

 

U vezi pucanja ramova - isto sam cuo za Kinroad, za Keeway nisam znao, ali to vec objasnjava iznenadan nestanak dobro prodavanog modela sa trzista.

 

Ivane, takodje nnisam cuo za slucajeve pucanja ramova na kruzerima, a priznajem bilo je momenata kada smo ih malo i zlostavljali po ne bas predvidjenim putevima za njih (ili bolje da sam se izrazio po ne bas putevima).

Nego, otkud da si se odlucio za farbanje ( narocito na ZXMCO, sa veoma lepom grafikom). Neki problem, ili radi kastomizacije?

Ako vec mislis da farbas ram, najbolje resenje je verovatno plastifikacija, a koliko znam nije nesto preskupo.

Pravo da ti kazem ko uvozi firmu Apollo/Orion kod nas nemam pojma.Znam da sam motocikle ovog brenda video u prodavnici Peras u NS.Ovo Orion nema veze sa Orionom Kragujevac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

BlackBite,

 

Te sam "vatre " sa rezervoara ili tribale,sa jedne strane skinuo,bilo mi je kao kičeraj.

Kad sam video kako motor posle skidanja "vatri"izgleda prazno u odnosu na predhodno stanje pokajao sam se kao niko.

Povratka nije bilo jer je to nalepnica koja je iz jednog dela,a preko nje je plastifikacija jer je ceo rezervoar plastificiran.

 

Nisam našao način da vratim vatre,hteo sam da kupim original rezervoar ali ga nisam našao.

Ako neko ima rezervoar od zxmca sa vatrama i hoce da proda,neka mi se javi na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Posto se ovde prica o pucanju ramova na enduro/cross kinezima red je da se i ja oglasim.

Moj kinez je jos relativno nov ali jedna stvar je sigurna, od kako sam ga razradio (posle 1000 km) nisam ga bas nesto stedeo kad je u pitanju voznja van asfalta . Znaci pricam o nekoj umerenoj off voznji. Svestan sam upitnog kvaliteta kineskih motora ali ja situaciju kontam ovako: Ako ce da pukne, nek puca ali ja sigurno necu voziti ovakav tip motora iskljucivo po asfaltu.

Pre par nedelja kad sam zavrsavao sezonu motor sam oprao i pregledao detaljno. Nisam primetio neke deformitete rama mada kao sto sam vec rekao motor je jos relativno mlad i problem ovakve vrste ne iskljucujem u buducnosti. Videcemo. Za sledecu sezonu sam planirao oko 10.000 km sa ovim motorom od kojih ce sigurno 20% biti laganog offa tako da ukoliko ovo prodje bez problema moze se reci da je ovaj moj kinez polozio pocetni test.

Ukoliko se motor pocne raspadati,  skrpicu ga i ostaviti za sebe jer ne zelim da nikom uvaljujem krseve.A ukoliko sve prodje u redu motor cu prodati kao sto je i prvobitno planirano. Ako bude potrebe potencijalnom kupcu cu rasturiti ceo motor do rama da bi se imalo bolji uvid u kompletno stanje.

Moj cilj i dalje ostaje japanac (XT, KLR, DR) od 600cc

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

nije svaki problematican, mnogo ih je vise koji su OK, ali je bitno znati ovo sve i povremeno pregledati i proveriti one stvari koje su se, kao plod zajednickih iskustava, izdiferencirale na ovoj i slicnim temama. Kada covek zna za ogranicenja i postuje ih, vrlo je blizu faze u kojoj tih ogranicenja realno nema jer postujuci ih, prakticno im ne dozvoljava da naprave zlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

 

Head,brate kakav ti je to avatar?

?

 

Ma opušteno,gledala mi je klinka tvoj avatar i rasplaka se dete ;D

 

Da se vratimo ramovima,siguran sam da vredi pod pritiskom ubaciti tečni vosak .Mislim na one koji su iz nekog razloga rasturili motor.

Bar ga iz unutra neće nagrizati korozija,a kad je motor već rasklopljen to je jednostavna intervencija.

Mozda previše nalazimo mane,pokazaće vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Head,brate kakav ti je to avatar?

?

 

Ma opušteno,gledala mi je klinka tvoj avatar i rasplaka se dete ;D

 

Da se vratimo ramovima,siguran sam da vredi pod pritiskom ubaciti tečni vosak .Mislim na one koji su iz nekog razloga rasturili motor.

Bar ga iz unutra neće nagrizati korozija,a kad je motor već rasklopljen to je jednostavna intervencija.

Mozda previše nalazimo mane,pokazaće vreme.

Razlog nije korozijaa, već kvalitet cevi i torziona krutost rama, tako da tu vosak neće da može ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

i ovde bih se slozio oko krutosti, a jos vise oko samog kvaliteta. U dva slucaja pucanja rama koje sam video, jedan je zavaren i nepoznata mi je njegova sudbina vec par meseci posle tog varenja (u tih par meseci  bilo je zescih maltretiranja motora i par padova, doduse, nisam siguran koje sve vreste, za tri znam da su bili na travi pri malim brzinama, za ostale ne znam), ali drugi vec dve godine drzi sasvim uredno ili se iz nekih meni nepoznatih razloga krije neka druga istina. U svakom slucaju, taj koji imam prilike da vidim i danas, sasvim korektno drzi posle varenja. To je pomalo interesantan podatak obzirom da sumnjam i ja poprilicno na kvalitet upotrebljenih cevi ali i njihove torzione momente naprezanja kao slabu tacku. Posle varenja se doduse unekoliko menja sam sastav materijala ali veoma malo i na malenoj udaljenosti od vara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Ja sam na Tomosu svojevremeno vario ram i ama baš mu ništa nije smetalo posle toga,još se vozi.

A na DKW-U koji sam imao nekad davno,posle sudara sa Fićom,ram smo ispravljali tako što smo ga zagrevali BRENEROM!

Išao je taj DKW još dugo,mada nije više bio ucentriran kao pre sudara.

A Fići nije bilo pomoći ;D ;D ;D

 

 

 

p.s.da nisam nosio kacigu,danas sigurno ne bi bio sa vama.

neko će reći:šteta ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Što napustiste ovu temu,baš smo počeli da tematski obrađujemo činjenice vezane za Kineske motore.

Ovo što pišemo mi koji ih vozimo može da se svrsta kao svojevrsni test Kineskih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  evo i ja da se ukljucim.imam jedno pitanje za lanciu,posto vidim da se on nekako od sviju nas najbolje razume u kineske motore.zanima me da li je upoznat sa nekim informacijama o qingqi 125 2d?

  posto jos ne mogu da ga vozim zbog hladnoce registracije i polaganja ja sam jos ne mogu da donesem neke zakljucke.ovako na oko motor solidno izgleda.ima lep zvuk.ne zuji kao neke 125ce.nisam nista skidao sa njega da ga malo bolje zagledam ali mi se cini da sam ispod sica i na onom mestu gde mu stoji far primetio tragove rdje.to mislim da prefarbam.imam i jos jedno pitanje.pre neki dan mi se desila velika glupost.upalio sam motor koji stoji u supi posto nemam garazu,da malo slusam kako radi.ja sam od onih koji misle da motor treba zimi paliti s vremena na vreme,ali sam verovatno u zabludi.i desilo mi se nesto neverovatno.zaboravio sam da ugasim motor.otisao sam od kuce i keva ga je ugasila tek posle 3,5 sata.napolju je tej dan bilo veoma hladno pa me to malo tesi.koliko je to naskodilo motoru?jos je nov,samo 50km na satu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ау, ово је јединствен случај. Не чујеш да ти моточе тандрче три и по сата? Што ти Иван8 пише, вероватно му није ништа - радио је на хладном у леру.

 

И ако га већ не возиш зими, скини му акумулатор и стави где је топлије, навуци кесу на ауспух и стегни гумицом, зави славиницу за гориво, и зачепи филтер за ваздух. То ти је да не буде кондензације унутра. Покриј га нечим да не пада прашина и чекај пролеће. Евентулано, када дођеш да видиш је л' је жив, убаци у пету и окрени точак који круг.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

  evo i ja da se ukljucim.imam jedno pitanje za lanciu,posto vidim da se on nekako od sviju nas najbolje razume u kineske motore.zanima me da li je upoznat sa nekim informacijama o qingqi 125 2d?

  posto jos ne mogu da ga vozim zbog hladnoce registracije i polaganja ja sam jos ne mogu da donesem neke zakljucke.ovako na oko motor solidno izgleda.ima lep zvuk.ne zuji kao neke 125ce.nisam nista skidao sa njega da ga malo bolje zagledam ali mi se cini da sam ispod sica i na onom mestu gde mu stoji far primetio tragove rdje.to mislim da prefarbam.imam i jos jedno pitanje.pre neki dan mi se desila velika glupost.upalio sam motor koji stoji u supi posto nemam garazu,da malo slusam kako radi.ja sam od onih koji misle da motor treba zimi paliti s vremena na vreme,ali sam verovatno u zabludi.i desilo mi se nesto neverovatno.zaboravio sam da ugasim motor.otisao sam od kuce i keva ga je ugasila tek posle 3,5 sata.napolju je tej dan bilo veoma hladno pa me to malo tesi.koliko je to naskodilo motoru?jos je nov,samo 50km na satu.

 

Koji si sampion, ovo je zaista jedinstven slucaj! Da nije naisla keva, otkrio bi kolika je potrosnja, jer kakav je kinez, verovatno bi tandrkao do aprila! Brale, nasmeja me, ulepsa mi dan!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

uvek neko mora da probije led makar i tako necim.sada bar znam da se nece gasiti bar 3,5 sata pa sam miran.probao sam ga i ziv je.mozda mi se cini da tek malo vise tandrce,mada nisam siguran.a evo i lepog vremena pa cu ga malo vozati po ulici pa cu da vidim da li je sve u redu.a sve to dokazuje da ima lep zvuk.da nema verovatno bih digao ceo komsiluk na noge ili bi bar pomislili da secem drva motorkom na leru pa sve tako 3,5 sata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  citao sam ono u temi o pucanju ramova.nije mi nesto jasno,kako masina od desetak konja moze da pokida ram koji je recimo od tamo nekod celika pa makar on i nije toliko kvalitetan?sta treba raditi motoru da dodje do neceg takvog?ne mislim ja sada da probam na mom motoru da slomim ram,ali ko zna.a nadam se da to ne moze da se desi ako se motor normalno vozi,onako kako je pravljen za tip voznje.naravno necu sa nakedom na kros stazu mada zvuci zanimljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

uvek neko mora da probije led makar i tako necim.sada bar znam da se nece gasiti bar 3,5 sata pa sam miran.probao sam ga i ziv je.mozda mi se cini da tek malo vise tandrce,mada nisam siguran.a evo i lepog vremena pa cu ga malo vozati po ulici pa cu da vidim da li je sve u redu.a sve to dokazuje da ima lep zvuk.da nema verovatno bih digao ceo komsiluk na noge ili bi bar pomislili da secem drva motorkom na leru pa sve tako 3,5 sata.

 

Antone,

nista nece da mu hvali (osim malo benzina u rezervoaru) ;D

 

Taman ti se sad otvorio i posao. Od vibracija za tih 3,5 sata lako ces naci srafove na njemu koje treba dotegnuri. To obavezno uradi, a sada imas vremena, pre neke ozbiljnije (i neozbiljnije) voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  i ja sam tako razmisljao.ako su neki srafovi ili ti sarafi trebali da poodpadaju onda su sigurno otpali ili bar popustili.ako nisu mozda se pokaze da su se kinezi popravili po tom pitanju.cim mi slobodno vreme dozvoli vozim ga kod majstora da proveri to.a sto se tice ozbiljnije voznje nista pre polaganja.a to ce jos malo sacekati.prvo registracija pa tek onda.za sada samo po ulici i eventualno na bent da malo povecam kilometrazu na satu i da mu rikne ono sto bi trebalo dok je u garanciji,a iskreno se nadam da se to nece desiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

mozda se pokaze da su se kinezi popravili po tom pitanju.

 

Ne kinezi nego nasi uvoznici i serviseri :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja