Jump to content

Moto Zajednica

Za buduce kupce kineskih motora

Recommended Posts

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Umalo da zaboravim ,vozio sam na smenu svoj ,burazerov i ortakov motor . Moja beta sa suzukijevim jednocilindrasem od 350cc  gotovo da nema vibracije u odnosu na burazovu chitumu 150 ili nedaj boze QinQi(il tako nesto) od 125 kuba . kako taj motor trese na visljim obrtajima ,katastrofa vibracije na rukama su nesnosne posle pola sata voznje , napominjem masina je gotovo nova al trese ko vibrator prikacen na 220 volti! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Umalo da zaboravim ,vozio sam na smenu svoj ,burazerov i ortakov motor . Moja beta sa suzukijevim jednocilindrasem od 350cc  gotovo da nema vibracije u odnosu na burazovu chitumu 150 ili nedaj boze QinQi(il tako nesto) od 125 kuba . kako taj motor trese na visljim obrtajima ,katastrofa vibracije na rukama su nesnosne posle pola sata voznje , napominjem masina je gotovo nova al trese ko vibrator prikacen na 220 volti! ;D

Djole otkud znash kako vibrator trese na 220 V? jes"  probao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pozdrav,

 

ne znam odakle Ti to sa tim vrhuncem vibracija zaista....naprotiv, ako o kineskim motorima pricamo, vibracije na PT su upravo slicne kao na V masinama i poenta je u dva cilindra ponajvise.

 

Kod vecih kubikaza se tek V masine izdvajaju kao udobne i ugodne u odnosu na redne, ali kod pomenutog nivoa vibracija, kljucan je momenat vezan za jedan ili dva cilindra.

 

Na japanskim motorima su masine na kojima su konstrukcijski resene vibracije vec kod agregata/prenosa, i drze se na nosacima motora a ne na golim srafovima. Nosaci motora su resenje antivibraciono kombinovanjem krutosi metala i elasticnosti gume koji anticiklcnim dejstvom apsorbuju vibracije ponistavajuci ih pre negoli se prenesu na ostatak konstrukcije, i to u onoj meri koja eksploataciju i voznju cine dugovecnijom i udobnijom.

 

Naravno, maloprodajna cena je ono sto krajcuje kineske motore za ovakva resenja, pristedi se na mnogo cemu i dobije se surogat prihvatljiv za voznju koji nalazi put do svojih kupaca upravo zahvaljujuci samoj ceni.

 

Mislio sam na istu klasu, a citao sam nesto o konstrukciji dvocilindricnih agregata i prema tekstu, sto je veci ugao izmedju cilindara agregat je mirniji i kvalitetniji (uslovno receno).

 

Ukratko, posto nisam strucnjak da detaljno objasnim, najidealniji je 180 stepeni odnosno klasican bokser, zatim sledi V od 90 stepeni, a smanjivanjem ugla cilindara se pojacavaju opterecenja i vibracija.

Parallel Twin, odnosno 360 stepeni bokser, kako ga jos nazivaju, je tu u najnepogodnijoj situaciji.

 

Nakon toga, slazem se sa Lanca88.

Na vibracije koje mi osetimo svakako utice dosta faktora, a razlika izmedju PT i V kineza je  u korist V. Mozda postoji razlika od modela do modela, ali primerak sa V agregatom koji sam imao prilike da provozam je puno mirniji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Pozdrav,

 

ne znam odakle Ti to sa tim vrhuncem vibracija zaista....naprotiv, ako o kineskim motorima pricamo, vibracije na PT su upravo slicne kao na V masinama i poenta je u dva cilindra ponajvise.

 

Kod vecih kubikaza se tek V masine izdvajaju kao udobne i ugodne u odnosu na redne, ali kod pomenutog nivoa vibracija, kljucan je momenat vezan za jedan ili dva cilindra.

 

Na japanskim motorima su masine na kojima su konstrukcijski resene vibracije vec kod agregata/prenosa, i drze se na nosacima motora a ne na golim srafovima. Nosaci motora su resenje antivibraciono kombinovanjem krutosi metala i elasticnosti gume koji anticiklcnim dejstvom apsorbuju vibracije ponistavajuci ih pre negoli se prenesu na ostatak konstrukcije, i to u onoj meri koja eksploataciju i voznju cine dugovecnijom i udobnijom.

 

Naravno, maloprodajna cena je ono sto krajcuje kineske motore za ovakva resenja, pristedi se na mnogo cemu i dobije se surogat prihvatljiv za voznju koji nalazi put do svojih kupaca upravo zahvaljujuci samoj ceni.

 

Mislio sam na istu klasu, a citao sam nesto o konstrukciji dvocilindricnih agregata i prema tekstu, sto je veci ugao izmedju cilindara agregat je mirniji i kvalitetniji (uslovno receno).

 

Ukratko, posto nisam strucnjak da detaljno objasnim, najidealniji je 180 stepeni odnosno klasican bokser, zatim sledi V od 90 stepeni, a smanjivanjem ugla cilindara se pojacavaju opterecenja i vibracija.

Parallel Twin, odnosno 360 stepeni bokser, kako ga jos nazivaju, je tu u najnepogodnijoj situaciji.

 

Nakon toga, slazem se sa Lanca88.

Na vibracije koje mi osetimo svakako utice dosta faktora, a razlika izmedju PT i V kineza je  u korist V. Mozda postoji razlika od modela do modela, ali primerak sa V agregatom koji sam imao prilike da provozam je puno mirniji.

 

Pravo zboris druze, tako to tehnicki jeste al probaj kle 500 pa ces se iznenaditi kako mirno radi a pt je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

tjah, te razlike definitivno se realno osecaju tek sa porastom kubikaze, mislim na V i PT, pa ni to cak nije pravilo, ali to vec nije tematika kineskih modela koji su se do sada pojavljivali kod nas. Kako vec rekoh, ovde je presudan jedan klip za velike vibracije, i dva za prihvatljivije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sada moram da upadnem u diskusiju, koja je do jedne tačke bila intresantna, ali zbog manjka poznavanja tehnike, postaje iznošenje ličnih iskustava.

Da tačno je da kineski motori imaju mnogo veće tolerancije, ali to skoro da nema veze sa vibracijama, već sa bukom agregata, a tu niko ne može da se žali.

Da sigurno je tačno da Radilice kineskih agregata nisu dinamički balansirane i da zato mogu više da tresu, ali na to utiče i konstrukcija agregata. Svi dvocilindrični agregati imaju po prirodi konstrukcije, kao i jednocilindrični, velike vibracije, ali se dobija i dobar obrtni momenat. Japanski proizvodjači su smanjenje vibracija izveli komplikovanijom konstrukcijom (jedno ili više antivibracionih vratila) što kinezi sebi jednostavno nisu mogli da priušte, pre svega zbog cene. Drugi način da se smanje vibracije su SILENT-Blokovi. Naravno na smanjenj vibracija utiču i kontra-tegovi na volanu i gumeni oslonci na footrest-ima.

Elem, pošto je komoditet postao ultimativna stvar u motorciklizmu, i potpuno je zamenio avanturizam i želju za slobodom i nesputanošću. Pošto je motorcikle počela da vozi svaka baba, otkako su ukinuli kurble i uveli anlasere, i postalo ja stvar prestiža imati motorcikl sa mnogo konja koje ne možeš i neznaš da iskoristiš, jednostavno pošto je motorciklizam postao žrtva MARKETINGA (kao i skoro sve na ovom svetu), onda mi je sasvim jasko što se pojedinci bune kada motorcikl malo vibrira ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Pozdrav,

 

pokusaj da se podmetajnem guma rese vibracije motora, a na mestima gde motor ostvaruje spoj sa ramom (to su samo sfarovi kod vecine motora ovog tipa), uglavnom je propao po svakom osnovu i u nekoliko radionica, koliko je meni poznato.

 

Ono sto objektivno moze da ima efekta, jeste podmetanje guma pod nogostupne platforme, te se tada vibracije ne prenose na noge sto olaksava samu voznju, ali je ogranicenog dejstva, uglavnom samo na taj segment.

 

Nemam veliko iskustvo sa motorima, pa me interesuje kako je ovo uopste rijeseno na brand name motorima, bolje balansiranim agregatom, vecom snagom na manjem broju obrtaja (eliminisuci potrebu za visim obrtajima) ili nesto trece ?

 

Npr na Hondi Shadow VT125C ili Hyosung Aquili GV125 ili GV250 ? Da li iko ovdje ima iskustva sa ovim motorima ?

 

 

Moja iskustva sa Hyosung Aquila GV250:

 

 

Uz neke izmene to mi je bio bas dobar motor za cenu od 3650E, koliko sam tada platio.

 

Izmene:

 

Originalni korman mi je bio preuzan, kao na pony biciklu. Nisam gorostas, naprotiv.

Zamenjen je modelom Butterfly, siri i nizi.

 

Zasto je meni Butterfly model bolji? Zato sto su mi ruke bile u prirodnijem polozaju, manje me je tukao vetar.

I na onako masivan izgled motorcikla ovaj model kormana ide ko upisan.

 

Sledece sto sam zamenio su bile dizne za gorivo i vazduh u karburatorima. To je bila patnja jer su srafovi ocajnog kvaliteta, skoro kao plastelin.

To sam radio iz dva razloga:

1) sa originalnim diznama je masina imala "knedlu" kada se dodaje gas izmdju 5000 i 5500 obrtaja

2) zamenio sam originalne izduvne lonce

 

Od nekih sitnica bih napomenuo da treba zameniti sve imbus strafove jer su stvarno losi.

 

Takodje bi terbalo malo poraditi na udobnosti sedista vozaca, dok je sediste suvozaca pakleno neudobno.

 

Vibracije sam osecao na kormanu pri brzinama od oko 130kmh, 6-7000 obrtaja.

Kako se oslanja agregat na ram, nemam ideju.

 

Plastike su izgledale kvalitetno.

 

 

Sve u svemu ja bih taj motor opet vozio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Zeleo sam naravno japanca ali letos za novce sa kojima sam ja raspolagao (~1700 eura) nisam mogao naci nista normalno pa je uskocio kinez kao rezervno resenje.

Da li sam se pokajao?

Ne.

Vec sad sa nepunih 3500km on je odradio svoj posao, uveo me u svet velikih motora, naucio me dosta stvari i odvezao me na mnoga zaminjiva mesta. Svestan sam da mnoooogo gube na vrednosti posle godinu, dve ali sa tom cinjenicom sam se odavno pomirio. Prodacu ga tek onda kad budem skupio dovoljno novca za dobrog japanca.

Na pitanje "20 godina star japanac ili nov kinez?"  ja uvek biram novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Cinjenica da je  nama izbor uzmi ili ostavi u prelomu izmedju "old time" japanca i novog kineza postade to kao  sa kokoskom i jajetom . Po meni kakva nam je drzava i zakoni kinez je bog jer za brze mi i nemamo puta, sve je glava u torbi i kao sto rekoh : kineski motori su omasovili broj motorista u srbiji i izazvali pravu moto revoluciju, isto je i sa kineskim tangicama ,,, ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Zeleo sam naravno japanca ali letos za novce sa kojima sam ja raspolagao (~1700 eura) nisam mogao naci nista normalno pa je uskocio kinez kao rezervno resenje.

Da li sam se pokajao?

Ne.

Vec sad sa nepunih 3500km on je odradio svoj posao, uveo me u svet velikih motora, naucio me dosta stvari i odvezao me na mnoga zaminjiva mesta. Svestan sam da mnoooogo gube na vrednosti posle godinu, dve ali sa tom cinjenicom sam se odavno pomirio. Prodacu ga tek onda kad budem skupio dovoljno novca za dobrog japanca.

Na pitanje "20 godina star japanac ili nov kinez?"  ja uvek biram novo.

Ja Bane imam i kineza, al jesi li ti vozio nesto japansko ili italijansko?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja sam se navozao, cini mi se, bas svega. Mislim da mogu da dam odredjeni sud, iako se taj sud dobrim delom odnosi na trenutne prilike i moguce da je delimicno, a mozda i kompletno promenjiv, zajedno sa tim prilikama za koje ga dajem.

 

Sada stvari ja vidim na ovakav nacin:

 

kineski motori su prihvatljivi iskljucivo ukoliko vozac ne zeli jurcanje, za osatlo oni nisu jos uvek sposobni.

Ako tome dodamo i etiketu novoga, onaj kome se ne jurca, vec voli da upali na dugme motor koji vec fabricki lepo izgleda (doduse, bar na prvi pogled bez dorada), zaista ima razloga da ne razmislja o polovnom "japancu". Pouzdanost u radu i sve na tu temu, jos uvek pripadaju pre "kinezu" iako sa vremenom kako stari, i taj ce mu atribut otpasti, ali ce ostati atribut opravke koji je za sada neprikosnoveno na strani kineskog motora.

 

Kazu, sve polovno je skupo i to je tacno. Sa druge strane, novo najvise gubi na vrednosti, skupo mu je odrzavanje i vecinom je i kradljivo.

ja sada, nekako, vidim "japanca" u oba takva slucaja, skup kao polovan a skup i kao nov. "Kinez" gubi na vrednosti kao nov posle prve, pa i prve dve godine i vise procentualno, ali uzevsi u obzirsveukpnu cenu i procenat pretvoren u valutu, shvatamo da bi taj gubitak na ceni moglo apsorbovati vec i samo odrzavanje novog, ili cak samo novijeg "japanca" , te na taj nacin posmatrano, zaista nema nikakve logike da se ova dilema uopste rasplinjuje.

 

Ipak......ostaje onaj problem koji sam vec na pocetku naglasio - ko zeli brzinu, nema sta da trazi u prodavnicama kineskih motora. Ko ne moze da se izbori sa zafrkavanjem drustva sto je pazario jeftino (makar sto mahom veci delovi tih sto zafrkavaju kupuju matore japanske masine za jos manje novaca), takodje nema sta da tarzi u tim prodavnicama. Ko bi na duge puteve bez razmisljanja i dobrih priprema, neka zaboravi na to ili neka promeni koncepciju ako je vec uzjahao nekog kineskog "zmaja". Tu nema sta da se razmislja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ja Bane imam i kineza, al jesi li ti vozio nesto japansko ili italijansko?

Super Tenerku dva kruga po dvoristu  :)  Osim toga nista jer kao relativno neiskusan motorista nisam hteo da zajmim motore od prijatelja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Ja Bane imam i kineza, al jesi li ti vozio nesto japansko ili italijansko?

Super Tenerku dva kruga po dvoristu  :)  Osim toga nista jer kao relativno neiskusan motorista nisam hteo da zajmim motore od prijatelja.

svi koji voze kineza sanjaju o polovnom japancu xexexe Kad budes imao dobrog japanca shvatices razliku, bez uvrede jer i sam imam i jednog kineza al to nisu motori, to kasni za japanskom proizvodnjom po kvalitetu a da ne govorim o voznim karakteristikama i tehnologiji minimum 30 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Vec sam i o tome pisao ali me niko nije shvatio ozbiljno.

Na rucicama obmotati po jednu podlogu za misa,uz rukavice vibracija gotovo da i nema!

Skinuti kruzerske nogostupe i ugraditi obicne,okrugle,koje mozete da oblozite neku gumu i smanjujete viracije.

Pojacati gumene podmetace ispod sedista presovanim sundjerom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Vec sam i o tome pisao ali me niko nije shvatio ozbiljno.

Na rucicama obmotati po jednu podlogu za misa,uz rukavice vibracija gotovo da i nema!

Skinuti kruzerske nogostupe i ugraditi obicne,okrugle,koje mozete da oblozite neku gumu i smanjujete viracije.

Pojacati gumene podmetace ispod sedista presovanim sundjerom.

 

lel se ti sa tim obmotavanjem zezas, razumeo bi da si rekao da si stavio rucke od penaste gume al podloge za misha ,kastumizacija a, a gumicom za tegle fiksirao!!! alo ja sam grunf ovde ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Nema,a i brzo se pocepa.Te rukohvate sam trazio od bicikle ali su uski,nogostupe sam pravio na strugu da izgledaju lepo.

Trazio sam ali na kraju napravih sam jer su me vibracije stvarno nervirale a isao sam na posao skoro svaki dan vise od 60km dnevno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

a da malo secnes ram na dva mesta pa da tu ugradis dva nosacha od jugica da vidis kako ce da miruje !! ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Evo jedan kineski agregat koji se ne vidja kod nas ;D ;D1-cylinder Motorcycle Engine with 4V DOHC 4-stroke Engine and Coil Clutch

Model Number:Engine (hh170MM)

 

Key Specifications/Special Features:

 

Engine model: hh170MM

Engine type: 4V DOHC 4-stroke

Bore × stroke: 70 × 65mm

Compression ratio: 11:1

Ignition: CDI

Start system: electric

Max torque: ≥ 22Nm, 8,500rpm

Max power: ≥ 19kw, 9,000rpm

Consumption: ≤ 354g/kW/h

Net weight: 39kg

Idle speed: 1,500± 150

Displacement: 250ml

Transmission: 6-speed

Clutch: coil clutch

post-2990-12879014080126_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Dosta kilovata s obzirom da je Kineski.Ja i volim sto nisu napucani,jedino da su vecih kubikaza,zbog zvuka i mirnijeg rada.

Kad ce poceti da se uvoze agregati,bas me zanima?

Nesto kod nas sve sporo ide,valjda treba da sprzimo prvo ove masine :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja