Jump to content

Moto Zajednica

Za buduce kupce kineskih motora

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Наводно је следећи корак више цилиндара и запремине 500-600 цм3 са 50-60 коња.

Чекам да видим то.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja procito, izdvojicu samo jedno :

Wuyang-Honda Motors (Guangzhou) Co., Ltd.

Established:              July 1992

Location:                  Xintang Industrial Area of Zeng Cheng, Guangzhou,

                          China

Capital Investment:        US$30 million

Capitalization Ratio:      50% Honda Motor Co., Ltd.

                          50% Guangzhou Motors Group Company

Representative:            YANG Dadong, Chairman

                          Chiaki KATO, President

Business:                  Production and sales of motorcycles

Employment:                Approx. 3,300 associates (as of February 2006)

Annual Capacity:          1,000,000 units

Production Models:        @Stream (125cc scooter), SCR100 (100cc scooter),

                          MCR125, GL125, CGL125, CG125 (125cc motorcycle)

                          Spacy 100 (100 cc scooter for export)

 

 

Lepo pise 50 % kapitala H O N D A

              50  % kapitala  Kinezi

 

  Sta reci vise ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Max power: ≥ 19kw - Nije uopste lose za tu kubikazu :)

4ventila izgleda da lepo odradjuju posao.

 

Nego sta mu dodje coil clutch?

 

coil clutch-zavojnica spojnica, odnosno spiralno kvachilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa sve su renomirane kineske fabrike upravo takve, nemaju oni prave centre za razvoj vec samo liferuju staru tehnologiju da bi se rasprodavala a da se ne narusava brand niskom cenom stare tehnologije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Pozdrav,

 

pa sve su renomirane kineske fabrike upravo takve, nemaju oni prave centre za razvoj vec samo liferuju staru tehnologiju da bi se rasprodavala a da se ne narusava brand niskom cenom stare tehnologije.

YBR 250 sa ubrizgavanjem goriva je stara tehnologija? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Pozdrav,

 

pa sve su renomirane kineske fabrike upravo takve, nemaju oni prave centre za razvoj vec samo liferuju staru tehnologiju da bi se rasprodavala a da se ne narusava brand niskom cenom stare tehnologije.

 

 

Ako nemaju kao sto  kazes centre za razvoj onda direktno kopiraju neke recimo Japanske masine,a do sada nisam cuo da mogu da recimo ubacim klipnjacu od Suzukija u Kineza.Bez pravog centra za razvoj nemogu bas nista da naprave,jedino sto mogu je da rade po licenci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav,

 

pa sve su renomirane kineske fabrike upravo takve, nemaju oni prave centre za razvoj vec samo liferuju staru tehnologiju da bi se rasprodavala a da se ne narusava brand niskom cenom stare tehnologije.

 

 

Ako nemaju kao sto  kazes centre za razvoj onda direktno kopiraju neke recimo Japanske masine,a do sada nisam cuo da mogu da recimo ubacim klipnjacu od Suzukija u Kineza.Bez pravog centra za razvoj nemogu bas nista da naprave,jedino sto mogu je da rade po licenci.

Ako nisi probao, sigurno da nisi uspeo.

Većina 4T kineza su kopoje hondinog starog agregata i većina stvari se gadja kao dupe na nošu. 2T kinezi su obično hibridi MINARELLI-ja(odnosno YAMAHE) i FRANKO MORINI-ja(odnosno SUZUKI-ja). I ovi 4T malo većih kubikaža su takodje kopije raznih japanskih relikvija i rariteta. Nije problem konstrukcioni već kvalitativan, odnosno komponente su lošeg kvalitete, pa to ne garantuje pouzdanost. Ne kažem da ne služe svrsi, ali umeju da naprave velike probleme.

To je jednostavno pitanje sreće, jednima crkne kosoki posle 5000 km a neki ubiju 30000 ne dirajući ništa.

Ko voli igre na sreću, razumeće  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

skroz u centar!

Delovi se gadjaju sto je sasvim normalno, upravo zbog opisanog, ali dotezanja recimo, ni pod razno ne idu kao na autenticnim modelima bas zbog samog kvaliteta. Kako se ne narusava brend, tako nikoga od japanskih vlasnika ne zanima preterano kontrola kvaliteta sem kod onih fabrika koje su 2004. dobile sertifikaciju od Velike komisije prema kojoj iza njihovih izvoznih poslova garancijama staju Trgovinska odeljenja u konzularnim predstavnistvima. Ovde jeste rec o finanijskoj prici a ne kvalitetu, ali se i sertifikovajne tih izvoznih poslova obezbedilo na osnovu, izmedju ostalog, i kontrole kvaliteta.

 

I, licence ustvari nigde nema, to je domaca trgovacka prica. Da je ima, svuda bi to vec pisalo ali to opet, zbog pomenute kontrole kvaliteta, japanski vlasnici to ne dozvoljavaju. Pravno se prica zavrsava prema otprilike ovakvom sablonu: tehnologija za izradu agregata i drugih sklopova promeni se za neki detalj, onda originalni vlasnik tuzi toboze svoje kineske partnere, ovi kao dokazuju da je to drugaciji sklop od originalnog zbog te izmene, nagode se vansudski, a u toj nagodbi kineski partner ostavlja svoj polog japanskom partneru kao garanciju za posao. Oporezivajne tece normalno kao da je u pitanju prihod od autorskih prava, te se time nista ne gubi. Ovo je uproscena sema, jer sam kojecega cuo a ponesto i video (doduse, videti i razumeti nije uvek srodna radnja ali ponesto se prevede i slicno), te ovakav sistem otprilike postoji kao izvestan standard za zapocinjanje posla.

 

Valja citati, makar i tek kad se citira, lako se u tom slucaju uocava da sam naveo prave centre za razvoj koji ne postoje, sto ce reci da se ponesto i "razvija" ali to je uglavnom implementacija necega sto originalni agregat nije imao, bio to nacin hladjenja ulja, ili Eko3 ili sta slicno sto proglasava model novim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Bravo ljudi!

Sad ste vise objasnili (bar meni) nego ikad do sad.

Stalno citam,te jeste to licenca,te nije,prave ih sami,itd.

Jako je dobro da se jednom razjasnilo ko pravi Kineske motore i kako.

Vidim da ste upuceni u tematiku verovatno vise nego ostali.

Imam jos jednu nedoumicu pa bih da pitam:

Koliko su im kvalitetni ramovi?Da li mogu na duge staze sa njima?

Ja sam misljenja da struja,motor,vesanje(amortizeri,silen blokovi),losa plastika,moze da se sredi ali kad ram nije kvalitetan nema tu motora.

Znam da nisu skupi,ne treba ocekivati vrhunski kvalitet.

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja sam do sada video bar dva pucanja rama, oba na enduru, i cuo za jos par sto ne mogu potvrditi da je zaista tacno. Ruku na srce, nisam jos cuo niti video za pucanje rama na chopperu recimo, sto mozda ukazuje na stil voznje, ali moguce i osetljivost na nacin prenosa/snagu, a sto je i osnovni uzrok ovogodisnjeg odustajanja uvoznika endura sa vecom kubikazom od 49ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Na ramu postoje kritične tačke, odnosno mosta gde obično dolazi do pucanja, pošto su tu i najveća naprezanja. Ako ti nije problem doterati ostale stvari na mesto, onda ni varenje dodatnih ploča od 3 mm na kritčna mesta (trougao gde se vezuje vrat ) ti neće predstavljati neki problem. Pošto nisu u pitanju vrhunski takmičarski modeli 400 grama gore dole nije veliki gubitak, a dobičeš na čvstni rama. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Pa kada kupis nesto za  1300e, ne mozes ocekivati da ima performanse takmicarskih kros motora.Zna se koliko kostaju oni sa kojima se moze skakati po terenu. A ja sam video i jednu Apriliju  Capo Nord, kojoj je pukao ram.???Ako neko odustaje od uvoza enduro motocikla , pre ce biti da je nesto drugo u pitanju.Uostalom ima onih koji ce uvoziti i dalje ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne, za Kinroad sam cuo ali nisam mogao da se uverim. Pucanja su se desila na Keeway motorima, bar ona koja sam video.

Head, nije u pitanju jedan uvoznik, vec svi uvoznici danas, a razlog je upravo to navedeno i to zbog garantnog roka a ne neke ljubavi prema kupcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Nisam znao da se i to desava.

Na prolece mozda rasturim motor da ga ofarbam ceo,pa cu obratiti paznju na eventualna kriticna mesta.

Ako nesto pojacam,javicu sta sam vario i gde.

Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Pouzdano znam da je bio slucaj pucanja rama na Zongshen enduri,a zasto se to desilo to zna samo vlasnik.Keeway i nema endure vece od 50ccm na nasem trzistu ???.Da svi uvoznici odustaju od uvoza endura vecih od 50ccm je jako malo verovatno jer je trziste ogromno.Uostalom uvoznik za koga radim i dalje namerava da uvozi endure vece kubikaze od 50ccm ;D A znam barem jos dvojicu koji ce i dalje da rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Главо", ако увозник за кога радиш тражи интересантне кинеске моделе средњих запремина, помени им ове - http://www.apollovehicle.com/ . Добили су европски сертификат за неке од модела.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

"Главо", ако увозник за кога радиш тражи интересантне кинеске моделе средњих запремина, помени им ове - http://www.apollovehicle.com/ . Добили су европски сертификат за неке од модела.

Hladno Zorge.Vec se prodaju kod nas.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

......Keeway i nema endure vece od 50ccm na nasem trzistu ???.....

 

Odlicno poznavanje gradiva:

 

Exceed 125, Exceed 200, sve na nasem trzistu bilo, puk'o ram. Cak stavise, jedno od pucanja i forumasu, nebitno sad kojem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Head, ево још неколико занимљивих линкова где може да се накупи онога што личи на занимљиве производе: http://www.mikilon.com/index1.asp, http://www.shinebike.com/, http://www.kaxamotos.com

Не знам које је ту све коме у сродству, али видим да уграђују машине од "Зонга" или неке од већих кинеских фирми. Ето теме за размишљање "увознику за кога радиш". Ако ћемо баш, код нас нема ни "Зонгова" ("Zongshen"), "Шајнреја" (оних на два точка), а имају и они шта да понуде, поготово овај други.

 

А "Кивеј Ексида" заиста нема готово две године у понуди - он је већ прошлост. А ја пре неку годину на Пољопивредном сајму видим "Ексида" и његову цену, па питам момка на штанду шта му фали кад само толико кошта...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Head, ево још неколико занимљивих линкова где може да се накупи онога што личи на занимљиве производе: http://www.mikilon.com/index1.asp, http://www.shinebike.com/, http://www.kaxamotos.com

Не знам које је ту све коме у сродству, али видим да уграђују машине од "Зонга" или неке од већих кинеских фирми. Ето теме за размишљање "увознику за кога радиш". Ако ћемо баш, код нас нема ни "Зонгова" ("Zongshen"), "Шајнреја" (оних на два точка), а имају и они шта да понуде, поготово овај други.

 

А "Кивеј Ексида" заиста нема готово две године у понуди - он је већ прошлост. А ја пре неку годину на Пољопивредном сајму видим "Ексида" и његову цену, па питам момка на штанду шта му фали кад само толико кошта...

Poznate su mi ove firme ;D

Shine bike su zanimljivi jer nude licencni Yamaha agregat 125 ccm,poreklom iz kineske firme koja pravi YBR 125/250ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма 'ај' што нуде "Јамахине" макине, него има модела којима и циклистика изгледа солидно, нису 3/4 мотори (по габаритима; ето, за пар њих пише да је висина седишта чак 98 цм)). Ја бих волео да видим нешто од овога код нас. Ускоро...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

bez sekiracije, neces dvaput pogresiti u istoj temi :)

Exceeda nema vec godinu dana, tako da ostaje samo ovo sto je stiglo na teren...i to bas sa problematicnim ramovima, lako moguce od prevelikog naprezanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja