Jump to content

Moto Zajednica

Dogovori, planovi, predlozi....

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A sta je uopste to "BikePics" , o cem se tu radi?? Vidim tamo i Lijan ubacen i jos poneko koga znam sa nekih foruma. ???

 

  To ti je sajt sa slikama motora gde svako moze da ubaci slike svog motora. Registrujes se i postavis.

  Sto se tice one adrese poljskog MZ foruma, ja sam naleteo na nju, a nisam video da si je ti vec postavio . Jbg, desava se  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Znači sve ide dobrim putom.

Mi se spremamo ima još dva mesca

 

Ostavi mi neki kontakt na PP čisto da nam priča i dogovori ne zavise od Foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Pozdrav svima. Odavno se nisam javljao, imao sam udes (doduse vazduhoplovni) pre skoro godinu dana,

pa mi nije bilo ni do cega. Sad je skoro sve u redu, ostalo je jos da mi izvade sraf iz levog lakta i da potpuno

povratim obim pokreta desnog lakta i ramena.

Zamolio sam rumunskog konzula iz Vrsca, gospodina Gabriel Nicola da prevede poziv za predstojeci skup.

Evo teksta:

 

Dragi prieteni,

 

Publicaţia oficială de presă a Asociaţiei Motocicliştilor din Serbia este alcătuită din Forum şi Web sait, în care locul semnificativ ocupă „Lumea MZ”: spaţiul virtual menit propretarilor, cunoscătorilor şi iubitorilor motocicletelor MZ.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&board=35.0

Forumul asociaţiei naţionale moto are aproximativ 10 000 de membri înregistraţi care locuiesc pe toate continentele, însă au ceva comun: cunoaşterea limbi sârbe ca mijloc fundamental de comunicare. În partea noastră de Forum, în „Lumea MZ”, zilnic se întâlnesc oameni din diferite state, în general din spaţiul fostei Iugoslavi.

În urmă cu trei ani membri Lumea MZ au organizat cea dintâia întâlnire moto menită exclusiv promotorilor motocicletelor MZ. De atunci în fiecare an, în diferite zone ale Serbiei, se realizează Întâlnirea Lumea MZ cu scopul cunoaşterii reciproace a membrilor, schimb de experienţă, întreţinerea relaţiilor de pretenie şi cunoaşterea Serbiei şi specificul care există în fiecare din zonele ei.

Fotografiile de la primele două Întâlniri Lumea MZ le puteţi viziona la următoarele lincuri:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=23574.0

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=36193.

Anul acesta am hotărât să depăşim bariera limbii şi la întâlnire să invităm cluburile din ţările din jur. Serbia e o ţară multinaţională, ceea ce ne uşurează comunicarea pentru că avem posibilitatea de-a ne înţelege şi în limba slovacă, maghiară şi română, în timp ce oaspeţii din fostele republici Iugoslave cunosc limba sârbă. Opţional, engleza ne este tot timpul la dispoziţie, însă considerăm că e mai frumos să purtăm dialogul în limba maternă şi din acest motiv am insistat pentru fiecare din limbile enumerate să găsim măcar un traducător.

Anul acesta ne întâlnim în zona nordică a Serbiei, în Voivodina, localitatea care se numeşte Kisac şi care este în apropierea oraşului Novi Sad. Întâlnirea va dura din 22 până pe 23 mai, cazarea e individuală, în corturi, pe întinderea în jurul restaurantului „Carda”. Întâlnirea noastră nu are caracter comercial: nu există sponsori, nu se plăteşte intrarea, pentru comunicarea mai bună nu există muzică, nimic nu se vinde şi nici nu e nevoie de bani... Pe scurt nu există cheltuieli fixe care ar putea afecta posibilitatea de a ne întâlni.

Când este vorba de bani pentru toţi care vin sunt valabile aceiaşi reguli ca şi pentru noi care suntem din Serbia: dacă doriţi în orice mod să contribuiţi la cheltuieli aveţi posibilitatea, fără a fi însă obligaţi. Banii nu pot fi motivul pentru care nu ne-am putea împrieteni. La întâlnirea noastră totul este asigurat aşa că pentru venire este necesar să finanţaţi combustibilul şi taxa de drum.                            .

Dorim să ne veniţi în număr cât  mai mare însă dacă nu aveţi posibilitatea insistaţi ca în numele dumneavoastră să vină măcar reprezentanţi pentru a ne cunoaşte şi realiza o colaborare prietenească, care va fi sperăm interesantă şi generaţiilor viitoare ale iubitorilor MZ.

 

 

Cu respect,

MZ Lumea

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Gospodinu Gabriel Nicola dugujemo veliku zahvalnost na razumevanju kod povezivanja naših zajednica pa te molim da mu takvu poruku preneseš.

 

Pismo sam poslao na sve adrese pa će sa neke sigurno doći odgovor.

 

Impuls, kada stigne odgovor ja ću ti ga proslediti jer ono što je Google preveo sa Mađarskog nema veze sa životom  ::)

 

 

VELIKO TI HVALA!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Brz oporavak ti zelim! Nego kakav si to udes imao?  ??? Ja vec neko vreme planiram da pocnem da se bavim paraglajdingom, cim bude viska slobodnog vremena i para... Koliko sam shvatio udesi i nisu bas tako cesti, ali su potencijalno vrlo opasni.  ::)

P.S. Izvinjavam se zbog off-a.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jesam li već psovao po Google prevodiocu?  >:( >:(>:( >:(>:(

--------------------------

Odgovor:

 

Слажемо се и хвала вам на позиву да присуствује састанку МЗ. Као што сте видели на форуму МЗ-Румунија браће, власнике нових сајтова у Румунији МЗ у малом броју и само удара путу. Ја лично желим да осећа присуство на састанку у АМИ-Србија, али за сада мој здравствени статус Ами не дозвољавају тек сада донесе одлуку, јер сам доживео озбиљну несрећу масина.Ва хвала опет на позиву и остају само да буду у контакту са надом да ће у сусрет и испунити велики број!

Сорры за превод! Месне заједнице Браћа Роаманиа!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Pokusaj da prevedes direktno na engleski, kladim se da ce recenice imati tri puta vise smisla.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Nemoj citav tekst da prevodis, nego recenicu po recenicu ili cak par reci po par reci...delotvornije je !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dobio sam ga tako ''prevedenog'', čovek je verovatno smatrao da je tako najbolje...

 

To je što je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Mnogo, ali bas mnogo off-ova ima u ovoj temi. Vujo brisi  sve sto nema veze sa ovom temom!!!

Koliko nas ima do sada prijavljenih :

1. Vuja

2. Šumi

3. Duki

4. MZ ( Mihac)

5. Floyd

6. Čika Dule

7. Drumskalisica

8. Razzor

9. Makica

10. Vlajko

11. Miha

12. Fruskogor@c

13. MZ RIDER  + gost Zlatko

14. gmh

15. davor

16. dodo

17. Aca Ljubovija

18. Kataklinger

19.Deki + ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

1. Vuja

2. Šumi

3. Duki

 

5. Floyd

6. Čika Dule

7. Drumskalisica

8. Razzor

9. Makica

10. Vlajko

11. Miha

12. Fruskogor@c

13. MZ RIDER  + gost Zlatko

14. gmh

15. davor

16. dodo

17. Aca Ljubovija

18. Kataklinger

19.Deki + .

 

Stvarno mi je zao ali ja se obrisah! Nastupio je novi momenat i nikako NECU moci da se pojavim 22.V.

Nikakvo ubedjivanje ne pomaze. Jednostavno ne mogu . Pokusacu da stignem 23.V pa sta zateknem. >:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: AJDOVŠČINA SLO

iz Slovenije za sada idu

- gmh

- Žnider

- Ervin

- Floko (emzejc)

 

Ajde mi recite dali ima negdje napisano samo malo kada ko i kako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pozdrav GMH, Sve je napisano u ovoj temi ( na prethodnim stranama ). Da se potsetimo :  MZ skup je 22.05.2010.god.  Mesto okupljanja je Carda kod Kisaca ( kisac je mesto 17 km od Novog Sada ) . Evo opet malo mapa :

 

1dzgnn.jpg

 

kdri4g.jpg

 

Evo i slika sa satelita :

2eas3sj.jpg

 

 

  Pitaj za sve sto te interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

1. Vuja

2. Šumi

3. Duki

4.*Dzoni*

5. Floyd

6. Čika Dule

7. Drumskalisica

8. Razzor

9. Makica

10. Vlajko

11. Miha

12. Fruskogor@c

13. MZ RIDER  + gost Zlatko

14. gmh

15. davor

16. dodo

17. Aca Ljubovija

18. Kataklinger

19.Deki + .

 

Nadam se da nije problem sto se prijavih  ;)

Verovatno bi jos kolega na motorima koji nisu cuvene marke MZ poslo samnom. Na kraju krajeva, vazno je druzenje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Falkonac ide na mesavinu,provereno.Ugasi se meni i Snezi motor u centru Nisa,sta je sad,razmisljam,pogledam nema goriva.Pozovem TS Choppera,dodje on ali nemamo ni kanister ni flasu pa da se ode do pumpe.Imamo crevo,MZ popnemo na trotoar i prirodnim padom pretocimo malo mesavine u  moj motor.Pali i vozi na pumpu,ide bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

Nesto ste se ucutali,razgovarao sam sa momcima iz Mancule mislim na likove sto su bili sa nama u Banji sa MZ-cima spremaju se da dodju a i ja sa njima,nije jos 100% sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja