Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ljudi, trebaju mi lanac i lančanici, šta, gde, kako?

Zatim sajla za km sat i obrtomer.

Takođe bi bilo lepo da ponudite neke polovne enduro gume :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Zamenjeno ulje.

 

Sipao sam Bardhal XTC C60 15W-50, a iskoristio sam Optimu 20-60 long life da 'operem motor' od starog ulja.

Sad je ulje čisto kao zejtin! :takoje:

post-14823-0-74407100-1342368421_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ljudi, trebaju mi lanac i lančanici, šta, gde, kako?

Zatim sajla za km sat i obrtomer.

Takođe bi bilo lepo da ponudite neke polovne enduro gume :)

Ja kupio lanac i lancanike u Vrbasu kod jednog lika. D.I.D. lanac i neki japanski lancanik, ali sam zaboravio kako se zove. Inace, lanac i lancanici se nabavljaju preko broja motora (sasije), tj. prva tri slova-broja oznacavaju seriju i tip motora. izaslo me sve sa zamenom tacno 13000 dinara.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

http://www.jtsprocke...ogue/model/2519

 

Na ovom sajtu postoji kompletan katalog lancanika, za skoro sve motocikle, koji se mogu naci na nasem trzistu, tako da to su verovatno ti japanski sto si kupio.

Kog god majstora da pitate (a da je imao iskustva sa ovim lancanicima) ce imati samo reci hvale, odlicni su stvarno.Sto se tice lanca, 520 je korak, a DID kataloski preporucuje vx2.

Eto, mozda nekom ove informacije budu od znacaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Zamenjeno ulje.

 

Sipao sam Bardhal XTC C60 15W-50, a iskoristio sam Optimu 20-60 long life da 'operem motor' od starog ulja.

Sad je ulje čisto kao zejtin! :takoje:

 

Sad se setih da se nadovežem za inovacije na mojoj gospodji...

 

Kako je postojeća H4 sijalica bila ravna 5-6 jačih parafinskih sveća :) reših da to što pre promenim i zamenim sa H4 Osram Night Braker Plus modelom.

 

Utisci!?

Evo baš sada sam se vratio sa vožnje i mogu samo da konstatujem da je sada totalno druga priča. :moto3:

Prosto ni sam ne vreujem da nisam morao da menjam far ili da budžim neku jaču sijalicu već jednostavno samo kupim najbolju H4 sijalicu na tržištu i stvar je rešena.

 

E sad, koliko će da traje taj novi Osram-ov model NB Plus - ostaje da vidimo.

 

Šta kod vas osvetljava put, tj. koji model sijalica i kakva iskustva imate sa istim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

I mene zanim isto :) Inace, kod mene svetlo ne daj boze ni najvecem neprijatelju + zatamljen vizir na kacigi :D

 

PS. Ja cu najverovatnije da kupim ovih dana Bel-ray Thumper, pa javljam utiske kad zamenim :)

 

PS 2. Ima li neko raspolozen da u sad u subotu ide na drinsku regatu u bajinu bastu, naravno motorom? Ja bih isao, al mi trulo da idem sam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

I ja imam Osram nightbraker i OK je. Mada kažu da ne traje dugo :neznam:. Dobra opcija je i Philips extreme vision, ima tema o tome na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Hvala Borise, Sale, čekam platu pa da uzimam :)

 

Inače, bio sam sinoć sa Lordom do Miše i Ljilje Pei, Miša je konstatovao da sam budaletina, kakve gume vozim :zvizduk:

 

Pokloni mi čovek dve dobre gume te mu se ovom prilikom zahvatljujem :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Stavljen cdi radi mirno lepo, ne gasi se kao sat, nego malo kad zavrnem gas i pustim naglo on pucne.... Inace ne znam da li se bombine razlikuju cini mi se da ova kod mene nije orginal, na mi ne optereti ovaj cdi sto sam uzeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Slobodno možeš da staviš kinesku bobinu. Ja je vozim preko godinu dana, radi kao satić.

 

Jednocilindraši umeju lepo da pucaju iz auspuha, posebno ako nije originalan top. Ako je otvoren, puca kao da si na ratištu. Može da puca i zbog: prejake smeše, raštelovanog izduvnog ventila, nagorelog ventila.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Slobodno možeš da staviš kinesku bobinu. Ja je vozim preko godinu dana, radi kao satić.

 

Jednocilindraši umeju lepo da pucaju iz auspuha, posebno ako nije originalan top. Ako je otvoren, puca kao da si na ratištu. Može da puca i zbog: prejake smeše, raštelovanog izduvnog ventila, nagorelog ventila.

 

Ma ne puca to toliko, pucne malo a inace je otvoren top protocni, mnogo se lepo cuje, nisam imao nikad jednocilindrasa pa sam u euforiji. Mozda treba da se pretresu i karburatori stajalo to dugo. Skup ovaj cdi pa sam u frci da ne rokne opet zbog bobine zato i pitam a nisam ga jos ni probao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Može da puca i zbog: prejake smeše, raštelovanog izduvnog ventila, nagorelog ventila.

 

 

Da li ima neki opis kako najbolje da našteluješ smešu?

 

Mislim da je kod mene jača smeša, svećica je malo garavija, na auspuhu je malo garavije, povremeno puca iz auspuha, (mada je to deo koji mi se baš sviđa :) ) ako su to dobri indikatori da je jača smeša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Teorija sa neta kaže da je bolje da ima malo masniju nego posniju smešu, jer se sprečava pregrevanje i generalno motor duže traje. A očisti filter za vazduh, provozaj koji kilometar sa čistom svećicom, bez dizanja sauha, pa onda vidi da li je i dalje mala garava :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Greje se cdi i ugasio mi se motor dva puta mislim da i dalje nesto nije u redu, osecam da je jos nesto prevezivano, sad pocinjem da se nerviram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Teorija sa neta kaže da je bolje da ima malo masniju nego posniju smešu, jer se sprečava pregrevanje i generalno motor duže traje. A očisti filter za vazduh, provozaj koji kilometar sa čistom svećicom, bez dizanja sauha, pa onda vidi da li je i dalje mala garava :moto3:

 

Onda neću ništa da menjam, samo sipam i :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ho, ho ho :D Zamenih danas ulje, stade 3l i izgleda da nije dosta :D Razumem ja da je leto, i da je dzamaherija zedna al ne znam dal da nacinjem i cetvrtu litru da dospem jos, nesto mi mnogo stade :D Koliko je tebi stalo Baltrek? Menjao sam i filter :) E da, jel ima kod vas dihtung na deklu od filtera? Kod mene nema, i bas mi cudno :)

 

412490_3998630738306_255377099_o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Meni stalo 2.2l ali nisam baš preeeterano cedio ulje iz motora :)

 

Koliko ti pokazuje na meraču kad je motor topao? Načni i četvrtu, sipaj do full položaja i nemaš brige.

 

Ja nemam dihtung na toj deklici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

KAd je motor topao pokazuje mi da je malo iznad minimuma, pa mi cudno, a sipao sam 3l + dodao malo motula sto mi ostalo od proslog puta :D Inace thumper je odlican, ja odusevljen kako lepo radi masina :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ma sipaj do maksimuma, ali lepo zagrej motor, ma znaš i sam kako se meri :)

 

Shoma je verovatno u pravu, ja ne mogu da se setim, nisam zapamtio taj dihtung kad sam menjao filter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

mora da ima gumicu oko dekle filtera i oko rupe od donjeg srafa!

 

Tako je. Mora/trebalo bi da postoji gumeni dihtung.

Samo vodi računa kad zatežeš desni šraf na toj dekli za filter - obično svima prokliza navoj i to baš na tom mestu. :stabre:

Što se mene tiče ovo je već 5-ti XT za koji znam da je navoj proklizao.

 

Kod mene je stalo 2,7l Bardhala, možda i zbog činjenice da sam tog dana tri puta zamenio ulje: 2x sa Optimom i 1x sa Bardhalom :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Kod mene nema, ili ja nisam primetio da ima :D Inace, ne pusta mi ulje, verovatno nisam ni primetio da ima :) Kod mene nije proklizao navoj, bar ne jos :D Inace merio sam ulje, danas bilo i viska, pa sam morao da vadim spricem, poludecu sa ovim uljem :D Znaci nisam dva puta potrefio da izmerim isti nivo, a stalno merim na jedan nacin :) Sad bi trbalo da je ok :)

 

PS. I ja sam isprao ulje tatinim uljem za auto (suvisno je pominjati da se pola sata drao u garazi kad je video da sam mu upropastio 3l ulja za auto :D ), znaci grehota je ne isprasti motor, samo sam ga nasuo provozao 10 min i istocio, bilo je crno skoro kao ono sto je stajalo prethodne 4000 u njemu :) Sad je ovo zuto k'o zejtin :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja