Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Ovakav u super stanju 97' god. otisao za 1500e, tako da ako je u super stanju ne bi trebao da dajes preko tih para. Plavi xt ja mislim kupio ovakav pa ce da se javi sa misljenjem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Juče sam palio XTa na nizbrdicu (čekam da mi stigne kurbla) i booogami, trebalo mi je pola sata, šta god radio, blokira mi točak kad pustim kvačilo, zadnja guma mi je katastrofa. Kad smo ga upalil (taj put je ortak bio na motoru, on je malo gabaritniji od mene, mada smo se i sa njim mučili), ortak je napravio mali krug, pod saugom, dolazi do mene, motor dimi :zbunjen: I posle gašenja sauga je dimio nekih 5 minuta. Nije mi se dešavalo do sad, inače, dim je svetlo sivkaste boje... Moram da navedem da sam mu štelovao ler gas pre neki dan i malkice je viši nego što treba, bolje tako nego da mi se ugasi pa da opet tražim nizbrdicu :D

 

Par sati kasnije, opet sam upalio motor na nizbrdicu pod saugom, iz prve, tako je radio 15 sekundi, vratim saug, držim gas na ~1200rpm da se ne ugasi, on opet dimi :stabre: Isto mi se desilo, dimio je nekih pet minuta. Zna li neko o čemu se radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Kad palis motor nizbrdo, obavezno u drugu i ustanes pa skocis na sediste u trenutku kad pustas kvacilo...i obavezno na asvaltu

 

Verovatno dimi sto je prebogata smesa, vrati sve sto si podesavao kako je bilo, ako si zapamtio sta za koliko krugova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ja probao i drugu i treću, teeeeško, ponekad uspem. Uvek "naskačem" u trenutku puštanja kvačila :D

 

 

Smešu nisam dirao, znači upalim motor pod saugom, ugasim ga što pre mogu pa držim mali gas dok se ne zagreje malo, onda krenem da se vozim, tek posle 5-10 minuta prestane da dimi. Tako da sumnjam da je do smeše. Sad ću sa društvom otići do Avale pa ću videti kako se motor ponaša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Mozda sto iz prvih par puta nije upalio pa presisao, posle nema pomoci bez kurble...

 

Pa jesi dirao jos nesto ovih dana, da nisi menjao ulje, filter za vazduh ili tako nesto :neznam:?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Menjao sam ulje pre desetak dana, Bardahl 15w50, možda sam prešao 100km od zamene, nije dimilo ništa do juče. Ne sviđa mi se rad menjača, tj. nije mi se sviđao ni pre zamene ulja, voleo bih da neko proba motor pa da uporedi sa njegovim, kad se stvori prilika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

Imaju li vase XT prevezu na prednjim viljuskama odmah iznad tocka i kako da ja kupim ili napravim za moju Teneru poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Menjao sam ulje pre desetak dana, Bardahl 15w50, možda sam prešao 100km od zamene, nije dimilo ništa do juče. Ne sviđa mi se rad menjača, tj. nije mi se sviđao ni pre zamene ulja, voleo bih da neko proba motor pa da uporedi sa njegovim, kad se stvori prilika.

 

Jel si sipao tacno koliko treba??? Ako si preterao hoce da ga sprzi dok je hladan(svetlo sivi dim), valjda se posle rasporedi svuda pa ne bude mnogo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Stalo mi 2.2 litra a znam da bi trebalo oko 3 :neznam: Doduše, nisam baš ni čekao preterano da se iscedi, ispustio ulje na šrafu, skinuo filter, tu izbacio ulje, na nizbrdici zavrteo motor da ulje procirkuliše, ispustio ga opet, sačekao malo i sipao... Pušta ulje na levoj dekli, nije dimio kad je bilo zamenjeno, tj. do juče kao što rekoh, a od tad može samo da ga bude manje, ne više :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xt 600E i Honda sh150i
1339924096[/url]' post='1322721']

Ovakav u super stanju 97' god. otisao za 1500e, tako da ako je u super stanju ne bi trebao da dajes preko tih para. Plavi xt ja mislim kupio ovakav pa ce da se javi sa misljenjem....

 

Jeste, ja sam isti ovakav uzeo samo je manje presao (mnogo manje 32000km)i fabrickih delova je vise(mislim na izduv,migavce, stitnike)....bukvalno 2 dinara nisam uloZio, a moram da napomenem dA je Prosao rigorozne testove kod mog tasta koji vozi i drzi motore 40 godina.....svaki deo smo skidali kako bi proverili i ocistili filtere gorivo ulje ma sve, i stvarno da kucnem u drvo extra me sluzi....A to sve za 1500 eura plus gume kao nove i to enduro 3 sahara ( nova zadnja kosta oko 13000 dIn) ... Ako uspes da spustis cenu mislim da neces pogresiti a mogu i da se raspitam kod Ace HondE pa da ti javim sta misli na pp....Nadam se da sam ti bar malo pomogao ili oDmogao1aha.gif1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Počeo motor od pre 10ak dana da se čuje ovako: :stabre:

 

 

Ovo je video kolege svakak-a i u naslovu piše da su ventili u pitanju, ali se uspostavilo da je lanac bregaste.

Ima li iskusnih i šta misle o zvuku? Gde da naručim lanac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Prvo dotegni lanac. Drugo, proveri ventile. Treće, kad sve to uradiš, onda kupuj, menjaj itd.

 

Zar kod XT-ea nije automatski zatezac lanca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Smed Palanka
  • Motocikl: Gilera Runner

jeste automatski,tj,opruga potiskuje spaner. Ja sam cisto iz radoznalosti vadio spaner da proverim koliko je istegnut. Ima nekoliko postova o tome,cini mi se negde oko 90 i neke strane. I obavezno uraditi ono sto ja nisam znao a misa je kasnije napisao,kako se priprema lanac pre vracanja spanera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

What kind of sorcery is this?! :stabre:

550874_3875332597060_1288965109_n.jpg

 

 

Konačno je stigla, mojim mukama je došao kraj, sad smem slobodno da padnem u njivi :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

What kind of sorcery is this?! :stabre:

550874_3875332597060_1288965109_n.jpg

 

 

Konačno je stigla, mojim mukama je došao kraj, sad smem slobodno da padnem u njivi :moto3:

 

Vidi pa je opet polomi :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xt 600E i Honda sh150i

Drugari, sad upravo registrovao xt-a....Sinoc mi drug kaze, ma zavrsiicemo preko jednog lika sve samo ga ti casti ...kazem nema problem, odem do njega jutros i on mi kaze...aa pa ne vodi se na tebe motor to ti je...2500 din(???)...onda pregleda u njeogom kalkulatoru kako i sta za yamahu 97 god....i jos kaze ok ne moras na tehnicki i to cu da ti zavrsim...csve ukupno,,,,..28000!!!!!!Hahhahha..pa za ford mondea mi je oko 30000 !!!!!A isto moram i sh 150 kubika hondica i za to mi odvali cenu kaze 15000Sta je bre ovo mislim se ja..kazem dobro razmislicu i polako...sednem na motor, u upravu poreza dobar dan, prenos ukupno sve 1200 din....Odem uradim tehnicki 750 din, i u tu zavrsim sve i uplatim i sve ukupno 17000....Samo odem do ljermontove predam bez smaranju na salteru za placanje i kaze zena dodji za 5 dana po saibracajnu...E da i za sh mi je sve 6700 registracija ......svaka preporuka za taliju gde sam radio tehnicki pregled i polisu...Jos uvek ne verujen da je hteo za ovo malo cimanja da mi uzme skoro 200 evra(i to jos preko veze)..aahahahah pa koji smo mi ljjudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja