Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Ako sam dobro razumeo prigusivac na auspuhu!

Nikako ne mogu da skinem kod mene, kuckao, vukao, a sada vozim bez onog šrafica, sve se nadam da ce da izleti sam. da malo cujem masinu, bas je prigusen jako. izgleda ce morati da se stavi tu neki novi auspuh ;)

post-1607-12879030057622_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Pipe outlet (broj 22) je meni ove zime ispao (rasklimao se pa sam ga iscupao..ne mozes da ga izvadis zato sto je zardjao...moras ga na silu iscupati)  kod jednog majstora napravim kraj topa od prohroma..lepse izgleda,bolji je zvuk...a cini mi se da i motor ide malo bolje....

 

post-1785-12879030065651_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ma ja to uopšte nemam to jest našrafljena je samo cevka spolja a unutra je šuplje, i vadi se na šraf bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

drugari crkao mi je pinjon , pa stalno ostajem kao magarac bez goriva  sve mislim može još ali ... . Zapravo nije crkao  i jeste - zupčanici su ispravni i rade ali dio gdje bi trebalo da se uglavi sajla se slomio . Pitanje je da li može da se rastavi tj da se skine mesingani dio sa navojem za koji se zašarafljuje bužir sajle,  da bi se izvukao manji zupčanik jer je dio njega i odlomljen .Ili  pak ima li  đe da se kupi i koliko. poz i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Crna Gora

E ljudi ja rijesih  problem.Kupiuo sam Yamahu stranca skinuo ono sto mi treba,klip stublinu,bregastu.necu bit sebican ovo drugo cu sve da prodam.ako nekom nesto treba nek se javi,evo i mog tel.069 497 090.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

E ljudi ja rijesih  problem.Kupiuo sam Yamahu stranca skinuo ono sto mi treba,klip stublinu,bregastu.necu bit sebican ovo drugo cu sve da prodam.ako nekom nesto treba nek se javi,evo i mog tel.069 497 090.

 

Koliko bi tražio za karburator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Ja da sam na tvom mestu nista nebi prodavao a posebno masinu.Ko zna kad ce ti zatrebati neki deo koji ces posle tesko naci.Ako neces barem sacuvaj to od masine sto ti je ostalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Jedno pitanjce. Izduvni gasovi mi se osećaju dosta na benzin. Jel to normalno ili moram da štelujem smešu?

A ako se smeša uopšte šteluje, gde i kako se šteluje na XT-u  :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Imas dole na karburatoru sraf za stelovanje smese malo je nabijeno pa moras naci neki manji srafciger.Kod mene u manualu pise da mora da bude okrenut sraf 2.75 kruga znaci zavrnes sraf do kraja i na srafciger obelezis markerom crtu i odvrnes 2.75 kruga ja sam stavio na 2 kruga zbog otvorenog auspuha.Znaci nadji u manualu koliko kruga treba da bude okrenut taj sraf ovo na slici zaokruzeno je to.

post-954-1287903079389_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Evo dokle sve XT može da stigne:

http://www.putucochabambu.rs/nggallery/page-5/page/25/

u Cochabambu  ;D.

BTW dobri koferi, i lepo joj stoje  ;).

Da se nadovezem na deNikov komentar- svasta moze XT, a ova sto ode u juznu Ameriku, skoro je kupljena, promenjeno ulje, dotegnut lanac, napravljeni nosaci kofera pa na put ( BEZ NEKIH VELIKIH PRIPREMA )  i garant stize bez da stucne. Poznajem ljude, motor sam samo video i cuo kako radi, MA TO JE XT- legenda od motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

POZ.Koliko se steluje zazor usisnih ,a koliko izduvnih ventilla na TT600...

usisni od 0.05-0.10mm

izduvni od 0.12 do 0.17mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

braco postoji li dihtung na deklu sa ventilima,pokusavam vec drugi put da ga rijesim hermetikom  ali i dalje izlazi ulje

 

Poklopci ventila imaju gumene O-ringove koij brtve, teško će to hermetik zabrtviti :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

da poklopci imaju gumene dihtunge ja sam nekoliko puta skinuo i nikad mi nisu pustali na to mesto,jedino ako nisi mislio na celi poglopac glave na njega nema dihtung nego je crnim silikonom zalepljen.Taj crni silikon ima da se kupi ja sam ga imao kad se osusi postane kao guma i bas se koristi za dihtovanje.Evo ti slike tog silikona on se prodaje u Beogradu znaci snjim mozes zatvarati i deklove samo napunis mali spric snjime i polako ravnomerno naneses tanak sloj kad zatvoris nema sanse da pusti.Tu na slici imas i broj telefona te firme ja mislim da kosta 20 evra

post-954-12879031303333_thumb.jpg

post-954-12879031306956_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Crna Gora

nije pustao ulje na cepovima vec na deklu.Ali za nevjerovat bilko je krivo.Namazao sam ga farbom i otisnuo na staklu,to sam ponovio par puta i svaki put je pokazalo da je krivo.Malo,nekih sat vremena sam ga osmirglao i zalijepio WURTOVIM crnim silikonom.Sacekao par drugara,rucao oprema i oko 3 sata brda i dolove presao nista ne kapa....mislim ledno pivo kap kap kap.hvala vam na pomoci bracoooo.zaboravi da napisem,na cepovima sam kupio u prodavnici auto djelova O gumice imaju svih velicina..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Imam jedno pitanje.

U poslednje vreme mi XT dosta trokira i cima u vožnji dok je hladan nezavisno od sauha da li je podignut ili nije iako ga uopšte ne silim. Ranije to nisam primećivao. Ako spustim sauh gasi se, a kad se ugreje ide normalno.

Šta može da bude u pitanju  ;) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Imam jedno pitanje.

U poslednje vreme mi XT dosta trokira i cima u vožnji dok je hladan nezavisno od sauha da li je podignut ili nije iako ga uopšte ne silim. Ranije to nisam primećivao. Ako spustim sauh gasi se, a kad se ugreje ide normalno.

Šta može da bude u pitanju  ;) ?

GORIVO  isto mi se desavalo dok sam sipo na OMV.  Sad samo NIS i sve je ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Nije mi to palo na pamet, ali vrlo je moguće. Uvek sipam na MOL-u, a zadnji put sam sipao na nekom krnjavom Jugopetrolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Probaj. Osetljive su one na lose gorivo. Meni se cak desavalo kad je vruc da kurblam po 15 min ( gorivo sa OMV) a kad sipam dobro gorivo ( MOL, ELP) pali na prvu kurblu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

motori sa jednim cilindrom zahtevaju kvalitetno gorivo - a toga kod nas nema........ i meni se to povremeno desava,kao da ce da se ugasi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja