Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

E to sa rezervom i meni nije jasno. Nestalo goriva i prebacim na rezervu ali ono ništa! Zavirim u rezervoar i vidim da je deo gde je slavinica skroz suvo a u desnom delu rezervoara ima vrlo malo benzina, ali ipak ima, probao sam da ga nagnem da se prelije na levu stranu ali nece vrati se nazad. Sad da li postoji neka cevcica koja crpi benc iz tog dela rezervoara ili mi jednostavno ne radi rezerva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Da se pohvalim, danas sam kupio Yamahu XT 600 E, 2003. godiste, moj prvi motor. JUHU radujem se kao dete. Presao sam 30 km. Uskoro fotke. Potpuno sam odusevljen, motor je upravo to sto sam zeleo. Bez ovog foruma  sigurno bih jos lutao u sumi modela. Puno hvala onome ko je ovo sve osmislio, a posebno Anteku Sstruji i Markoneu na sluhu za ne tako zanimljive  pocetnicke dileme. Odoh da spavam, sutra je dan za voznju, posle posla naravno  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Koji je ključ za svećicu, nije ni 17 ni 18, izgleda da je colovan. Gde može da se nađe taj ključ jel zna neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Je li ljudi.. jel dozvoljene zakonom ove vase sekte?   ;D

Mi radimo u ilegali kao tvoji extreme boys-i  ;D.

Niko mi ne reče jel treba da ima prigušnicu navarenu na poklopcu auspuha i kako ona izgleda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Xt600e

 

Niko mi ne reče jel treba da ima prigušnicu navarenu na poklopcu auspuha i kako ona izgleda?

 

Ni ja je nemam i mislim da je jedino rešenje novi izduv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Koji je ključ za svećicu, nije ni 17 ni 18, izgleda da je colovan. Gde može da se nađe taj ključ jel zna neko?

Ipak je 18-tica u pitanju kupio sam na buvljaku. I dalje ne znam šta je sa rezervom što neće da radi u tom položaju, a puno znači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Skini slavinu, rasturi je i očisti, možda je zapušena od taloga jer rezervu vuče sa dna rezervoara. U normalnom položaju, vuče gorivo sa vrha crevceta na slavini! Trudim se da nikad ne vozim na rezervi jer sva prljavština je uglavnom teža od benzina i pada dole, po dnu rezervoara, tako da je veća verovatnoća da će da povuče istu i pored sita koje ima slavinica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: bgd

ako nekome do vas "sektasa" zatreba radapciger za skidanje magneta,imam da pozajmim,a imam ako nekom mozda zatreba odlican polovan lanac bregaste.imam i neki 'talijanski volan od TTR-a

mozda imam i jos nesto pogledacu

pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Evo i mene u sekti  :D  jel mogu ja da imam neku funkciju u sekti posto sam imao 2 XT-a?Ovaj prvi na slici je 1991 godiste,vozio sam ga 5 godina,samo sam menjao ulje,filter za ulje,disk plocice i jednom sajlu kvacila....

Ovaj sadasnji je 2001 god. kod mene je vec 2 godine...ulje sipam Motul 5100 ..... potrosnja oko 5 l po gradu,oko 4,5 na otvorenom... kao sto su rekli drugari pre mene izuzetno upravljiv motor... po meni to je motor 60 % za asfalt i 40 % za off road........ gume imam Michelin Sirac,mada mislim da su najbolje za njega Metzeler Sahara 3 ..izbegavam da ga vozim po auto putu,posto to i nije motor za auto put....prvi XT mi je isao 160 km  ovaj drugi 155 km (doduse prvi je imao nekoliko konja vise,mislim 45 a novi imaju 40) mada je to nenormalna brzina za tu vrstu motora 80 - 120 je uzivanje.... nije preterano tezak oko 165 kg tako da moze da se savlada ako krene da pada.... moze da ide uz stepenice niz stepenice  :D po njivama  :D jednom sam ga cak vozio i po dubokom oranju  :D :D :D ...

Sta reci o XT-u sto se ne zna.....da ne valja ne bi se pravio od 1984 god do danas.

U medjuvremenu sam imao Hondu Dominator .. ista klasa motora (doduse 50 ccm vise) ali ni prici XT-u ..... vozio sam je godinu dana i prodao......

Sto se tice pokazivaca nivoa goriva.... meni ne nedostaje...naspem pun rezervoar ponistim brojac na nulu...predjem 250 km i onda na pumpu....

Paljenje mu je ok i po hladnom i po toplom....nema vodeno hladjenje,a i ne treba mu ......samo pucketa posle voznje na toplom vremenu....

Eto toliko.... ne bih ga menjao ni za 2 XT-a   :D :D :D

Pozdrav

 

post-1785-12879029287497_thumb.jpg

post-1785-12879029287924_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

250 km predjes pa na pumpu  ;D ja na svaki 150 stajem na pumpu koliki je rezervoar na xt-u kod mene je 12 litara stim sto zadnja dva litra nemogu nikako da izvucem iz njega ni kad je na rezervi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Crna Gora

Pozdrav svima.Posto mi je ostarao Malo moj XL 500, prelazim na xt600 ponovo.Prva je bila 84.godiste, a ova 97.Ali nebi bio ja kad bi kupio motor a da ga prvo ne moram uradit pa vozit.Kupio sam ga sa polomljenom hilznom i klipom.Sad trazim to pa da montiram i vozim,uz Boziju pomoc par godina.ako neko zna dje ima polovno a dobro nek javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

250 km predjes pa na pumpu  ;D ja na svaki 150 stajem na pumpu koliki je rezervoar na xt-u kod mene je 12 litara stim sto zadnja dva litra nemogu nikako da izvucem iz njega ni kad je na rezervi

`

 

 

Laki 15 l je rezervoar na novom XT-u a 13 l na starom.... inace moze da predje oko 270 - 290 km do rezerve....ali ja ga dopunim na 250 km..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja kada na putu ostanem bez čorbe, prevrnem ga na levu stranu pored puta ta se prespe malo goriva iz desne komore u levu... dovoljno za čak kilometar-dva vožnje pa kad se ugasi onda ponovo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Probao sam jednom da ga nagnem da prelijem gorivo iz komore, ali nisam uspeo. Izgleda da ga moram skroz oboriti na stranu da bi se prelilo gorivo. Bogami tezak je kako ga dici posle ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

250 km predjes pa na pumpu  ;D ja na svaki 150 stajem na pumpu koliki je rezervoar na xt-u kod mene je 12 litara stim sto zadnja dva litra nemogu nikako da izvucem iz njega ni kad je na rezervi

Isti slučaj. Zadnji put mi se ugasio na 190km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja