Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Evo, ovako... Samo sam zategao oprugu na Jaretu i ono se podiglo nazad. Kako, zašto, ne znam, nema logike, pošto je amortizer iste dužine kao i pre zatezanja, ali sad jedva dohvatim zemlju svojim nogicama raskošne dužine :D. Tvrđe je, što je i logično, imao sam samo jednu lakšu vožnjicu, jer nisam stigao da vidim kako se sad ponaša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ne znam koliko je pametno sto si podizao motor, teze ce ti biti tako... znas i sam koliko se johan muci sa f800 bas zbog visine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mislim da ću sad i ja malo da se mučim :(, najgore je što je ranije točak pri jačem udaru udarao u sedište, moja Ljilja nije mogla da sedne na JAre, jer odmah kači. Sad sam, nadam se, to rešio, sada je malo niža (čini mi se) od vaših, mada, nisam siguran, ali je već na prvoj vožnji neuporedivo udobnija, bolje leži, ne udara ništa kad naletim na neku rupu ili hupser (namerno sam ih gađao da vidim hoće li da zakači). Sad znam u čemu je trik, pa ako ne budem mogao da je vozim ovako, spustiću je opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ahaa, znaci to je razlog podizanja... nadam se da nece biti problema u voznji posto je tako daleko prakticnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Znate li ge mogu da nabavim delove? Mislim konkretno na plastike, nalepnice, zadnji blatobran,i ono gumeno sto dodje iza sedista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Imam jedno pitanje, kolika vam je max brzina na XTu? Pitam, cudno mi sto moj XT jedva nagura 120 :zbunjen: Inace je zatvorena verzija, u saobracajnoj pise 28, da li kw ili ks nemam pojma, posto samo pise broj (debili :D )E sad, ja sam menjao prirubnice, tako da tu nema sigurno blokade, filter za vazduzh sam menjao i gledao sam da li mozda nema nesto izmedju airbox-a i karburatora, i cini mi se da nema. Skidao sam lonac od auspuha, isto ide kao sa njim, cev od cilindra nisam skidao, moguce je da tu ima nesto, mada ne verujem. Karburator je ciscen i nastelovan (potrosnja ne prelazi 4l kako ga god vozio, cak sam dva puta merio i potrosnja je iznosila nesto manje od 3,5l). Motor ne trosi ulje. Svecicu sam isto menjao, juce sam je skinuo i ok izgleda. Motor lepo radi, ne stuca, ne trokira samo nece preko 120, a i do 120 jedva dodje, znaci sve preko 100 je mucenje za motor. Inace u prvoj na malo dodavanje gasa ide na zadnji, u drugoj kad ga jako cimnes rukama... :zbunjen: Lanac i lancanici 15/45.. Jedino mi ostaje da probam da malo povecam protok goriva, i da vidim da li nije manja dizna, posto je ovo zatvorena verzija... Kolika inace treba da bude dizna? Sta vi mislite, u cemu moze biti problem? Inace nije mi bitno da ide 160 ili vise, ali bi voleo da drzi 110-120 bez nekog velikog naprezanja...

Edit: Ventile nisam stelovao, ali planiram uskoro... Inace gde nabaviti one plocice za stelovanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Mozda je stvarno prigusena verzija, i ako si sve pregledao i nema blokadu - onda ti je najgora situacija ( blokada na CDI ). To onda necackaj, nego kupi prednji lancanik veci za dva zuba ( ako ima ) sa 16 ima sigurno, pa vidi sta ces dobiti - menja se za 15 min. pa ako odgovara, menjaj pred duzi put, a ovaj za po gradu i off road.

 

Inace i po potrosnji izgleda da je prigusena, rasterecena verzija

 

I za ventile, dali si siguran da se steluju plocicama ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Nema obrtomer, tako da ne mogu da vidim na koliko obrtaja ide <_< Jedan dan cu kad stignem da raskopam sve, pa da vidim u cemu je problem, mada sumnjam najvise na dizne, ali prvo cu malo da spustim iglicu, pa da vidim kako ce onda da se ponasa... Pa ne znam kako se zovu one plocice sto se podmecu, recimo ako je zazor 0.10, stavim plocicu te debljine i dotegnem ili otpustim koliko treba :)

E da, hocu i da malo olabavim zadnji amortizer, cini mi se da treba neki poseban kljuc za to, jesam u pravu?

 

Jedno pitanje za Misu-pei: Secas se kad smo bili na jezeru tresnji, pa kad sam probao tvoje jare, rekao sam ti da moj dosta bolje povlaci, jel mi mozes reci kako se kod tebe ponasa motor preko 100? :D Malo mi je sve to cudno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Nema obrtomer, tako da ne mogu da vidim na koliko obrtaja ide <_< Jedan dan cu kad stignem da raskopam sve, pa da vidim u cemu je problem, mada sumnjam najvise na dizne, ali prvo cu malo da spustim iglicu, pa da vidim kako ce onda da se ponasa... Pa ne znam kako se zovu one plocice sto se podmecu, recimo ako je zazor 0.10, stavim plocicu te debljine i dotegnem ili otpustim koliko treba :)

E da, hocu i da malo olabavim zadnji amortizer, cini mi se da treba neki poseban kljuc za to, jesam u pravu?

 

Jedno pitanje za Misu-pei: Secas se kad smo bili na jezeru tresnji, pa kad sam probao tvoje jare, rekao sam ti da moj dosta bolje povlaci, jel mi mozes reci kako se kod tebe ponasa motor preko 100? :D Malo mi je sve to cudno :D

 

Za stelovanje ventila ti trebaju merni listici (shpijuni) portazi malo po gvozdjarama isl radnjama gde se prodaju alati ili pozajmi od nekog komsije-majstora. Ako se dobro secam usisni idu na 0.10 a izduvni 0.15 neka me neko ispravi ako gresim.

 

Sto se tice brzine ja sam svoju jednom navukao skoro 160 dok sam imao putne gume sa T63 jos nisam merio.

A Kobceva ide 160 po pesku!!!:lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

moja 150 uz kvalitetan zalet al da legnem na rezervar skupim koljena itd to je s t63 mislim da je velik otpor vjetra u pitanju ja 110 kg i 186 cm al ima leđa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ljudi, izvinjavam se, lazna uzbuna :D Sad sam se vozao, i dosao do zakljucka da je ipak blokada bila u mojoj ruci :zvizduk: Tacnije, moj motor nema obrtomer, tako da nisam znao uopste na koliko obrtaja vozim, i sve sam se bojao da ga ne teram u crveno, medjutim malo pre resim da teram u svaku brzinu dokle moze, pa makar se raspao motor, kad ono iznenadjenje, 3 brzinom 90 :D isao sam 130, da mi je bio malo duzi pravac naterao bi 150 sigurno :) Mozda zvuci malo smesno, ali ja izgleda nisam prelazio 3-4000ob do sad :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

A da, sad me podceti to za zaleganje. Kad sedim normalno nema sanse da predje 130 tek kad se zalegne i skupe se kolena, kao sto kaze Boyze, pocne kazaljka da se penje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Ljudi, izvinjavam se, lazna uzbuna :D Sad sam se vozao, i dosao do zakljucka da je ipak blokada bila u mojoj ruci :zvizduk: Tacnije, moj motor nema obrtomer, tako da nisam znao uopste na koliko obrtaja vozim, i sve sam se bojao da ga ne teram u crveno, medjutim malo pre resim da teram u svaku brzinu dokle moze, pa makar se raspao motor, kad ono iznenadjenje, 3 brzinom 90 :D isao sam 130, da mi je bio malo duzi pravac naterao bi 150 sigurno :) Mozda zvuci malo smesno, ali ja izgleda nisam prelazio 3-4000ob do sad :moto3: :moto3:

 

ahaahahhahaah koliko si ti lud decko XD Ni ja nemam obrtaljku i ista situacija samo nisam bas tako slabo, recimo da sam ga do 6000-6500 i onda sam provalio da moze jos :D

 

A kako ti se bre dize u drugoj na zadnji? Moj jedva u prvoj bez kvacila na zadnji ,ali jedva. U drugoj sam pokusavao sa kvacilom i nema sanse. Inace top speed 150 km/h mozda moze jos ,ali nisam smeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

...cak sam dva puta merio i potrosnja je iznosila nesto manje od 3,51

 

jel to na leru? :)

 

dajte ljudi, kako vi to merite potrosnju... mislim, dajtete li vi gas uopste? :)

 

gde god na stranim forumima da citam, svi kazu da je potrosnja oko 5l, tu negde i meni trosi 4.5-5.5, a ovde citam ispod 4!!?

 

meni je ta potrosnja slaba tacka, zna Ugac, cim neko spomene ispod 4 ja popenim :) :) :)

 

cesto idem na endurijade i tamo se vozim sa jos 3XTa, iste uslove vozimo, istu kilometrazu i potrosnja nam je veoma slicna zato mi je mnoogoo cudno da neki tamo isti takav XT trosi kao da ima 125cc :)

 

inace, maksimalna brzina nesto preko 150, stim sto sve preko 120 zahteva zaleganje jer vetar mnogo udara i motor postaje nestabilan.

sto se tice putne brzine, mom najvise prija 90-100, 110 i 120 vozim samo ponekad na kracim relacijama, a preko toga bas kad se jurim sa nekim sto je retko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

@Mario- U prvoj se dize, da prostis :D , bez problema, a u drugoj moras da das jako gas i da ga cimnes rukama na gore :) Sve moze, samo treba znati :)

 

@Overlord- Meni su skoro cisceni i stelovani karburatori, nova svecica i filter za vazduh :) A ja vozim bas penzionerski (iako imam 20god :lol: ), znaci putna brzina, nikad preko 100, tj obicno od 70-90 :)

 

Inace danas sam odvozao jednu kracu turu ( Krupanj - Soko grad- sisao do Drine i vratio se) putevi su bas extra, znaci neke deonice nov asfalt sa predivnim krivinama i prelepim pogledom, ali ima i dosta makadama, za pravi off izbor puteva i stazica po planini je nepresusan, tako da ako je neko raspolozen, mozemo da dogovorimo neku voznju :) Ja sam izvozao jedno 90-ak km, nisam imao vremena za vise :neznam: evo nekoliko slicica, ako sam smorio, recite da brisem :D :

 

nujFp_14082011820.jpg

By ninjasg at 2011-08-14

 

1k8NO_14082011818.jpg

By ninjasg at 2011-08-14

 

cz4rI_14082011809.jpg

By ninjasg at 2011-08-14

 

5HxPQ_14082011808.jpg

By ninjasg at 2011-08-14

 

wlEV1_14082011806.jpg

By ninjasg at 2011-08-14

 

0NPk6_14082011804.jpg

By ninjasg at 2011-08-14

 

OnZu1_14082011802.jpg

By ninjasg at 2011-08-14

 

lvUUI_14082011798.jpg

By ninjasg at 2011-08-14

 

nLNzb_14082011794.jpg

By ninjasg at 2011-08-14

 

KCV81_14082011784.jpg

By ninjasg at 2011-08-14

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

obicno od 70-90 :)

 

Mislim da je ovo razlog, ja ipak standarno vozim 90-110, svaka cast kad mozes tako da kuliras ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Opet mi nije jasno a već sam jednom pitao, o kakvoj potrošnji pričate 3,5 do 4 litara, a meni po gradu ide na 6 litara :stabre::neznam: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Za 2Kf ne mogu da garantujem, moguce da trosi manje posto kako sam testirao sa jednim drugarom osetno slabije povlaci u startu pa je to mozda razlog, ali za 3TB dajem ruku da nema sanse tako nisko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja