Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

imam manual za xt600e kaze

2.7l bez filtera

2.8l s filterom

3.3l sve ukupno

al netko je negdje pisao da nemozeš izlit sve da uvjek negdje ostane malo mislim da je to 0.5l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Pozdrav svima!

 

Pre svega prvo bih pohvalio temu iz koje sam puno korisnih stvari pročitao i saznao zahvaljujući razmeni informacija. :)

Drugo, iskoristio bih priliku da vas priupitam na šta da obratim pažnju prilikom kupovine XT600e modela?

 

Do sada nisam imao motor, ali sam prešao blizu 10.000km na istome i to uglavnom vozeći razne XT modele za koji sam se i odlučio pre svega zbog svoje pouzdanosti.

 

Očekujem da odluku donesem do kraja meseca i iskreno se nadam da mi možete pomoći u relativno dobrom odabiru motora, jer koliko sam mogao da primetim na oglasima se nudi 'šaren' izbor.

 

 

Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Obrati pažnju na sve u šta yamaha nije uplela prste: gume, lanac, lančanici, filteri, sijalice, svećicu. Sve ostalo je verovatno kako treba. :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5492 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Upravo sam prosao prethodnih meseci bas to sto tebe ceka. Tek kad sam pogledao drugu, trecu...video sam sta je sve dobro ili lose.

Inace, u oglasima su sve odlicne...samo sto imaju gomilu rasparnih srafova, prirucno "sredjenih" stvari i sl.

Ja sam cekao na moj primerak skoro 6 meseci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

pogledaj ležaje zadnje vilice pokušaj gumu vuci lijevo desno sve ukupno kako izgleda, prirubnice između karburatora i cilindra ja nisam vidio svoje i 50 eura ajd ca pločice debljinu diskova mislim da je minimum prednji 4mm zadnj4.5mm i tako pa onda :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Tesko da ces imati problem sa pregrevanjem, moras dobro da se potrudis za to ;)

 

Ja sam bio sa njim na "tour around serbia", 4 dana oko 1000km i nisam imao nekih velikih poteskoca.

Ustajanje i protezanje nogu na 20tak minuta, pauze na 1sat i to je otprilike to.

Na otvorenom putu ok brzina je oko 100-120. Ako ti nije malo, na 90 je najekonomicniji... dvoje na motoru, kofer, bocne torbe, prosecna brzina 90, potrosnja 4.5l.

 

 

Konacno stigao XT...

 

ooopaa doktore... svaka cast!!

sve sto zamislis to i ostvaris :)

da te dugo sluzi... sto naravno nije tesko posto je XT u pitanju! ;)

 

cim razgusim sa poslom i nadjem vreme idemo na neku voznju!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600n

Tesko da ces imati problem sa pregrevanjem, moras dobro da se potrudis za to ;)

 

Ja sam bio sa njim na "tour around serbia", 4 dana oko 1000km i nisam imao nekih velikih poteskoca.

Ustajanje i protezanje nogu na 20tak minuta, pauze na 1sat i to je otprilike to.

Na otvorenom putu ok brzina je oko 100-120. Ako ti nije malo, na 90 je najekonomicniji... dvoje na motoru, kofer, bocne torbe, prosecna brzina 90, potrosnja 4.5l.

 

 

Konacno stigao XT...

 

ooopaa doktore... svaka cast!!

sve sto zamislis to i ostvaris :)

da te dugo sluzi... sto naravno nije tesko posto je XT u pitanju! ;)

 

cim razgusim sa poslom i nadjem vreme idemo na neku voznju!

 

Pa to je sasvim ok,a i potrosnja mu je super pod takvim teretom. Hvala na obavestenju! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

interesantno je da ta potrosnja ostaje ista i kada nema tolikog tereta na sebi... povecava se samo ako vozim brze od 90, a ako vozim sporije, takodje 4.5l.

maksimalno mi je trosio 6l, prosecna brzina 130, a max nesto preko 150.

testirao sam potrosnju mnooogoo puta tako da stojim iza toga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

A pazi ovo:

 

Prošle godine krenuli iz Kraljeva na protestnu vožnju. Do Ušća, pa vožnje po Beogradu i nazad sa celih 13 litara (stao mi u Adranima :lol: )! To mu dođe 3,6 l na 100ku.

 

Pa onda, tenere 600 i xt 600 do Rožaja imali identičnu potrošnju - 3.7 na 100, a natovareni koferima i bisagama. Brzina prosečna nešto preko 100.

 

Sve u svemu, ja ne mogu da pređem 4 šta god mu radio. :neznam: Pričam isključivo za otvoren put jer u lokalu nikad nisam merio potrošnju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

hohoho... dal je moguce?!

moram znaci da rasturam karburaciju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Danas kada sam krenuo kući sa posla XT nije hteo da vergla pa sam ga upalio na gurku. E sad ne mogu da utvrdim šta mu je. Akumulator nije (svetla rade normalno na kontaktu). Osigurač takođe nije. Kill swich nije. Ostalo je da proverim taster za start. Ali kako proveriti taster za start i ako nije on šta još može da bude? Iz plastike sa tasterima za start i kill swich idu 4 žice na džek od kojih su 2 crveno bele i po jedna crna i plavo-bela. Na kontaktu dobija plus na jednoj crveno-beloj žici a s kill swichom na još jednoj. Na pritisak tastera za start se ništa ne dešava. Pokušavao sam da prespojim direktno žice da vidim da li je do tastera ali ne znam koje. Jel imao neko sličan problem?

 

Dole sa plusa od akumulatora ide direktno jedna debela crvena žica najpre u nešto što ne znam šta je (liči mi na veliki kondenzator) a zatim direktno u alnaser. Ispred kondenzatora žica sa akumulatora ima plusa a na izlazu nema, ne znam da li tako treba da bude. U alnaser ulazi snop u kojem sam primetio 2 bele i 2 plave žice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Svidja mi se ovaj motor, pa me zanima jel ima problem sa pregrejavanjem po gradu? I kakav je za putovanja do nekih 200km udaljenosti?

 

Ja jos nisam cuo da ce nekome xt pregrejao :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Svidja mi se ovaj motor, pa me zanima jel ima problem sa pregrejavanjem po gradu? I kakav je za putovanja do nekih 200km udaljenosti?

 

Meni se nije pregrejavao ni na baš teškom offroadu i penjanju po strminama (kamenolom prva-druga-prva-druga pun gas). Jedino što kad se baš ugreje kada ga palim moram da zavrnem gas pa onda na kurblu inače neće da upali. Po gradu ti se NIKADA neće pregrejati!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Danas kada sam krenuo kući sa posla XT nije hteo da vergla pa sam ga upalio na gurku. E sad ne mogu da utvrdim šta mu je. Akumulator nije (svetla rade normalno na kontaktu). Osigurač takođe nije. Kill swich nije. Ostalo je da proverim taster za start. Ali kako proveriti taster za start i ako nije on šta još može da bude? Iz plastike sa tasterima za start i kill swich idu 4 žice na džek od kojih su 2 crveno bele i po jedna crna i plavo-bela. Na kontaktu dobija plus na jednoj crveno-beloj žici a s kill swichom na još jednoj. Na pritisak tastera za start se ništa ne dešava. Pokušavao sam da prespojim direktno žice da vidim da li je do tastera ali ne znam koje. Jel imao neko sličan problem?

 

Dole sa plusa od akumulatora ide direktno jedna debela crvena žica najpre u nešto što ne znam šta je (liči mi na veliki kondenzator) a zatim direktno u alnaser. Ispred kondenzatora žica sa akumulatora ima plusa a na izlazu nema, ne znam da li tako treba da bude. U alnaser ulazi snop u kojem sam primetio 2 bele i 2 plave žice.

 

Pronašao sam u čemu je bio problem uz pomoć Joške. Joška zahvaljujem ti se ovom prilikom na pomoći :takoje: .

Dakle u pitanju je starter relej. To je relej sa leve strane akumulatora negde iznad alnasera. On povremeno gubi kontakt što se i sada desilo i na najmanje lupkanje po njemu on biva opet u funkciji.

 

Znači ako vam se desi da motor uopšte ne vergla možete najpre proveriti ovaj relej pa ako je do njega da ne tražite dalje.

 

Kada relej ne prespoji crveno-bela žica na njemu ne dobija plus pa možete i to proveriti. Iz releja crveno-bela žica ide na jedan džek sa dodatnom plavo-belom žicom. Ukoliko crveno-bela žica na džeku ima plus a i dalje neće da vergla onda je u pitanju taster za start.

 

Privremeno rešenje može da bude da se spoje na navedenom džeku crveno-bela žica na plus akumulatora (ukoliko ona već nema plus) a plavo-bela na minus akumulatora, ili još bolje da se odspoji džek pa da se onda učini navedeno predspajanje. Tada anlaser direktno dobija struju za pokretanje i tada on neće zavrteti jedino ako je on u kvaru.

 

Pričam malo sam sa sobom ali možda nekome pomogne :jee: .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja