Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

ja sam koristio liqui moly 20w50 i mjenjao na 2500 po preporuci servisera a nesto mi malo km cijena litra 12, 13maraka a i nema kod nas kupit liqui pa trebam neko usput moja popije 2,3 deca od mjenjanja do mjenjanja a vaše jel treba da popije malo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Po servisnoj knjizi zamena sledi na 5000 pređenih kilometara. To je važilo za nekadašnja mineralna, dok su sadašnja polusintetička bolja na istakanju posle 5000 nego li ta nekadašnja mineralna na samom utakanju (lični stav - ne uzimati za ozbiljno :)) .

Sad kad istočiš posle petice, istočiš aman isto žuto - skoro kao novo.

 

Što se tiče potrošnje, mislim da je to u granicama normale. Nisam nikakav majstor da bi te bogato posavetovao, ali po iskustvima drugih taj gubitak je normalan pogotovu za mašine starije proizvodnje. Iliti, nema brige. ;)

 

@ Bishke

1000 dindži plaćam Ipona po litru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ja nemam, a koliko znam online verzija za download ne postoji. Jedino je Stari Vujadin imao neko papirno izdanje. Možemo da ga iscimamo pa da padne neki copy.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ima u onoj temi neki link za down.. user manuela...ja skidao pre god dvije.`..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ima u onoj temi neki link za down.. user manuela...ja skidao pre god dvije.`..

Koja je to "ona" tema? :)

U svakom slučaju ne verujem da ima manual za 2kf model.

 

 

Imam ja manuale, ali za modele od 90 pa nadalje...i jos po nesto

Upravo to. Svojevremeno sam podizao svaki kamen ne bih li našao nešto za 2kf i na kraju slaba vajda. Aj doktore baci link za taj iz 90. I to će dosta da posluži. :takoje:

 

PS. Uze li na kraju nekog XTa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Manual za 2kf definitivno nema nigde da se skine, sto kaze Ugac prevrnuo sam svaki kamen ne bi li ga nasao. Ima jedino za E model (od 90 god pa na dalje) taj sam i skinuo al zaboravih odakle, davno bese.

Neko spomenu Vujadinov manual, e taj je sad kod mene :zvizduk: Ako treba neka informacija iz njega slobodno pitajte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Pozdrav,

 

dugo nisam svratio na XT kutak, a u međuvremenu sam prodao XT600 koji sam imao i kupio Tenere 1VJ iz 1987. godine i zaboravio sam se pohvaliti :) . Sad imam mali problem s Tenerkom - kad palim ujutro moram pogoditi koliko da potegnem čok, ako potegnem previše nema šanse da upali ili upali, radi 2 sekunde i ugasi se. Tek kad pogodim pravu količinu čoka upali kako spada. Bio je kod majstora na čišćenju i podešavanju karburatora, ali nije puno pomoglo. Nakon što upali i malo se ugrje radi OK, iako mislim da bi mogao malo lijepše raditi u leru. Filter zraka, svjećica stavljeno novo.

 

Pila

0F8W8775.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Probaj da ga iskurblas 3,4 puta bez sauga sa datim kontaktom i onda digni saug skroz i ostro, bez gasa, ali budi spreman da cim sastavi dodas malo gas. Mom to prija kad je zimsko vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Pa ajde ko ima neka da neki link ili da mi posalje na mail...inace Vujadinov 2kf je kod mene - motor...

 

Heh necemo se vredjamo :nanana: nije jos kog tebe hehehehe al dobro vraca se uskoro svom omiljenom vlasniku :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav da se i ja prijavim i ja sam ueo XT600K i mogu da kažem da ludji motor nisam vozio pre jega sam imap R1 180konja ali nemože ni da prismrdi ovim 45 imao sam nekih problema sa štelovanjem karburatora alito sam namestio pose dvadesetak skidanja karburatora i ko zna koliko rasklapanja na samom motoru i kad sam uštelovao desilo se da mi skoro nije izleteo ispod mene ofarbao sam čak sam stigao u januaru da sjebem vile skakajući i to smo rešili i sad su mekše sve u svemu bruka motor vuče sa malih obrtaja kao i sa velikih nemam zamerke kad prvalite caku ni kurbla nije problem za nas mtšavije onim krupnijim to nije problem.Zanima me dali je neko imao prilike da vozi na Kontinental TKC 80 i kakva su vaša mišljenja o tim gumama i na asvaltu i na off roadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Pozdrav,srecno na kupovini.Sto se guma tice,vozam ih ja. Rekao bih najbolji odnos asfalt,makadam,poljane. Jedino sto malo vibrira motor dok se malko ne istrose.Barem kod mene tako bilo :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Pozdrav da se i ja prijavim i ja sam ueo XT600K i mogu da kažem da ludji motor nisam vozio pre jega sam imap R1 180konja ali nemože ni da prismrdi ovim 45 imao sam nekih problema sa štelovanjem karburatora alito sam namestio pose dvadesetak skidanja karburatora i ko zna koliko rasklapanja na samom motoru i kad sam uštelovao desilo se da mi skoro nije izleteo ispod mene ofarbao sam čak sam stigao u januaru da sjebem vile skakajući i to smo rešili i sad su mekše sve u svemu bruka motor vuče sa malih obrtaja kao i sa velikih nemam zamerke kad prvalite caku ni kurbla nije problem za nas mtšavije onim krupnijim to nije problem.Zanima me dali je neko imao prilike da vozi na Kontinental TKC 80 i kakva su vaša mišljenja o tim gumama i na asvaltu i na off roadu.

Dobrodosao!

Kakav problem si imao sa podesavanjem karba? Ja treba svoj da skidam pa da znam odprilike sta me ceka.

Sto se tice guma napred mi je T63 vec nekoliko hiljada. zadnju sam tek kupio jos je nisam montirao a jedva cekam.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

@ Svakak

Odlična pila druže. :takoje:

A što se tiče tvog problema može biti višak goriva u smeši (manjak nikako).

 

@ Phanntom

Poz drug! Samo nek nas je više. :moto3:

Proburgijaj malo forum i potraži teme sa gumama, naći ćeš sigurno iskustva drugih.

 

A sad ja da pitam. :) Jel stavljao neko zadnju gumu 140? Može li da se uglavi to kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja