Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Ej vazi hvala puno,mislim da cu morati da ih radim sto zbog lepote,sto zbog akumulatora i struje...imam jos par stvari da odradim na njemu al polako,zima (nadam se ne duga) predstoji :D jel ti udobno sediste na duzim putovanjima?trebao bi da presvucem sediste al sam razmisljao da ga dam dekiju i bobanu da ga naprave stepenasto!samo je pitanje koliko bi to kostalo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Za plastike nije frka, ali morash da sachekash da se vreme stravrno sje8e, jer se ja josh uvek vozam. :nanana:

 

Sedishte mi je bilo neudobno u pochetku. Sada sam se toliko sviko da mi drugo ne treba. Ove godine sam se navozao, chak imao i vozhnju od nepunih 15 sati za jedan dan bez neke velike muke (shto se zadnjice tiche :moto3: ).

Sedishte sam samo presvukao novim skajem jer je proshlo bash dotrajalo i na dva mesta chak bilo lepljeno. Posle toga odneo u shtampariju i na situ zavrshio yamaha logotip.

 

skaj - 400 dinara

ruke - 1000 dinara

sito - 700 dinara

 

Evo kako je na kraju ispalo.

pre:

bikepics-1991681-full.jpg

 

posle:

bikepics-2072637-full.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Video sam na fejsu ovu sliku,i bas sam se pitao kako je izdralo ovako dugo :D kad ono medjutim hehe

sad izgleda stvarno odlicno,u svakom slucaju bi moje presvukao al sam i razmisljao o nadogradnji mada je to dosta ulaganja,a za to mogu da odradim centralni npr i eventualno crash barove,tako da vidim da ce pasti ipak presvlacenje!palo mi je na pamet u crnu al crvena nekako prati liniju sa strane sta znam..

 

Ps naravno kad padne prvi sneeg :D

a vozio bi se i ja al nemam dozvolu jos ;) do ponedeljka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Boju morash sam da birash. Ukusi se razlikuju. ;)

 

I ja razmishljam o nekim malim kresh barovima, mada kod XTa i nisu neshto potrebni. Koza je toliko uska da je guvernala sasvim dovoljno chuva od povreda pri padovima. A barove bih stavio iskljhuchivo kao nosache za dodatna 2 fara. :hej: To cu vec nekako da osmislim zimus.

 

PS. Bolje ne bezhi previshe od koncepta offroad sedishta. Na takav motor ne ide sedishte od dva nivoa. Ipak se taj motor vozi i stojecki. :popovanje::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Ma da za boju cu lako....kad budem imao para i vremena.dobra ti je ta ideja za farove,valjalo bi se to razraditi jos!ne bezim ja,cak sam i vozio,ono malo sto sam vozio,stojecki!a tek od off-a ne bezim tj to jedva cekam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Kad budeš radio tu koja ti fali, ti ponesi Brku i tu što imaš da čovek napravi kalup za obe jer trebaće nekom (mom ortaku fale i leva i desna za xt 96. ;) ).

 

Mislim da je glupo da mu tražimo da pravi kalupe a da niko ne naruči plastiku iz kalupa. Sada sam gledao na bikez-u. Moje plastike odgovaraju od modela proizvedenih od godine '91 do godine '95. Ako ima neko prednje plastike ili ako nekome trebaju zadnje od tih modela neka se javi. Čak mi je padalo napamet da mi neko prepravi rezervoar da ima oblik sličan kao da su plastike na njemu čime dobijam i veći rezervoar :moto3:, ali mi treba dobar limar koji to radi. Ako znate nekoga preporučite mi :takoje:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5494 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kad budeš radio tu koja ti fali, ti ponesi Brku i tu što imaš da čovek napravi kalup za obe jer trebaće nekom (mom ortaku fale i leva i desna za xt 96. ;) ).

 

Mislim da je glupo da mu tražimo da pravi kalupe a da niko ne naruči plastiku iz kalupa. Sada sam gledao na bikez-u. Moje plastike odgovaraju od modela proizvedenih od godine '91 do godine '95. Ako ima neko prednje plastike ili ako nekome trebaju zadnje od tih modela neka se javi. Čak mi je padalo napamet da mi neko prepravi rezervoar da ima oblik sličan kao da su plastike na njemu čime dobijam i veći rezervoar :moto3:, ali mi treba dobar limar koji to radi. Ako znate nekoga preporučite mi :takoje:.

 

Postoji Acerbis tank koji izgleda bas tako kao sto ti hoces...samo sto se vise ne proizvodi za modele pre 96.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Kad budeš radio tu koja ti fali, ti ponesi Brku i tu što imaš da čovek napravi kalup za obe jer trebaće nekom (mom ortaku fale i leva i desna za xt 96. ;) ).

 

Mislim da je glupo da mu tražimo da pravi kalupe a da niko ne naruči plastiku iz kalupa. Sada sam gledao na bikez-u. Moje plastike odgovaraju od modela proizvedenih od godine '91 do godine '95. Ako ima neko prednje plastike ili ako nekome trebaju zadnje od tih modela neka se javi. Čak mi je padalo napamet da mi neko prepravi rezervoar da ima oblik sličan kao da su plastike na njemu čime dobijam i veći rezervoar :moto3:, ali mi treba dobar limar koji to radi. Ako znate nekoga preporučite mi :takoje:.

 

Postoji Acerbis tank koji izgleda bas tako kao sto ti hoces...samo sto se vise ne proizvodi za modele pre 96.

 

Doktore daj nam neki link za te plastične tankove, verovatno može da se ubudži u ostale modele, pošto je ram valjda isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5494 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ceo komplet plastika sa 4PT modela, odgovara i na 3TB, pa tako i tank, ali samo u kompletu sa svim ostalim plastikama i sedistem.

Malo sam pretrazivao po netu pa naisao na gomilu raznih podataka.

Postoje 2 teme, na HU i Advrider-u i tamo ima svacega.

 

http://www.horizonsunlimited.com/hubb/yamaha-tech/

 

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=198261&highlight=yamaha

 

http://www.acerbistore.it/product.aspx?ID=263&C=111&L=2

 

Edit:

 

gde nadje ovu stranicu, svuda gde sam trazio po netu pise da se vise ne proizvodi za stari model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Evo linka za stranicu:

http://www.acerbis.it/images/cat/pdf/lo/17_fueltanks.pdf

 

Evo slika malo customizacije. Radio sam distancere za retrovizore, sada imam mnogo bolji pregled sa njima :takoje:.

 

I majstor mi je napravio izlaz za auspuh, sad je dublji zvuk ali i prigušeniji, čime je cilj da utišam auspuh postignut :moto3:.

post-576-045235500 1289599214_thumb.jpg

post-576-006969000 1289599436_thumb.jpg

post-576-060534600 1289599633_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

I dal neko zna kako se spusta na amortizeru visina motora?znam gde je amortizer,trebao sam sa drugarom to da uradim,al nismo stigli,pa bi sad to sam uradio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Jel mu taj izlaz na auspuhu dodje kao dB killer?ako jeste koliko te je izaslo sve skupa?i kod koga si to radio?

Pa odprilike to je to. Znači namena mu je bila da što više utiša auspuh. Moj je čak i širi izlaz nego što treba čime se dobija dublji zvuk. Namerno sam u konsultaciji sa majstorom tražio da iznutra cev bude zatvorena pa izbušena, i ne vidi na slici ali sa zadnje strane je cev namerno skroz zatvorena sa jednom većom rupicom na njoj. E sad koji je fabrički prečnik izlazne cevi ne znam, ko zna neka se oglasi. Mi nismo merili ali ukupna površina rupica bi trebala da ima površinu protoka vazduha izlazne cevi kako se motor ne bi gušio, tj.kako bi imao dovoljan izlazni protok. Kod mene je najverovatnije ta površina i veća, ali bi trebalo znati tačan broj rupica određnog prečnika koji se buši.

Servis se čini mi se zove Stojanović i na zrenjaninskom putu je, na nekih 2-3 km posle pančevačkog mosta sa desne strane. Zapravo radio je vlasnikov sin, koji je super dečko uvek nasmejan sve želje i izvoljevanja ispunjava, i vozi skuter, što će reći vole motore :moto3: .

U servisu nisu imali užu cev pa ako hoćeš fabrički promer morao bi da nabaviš cevku, a ako nabaviš javljaj gde si nabavio uzeo bih ja još jednu da budem dvostruki XT ubica posle, čitaj da ima 2 db killera :jee:.

Inače cena je bila 800 dindži za sve sa njegovom cevkom, čini mi se dobra cena s'obzirom koliko sam ga iscimao. Ako ideš tmo podseti ga da je meni pravio i da hoćeš istu.

Evo slike cevke odpozadi:

post-576-066500200 1289676051_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Dejan ima Race top ako se ne varam tako da za db killer treba da se obrati Robertu da mu posalje, mislim da je bila neka smesna cena koliko me secanje sluzi.

Sto se tice spustanja mislim da ti je jedino resenje da skratis oprugu ali ja to nikako ne bih radio na tvom mestu jer ne znam kako ce se kasnije ponasati a i prilicno sam siguran da ce extra ruzno izgledati onako spustena ko da joj je dusa u nosu, daleko bilo.

Mozes da omeksas amortizer tako sto ces one dve velike navrtke na donjem delu malo da odvrnes cime ces smanjiti napregnutost opruge. Trebalo bi da moze da se odradi bez skidanja amortizera. Ja sam radio obrnutu proceduru posto je bio previse mlohav da izvinete :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

dcNiko hvala na podrobnom odgovoru,sve u svemu mislim da su ti za ok pare zavrsili posao,ili nisu posto bi ti jos jedan :D

u pravu si Shoma imam race ada auspuh al oni ne rade trenutno i pitanje je kad ce proraditi opet,pa zbog toga bi morao da trazim nekog drugog ko bi mi to odradio,naravno kvalitetno i naravno za ok svotu novca :D

sto se tice spustanja motora,moguce je da sam ja to permutovao sa amortizerom zadnjim,mada i dalje mislim da on ima podesavanja i kao sto mi je rekao drugar da je sad na najvisem i da moze rucno da se spusti,meni fali par santimetara sto nije strasno,a ne bi se preterano zezao sa preradama jel nisam bas strucan sa tim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

 

Mozes da omeksas amortizer tako sto ces one dve velike navrtke na donjem delu malo da odvrnes cime ces smanjiti napregnutost opruge. Trebalo bi da moze da se odradi bez skidanja amortizera. Ja sam radio obrnutu proceduru posto je bio previse mlohav da izvinete :D

 

mislim da je ovo ono na sta mislim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Tvoj drugar je verovatno mislio na onaj crni tockic na kome su ispisani brojevi od 1 do 5 to je za podesavanje povrata mislim, to nema nikakve veze za visinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

jel menjao neko skoro semeringe na vilama?gde ima da se kupe i koliko kostaju?

malo je pocelo ulje da se pojavljuje na desnom teleskopu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

jel menjao neko skoro semeringe na vilama?gde ima da se kupe i koliko kostaju?

malo je pocelo ulje da se pojavljuje na desnom teleskopu...

Menjao ja prosle godine. Narucio sam preko Bere, ne secam se tacno koliko su me kostali, znam da mi je nudio original i neke druge koji su bili dosta jeftiniji al sam se ipak odlucio za yamahine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Mene zanima jel neko stavljao te druge , posto ovde u SKF-ovoj radnji imaju isti a za malo para.Zanima me posto ima i lezajeva koji nisu yamahini ali su markirani i bolje su se pokazali za puno manje para...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Slobodno stavljaj SKF i Kyoto

Neznam cene Yamahinih i ne zanimaju me, sa ovim sam zadovoljan i ja i ljudi kojima sam menjao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja