Jump to content

Moto Zajednica

dcNiko

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

• Zainteresovan, 817 postova
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Jedno pitanje, da li rezervoar sa Tenere (600 ili 660) odgovara na neki model XT izmedju '89 i '95, ili obrnuto rezervoar sa XT na Teneru slicnog godista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 58 postova
  • Motocikl: Yamaha XT 600K

Caoste. Nasao sam jedan xt600e 3tb ovde u blizu. Nije skupo bregasta je pukla trebalo bi zamenuti zajedno sa glavom. A i imam rezervni od 1vj, ne znam dali vredi popraviti i tako prodati motor ili da rastavim i prodam u delove. Sta mislite? Trebalo bi nekom nesto od tog modela? 

• Svrati ponekad, 248 postova
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03

Momci ako nekom  treba imam i ja jos dosta nekih delova na prodaju (Korpa kvacila komplet,Menjac komplet,uljne pumpe,glava motora,lezajevi masine(prva ugradnja OEM),karburatori,airbox sa OEM filterom,Lancanici,Namotaji,Dekle,sajla i pinjon obrtomera,Trouglovi,cilindar na standardnu(za razbusivanje)...itd)

• Svrati ponekad, 107 postova
  • Motocikl: yamaha TT600R
On 12/25/2019 at 11:11 PM, misa-pei said:

Dobro uštelovan motor, ispravan karburator (da ne preliva kao meni na Yamahi kad se prevrnem :D :D :D ), ispravan sistem paljenja (lepa, zdrava varnica, ko ima platine, podešeno paljenje, predpaljenje...) i motor pali na prvu kurblu, eventualno na drugu. Falkonca sam vozio 11 godina, tri komada promenio za to vreme. I sa i bez dekompresora je uvek palio kako rekoh. Pre toga Jawa, MZ (kod njega mi se dešavalo, ne znam zašto, da pali na treću, četvrtu. Mada mi je njegova kurbla najmanje nekako ležala). A XT može i rukom. Automatski dekompresor je čudo :D:D :D  Samo se namesti klip gde treba i...

Nek dodje ko oce da proba TTR nema sanse rukom da mrdne potpisujem :D Ume nekad da zabode da ni svom tezinom kad legnem na kurblu ne da mrdne,pa sidjem pa opet se popnem kad ono propadne ko u sir,koj ce ga znat...Meni lepo proces paljenja na kurblu al mora se sve usteluje definitivno,pre neki dan sam kurblao oci mi ispale,mokar sam bio..Hladan mi uvek pali na prvu bukvalno,povucem sauh,gorivo pusteno uvek,spustim par puta kurblu,namestim za paljenje dam kontakt i bum upali odma nema greske...E muke krecu kad vratim sauh posle minut i on se ugasi ( ako ne dodajem gas dok vracam sauh ) e kad mi se tako ugasi onda krecu muke abnormalne,bez 15 minuta kurblanja nema da upali pod garanciju,poslednji put sam morao malo gasa da dodam dok sam kurblao jer nisam imao ideje vise,i ono upali,al rizicno malo reko bi,da mi ne vrati kurblu da mi slomi ovo malo noge :D  

• Svrati ponekad, 469 postova
  • Motocikl: Yamaha Tenere XT660Z bela
On 3.5.2020. at 19:34, ThePainkiller je napisao:

Vidi sa @Dominator96

Borise ja svoj prodao ima vec  sigurnih mesec dana, tu je tenera pa nisam imao mesta za oba :D