Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, eurokrem je napisao:

Pozdrav društvo.

Prelazim sa KLE 500 na nadam se neku "relativno" noviju xt660z TENERE pa sad gledam da li sam pogodio pravo mesto :)

ako jesam imam par pitanja,,,da ne listam sad od početka

hvala unapred,,,,

Pogodio si... pucaj sa pitanjima...samo nemoj da su mnogo teška... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8
On 24.7.2017. at 13:25, fritz je napisao:

Treba mi prednji disk za 3tb i zadnji amortizer od 2kf,ako neko ima informaciju bio bih mu zahvalan, takođe hteo bih da promenim top auspuha ako ima neko predlog... Danas kupio 2 migavca od člana Andreje momku svaka čast za transakciju, cena ok i sve po dogovoru. Nije me bilo odavno nisam mogao da uđem u nalog,Rajko(Arakis) mi sredio na skupu u Grockoj,za slučaj da se neko sikirao što se ne oglašavam duže vremena:jee::jee:Pozz za ekipu

Fritz,imam ja amort od Tenere,trebalo bi da je isti kao i na 2kf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 4 sati, zuna89 je napisao:

Fritz,imam ja amort od Tenere,trebalo bi da je isti kao i na 2kf

Mislim da nije isti, ali neka neko potvrdi još...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600
Pre 4 sati, zuna89 je napisao:

Fritz,imam ja amort od Tenere,trebalo bi da je isti kao i na 2kf

Ja dolazim vrvtn u Kosjerić 4-og avgusta pa ce proverimo, svratim do tebe ako si u Užicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Pozdrav svima

Nije me bilo jako dugo na vašem forumu i nadam se da ima još aktivnih članova. 

Moj XT je 2002g, u odličnom stanju. Nikad otvaran ili išta generalno mjenjano. Nedavno počeo koristit Yamalube 10-40 full synthetic i pokazao se odličan. 

Malo sam ga dogradio sa CNC radjenim aluminijskim polugama kočnice i kvačila, štimajuče. Usb punjačem za mob i gps, 2 porta, vodootporan. Satom za temperaturu ulja, stainless ispušnim granama i Arrow Pariz Dakar auspuhom. Karburator nisam dirao, samo uštimao smjesu. Motor se preporodio i sa origial prenosima 15-45 a prije sa otvorenim Wings auspuhom sam morao montirat 14 napred jer je slabo vuko u nižim, samo je grmio! :) 

Nedavno odvozio 840km od Pule do Loana u Savoni sa prosjekom 130km/h bez da je štucnuo! Strava!

Pitao bi bolje poznavaoce ovog branda kakav ovjes preporučate?

Vilice su original, nikad otvarane ili mjenjano ulje u 50000km. 

Kao šte predpostavljate, na svako kočenje prednjom, vilica tone dosta. Ne do kraja da lupa ali gubi se stabilnost na cesti, pogotovo u zavojima. Pročitao sam sve živo po forumima vani pa preporučuju svašta. 

Od guščeg ulja, više ulja, prednabijanja opruga do ne znam čega. Mene ukratko zanima samo zamjena opruga. Popularne su Hagon, Hiperpro, Wirth itd...

Gledao sam i od Ohlinsa ali mislim da ih ne rade za nju. 

Hvala na svakom savjetu 

pozdrav  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Lep motor. Mislim da je najbolja kombinacija zameniti opruge i ulje. U njega ide 10w, ako ti ne bude odgovaralo posle eksperimentises sa uljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 3 sati, Xteaš je napisao:

Hvala! To si i mislim naravno. 

Samo me zanimaju iskustva i preporuka od nekog tko ih je ugradio. 

Jer sigurno ima razlike u njima. 

Koje uzet itd...

Ja znam da je kolega Baltrek sa foruma ugrađivao progresivne opruge, možda njega da kontaktiraš za detalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
12 hours ago, Xteaš said:

Pozdrav svima

Nije me bilo jako dugo na vašem forumu i nadam se da ima još aktivnih članova. 

Moj XT je 2002g, u odličnom stanju. Nikad otvaran ili išta generalno mjenjano. Nedavno počeo koristit Yamalube 10-40 full synthetic i pokazao se odličan. 

Malo sam ga dogradio sa CNC radjenim aluminijskim polugama kočnice i kvačila, štimajuče. Usb punjačem za mob i gps, 2 porta, vodootporan. Satom za temperaturu ulja, stainless ispušnim granama i Arrow Pariz Dakar auspuhom. Karburator nisam dirao, samo uštimao smjesu. Motor se preporodio i sa origial prenosima 15-45 a prije sa otvorenim Wings auspuhom sam morao montirat 14 napred jer je slabo vuko u nižim, samo je grmio! :) 

Nedavno odvozio 840km od Pule do Loana u Savoni sa prosjekom 130km/h bez da je štucnuo! Strava!

Pitao bi bolje poznavaoce ovog branda kakav ovjes preporučate?

Vilice su original, nikad otvarane ili mjenjano ulje u 50000km. 

Kao šte predpostavljate, na svako kočenje prednjom, vilica tone dosta. Ne do kraja da lupa ali gubi se stabilnost na cesti, pogotovo u zavojima. Pročitao sam sve živo po forumima vani pa preporučuju svašta. 

Od guščeg ulja, više ulja, prednabijanja opruga do ne znam čega. Mene ukratko zanima samo zamjena opruga. Popularne su Hagon, Hiperpro, Wirth itd...

Gledao sam i od Ohlinsa ali mislim da ih ne rade za nju. 

Hvala na svakom savjetu 

pozdrav  

 

Pozdrav i dobro nam došao :D

 

Ajde da ti odgovorim šta sam bar ja sve nešto čačkao i kako mi se čini.....

 

- Nedavno počeo koristit Yamalube 10-40 full synthetic i pokazao se odličan.  

Obično se ne preporučuje fullsint za XT i sve ostale mašine koje vrte lamele u istom ulju tak oda proveri to još jednom.

Btw i gradacija ulja ti je relativno mala za jednog vazušarca - primera radi ja sipam SAE 20W-50 polusint

 

- Nedavno odvozio 840km od Pule do Loana u Savoni sa prosjekom 130km/h bez da je štucnuo! Strava!

Pa naravno - to bre magare :D Samo mu benzin i vazduh treba - sve ostalo nije bitno :D

 

- Vilice su original, nikad otvarane ili mjenjano ulje u 50000km. 

U bre.... de proveri da nisi greškom dopisao jednu nulu viška :D

Ja menjam ulje u vilama bar dva puta u toku sezone recimo na 2000km

 

- Kao šte predpostavljate, na svako kočenje prednjom, vilica tone dosta. Ne do kraja da lupa ali gubi se stabilnost na cesti, pogotovo u zavojima. Pročitao sam sve živo po forumima vani pa preporučuju svašta. Od guščeg ulja, više ulja, prednabijanja opruga do ne znam čega. Mene ukratko zanima samo zamjena opruga. Popularne su Hagon, Hiperpro, Wirth itd...

Probaj prvo da zameniš ulje u vilama sa SAE15W. Sigurno ćeš videti razliku pogotovo ako niko nije ništa servisirao u tim vilama. To ti je kao najbrže najjeftinije rešenje. Ako smatraš da ti je extremno mekan možeš da probaš i SAE20W. Ionako će popustiti malo :)

Posle možeš progresivnu oprugu (ja sam kupio Wirth u Louisu za 80eur) i zaista ima razlika, naročito u off road vožnji.

Meni je i to bilo loše rešenje i mekano pa sam sabio i tu oprugu za nekih 3-4cm. Sada razmišljam da prepravim gornje čepove i da upumpam malo vazduha :D Ovde budi svestan da šta god budeš budžio napred , potrebno je i nazad da malo utegneš da ne bi pokvario totalno ciklistiku motora i da može da se vozi.

 

Generalan komentar je taj da XT ima katastrofa vešanje i da šta god budeš radio to i dalje neće biti dobro za neko teško maltretiranje ali će prosečnom korisniku biti sasvim dovoljno za 90% situacija.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Akcija Koyo je sprovedena u toku vikenda :)

 

Malo da se točkovi utegnu posle cca. 20.000km off road vožnji :D:D:D 

 

IMG_0959XT.JPG

IMG_0960XT.JPG

IMG_0962XT.JPG

IMG_0963XT.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
6 hours ago, hakala said:

Lep motor. Mislim da je najbolja kombinacija zameniti opruge i ulje. U njega ide 10w, ako ti ne bude odgovaralo posle eksperimentises sa uljem.

Hvala. Original ide 15w ali moram ih otvorit i očistit, mjenjat semeringe i čistače. Nemam vremena ponavljat posao pa bi ga radje sredio jednom i gotovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
52 minutes ago, baltrekk said:

 

Pozdrav i dobro nam došao :D

 

Ajde da ti odgovorim šta sam bar ja sve nešto čačkao i kako mi se čini.....

 

- Nedavno počeo koristit Yamalube 10-40 full synthetic i pokazao se odličan.  

Obično se ne preporučuje fullsint za XT i sve ostale mašine koje vrte lamele u istom ulju tak oda proveri to još jednom.

Btw i gradacija ulja ti je relativno mala za jednog vazušarca - primera radi ja sipam SAE 20W-50 polusint

 

- Nedavno odvozio 840km od Pule do Loana u Savoni sa prosjekom 130km/h bez da je štucnuo! Strava!

Pa naravno - to bre magare :D Samo mu benzin i vazduh treba - sve ostalo nije bitno :D

 

- Vilice su original, nikad otvarane ili mjenjano ulje u 50000km. 

U bre.... de proveri da nisi greškom dopisao jednu nulu viška :D

Ja menjam ulje u vilama bar dva puta u toku sezone recimo na 2000km

 

- Kao šte predpostavljate, na svako kočenje prednjom, vilica tone dosta. Ne do kraja da lupa ali gubi se stabilnost na cesti, pogotovo u zavojima. Pročitao sam sve živo po forumima vani pa preporučuju svašta. Od guščeg ulja, više ulja, prednabijanja opruga do ne znam čega. Mene ukratko zanima samo zamjena opruga. Popularne su Hagon, Hiperpro, Wirth itd...

Probaj prvo da zameniš ulje u vilama sa SAE15W. Sigurno ćeš videti razliku pogotovo ako niko nije ništa servisirao u tim vilama. To ti je kao najbrže najjeftinije rešenje. Ako smatraš da ti je extremno mekan možeš da probaš i SAE20W. Ionako će popustiti malo :)

Posle možeš progresivnu oprugu (ja sam kupio Wirth u Louisu za 80eur) i zaista ima razlika, naročito u off road vožnji.

Meni je i to bilo loše rešenje i mekano pa sam sabio i tu oprugu za nekih 3-4cm. Sada razmišljam da prepravim gornje čepove i da upumpam malo vazduha :D Ovde budi svestan da šta god budeš budžio napred , potrebno je i nazad da malo utegneš da ne bi pokvario totalno ciklistiku motora i da može da se vozi.

 

Generalan komentar je taj da XT ima katastrofa vešanje i da šta god budeš radio to i dalje neće biti dobro za neko teško maltretiranje ali će prosečnom korisniku biti sasvim dovoljno za 90% situacija.

 

 

Nisam pogriješio. Vilice nisu otvarane nikad! Hahaha

Tako da je 50 000 sigurno. Ništa od guščeg ulja, samo mi može zaključat tube na spuštanju. Može bit i opasno. 

Gradaciju ja gledam baš po tome, na kojim temperaturama se vozi i u kojim dobima tako da 10w-40 odgovara sigurno. Ne pada mi na pamet mjenjat. Sa ful sintetikom nema problema sa klizanjem, bar kod mene. I bolja je od polu sintetike jer trpi puno veče temperature, baš za zračnjaka rodjeno. I samo yamalube ide, ništa drugo kod mene. Od prvog Km je tako i nema razloga da mjenjam. 

Te progresivne sam i mislio iako ga ja ne ubijam nešto na offu. 70% cesta, 30 off. I lagano, ništa hard. 

Nije to bike za hard ništa, po meni. 

TT ajde ajde. Ali Xt je laganica iako znam da može i on. 

Bolje bi ti bilo mjenjat cjele vilice onda i rješit problem za uvjek. Jer ove nisu za ništa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Htedoh da pitam posto vidim da je tema aktivna,da li je xt (stariji 86. god) jako visok posto nisam imao prilike da ga vidim uzivo a svidja mi se..ja sam 178cm otprilike.Hvala :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
38 minutes ago, BorisG said:

Htedoh da pitam posto vidim da je tema aktivna,da li je xt (stariji 86. god) jako visok posto nisam imao prilike da ga vidim uzivo a svidja mi se..ja sam 178cm otprilike.Hvala :D

 

Nebi ti znao za to godište. Moj he 2002g

Ja sam 177 i taman malo prstima grabim dole. Spustio sam vilice 1,5cm od napred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Zlot
  • Motocikl: Yamaha xt 600 tenere 43f

Da se i ja javim, i odjavim iz xt ekipe za sad... Xt sam dao u zameni za Dt jer sam morao...@Borisg, moj sad vec bivsi xt 85god. je bio poprilicno visok, doduse tenera sa velikim rezervoarom za gorivo, ali burazerov isti model i godiste sa malim rezervoarom je bio dosta nizi za nekih cca 10 cm. Mislim na visinu sedista, ne na klirens...

Послато са Coolpad E501_EU уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Moze li pomoć društvo??

 

Seo da se provozam malo i pustim gorivo kad ono bara se napravila ispod TeTke :o zatvorim gledam ne znam gde curi, provalim da na ovoj 'sisici' ali ne znam kako, ne fali nijedno crevce niti nesto. Nisam pametan, nije mi se nikad ovo desilo pa ako neko zna sta moze da bude. Jes da sam glup al ne znam sta da mu radim,  pomagajte :o :D (ovde na slici gde držim šrafciger) 

Jedino na ovo jedno crevce pored što je ali izgleda mi sasvim u redu, ne pušta tu. Mrak je sad pa cu sutra da probam da poskidam pa da nadjem :)

20170804_210827.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Ništa strašno. Okreni odvijač i kucni drškom par puta po čašici. 

Blokirao ti je plovak i time igla koja zatvara odvod pa ti preljeva.

To je brzi fix ako imaš sreče :)

i montiraj si tamo crijevo i provuci ga prije trapa dole  tako da ti ljeva ispod maše a ne po njoj

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Mislim da to nije prelivno mesto...to je za rucno ispustanje goriva iz lonceta karba...imas sa druge strane sraf,kada njega odvijes onda tu izlazi gorivo...verovatno ti je popustio oring na tom srafu pa zato tu izlazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Sad sam baš bio do motora da pogledam.  Ova 'sisica' gde mi curi ne znam stvarno za šta služi-nisam pametan. 

Za prelivno mesto ima jedno crevo sa druge strane to znam, ali ne curi sada tu nego ovde. Ne znam da l ima ovde uopste o ring jer je baš mala rupa i nemoguće da ima neka gumica ili tako nesto, obrisao sam sve i pustio gorivo i tu curi :o sutra moram da rasklopim lepo sve pa da nadjem gde pusta ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650
Pre 2 sati, Xteaš je napisao:

Ništa strašno. Okreni odvijač i kucni drškom par puta po čašici. 

Blokirao ti je plovak i time igla koja zatvara odvod pa ti preljeva.

To je brzi fix ako imaš sreče :)

i montiraj si tamo crijevo i provuci ga prije trapa dole  tako da ti ljeva ispod maše a ne po njoj

Isto to mi se desilo par puta, cuknuo u solju karburatora i resio problem. To mi se desavalo jer sam ga vozio samo u offu i imao je cesce padove:moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Gilera RX 200 Arizona

Sigurno je plovak zaglavio, desavalo se i meni to na istoj masini, a desavalo mi se i ranije na drugim motorima, samo kucni necim meksim onako lagano i namestice se. 
Probaj to pre nego sto bilo sta rasturas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja