Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Stara Moravica
  • Motocikl: Yamaha XT 600K
1 hour ago, mirorab said:

@Stalker81: Biće to nova mašina...

Bice bice. :) Mora biti. :) Sebi spremam pa hocu da bude extra. :) Ali mi jos fale sitnice. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Yamaha XT500

Jedno pitanje, ako mi ne zamerate na neiskustvu, da li je moguce (pametno ili izvodljivo) umesto sadasnje dimenzije zadnje gume 130/80 17, staviti 150/70 17? Naravno, radi se o XT-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja sam imao siru yadnju gumu i kada sam stavio 130 preporodio sam se sto se upravljivosti tice, posebno pad u nagib i izlazak iz nagiba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)
3 hours ago, Aca018 said:

130 nije fabricka dimenzija? Pa koja je onda, da znam da jurim onda propisanu.

110 120

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

U mom user manuelu je stojalo 130/80-17 to sam tada i stavio. Doduse model je bio za USA trziste.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Izvinjavam se moja greska , sada sam nasao poruku kada sam narucivao gume 120/90-17 zadnja a na motoru mi je predhodno bila 150/70-17 i razlika kao sto sam vec rekao ko dupe i oko u voznjiu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Stara Moravica
  • Motocikl: Yamaha XT 600K

Ovom ne fali nista samo da nije moj. :) Moj je bilo slomjen pa je neko zalepio ali hocu da zamenim ako nadjem drugu koja nije ostecena. Koliko trazis za tvoju? Moze li neke slike?

 

84118197852_1424142574272.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, Stalker81 said:

Ovom ne fali nista samo da nije moj. :) Moj je bilo slomjen pa je neko zalepio ali hocu da zamenim ako nadjem drugu koja nije ostecena. Koliko trazis za tvoju? Moze li neke slike?

 

84118197852_1424142574272.jpg

Dekla se može variti. Moja na Teneri (doduše leva strana) je bila varena. Ako je majstor dobar, ne vidi se ništa posle radova. Jedino što može biti problem (novčani) je to što su te dekle uglavnom od magnezijuma pa je varenja magnezijuma skoro duplo skuplje od varenja aluminijuma (zbog magnezijumskih elektroda koje su dosta skupe)... Varenje aluminijuma i magnezijuma radi Cubi u Novom Sadu http://www.cubi.co.rs/kontakt.html

 Ljudi su profesionalci, malo su skuplji, ali će te popravka svakako manje izaći nego da tražiš drugu deklu, a ne verujem da ćeš je naći ispod 50 evra, ako iko ima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Stara Moravica
  • Motocikl: Yamaha XT 600K
Pre 7 sati, thepainkiller said:

Dekla se može variti. Moja na Teneri (doduše leva strana) je bila varena. Ako je majstor dobar, ne vidi se ništa posle radova. Jedino što može biti problem (novčani) je to što su te dekle uglavnom od magnezijuma pa je varenja magnezijuma skoro duplo skuplje od varenja aluminijuma (zbog magnezijumskih elektroda koje su dosta skupe)... Varenje aluminijuma i magnezijuma radi Cubi u Novom Sadu http://www.cubi.co.rs/kontakt.html

 Ljudi su profesionalci, malo su skuplji, ali će te popravka svakako manje izaći nego da tražiš drugu deklu, a ne verujem da ćeš je naći ispod 50 evra, ako iko ima...

I ja sam varioc znao bi popraviti, samo nemam TIG aparata, ali znam ko ima. Nije problem, ali ne bi voleo popraviti. Mozda se ni ne vidi posle ali dosta da ja znam da je to vec popravjen. :) Nasao sam dva komada samo ne znam kako da ih kupim jer su u Slovacku. 15eur na komad. i postarina bi bila jos 18.50euro. Ima tamo i leva i desna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Stara Moravica
  • Motocikl: Yamaha XT 600K

Hvala ti. Vec sam pricao snjom. :) Sad se razmisljam dali da kupim i anlaser sa zupcanicima kompletno i da napravim da ima i anlasera ne samo kurblu, kao kod XT600Z :) Probao vec to neko tako da prepravi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Mozda je neko pricao o tome ali ne mogu da nadjem pa se izvinjavam unapred ali da li zna neko da li je na XT onaj o-ring kod filtera ulja isti kao na TTR, ako jeste moze dimenzije ili gde ima da se naruči??

 

:D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja