Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Meni je motor dimio par puta kad sam ga palio pod saugom a nije bilo potrebe za tim. Dimi par minuta pa prestane.

 

...sto je i normalna stvar kad pogledas proces sta se odvija kad si to uradio...dobije vise goriva nego vazduha i mora to da izbaci i zato se pojavi dim... A pogotovo sto nam je gorivo tako "kvalitetno" da "nema" primese u sebi... 1hmm.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Inače, danas sam konačno ugradio novi akumulator koji sam kupio pre mesec i nešto dana, Exide je u pitanju, sad još i vidim gde vozim :D

 

Da se vratimo na moj stari problem i rešenje istog: ukoliko vam migavci čudno rade, ukoliko vam se dugo svetlo POJAČA kad pritisnete kočnicu, smanji kad uđete u obrtaje, sirena menja rad u zavisnosti od toga da li je uključeno stop svetlo, migavci, dugo/kratko itd; akumulator je mrtav :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Kažem ja da je 2kf motor koji je spreman za apokalipsu :nanana:

 

Mada i dalje nisam siguran u to što pričaš, ukoliko se zaletiš nizbrdo i pustiš kvačilo, zavrtiš motor i samim tim proizvedeš dovoljno struje da može da baci varnicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

kod mene je verzija s kurblom tako da me ne jebe puno akumulator :D :D :D

 

inače exide je u pitanju treća sezona na motoru služi

 

dok je bio stari na motoru treperilo je svjetlo kad ga upalim svirena nije htjela ni beknut

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Sistem paljenja pre svega zavisi od namotaja. Kad je ispraznjen akumulator moze da se upali na gurku,kad ga nema ili crko ne moze da radi. E sad ne znam da li je to tako fabricki ili ne neko pre mene menjao namotaje pa je prepravljao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Kada ne valja akumulator, naravno ne moze da pali na anlaser, ali zato na gurku moze, i radi normalno. Samo ima vec nabrojane simptome (rece andreja)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Kupujem bocnu plastiku-poklopac akumulatora ispod bubrega u crnoj boji.

Nisam siguran da li je kod 3TB modela isti kod kod 4PT, na slikama mi deluje da jeste?

post-4207-0-07427900-1347457978_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

netko je spominjao da netko radi lijevu i desnu plastiku one sto idu na rezervar da se napravio kalup jel sta bilo od toga, jednu sam pregazio u garazi a druga je spala u voznji pa je zadnji kotač presao preko nje, riješio smolom al sad krute pa vibriraju i to me iritira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Danas sam otišao do Bišketa, namestili smo sajlu obrtomera (mislim da mi je sat sheban, ne radi lepo), naštelovali dekompresor, uspeo sam da zakurblam motor rukom, preštelovali kvačilo, drugi motor skroz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

Danas sam otišao do Bišketa, namestili smo sajlu obrtomera (mislim da mi je sat sheban, ne radi lepo), naštelovali dekompresor, uspeo sam da zakurblam motor rukom, preštelovali kvačilo, drugi motor skroz :)

 

 

a zasto to malo opširnije ne podjeliš s nama ,sta kako se radi ,recimo i ja imam dekompresor i kvačilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Pa evo ja cu ako moze ;)

 

Prvo,dekompresor !

Kurbla je bila straasno tvrda i nije mogao da upali motor dok je sedeo na njemu,a kamoli rukom.

Nastelovali smo sajlu dekompresora tako da na samom dekompresoru ima vrlo malo lufta ! Znaci luft mora da postoji,ali milimetar do 2.I dobili smo veooman mekanu kurblu,i sada motor mozes da upalis bukvalno rukom !

 

sledece,kvacilo.

Andreja nije mogao da ubaci u ler,neutral dok stoji sa motorom na primer na semaforu...Mogao je jedino u voznji (ako je i toliko mogao),a kad stane u prvoj ili drugoj nije mogao da nadje ler !

Zategli smo sajlu kvacila na odredjenu velicinu i problem je nestao.Taj problem moze da se javi i kod ulja pred zamenu,tad treba zameniti ulje.

 

Toliko :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ispraksao si se na Teneri, još živiš 5km od mene, fala slučajnosti! :D

 

Što se tiče dekompresora, luft se proverava na poluzi dekompresora na glavi motora, guraš polugu i gledaš koliko može da se kreće bez otpora (kad krene otpor, u tom trenutku guraš i sajlu). Dakle, milimetar do dva je prava mera. Šteluje se na navoju na samoj sajli.

 

Kvačilo smo štelovali kod poluge, sad "pušta" kasnije.

 

Čeka me i druga zamena ulja ove sezone. Lanac, lančanike, pločice (uz njih i diskove, creva i ulje), semeringe na štapovima, ulje u njima, kmh sajlu još nisam sredio, stiskavac jbg :neznam:

 

Ovih dana ću preštelovati ventile, proveriti filter za vazduh i pretresti ceo motor. Biške, još se nećeš izvući :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

 

Što se tiče dekompresora, luft se proverava na poluzi dekompresora na glavi motora, guraš polugu i gledaš koliko može da se kreće bez otpora (kad krene otpor, u tom trenutku guraš i sajlu). Dakle, milimetar do dva je prava mera. Šteluje se na navoju na samoj sajli.

 

ali pre toga treba postaviti klip u gornju mrtvu tacku tj da sva cetiri ventila budu zatvorena, tako kaze knjiga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Hmm, to nisam znao. A zašto je to bitno? Mislim, dekompresor služi da otvori jedan izduvni ventil prilikom kurblanja, čim se kurbla vrati u početni položaj, on ne bi trebao da radi ništa?

 

Na šta može da utiče to što smo štelovali dekompresor dok klip nije u GMT?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Malo je off topic, ali jednom prilikom mi je svasta proslo kroz glavu kad mi je grana povukla sajlu od dekompresora i ugasio mi se motor. Vec sam video da je klip udario u ventil i da je neko sranje ispalo. Na srecu samo se izvukla sajla dole pored kurble, i to sam vratio i uspesno nastavio voznju. Verovatno je fabrika ostavila manji stepen kompresije da ne bi doslo do kontakta izmedju klipa i ventila, ili je u mom slucaju bila sreca u pitanju :zbunjen::staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Hmm, to nisam znao. A zašto je to bitno? Mislim, dekompresor služi da otvori jedan izduvni ventil prilikom kurblanja, čim se kurbla vrati u početni položaj, on ne bi trebao da radi ništa?

 

Na šta može da utiče to što smo štelovali dekompresor dok klip nije u GMT?

 

Bez brige, ako pali lepo. Inace stavlja se u GMT zato sto je onda taj izduvni vent. zatvoren tj. ne upire ga klackalica pored dekompresora i onda je tih 1-2mm slobodnog hoda - tacan zazor. Da ste ga mnogo promasili, dekompresor bi i u stanju otpustene sajle upirao malo klackalicu i tu bi vam gubio kompresiju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja