Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kao sto verovatno znate kada promenite ulje u motoru da on lepse i mirinije radi, ima za trunku vise kompresije, menjac bolje funkcionise. E sad, koliko ce kilometara ostati tako zavisi od kvaliteta ulja. Bardahl se pokazao koliko vidim kod andreje, ali i kod nekoliko ljudi koje ja znam . Brzo mu dodje vreme za menjanje.

Ja tako posmatram na kvalitet ulja, koliko mu treba da se razbije i da prestane da vrsi svoju funkciju.

Moje misljenje je da ce i naj naj najjeftine najgore ulje odrzavati masinu u fantasticnom stanju ako se menja cim se razbije.

 

Slazem se...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Ja menjam ulje na max. 4000km i ovaj motor imam skoro 2 godine i od prvog dana sam sipao motul 5100 i nisam nista drugo stavljao, tako da ne znam nista pametno... Vidjao sam u nekim temama da motul zna da pravi probleme sa menjacem (tesko se menja brzina) konkretno kod xt i tt kao, ali posto nikad nisam presao na drugo ulje ne mogu da potvrdim to bas :neznam:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

nego, blizi se enduro voznja na Kucajskim planinama, planira li neko da se isprlja malo, a uzgred da nastavimo diskusiju o ulju ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

nego, blizi se enduro voznja na Kucajskim planinama, planira li neko da se isprlja malo, a uzgred da nastavimo diskusiju o ulju ;-)

 

Ja dolazim u subotu, a koliko ću prašine da pokupim to ćemo još da vidimo! :)

 

Da li još neko dolazi sa XT-om?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

trebao bi Doktor samnom iz Kraljeva, Misha F iz BGa i nadam se jos neko iz ove nase teme ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Drugari, da li je neko skoro kupio prednju unutrašnju gumu i koju?

 

Ja sam danas kupio u Kraljevu u nekom moto-shopu Continentalovu oznaka D21 za 1.450 RSD.

 

Iako piše da je za dimenziju 90/90/21 čini mi se da je nešto šira, da ne kažem veća od one koju već imam.

Evo i nekog linka: http://www.tyresales...?productid=2764

 

Dakle, naveden model pokriva sledeće dimenzije:

3.00/3.25 - 21

 

MH90 - 21

 

80/100 - 21

 

90/90 - 21

 

100/80 - 21

 

Šta vi kažete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Stavio sam vec u jednu temu ali ajde i ovde, razmisljam celo vreme da zamenim ove za enduro tockove i ovaj auspuh za fabricki posto se cuje bas opako....evo i slicica, jos su ostale neke sitnice

post-5310-0-27182800-1347000841_thumb.jpg

post-5310-0-12644300-1347000866_thumb.jpg

post-5310-0-67238200-1347000883_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

evo da i ja nesto napišem o ulju prije koristio liqui moly 20 w50 sve ok, ovaj put aj reko nalit ću polusintetiku shell 15w50 i nije ok sad motor dimi kao lud bit će izlit i opet likvi jel se nekom desavalo nesto slično

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

a zadnju jos nisam probao da busim :lol:

iskreno ne znam kako sam i ovo uspeo, izduvala se za 2 sekunde. Presao preko nekog suta malo brze i pssssssss, ajmo kuci lagano 4km. ko mi kriv pa ne znam da zadnjacim ko covek ni po asfaltu a ne po neravnom al dovukao sam se nekako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ja sam zadnju krpio tri puta, počela da se ljušti farba na felni a onaj gumeni (ili kakav već) obruč je propao pa sam ga napravio od unutrašnje gume od bajsa. Inače je nijednom nisam probušio u vožnji a ne štedim je :D

 

Što se tiče zadnjačenja, počeo sam da vežbam ('ladno može u drugoj na gas uz veeeliko cimanje :D ), možda i bude nešto od toga :) Al' što volim powerslide u drugoj brzini, smotam ga na raskrsnici, pun gas i kontra volanom :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Matica na prednjem lancaniku,da li je kontra navoj ljudi,i dajte neki predlog kako napraviti "kontru" i odviti maticu???Zahvaljujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

nije kontra, normalan je navoj.

 

@boyze

meni se desilo po prvi put bas jutros na enduro voznji po Kucajskim da mi je dimilo iz auspuha.

prvih par minuta voznje je bas bacao oblak dima i posle ceo dan nista... motor sasvim normalno radi i vuce, ali nesto tu nije u redu... uskoro je vreme zameni ulja tako da cu ovog puta i ja sipati liqui moly ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

hvala na infu,matica odvijena,iz drugog puta sa polugom od pola metra i drugarom na motoru,u prvom pokusaju je pukao nastavak od gedore pa vi vidite kako ga je neki krvnik pre mene zategao...al na kraju je sve ispalo ok.zamenjena zadnja guma,ublazivaci udara u tocku malo sredjeni,nov lanac i lancanici,svecica i jos par sitnica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

hvala na infu,matica odvijena,iz drugog puta sa polugom od pola metra i drugarom na motoru,u prvom pokusaju je pukao nastavak od gedore pa vi vidite kako ga je neki krvnik pre mene zategao...al na kraju je sve ispalo ok.zamenjena zadnja guma,ublazivaci udara u tocku malo sredjeni,nov lanac i lancanici,svecica i jos par sitnica...

Sad na motor i gaaaaaas... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja