Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Nisam juce imao vreme ni da namestim plastike i auspuh od zelje da ga vozim....

Vozio sam ga po sumi....curka mi ulje iz jednog stapa skroz ispod, ima jedan inbus kljuc, sta li je u pitanju?

Evo da vam zagolicam mastu

post-5310-0-91753500-1346389798_thumb.jpg

post-5310-0-89619500-1346389812_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

drugari imao bih da prodam sajle kvacila i obrtomera...za koji model su tacno ne znam,znam samo da kod mene ne pase nijedna.duzina sajle kvacila je oko 1230mm i ima dole stelovanje sa dve male matice...a duzina od obrtomera je oko 600mm.sajle su komplet sa bulzirima i prikljujcima i orginal su. bacio bih i slike ali trenutno nisam u mogucnosti jbg.ako je neko zainteresovan neka posalje poruku u inbox ili na 0642091711

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Nisam juce imao vreme ni da namestim plastike i auspuh od zelje da ga vozim....

Vozio sam ga po sumi....curka mi ulje iz jednog stapa skroz ispod, ima jedan inbus kljuc, sta li je u pitanju?

Evo da vam zagolicam mastu

 

ako je dole na srafu....znaci da ti taj sraf ne dihtuje dobro....

Stavi drugu podlosku ako uopste ide podloska ili malo zavrni sraf....NE previse !!

 

ako menjas podlosku moras da skidas stap sa motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nisam juce imao vreme ni da namestim plastike i auspuh od zelje da ga vozim....

Vozio sam ga po sumi....curka mi ulje iz jednog stapa skroz ispod, ima jedan inbus kljuc, sta li je u pitanju?

Evo da vam zagolicam mastu

Druze, prelep je cak i bez plastika...

 

P.S. Enduro je vrh... Posle njega nema nista drugo, nego samo veci enduro... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Žarko, izgleda opasno ovako :takoje:

 

Imam par pitanja, prvo, ugasio mi se motor 20m ispred pumpe (jbg, danas dobio platu, razvlačio sam onaj litar nedelju dana čini mi se :D ), sipao mi je baja 14.68 litara! :zbunjen: Da li je moguće da TOLIKO kradu? U pitanju je ELP pumpa.

 

Imam problem, NE POSTOJI način da ubacim u neutral kada se motor ugreje posle vožnje od 15 minuta. Jednom sam ga privremeno rešio, ulje mi nije bilo na samom maksimumu, dolio sam bukvalno 30ml i taj problem je nestao. Vremenom je situacija postajala sve gora dok mi nije pukla sajla kvačila, rekao bih da se istezala malo po malo pa kvačilo nije potpuno razdvajalo. Pošto sam bio na putu, morali smo da improvizujemo pa smo spajali dve sajle, to funkcioniše ok ali opet imam problem sa nalaženjem neutrala. Ili ga ubacim iz druge u prvu ili iz prve u drugu (u oba slučaja uz otpor), moram nekad baš fino da ga zaturiram da bih ga izbacio iz brzine. Menjač je ponekad i u promeni brzina grub. Ja mislim da sajla kvačila ipak treba malo da se zategne al' hajde da čujem i vas :)

 

Ko je voljan da mi pozajmi sajlu kvačila na dan-dva da mi se napravi ista takva kod Bobana? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Andreja, koje ti je ulje u motoru?

 

Kod mene je Elf 20-50 i od kad mi je provrilo ulje na Kepijadi, imam isti problem sa lerom, kad je zagrejan.

 

U principu, takav problem se javlja kod lošeg-starog ulja, a da je sajla u pitanju, teško bi ubacivao u prvu, osetio bi trzaj...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Andreja, mislim da ti je problem do ulja... Ja sam imao isti problem dok sam imao staro ulje i cim sam promenio ulje (sipao sam Ipone 15w-50) i od tada mi lepo radi menjac... Mada, znam da si ti skoro menjao ulje pa sad nisam siguran da je kod tebe isti slucaj kao kod mene... A usput sam cuo od dosta ljudi da je Ipone malo kvalitetnije ulje od Bardahl-a zato sam ga ja i sipao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

ne bih da pametujem, ali bih voleo da procitam zbog cega je to ipon "MNOGO" kvalitetniji?!

 

ne tvrdim da nije, ali iskreno, malo mi je muka od prica: ovo je daleko bolje, ovo je kvalitetnije, ovo je ekstra, ovo je jedino dobro itd. itd., a niko konkretno da kaze zasto i po kom osnovu!

 

u nekim pricama citam da je motul tesko sranje, u drugim da je VRH, ovde je ipon kvalitetan ali ne toliko kao motul osim u "nekim" gradacijama itd. itd., sto dovodi do zakljucka da je licno iskustvo totalno nemerljiv podatak jer svako ima neku svoju teoriju!

 

najbolje bi bilo da se javi neki nepristrasni tehnolog koji je u labaratoriji ispitao SVA ulja i lepo pismeno objasni koje je i zbog cega ulje najbolje jer mislim da ovakve diskusije nikome ne pomazu, doduse i ne odmazu jer na kraju krajeva, bitno je da svezeg ulja ima dovoljno, ili je mozda ipak najbolje drzati se preporuke proizvodjaca i sipati Yamalube!?

 

nhf :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

ne bih da pametujem, ali bih voleo da procitam zbog cega je to ipon "MNOGO" kvalitetniji?!

 

ne tvrdim da nije, ali iskreno, malo mi je muka od prica: ovo je daleko bolje, ovo je kvalitetnije, ovo je ekstra, ovo je jedino dobro itd. itd., a niko konkretno da kaze zasto i po kom osnovu!

 

u nekim pricama citam da je motul tesko sranje, u drugim da je VRH, ovde je ipon kvalitetan ali ne toliko kao motul osim u "nekim" gradacijama itd. itd., sto dovodi do zakljucka da je licno iskustvo totalno nemerljiv podatak jer svako ima neku svoju teoriju!

 

najbolje bi bilo da se javi neki nepristrasni tehnolog koji je u labaratoriji ispitao SVA ulja i lepo pismeno objasni koje je i zbog cega ulje najbolje jer mislim da ovakve diskusije nikome ne pomazu, doduse i ne odmazu jer na kraju krajeva, bitno je da svezeg ulja ima dovoljno, ili je mozda ipak najbolje drzati se preporuke proizvodjaca i sipati Yamalube!?

 

nhf :zdravo:

 

 

Rekao sam u odredjenoj gradaciji zato sto ipone (bar kod nas) nema toliki izbog kao npr motul.

Uvek je bilo koliko para toliko muzike. Ipone ima slicne standarde kao motul. I jako vazna stavka ulja koju skoro niko ne gleda pri kupovini je datum punjenja. Primetio sam da po prodavnicama prodaju ulja (najvise motula) kojem je datum punjenja iz praistorije. Isto je vazno sipati pravu viskoznost za odradjeni motor.

 

Ipone sam istestirao,sto se tice skutera. Dvotaktoli,polusintetika i sintetika su odlicni za skutere.

Nadam se da ce jednog dana biti mogucnosti da detaljno istestiram vise vrsta ulja. Do tad mogu da garantujem samo za ovo sto sam napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

a koja je tvoja garancija da je ipon bolje ulje od bardhala?

gle, nema ljutnje, niti te napadam niti stitim neki brend, mene kao i tebe, kao i sve ostale na forumu zanimaju razne pouzdane informacije koje bi nam znacile u izboru, tako da je ovo cista diskusija i nista vise, a izazvalo me ono "MNOGO bolje" da napisem sta mislim :lol::takoje:

 

kroz moj motor je proslo Castrol, Repsol, Motul, Mobil, Ipon, Bartdhal, a uskoro ce Liqui Moly.

 

zakljucio sam da se u mom motoru najbolje ponasa 10W40 (menjac lepo radi, najmanja potrosnja izmedju zamena, najmanje grejanje motora) bez obzira na proizvodjaca, tako da gledam sto jeftinije da prodjem i to je to, a da garantujem da je neki od proizvodjaca bolji od drugog ne bi bilo fer jer to nikada necu znati.

ako jednog dana budem "raspolozen" da kupim nov motor i sipam narednih 50 000km isto ulje, pa onda rasklopim masinu i vidim u kakvom je stanju, tad cu moci da garantujem iskljucivo za to ulje i tu gradaciju da je dobro ili pak lose, a do tada mogu samo da pricam kako je koje ulje uticalo na opsti utisak rada motora, sto opet nije garancija koje je ulje bolje za motorne komponente :neznam:

 

dakle, nema ljutnje sto sam mozda bio ostar ili napadan, samo sam konkretan i iskljuciv da treba birati reci i imati dobre argumente kada se izjavljuju tvrdnje i garancije :takoje:

 

svakako se slazem da treba postovati specifikacije i gradacije koje proizvodjac motora preporucuje, a da ulje bude sveze se podrazumeva, mada, svi proizvodjaci ulja garantuju da ulje koje je hermeticki zatvoreno nece izgubiti svojstva 5 godina :aha:

 

ziveli :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ima istine u obe price, ali ja sam se odmah ogradio u odgovoru da sam PRICAO sa ljudima i na osnovu njihovih iskustava sa raznim motorima i situacijama, da je Ipone pored Motula jedno od kvalitetnijih na trzistu i da je cesto slucaj da se prica da je bolji od Bardahla... Eto...

 

A posto mi nikad necemo biti u mogucnosti da sve te tvrdnje i dokazemo, ostaje nam samo da i dalje slusamo iskustva ostalih vozaca i da se pridrzavamo uputstva od proizvodjaca i nakon toga mozemo samo da se nadamo da ce nam ta sva uputstva i saveti pomoci u sredjivanju i cuvanju masine...

 

Mnogo toga u nasoj (vecinskoj) situaciji se vodi na pretpostavkama i iskustvima po pitanju svega sto se odrzavanja motora tice. Proizvodjac preporuci jedno (a to jedno obicno kosta ko suvo zlato) pa svi pribegavamo nekoj jeftinijoj varijanti i onda nam ostaje da se samo nadamo da je neko vec imao slicna iskustva i da nije lose prosao... A usput je ponuda na trzistu prevelika i onda naravno da je tesko izabrati pravu stvar, pogotovo ako kupujemo "macku u dzaku"...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Kao sto verovatno znate kada promenite ulje u motoru da on lepse i mirinije radi, ima za trunku vise kompresije, menjac bolje funkcionise. E sad, koliko ce kilometara ostati tako zavisi od kvaliteta ulja. Bardahl se pokazao koliko vidim kod andreje, ali i kod nekoliko ljudi koje ja znam . Brzo mu dodje vreme za menjanje.

Ja tako posmatram na kvalitet ulja, koliko mu treba da se razbije i da prestane da vrsi svoju funkciju.

Moje misljenje je da ce i naj naj najjeftine najgore ulje odrzavati masinu u fantasticnom stanju ako se menja cim se razbije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja